Bareizmy

W e-papierosach znaleziono 10 razy więcej substancji rakotwórczych niż w tytoniu

W e-papierosach znaleziono 10 razy więcej substancji rakotwórczych niż w tytoniu

e papierosy szkodliwoscCiekawy artykuł odnośnie naszego zdrowia. Pisałem już nie raz, że e-papierosy mają dziś niezwykle agresywną kampanię marketingową, realizowaną głównie przez tzw. „internetową hasbarę” czyli opłacane bandy trolli internetowych na usługach korporacji. Namierzają oni za pomocą narzędzi monitorujących wszelkie artykuły krytykujące to niezwykle niebezpieczne, chemiczne świństwo, i przystępują do zorganizowanego ataku w komentarzach. Tego typu typy dezinformatorów pojawiały się wielokrotnie na mojej stronie, jednak byli oni wszechstronnie demaskowani i zwalczani, a ich wpisy cenzurowane i usuwane.

Nie mówi się powszechnie o tzw biernym paleniu e-papierosów. Przecież w wydychanej parze znajduje się nikotyna, którą wdychają osoby postronne, nie życzące sobie tego! Ten szkodliwy narkotyk (czyli nikotyna) znajduje się w o wiele większych ilościach, niż w papierosach tradycyjnych. Dodatkowo, by było śmieszniej, obrót e-papierosami nie jest regulowany przez przepisy prawa. Obecnie widok gimnazjalisty zażywającego ten narkotyk jest powszechny także w naszym kraju. E papierosy dotarły bowiem skutecznie do gimnazjów i podstawówek. Podobnie jest z paniami z kiosków, które pomimo zakazu sprzedają tradycyjne papierosy nieletnim.

Wciąż jest bowiem ogromne społeczne zezwolenie na narkotyzowanie się nieletnich (i dorosłych) dwoma destrukcyjnymi narkotykami – nikotyną i alkoholem etylowym. Panuje mylne przekonanie, że młodość to okres buntu, szalonej zabawy i masakrowania mózgu za pomocą całej tablicy Mendelejewa. Rozpijanie i rozpalanie młodzieży to trend globalny, doskonale wpisujący się w strategię depopulacji (eugeniki). Elity polityczne zdecydowały, że ludzi jest za dużo, więc lepiej ich rozpalić i rozpić, wtedy szybciej będą umierać. A po alkoholu częściej będą bezpłodni. Programowe rozpijanie społeczeństw rozpoczęło się po II wojnie światowej. Przed nią ludzie nie pili aż tyle.

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!


E papierosy szkodzą zdrowiu!

Cytuję: „Japońscy naukowcy odkryli, że e-papierosy zawierają do 10 razy więcej substancji rakotwórczych niż zwykłe papierosy. W kilku próbkach cieczy z tych urządzeń znaleziono formaldehyd i aldehyd octowy, podaje Agence France – Presse.

Badanie przeprowadzono w National Institutes of Health na zlecenie ministerstwa zdrowia Japonii.

„W jednej z marek papierosów elektronicznych było dziesięć razy więcej substancji rakotwórczych niż w przypadku konwencjonalnego papierosa” – mówi Naoki Kunigita. „Stężenie szkodliwych substancji jest szczególnie wysokie, gdy urządzenie elektroniczne się przegrzewa”.

Wcześniej stwierdzono, że Światowa Organizacja Zdrowia zaproponowała zaostrzenie zasad obrotu e – papierosami. WHO uważa, że konieczne jest ograniczenie reklamy i wprowadzenie zakazu sprzedaży tych urządzeń nieletnim.”

Video o szkodliwości e papierosów w języku angielskim:

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wideo/w-e-papierosach-znaleziono-10-razy-wiecej-substancji-rakotworczych-niz-w-tytoniu

15 odpowiedzi »

 1. a ja jakos dziwnie mysle ze tyton jest nieszkodliwy:)rosnie w naturze a czlowiek jest czescia natury wiec moze go palic ale w zdrowych ilosciach i on wtedy nie zaszkodzi jak wszystko w zdrowych ilosciach:)

  • Niestety, perm ban za szerzenie internetowej hasbary, czyli działalność marketingową wychwalającą e-papierosowe świństwo. Tak krótki czas od daty publikacji wpisu u mnie (zaledwie kilka godzin) świadczy o tym, że Wy przeszukujecie internet za pomocą profesjonalnych narzędzi do monitoringu. Ktoś dał grubą kasę na to, to już drugi komentarz lobbujący od rana. Ciekawe kto daje na to kasę?

 2. Dialog o kartelu produkującym e-papieorsy:

  -„a chooj wie co w tym jest. Nie mam do tego zufania, że jest to bezpieczne dla naszego zdrowia”
  -„nie jest. wystarczy przeczytać na opakowaniu jaka firma to produkuje, podobnie jak plastry i gumy nikoret, jest to jedna i ta sama firma lub jej filie ale jest to firma Tabaco, produkująca papierosy hahaha czyli „leczy” nas z nałogu koncern tytonoiwy hahahaha jasne!”

  I teraz wszystko jasne, kto daje gruby geld na propagandę tego świństwa w necie (w komentarzach i na opłaconych blogach)!

 3. ja slyszalam ze nie sa szkodliwe tylko jest problem ze nie sa opodatkowane i kartele tytoniowe podaja takie informacje. ja dzieki bogu nie pale ponad 10 lat ale moja corka pali i przeszla na te elektroniczne.

 4. jak ktos chce pozbyc sie nałogu to żadne elektroniczne wynalazki
  mi pomógł desmoksan nie pale od roku

 5. CIEKAWE BO WCZORAJ WŁAŚNIE NAPISAŁEM KRYTYCZNY KOMENTARZ NA FACEBOOKU W GRUPIE „NIE PAL ROZCHMURZ SIĘ” – ODNOŚNIE ICH PROMOCJI OPTYMISTYCZNEGO PODEJŚCIA DO SZKODLIWOŚCI E-PALENIA I POZYTYWNYCH INTERPRETACJI JAKIŚ ICH ZDANIEM WIAROGODNYCH BADAŃ. MOMENTALNIE ZOSTAŁEM ZAATAKOWANY PRZEZ „MODERATORÓW” , W STYLU – PO CO TU JESTEM I PSUJĘ NASTROJE W ICH GRUPIE WZAJEMNEJ ADORACJI I ZOSTAŁEM USUNIĘTY WRAZ Z POSTAMI I ZBLUZGANY:-)

  • Wszystko by było dobrze o ile nie zachowywałbyś się agresywnie w stosunku do innych oraz nie zaczynał dyskusji od cyt. „skończcie pierdolić”, komentarze nie zostały usunięte (polecam wejście można sprawdzić samemu) a komentujący został usunięty ze względu na brak kultury słowa oraz poszanowania innych.

   • Żaden przeciwnik bo nikt nie ma nic przeciwko otwartej i rozsądnej dyskusji. To czy napisałem jest łatwo sprawdzić.

 6. CIEKAWE BO WCZORAJ WŁAŚNIE NAPISAŁEM KRYTYCZNY KOMENTARZ NA FACEBOOKU W GRUPIE „NIE PAL ROZCHMURZ SIĘ” – ODNOŚNIE ICH PROMOCJI OPTYMISTYCZNEGO PODEJŚCIA DO SZKODLIWOŚCI E-PALENIA I POZYTYWNYCH INTERPRETACJI JAKIŚ ICH ZDANIEM WIAROGODNYCH BADAŃ. MOMENTALNIE ZOSTAŁEM ZAATAKOWANY PRZEZ „MODERATORÓW” , W STYLU – PO CO TU JESTEM I PSUJĘ NASTROJE W ICH GRUPIE WZAJEMNEJ ADORACJI I ZOSTAŁEM USUNIĘTY WRAZ Z POSTAMI I ZBLUZGANY:-)

 7. Poproszę teraz o CIACH,- Bo to takie nobilitujące być CIACHNIĘTYM przez Szanownego Pana.
  (…Ciach! By Admin)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.