Ciekawe

Telewizja robi z Twojej podświadomości syf – udowodnione naukowo!

Telewizja robi z Twojej podświadomości syf – udowodnione naukowo!

telewizja klamieZapraszam na krótką prelekcję video autora o pseudonimie „Rozwojowiec”. Mówi on o tym, jak naukowcy praktycznie wpadli na to, że treści jakie czytamy / oglądamy, wpływają na naszą podświadomość.

Okazuje się, że podświadomość ślepo kopiuje wzorce z gazet / TV / portali tak, jak by te sytuacje przytrafiły się Tobie. Gdy czytasz newsy o katastrofach, gdy oglądasz fabularyzowane filmy dokumentalne o morderstwach, gdy oglądasz polskie seriale z wątkami mafijnej przemocy, czy w końcu filmy sensacyjne i horrory – podświadomość to chłonie i potem oddaje. To, co do niej wrzucisz, to dostaniesz z powrotem, czasami tylko na innej płaszczyźnie.

Wrzucasz tam wzorce cierpiętnictwa, ascezy, religijnej brutalności – to otrzymasz z powrotem np. nerwicę, depresję, rozpacz. Wrzucasz tam treści z horrorów, filmów sensacyjnych itp – to otrzymasz z powrotem nienawiść, nieuprzejmość, frustracje, itp.

Ja tę zasadę rozumiem, stąd oprócz newsów z dziedziny polityki i spisków (które już nie są priorytetem) pojawiają się także treści inne. Np te dotyczące świadomości czy cytaty dodające energii. Te ostatnie artykuły spotykały się ze szczególnym niezrozumieniem, ale cóż mnie obchodzą cienie innych? Każdy ma własne, a i tak na przestrzeni miliardów lat istnienia wszechświata, są one puchem marnym..

Przeczytaj też o telewizji i jej pustoszącej psychikę roli:
Telewizja w zastraszający sposób wpływa na myślenie
Kanibalizm cywilizacyjny: strach rodzi jeszcze większy strach [+18] Uwolnij się od tego!
Oglądając modne seriale typu „Dexter” stajesz się drugim Trynkiewiczem!

Zapraszam do obejrzenia nagrania:

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.