Afery

Wikipedia na smyczy korporacji? Znany edytor Wikipedii był agentem farmacji

Wikipedia na smyczy korporacji? Znany edytor Wikipedii był agentem farmacji

trolle na etatachWciąż mało zauważalny jest temat internautów pracujących dla kartelu farmaceutycznego, który swoimi działaniami przypomina raczej mafijną ośmiornicę szczelnie oplatającą cały glob ziemski, niż normalną działalność korporacyjną.

Czytelnicy mojej strony zdają sobie sprawę z tego, że duża część dyskusji o korporacjach farmaceutycznych, szczepieniach i zbrodni medycyny na popularnych portalach, bywa zanieczyszczana płodami intelektualnymi tego typu trolli. Wiedzą również, że kartel farmaceutyczny finansuje również portale zdrowotne, jak i te udające fundacje czy instytucje pożytku publicznego. To jednak nie wszystko, bo również uniwersytety, aktualny trend w „nauce”, a także stanowisko dziennikarzy, polityków, urzędników, lekarzy – jest zależne od widzimisię korporacji.

W artykule, który wklejam poniżej, poruszana jest jeszcze inna działalność farmaceutycznej ośmiornicy. Okazuje się, że główni edytorzy Wikipedii w działach medycznych, to etatowi pracownicy big-pharmy, którzy mają za zadanie wyszukiwanie artykułów medycznych, zdrowotnych, i ich edycję pod kątem żądań kartelu. Agent ten miał pseudonim „MastCell” i edytował ogrom artykułów w Wikipedii pod dyktando korporacji. Obecnie pracuje zapewne pod nowym pseudonimem operacyjnym lub został zastąpiony przez nie skompromitowanego agenta, kontrolera Wikipedii.

korporacje farmaceutyczneProponuję także inne artykuły o zjawisku „komentatorów na etacie” zwących siebie np „racjonalistami naukowymi” czy „sceptykami”:
Potężna cyber-armia „opłacanych komentatorów” na usługach kartelu farmaceutycznego
„Komentatorzy do wynajęcia”, blogerzy, publicyści i dziennikarze na usługach korporacji to nie teoria spiskowa, ale fakt
-„Racjonaliści” i „sceptycy” piszący za pieniądze są częstym zjawiskiem
Uwaga na agentów korporacji farmaceutycznych! Niszczą dyskusje dosłownie wszędzie
Komentatorzy na etatach. Nawet 2 złote zarobku za wpis propagujący szczepionki, GMO czy „racjonalizm”
Opłacani komentatorzy i dezinformatorzy: jak rozpoznać? Stary tekst z 2010 roku

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!


Agenci przemysłu farmaceutycznego: kim jest „MastCell”

Czy MastCell to David H. Gorski? Jako chirurg onkolog w Instytucie Onkologicznym Barbara Ann Karmanos, w ciągu ostatnich dziesięciu lat Gorski był finansowany z kasy instytutu, Departamentu Obrony, Krajowego Instytutu Nowotworowego, Fundacji ASCO i Fundacji Badań nad Rakiem Piersi. Jest obecnie (2011) również beneficjentem grantu w wysokości 30 tysięcy dolarów przyznanego przez firmę Bayer. Aby dowiedzieć się więcej na temat powiązań Gorskiego z przemysłem farmaceutycznym, kliknij tutaj.

Czy MastCell to David H. Gorski? Jako chirurg onkolog w Instytucie Onkologicznym Barbara Ann Karmanos, w ciągu ostatnich dziesięciu lat Gorski był finansowany z kasy instytutu, Departamentu Obrony, Krajowego Instytutu Nowotworowego, Fundacji ASCO i Fundacji Badań nad Rakiem Piersi. Jest obecnie (2011) również beneficjentem grantu w wysokości 30 tysięcy dolarów przyznanego przez firmę Bayer.
Aby dowiedzieć się więcej na temat powiązań Gorskiego z przemysłem farmaceutycznym, kliknij tutaj.

Cytuję: „W większości normalnych encyklopedii artykuły pisane są przez ludzi będących ekspertami w dziedzinie, o której piszą. Innymi słowy, nie znajdziemy w nich artykułów na takie tematy jak Medycyna alternatywnaTerapia megawitaminowaMedycyna naturopatyczna czy Medycyna ortomolekularna, których autorami nie są lekarze z ortodoksyjnym podejściem do medycyny i orędownicy medycyny opartej o farmaceutyki. W Wikipedii jednak, z małymi wyjątkami, dosłownie każdy odwiedzający tę stronę może edytować artykuł. W rezultacie, znajdujące się tam artykuły na temat medycyny niefarmaceutycznej pisane są zazwyczaj z perspektywy wysoce sceptycznej i są skutecznie „nadzorowane” przez edytorów zdradzających swoje farmaceutyczne sympatie.

Przykładem takiego edytora jest Administrator Wikipedii znany jako Mastcell. Od kiedy „MastCell” po raz pierwszy zaczął edytować hasła w sierpniu 2006 roku, od razu jasne było to, że swoją wiedzę czerpie z sektora produktów farmaceutycznych (być może zawdzięcza mu również karierę), a promowanie medycyny farmaceutycznej leży w jego interesie.

Mastcell jest członkiem Wikiprojektu: Nauki medyczne, a pierwszy artykuł jaki edytował dotyczył badania szpiku kostnego. Następnie zaczął edytować artykuły na temat leków farmaceutycznych takich jak DasatynibWinblastynaDoksorubicyna;Bleomycyna i Dakarbazyna oraz artykuły poświęcone wybranym zagadnieniom medycznym takim jak szpik kostnyhipernatremiacytometria przepływowapatologia anatomiczna; historia chemioterapii w chorobach nowotworowychchemioterapiatransfuzja krwi, reakcja poprzetoczeniowaziarnica złośliwachoroba hemolityczna noworodkaanemia sierpowatazakrzepowa plamica małopłytkowachłoniaki nieziarniczeczerniakostre białaczki szpikowezespoły mielodysplastyczne;mięsak granulocytowyprzewlekła białaczka szpikowareakcja białaczkowaneutrofiliamieloperoksydazaniedokrwienne zapalenie jelita grubegoprzeszczepienie szpiku kostnego i żylaki przełyku.

Jego inne wcześniejsze prace dla Wikipedii obejmowały stworzenie strony poświęconej przetoczeniu wymiennemu (postępowanie medyczne, w czasie którego usuwa się krwinki lub płytki krwi i zastępuje przetoczonymi preparatami krwiopochodnymi); dodanie logo do artykułu na temat Fred Hutchinson Cancer Research Center i edycja artykułu o marketingu farmaceutycznym. Biorąc pod uwagę powyższe, trudno jest wyobrazić sobie mniej odpowiednią osobę do edycji artykułu o dr Rath zamieszczonego w Wikipedii.

Mastcell zaczął edytował artykuły o dr Rath 31 sierpnia 2006 roku, korzystając z okazji, aby, między innymi, oskarżyć dr Ratha o zaprzeczanie istnieniu AIDS. Oskarżenie było oczywiście absurdalne, ponieważ dr Rath nigdy nie poddał w wątpliwość istnienia wirusa zespołu nabytego braku odporności (HIV).

Od tamtego czasu, MastCell ostentacyjne usuwa z artykułu odniesienia do wypowiedzi samego dr Ratha, pomimo tego, że w niektórych przypadkach wytyczne Wikipedii w sprawie biografii osób żyjących w oczywisty sposób pozwalają na ich zamieszczanie.

Co może najbardziej znamienne, MastCell usunął również z artykułu odniesienie do wyroku sądowego wydanego w marcu 2006 w Cape Town w RPA, w którym sędzia wyraźnie stwierdził, iż nie został przekonany o zniesławiającym charakterze następujących zdań wypowiedzianych na temat Treatment Action Campaign (TAC):

  • TAC organizuje grupy przekupionych ludzi opowiadających się za przemysłem farmaceutycznym;
  • TAC płaci ludziom za udział w demonstracjach;
  • TAC zachęca ludzi, aby brali szkodliwe dla nich leki, które ich zabiją;
  • TAC zmusza rząd do wydawania milionów randów na toksyczne leki;
  • TAC zmusza rząd do rozprzestrzeniania chorób i śmierci wśród ludności RPA;
  • TAC destabilizuje demokrację w RPA.

Nic zatem dziwnego, że po tym, kiedy opublikowaliśmy w sierpniu 2008 roku artykuł na temat Wikipedii, w którym zasugerowaliśmy, że MastCell to być może David H. Gorski, obecnie chirurg onkolog w Instytucie Onkologicznym Barbara Ann Karmanos w Michigan, MastCell przyznał, że został „zdemaskowany” i ogłosił na swojej stronie dyskusji w Wikipedii, iż „rezygnuje z większości zajęć administracyjnych do odwołania”.

Rezygnuje na rzecz czego? Swojej pracy w Michigan jako chirurg onkolog? Jeżeli tak, to jedną rzecz wiemy na pewno – do tej pory raczej od niej stronił. Analiza godzin, które MastCell przepracował dla Wikipedii wskazuje, że jego pracodawca bardzo wyrozumiale podchodzi do absencji w pracy. No chyba, że jego prawdziwą pracą jest edytowanie Wikipedii.”

Źródło: http://pl.wiki-rath.org/introducing_mastcell.html

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.