Ekspert ujawnia szokującą skalę korupcji w nauce i farmacji

Ekspert ujawnia szokującą skalę korupcji w nauce i farmacji

korupcja w medycynie 2Zapraszam dziś na.. portal onet.pl (!) do wysłuchania ciekawego wywiadu z Noreeną Hertz, brytyjską ekspert, która tłumaczy kilka poruszanych na mojej stronie zagadnień. Między innymi – o katastrofie nuklearnej w Fukushimie i korupcji w nauce i farmacji.

Zwykliśmy nie dostrzegać korupcji tam, gdzie ona jest najbardziej obecna. Przecież korupcja to przede wszystkim miejsca, gdzie styka się świat „nauki”, korporacji, wielkiego biznesu i polityki. Nauka jest chyba najbardziej skorumpowaną dziedziną życia, nie gorzej niż polityka.

Wszyscy dostrzegamy problem korupcji w służbie zdrowia, w polityce.. Jednak naprawdę niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że również cała nauka jest skorumpowana, ustawiana przez korporacje, lobbies i inne potężne grupy wpływu. To, co robi się ze szczepionkami wywołującymi choroby i lekarstwami uciszającymi na chwilę ich objawy, robi się również z paliwami kopalnymi. Pisałem niedawno o tym, że nowe technologie są blokowane, ponieważ na paliwa kopalne można nałożyć gigantyczne podatki i trzymać społeczeństwa za gębę, a na wolną energię już nie.

Poza tym, dla korporacji farmaceutycznej wciąż bardziej opłaca się zataić badania nad tym, że nowo wypuszczona na rynek substancja jest ewidentnie trująca, zarobić na niej np 100 miliardów dolarów, i potem zapłacić nawet te 4 miliardy odszkodowań. Jak to było w przypadku afery z lekiem Vioxx. Zostaje 96 miliardów dolarów czystego zysku, i setki tysięcy nowych grobów, ale to już firmy farmaceutycznej nie obchodzi.

Jest to logika czysto kapitalistyczna – zysk ponad wszelkim prawem, zysk ponad zdrowiem i życiem ludzkim. Stąd dziwi mnie fakt, że ludzie popierający nurt o nazwie „nowa lewica” popierają jednocześnie szczepienia, racjonalizm naukowy i korporacje. Zamiast bronić społeczeństwa, bronią kapitalistycznych katów tego społeczeństwa. Gdy myślę o tych pseudo-lewicowych farbowanych lisach, aż chce mi się zacytować tutaj dwa cytaty:

„Choć podają się za Żydów, to nimi nie są”
~biblia

„Nie mamy polityki. Mamy okołomajtkową pop-politykę z pop-prawicą i pop-lewicą. Nie mamy muzyki – mamy pop-muzykę typu Lady Gaga czy Iron Maiden. Nie mamy realnego buntu przeciwko systemowi, mamy jedynie społecznie akceptowalny, czasowy i subkulturowy bunt nastolatków. Nie mamy psychologii, mamy gazetową i obrazkową pop-psychologię. Nie mamy duchowości, mamy pop-duchowość, czyli new age. I w końcu – nie mamy realnej żywności, tylko chemiczne pop-podróbki, nie mamy realnej ekonomii i realnego wzrostu, tylko kapitalistyczne ekonomiactwo, nie mamy lekarstw leczących przyczyny choroby, ale pseudo leki uciszające na jakiś czas objawy. Nie mamy nauki, tylko pseudonaukę służącą interesom rządów, korporacji i potężnych lobbies. Wszystko jest albo pop-, albo pseudo-, brakuje nam autentyczności i realności jak powietrza.”
~Jarek Kefir

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

____________________________________________________________

Światowej sławy ekspert ujawnia nieprawidłowości władzy i wielkich korporacji

Cytuję: „Noreena Hertz, brytyjska ekonomistka, ujawniła w rozmowie z Kamilem Tureckim sposób w jaki japońskie władze uchylały się od mówienia prawdy swojemu społeczeństwu po katastrofie elektrowni jądrowej Fukushima.

Co więcej, gość ‚Ustalmy Jedno” przedstawił szereg nieprawidłowości związanych z włączaniem do obiegu leków, które na rynku farmaceutycznym nigdy nie powinny były się znaleźć. Okazuje się, że kluczem do zrozumienia tej kwestii są… opłacani przez koncerny eksperci medyczni.”

Aby obejrzeć wywiad – kliknij na poniższy link:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/swiatowej-slawy-ekspert-ujawnia-nieprawidlowosci-wladzy-i-wielkich-korporacji/yfx04

2 myśli w temacie “Ekspert ujawnia szokującą skalę korupcji w nauce i farmacji

  1. Największym osiągnięciem nowożytnego systemu demokracji jest : RACJONALNA KRYTYKA,a nie metoda prowadząca do walki na slogany.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.