Czeka nas ukryta podwyżka cen gazu? „To hucpa na ogromną skalę!”

Czeka nas ukryta podwyżka cen gazu? „To hucpa na ogromną skalę!”

podwyzka cen gazuPrzedstawiam Wam dziś kolejne szokujące fakty ze sfery polityki i gospodarki. Otóż ogłaszam wszem i wobec, że zarządcy nadwiślańskiej prowincji UE szykują nam podwyżkę cen gazu! I to taką podwyżkę, która nie była zapowiadana w mediach.

Podwyżka ta jest sprytnie zakamuflowana pod zmianą jednostki z metra sześciennego na kWh. Przy czym należy dodać, że każdy podmiot będzie miał ustawiony inny przelicznik, podług swego widzimisię. W styczniu i lutym 2015 roku możemy się bardzo zdziwić, gdy przyjdzie rachunek za gaz. Kto wie, może będzie on 5%, 10% czy nawet 25% wyższy niż w miesiącu poprzednim, sprzed podwyżki?

Ta zakamuflowana podwyżka to nic innego jak rozbój w biały dzień. Właśnie tak się wprowadza przymusowe daniny. Poprzez ukryte podatki, parapodatki i inne daniny. Są one nakładane zazwyczaj na te rzeczy, których uniknąć się nie da. Np na żywność, benzynę, prąd, gaz, i niestety, alkohol etylowy. Bowiem wciąż nie wyobrażamy sobie radosnych chwil bez tego twardego i niezwykle destrukcyjnego narkotyku. Ale to już temat na zupełnie inny felieton.

Czy możliwe jest to, że Rosja zapowiada jakąś podwyżkę gazu w styczniu, którą rząd będzie sobie musiał jakoś „odbić”? I tak mamy już gaz najdroższy w całej Europie, nie licząc chyba Ukrainy. Czas pokaże, bo nie sądzę, by możliwe było ukrywanie takiej ewentualnej rosyjskiej podwyżki.

Wklejam poniżej pismo, jakie wysłał do Urzędu Regulacji Energetyki pan dr inż Krzysztof Borowiak. Tego typu pismo, z własnymi danymi, powinien wysłać niebawem każdy z nas! Polecam zainteresować się tym tematem, przestudiować info w internecie, i działać!

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

____________________________________________________________

Ukryta (bezzasadna!) podwyżka cen energii

Cytuję: „Przesyłam kopię pisma, jakie wysłałem do Prezesa URE, myślę, że sprawę trzeba nagłośnić, bo jest to hucpa najczystszej wody!

Od: dr inż. Krzysztof Borowiak
Do: Prezes URE p. Maciej Bando

Proszę o wytłumaczenie ukrytej zmiany ceny gazu, jaka nastąpiła przy okazji zmiany jednostki rozliczeniowej z metra sześciennego na kilowatogodzinę.

Z przysłanego przez PGNiG Obrót Detaliczny (Region Wielkopolski) rozliczenia wynika, że za 1 kWh odbiorca będzie płacił:
-za paliwo gazowe: 0,11890 zł netto
-opłata dystrybucyjna zmienna: 0,04676 zł netto.
Zatem łącznie opłata zmienna wyniesie 0,16566 zł / kWh netto.

Dotychczas ten sam dystrybutor pobierał opłaty za 1 m3:
-za paliwo gazowe: 1,31090 zł netto
-opłata dystrybucyjna zmienna: 0,51310 zł netto.
Zatem łączna opłata zmienna wynosiła 1,82400 zł / m3 netto.

Podany przez dystrybutora współczynnik konwersji, czyli przelicznik starej jednostki (m3) na nową (kWh) wynosi 11,131 kWh / m3.

Proste wyliczenie wskazuje zatem, że cena zmienna za paliwo gazowe powinna wynosić 1,82400 / 11,131 = 0,16387 zł / kWh. Skąd zatem różnica między ceną, gdyby podwyżki nie było (0,16387), a ceną, jaką ma zamiar teraz stosować PGNiG OD (0,16566)?

Ukryta w ten sposób podwyżka, jak łatwo wyliczyć, wynosi blisko 1,1%. Powie ktoś „cóż to za podwyżka?”. Ale – jeśli dobrze słyszałem i czytałem w mediach – żadnej podwyżki cen gazu chyba nie było!

Jakie jest uzasadnienie tej podwyżki, jeśli nic w pomiarach zużycia gazu się nie zmieniło (nadal dotychczasowe liczniki będą mierzyć objętość zużytego gazu w metrach sześciennych), a tylko w programie fakturowania zmieniono jednostki stosując stały przelicznik jednej jednostki na drugą?

Będę wdzięczny – zapewne nie tylko ja – za wyjaśnienie tej zagadki.

Z wyrazami należnego szacunku”

Autor: Krzysztof Borowiak, Poznań, 8-10-2014
Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/purysta/ukryta-bezzasadna-podwyzka-cen-energii

2 myśli w temacie “Czeka nas ukryta podwyżka cen gazu? „To hucpa na ogromną skalę!”

  1. gaz ziemny wysokometanowy (ten z Rosji) ma 85oo kcal/Nm3,a licznik zlicza m3 gazu. Po przemnożeniu kWh przez wspł. korekcyjny i zamianie jednostek znów na kcal wynika, że dostarczany nam gaz ma jeszcze większą kaloryczność, dochodzi do kaloryczności gazu propan-butan.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.