Zboża winowajcą strasznych i pustoszących organizm chorób

Zboża winowajcą strasznych i pustoszących organizm chorób

Zapraszam na artykuł z portalu „Nauka” na Newsweek.pl. Z powodu ograniczeń w prawach autorskich, wklejam tylko około 1/3 artykułu. Artykuł ten to wywiad z psychofizjologiem i dietetykiem, Bernadettą Głębicką.

Gluten ze zbóż, a więc m.in. z pszenicy, żyta, jęczmienia i innych – jest wiązany z chorobami takimi jak:
-neurologiczne, w tym epilepsja
-autoimmunologiczne, w tym tarczyca i Hashimoto
-serca i układu krążenia
-otyłością
-cukrzycą ze względu na zawartość amylopektyny-A
-depresją i innymi schorzeniami psychiki
-i wieloma, wieloma innymi.

dieta bezglutenowa (2)

Gluten, gliadyny i inne składniki zawarte w zbożach, są kompleksowo działającymi (na cały organizm) toksynami. Od momentu gdy zrobiono z nich podstawę żywienia – „piramida żywienia” wg WHO, wzrasta skokowo ilość otyłości, cukrzycy, chorób serca, itp.

Polecam wszystkim przeprowadzenie eksperymentu: chociaż dwa miesiące ścisłej, radykalnej diety bez glutenu. Na pewno odczujesz różnicę! Nawet jeśli nie wierzysz w cud, jaki potrafi zafundować tego typu dieta. Przecież możesz sprawdzić to na swoim własnym organizmie, nie musisz tego brać na wiarę.

Oczywiście, wiele razy spotkacie się z opiniami różnego rodzaju „racjonalistów naukowych” broniących tego co mówi WHO jak niepodległości, czy osoby wprost nasłane przez lobby producentów zbóż. Które na pewno podejmie odpowiednie kroki propagandowe, gdy dieta bezglutenowa stanie się popularniejsza, a zyski ze sprzedaży pszenicy spadną.

Będą oni argumentować, że dieta bezglutenowa jest tylko dla osób z celiakią, że zboża są potrzebne, itp. Nie wierzcie im, oni mają interes w tym, co mówią. „Racjonaliści naukowi” – mają w tym oczywisty interes. Korporacje i rządy wynajmują tego typu racjonalistycznych trolli i ich opłacają, by popierali oni wszelkie wersje oficjalne. Temat trolli opłacanych przez rządy i korporacje, był podejmowany u mnie wiele razy.

O szkodliwości glutenu ze zbóż pisałem w poniższych artykułach:
“Buszujący w pszenicy” – globalna zmowa wokół glutenu
Gluten zbożowy: trucizna perfekcyjna
Chcesz w końcu schudnąć? Przejdź na dietę bezglutenową! Tajemnice dietetyków wychodzą na jaw
Prawda o zbożach i glutenie: ten niepozorny składnik diety powoduje, że przedwcześnie umieramy!

Jarek Kefir

.

Zboża / pszenica odpowiada za epidemię cukrzycy, otyłości i Hashimoto

Cytuję: „Bestsellerem wśród książek o żywieniu była w ubiegłym roku „Dieta bez pszenicy. Jak pozbyć się pszennego brzucha i być zdrowym” amerykańskiego kardiologa Williama Davisa. Autor wskazuje nowego winowajcę globalnej epidemii otyłości: pszenicę. Teza ma wielu zwolenników także w Polsce. Z psychofizjologiem i dietetykiem Bernadettą Głębicką rozmawia Marta Ciastoch.

Newsweek: Dlaczego produkty zbożowe od lat lansowane jako podstawa piramidy żywieniowej nagle okrzyknięto wrogiem numer jeden?

Bernadetta Głębicka: Pszenica i inne zboża, które hodowano kilkadziesiąt lat temu, nie są już tymi samymi roślinami. To widać w budowie pszenicy, która pierwotnie miała 18 chromosomów, a dziś ma ich aż 48. Zmiany genetyczne spowodowały, że jeden z najbardziej naturalnych produktów zaczął nam szkodzić.

Newsweek: Oznacza to, że chleb, który teraz jemy, jest zupełnie innym produktem niż ten spożywany przez naszych przodków. Nasza dieta zmieniła się nie tylko pod wpływem żywności mo.dyfikowanej.

Bernadetta Głębicka: Oczywiście, to niejedyna przyczyna złego samopoczucia i nadwagi. Pomyślmy o naszym organizmie jak o biochemicznej fabryce, która jedne produkty przyswaja z łatwością, a przy innych się zapycha. Jest wiele produktów, które mogą nam szkodzić, i w indywidualnych przypadkach warto zadbać o wyeliminowanie ich z diety. Jednak nie wszystkie produkty, które nam szkodzą, ujawnią się w testach. Czym innym jest alergia, a czym innym nietolerancja pokarmowa. Ale główne czynniki paraliżujące metabolizm można wskazać. Są to: pszenica, gluten, mleko krowie i cukier. Wystarczy, że odstawimy je na dwa, trzy miesiące i od razu poczujemy różnicę.

Newsweek: Co jest szkodliwego w pszenicy?
Bernadetta Głębicka: (…)

To tylko ok. 1/3 artykułu o szkodliwości zbóż. Aby przeczytać dalszą część, kliknij na link poniżej:

http://nauka.newsweek.pl/pszenica-winowajca-epidemii-otylosci-na-newsweek-pl,artykuly,284463,1.html

4 myśli w temacie “Zboża winowajcą strasznych i pustoszących organizm chorób

 1. To jest prawda …. Te skrur….. Mafia swiatowej kontroli zywnosci …..tu chodzi o jakis rodzaj zboza…przenicy te dranie zmodyfikowali jakas tam liczbe chromosonow w tych roslinach w latach bodajrze 70′ a skutki tego to co napisano opisano kryminalny proceder tych karteli zwanych biotechnologiczne kartele….to jest jeden z wielu „kluczy” o nazwie socjotechniczna depopulacja

  A tak wogule…..

  Elektroniczne wiezienie-biometria scalona z karta kredytowa

 2. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko się pod tym podpisać. Moja rodzina jest na bezglutenówce od pół roku i różnica jest niesamowita, przede wszystkim małemu odeszły praktycznie wszystkie syndromy zespołu Aspargera – Mamy zdrowe dziecko bawiące się z kolegami, możemy z radością wyjść na miasto, wyjechać na wakacje:-)
  Jedyne co to że dzieciaki muszą chodzić do szkoły integracyjnej bo w innych w okolicy jakoś nie potrafią zapewnić odpowiedniej diety na stołówce, o współpracy ze strony sklepiku szkolnego też nie było mowy, a w obecnej problemu brak- dostarczyliśmy kartkę z rozpiską( zero glutenu, pszenicy- tak, osobno bo mąka bezglutenowa z pszenicy to dalej problem dla małego, do tego dorzuciłam całą litanię trutek z aspartamem na czele) – pilnujemy w domu to i w szkole musi być to przestrzegane.
  Różnica w poziomie energii, koncentracji i zdrowia do nas przemawia w 100%, każdy z nas to po prostu czuje- polecam każdemu odstawić ten syf:-)

  Ogólnie to zaglądam tu od dawna i chcę bardzo podziękować Ci Jarku za wykonywaną pracę związaną z tą stronką- Twoje poglądy są mi bardzo bliskie, choć oczywiście w wielu sprawach moglibyśmy godzinami dyskutować, ale zapewne oboje wiemy że to w zasadzie bez sensu- racją nie można sobie nawet tyłka wytrzeć… Prawdę i tak każdy może odkryć tylko samodzielnie, choć drogowskazy bywają przydatne.

  1. Sorki za literówki- aspErgera, innych jeszcze nie widzę ale takie już uroki netu z komórek że lubią się wkradać…

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.