Uwaga na agentów korporacji farmaceutycznych! Niszą dyskusje dosłownie wszędzie

Uwaga na agentów korporacji farmaceutycznych! Niszą dyskusje dosłownie wszędzie

korporacje farmaceutyczne agenciKolejny artykuł zwracający uwagę na opłacanych m.in. przez korporacje i rządy „komentatorów na etatach” czy też ich profesjonalne zespoły.

Dezorganizują oni dyskusje na portalach społecznościowych, portalach, stronach, blogach. Są zmorą tych, którzy chcą wymienić się informacjami, porozmawiać. Głownie poprzez przedstawianie sfałszowanych przez korporacje i rządy „badań naukowych” i zimny, psychopatyczny styl bycia.

Dziś z usług PRu i marketingu szeptanego w internecie korzystają nawet drobni przedsiębiorcy, szefowie jedno, dwu czy trzyosobowych firm z małych miejscowości. Przykładowo, fryzjer z Nałęczowa zamawia w agencji PR 50, 100 czy 200 pozytywnych komentarzy na temat usług jakie świadczy. Podobnie robi mechanik samochodowy np z Ostrowa wielkopolskiego. Po zamówieniu, świeżutkie i bardzo sugestywne, pozytywne komentarze pojawiają się na jego stronie i na jego fan page na FB.

Czy Wy myślicie, że rządy i korporacje, a więc podmioty dysponujące bilionami dolarów, tego nie robią? Otóż robią to w najlepsze. Korporacje farmaceutyczne przeznaczają na marketing ponad 20% swoich przychodów. Lwia część to marketing szeptany w internecie – zakładanie symulujących „naukowe” stron www i blogów, dezorganizowanie dyskusji, działalność lobbingową i propagandową.

Proponuję także inne artykuły o zjawisku „komentatorów na etacie” zwących siebie np „racjonalistami naukowymi” czy „sceptykami”:
Potężna cyber-armia „opłacanych komentatorów” na usługach kartelu farmaceutycznego
„Komentatorzy do wynajęcia”, blogerzy, publicyści i dziennikarze na usługach korporacji to nie teoria spiskowa, ale fakt
-„Racjonaliści” i „sceptycy” piszący za pieniądze są częstym zjawiskiem
Komentatorzy na etatach. Nawet 2 złote zarobku za wpis propagujący szczepionki, GMO czy „racjonalizm”
Opłacani komentatorzy i dezinformatorzy: jak rozpoznać? Stary tekst z 2010 roku

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

__________________________________________________________

Uwaga, agent korporacji farmaceutycznej!

Cytuję: „W czasach wzmożonej walki politycznej często spotykaną postacią na forach internetowych są agenci. Wszelakiej maści i pokroju. Spełniają dla swoich mocodawców bardzo pożyteczną rolę. Chronią jego dobrą cześć uniemożliwiając rozwinięcie dyskusji podczas której mogłyby zostać przedstawione niewygodne treści. Przekierowują konwersacje na boczne tory stosując cały wachlarz technik trollingu. Wprowadzają do obiegu treści korzystne dla swoich mocodawców itd. itp. Jednym słowem są zmorą wszelkich portali społecznościowych, forów i blogowisk.

Jak rozpoznać agentów netowych?

Przede wszystkim są zawsze ze sobą zgodni i solidarni względem siebie. Nawet największe gafy kolegi po fachu zbywane są milczeniem i kolega jest nadal gorliwie wspierany, bez względu na wagę bzdury, którą napisał. Przeciętny człowiek, nawet z nikłym wykształceniem będzie myślał, będzie miał wątpliwości, będzie zadawał pytania, będzie dociekał, kwestionował, domagał się dodatkowych wyjaśnień, będzie sam sprawdzał i będzie porównywał jedne opinie ekspertów z opiniami z opiniami przeciwnymi innych ekspertów. Jest to normalne zjawisko dla każdego, kto szuka prawdy.

Agent, na wszelkie informacje osłabiające czy obnażające wspierany przez niego system zawsze powie – NIE oraz wyśmieje. Jest on zawsze aktywny w tematach mogącym szkodzić interesom jego opcji.

Agent nie ma wątpliwości że wszystko, co napisano jest błędne, nawet, jeżeli tego nie przeczytał! Agenci nawet nie dopuszczają możliwości, że może istnieć alternatywna odpowiedź, wyjaśnienie czy też można mieć rzeczywiście jakieś poważne wątpliwość. Dla agenta wszystko jest jasne i wyraźne i nikt nie powinien mieć co do tego żadnych wątpliwości. Agent uważa wszystkich, którzy z nim się nie zgadzających za idiotów.

Agent wykazuje całkowite oddanie wspieranej ideologii . Innymi słowy – agent to beton.

Najczęstszą strategią jest natychmiastowa riposta na forum, negująca wiadomość czy opinię forumowicza bez jakichkolwiek podstaw, czy dowodów w postaci linka, zazwyczaj na żenująco niskim poziomie. Najczęściej odpowiedź pojawia się w ciągu kilku minut a nawet sekund od czasu umieszczonego materiału. Drugorzędnym celem takiego postu jest spam – odsuwanie ofensywnego materiału na dalszy plan, aby czytelnikowi uniemożliwić dostęp do szkodliwej informacji.

Inne taktyki: przede wszystkim unika się detalicznej dyskusji w temacie, ośmiesza źródło oraz autora, podważając w ten sposób wiarygodność podanych informacji. Co bardziej „inteligentni” agenci (takich jest niewielu!) wyszukują pozorne błędy, przejęzyczenia czy też przypadki nieświadomego wykorzystania materiałów podanych przez witryny dezinformacyjne. Wyrywa się pozorne błędy z kontekstu i szykanuje tego, który to napisał.

Nawet w przypadku podania rzetelnej informacji ze sprawdzonego źródła, agenci także je ośmieszą, aby w ten sposób skutecznie kontestować treści. Agenci dezinformacji unikają fachowej dokumentacji. Jeżeli już któryś z nich coś zacytuje, będzie to albo nieudolna witryna mająca na celu neutralizację szkodliwych wiadomości albo niewiele warta Wikipedia, która nie jest w żadnym wypadku miarodajnym źródłem informacji.

Taką taktyką propagandziści uzyskują brak zaufania do grup dyskusyjnych oraz niechęć do korzystania z nich, ponieważ ich krzykliwy ton i język, obelgi i szyderstwa odstraszają wielu od jakiejkolwiek dyskusji. Głównym celem agentów jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się szkodliwych dla ich mocodawców informacji. Dlatego żaden agent nie będzie wdawał się w detaliczną dyskusję, ponieważ nie ma on żadnych szans na logiczną oraz inteligentną polemikę i przekonanie czytelników grup do tego, że to on przekazuje prawdę i zwalcza oszustów i prowokatorów.

Kiedy już nic nie zdaje egzaminu – propagandziści posuwają się do chamskich obelg, przekleństw w stosunku do każdego, kto ośmieli się zabrać głos w dyskusji i posiadać odmienną opinię, od oficjalnej wersji.

Mam nadzieję, że ta garść obserwacji pomoże nam wszystkim skutecznie rozpoznawać i bronić się przed internetowymi agentami wpływu.

Autor i źródło: SpiritoLibero
Za: Wolne Media

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.