Polscy dilerzy śmierci: szokująca skala korupcji w medycynie. Konsultanci medyczni zawierali milionowe kontrakty z korporacjami farmaceutycznymi

Polscy dilerzy śmierci: szokująca skala korupcji w medycynie. Konsultanci medyczni zawierali milionowe kontrakty z korporacjami farmaceutycznymi

korporacje farmaceutyczneWklejam, dla zachowania (bo może zniknąć..) fragment artykułu prasowego. Mowa w nim o tym, że wielu konsultantów medycznych rezygnuje, ponieważ nowa ustawa wymusza na nich upublicznienie swojego skorumpowania z firmami farmaceutycznymi.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości na temat skali korupcji w medycynie i farmacji, przeczytaj poniższą notkę. Korupcja w farmacji i medycynie nie jest marginalnym wypaczeniem, ale codziennym standardem. Jeden z konsultantów medycznych zawarł umowę na milion euro.

Już pisałem, że sfera, gdzie wciąż nie dostrzegamy ogromnej skali korupcji, to właśnie nauka, medycyna i farmacja. Dostrzegamy powoli jakim złem są religie i ogólnie polityka, jednak wciąż wielu ludzi upatruje jakichś nadziei w nauce. Nauce, która jest skorumpowana do cna, która romansuje z kapitalistycznymi korporacjami i neoliberalnymi rządami, będąc niejako ich zakładnikiem.

Ta zmanierowana i skorumpowana nauka (właściwie – pseudonauka) ma swoich klakierów, czy to w postaci „racjonalistów naukowych” czy też „sceptyków teorii spiskowych” (z angielska: „skeptic”). Zamiast tropić skorumpowanie tejże nauki i jej zaprzedanie korporacjom i rządom, uderzają oni w tych, którzy to tropią. Bronią oni kapitalistycznych katów społeczeństwa, stąd nazywanie ich „lewicą” jest zupełnym nonsensem.

W internecie są dwie społeczności zrzeszające tych ludzi i niestety, obie wycierają sobie buzie pojęciem „lewica”. Z pierwszą z nich – kanał ttdkn – mam do czynienia od 2009 roku i intensywnie ich demaskuję. Druga społeczność to hashtag #neuropa na portalu wykop.pl, pod którym oni się skrzykują i wyżywają.

Sporo krwi napsułem tym. „racjonalistom naukowym” czyli zwolennikom GMO, szczepień, atomistyki i neoliberalnej polityki rządów. Zdemaskowałem ich na wszelkie możliwe sposoby, i będę to robił dalej. Ochrzcili oni mnie „największym oszołomem polskiego internetu”, choć nie jestem ani katolikiem, ani chrześcijaninem, a ideowo bliżej mi lewicy niż prawicy. Teraz nazwali mnie „naczelnym propagandzistą teorii spiskowych w Polsce”. A więc niech żyje spiskowa propaganda na pohybel opłacanym przez rządy i koncerny trollom!

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!


Cytuję: „Prof. Maria Dorota Majewska: Polscy tzw. konsultanci krajowi, którzy brali dotąd wielkie łapówki od karteli farmaceutycznych za propagandę i reklamy toksycznych i nieskutecznych chemikaliów i szczepionek, masowo rezygnują z tych funkcji, bo nie chcą ujawniać ile setek tysięcy czy milionów zl / $ / euro łapówek wzięli. To nie wymaga komentarza.”

Konsultanci rezygnują bo… zawierali milionowe kontrakty z firmami farmaceutycznymi?

Cytuję: „26 konsultantów medycznych krajowych i wojewódzkich złożyło rezygnacje z funkcji. Przyczyny oficjalne są różne… A jak jest nieoficjalnie?

Dotychczas 26 osób zrezygnowało z funkcji konsultantów krajowych i wojewódzkich. Oficjalnie dlatego, że nie chcą być urzędnikami, nie mają czasu na wypełnianie dokumentów, których wymaga Ministerstwo, albo na przykład oświadczeń, które są według nich zbyt szczegółowe. Nie podobało im się również, że informacje o zarobkach i powiązaniach będą dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP).

Przypomnijmy, że konsultanci do połowy grudnia muszą składać oświadczenia o powiązaniach z firmami farmaceutycznymi. Ministerstwo Zdrowia wprowadzając takie przepisy chce, żeby byli oni bezstronni. Będą musieli przed nominacją złożyć oświadczenie mówiące o tym, że w ich przypadku nie zachodzi konflikt interesów. Chodzi przede wszystkim o powiązania z firmami farmaceutycznymi.

„Zgodnie z projektem, wszyscy konsultanci oraz kandydaci na konsultantów będą składali oświadczenia, ujawniając informacje o faktach, które mogłyby skutkować ewentualnymi konfliktami interesów między pracą konsultanta a inną działalnością, którą prowadzą. Konsultanci krajowi będą składali je ministrowi zdrowia, a konsultanci wojewódzcy – wojewodom” – wynika z projektu nowelizacji ustawy.

Przyszli konsultanci będą musieli również poinformować o ewentualnych darowiznach, które przyjęli od firm farmaceutycznych czy wyjazdach sponsorowanych przez te firmy. Oświadczenie to będzie sprawdzane przez CBA.

Jak nieoficjalnie informuje radio ZET, powołując się na Ministerstwo Zdrowia, konsultanci rezygnują, bo zawierali milionowe kontrakty z firmami farmaceutycznymi. Według informacji Radia ZET konsultanci, którzy zrezygnowali, prowadzili badania dla amerykańskiego rządu. Jeden z byłych już konsultantów zawarł kontrakt na milion euro z firmą farmaceutyczną!

Dotychczas 43 osoby złożyły oświadczenia, które teraz są sprawdzane przez CBA.

Źródło: radio zet / wp.pl
Przeczytaj również: Minister zdrowia apeluje do konsultantów krajowych
Za: Konsultanci rezygnują bo… zawierali milionowe kontrakty z firmami farmaceutycznymi?

Jedna myśl w temacie “Polscy dilerzy śmierci: szokująca skala korupcji w medycynie. Konsultanci medyczni zawierali milionowe kontrakty z korporacjami farmaceutycznymi

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.