Bareizmy

Dużo „zdrowej żywności” to szkodliwe podróbki. Jak poznać tę prawdziwą? [FOTO]

Dużo „zdrowej żywności” to szkodliwe podróbki. Jak poznać tę prawdziwą? [FOTO]

zdrowa zywnosc jak rozpoznacDostarczam Wam grafikę, która pokazuje, które certyfikaty zdrowej żywności są prawdziwe, a które są tylko oszukańczymi surogatami tych certyfikatów.

W pamięci zapadły mi słowa mojej przyjaciółki, iż w Polsce sprzedaje się kilka razy więcej zdrowej żywności, niż się produkuje. Odbywa się to oczywiście na zasadzie oszukiwania klientów. Była ona świadkiem rozmowy dwóch sprzedawców na bazarze. Otóż gość sprzedawał niby „organiczną” marchew, dwa czy trzy razy drożej. Jednak to była marchew z.. supermarketu. Człowiek który w ten sposób oszukiwał klientów mówił tak: „panie, a kto mnie sprawdzi, że sprzedaję zwykłą marchew a nie eko?

O ile ja nie uległem w pełni „modzie” na tego typu eko produkty – bo warzywa i owoce kupuję na bazarku, bez etykiet „eko” – o tyle w przypadku pewnych produktów zwracanie uwagi na takie rzeczy jest istotne. Np w przypadku soku noni – produktu leczniczego, działającego m.in. pobudzająco i aktywizująco. Otóż znam wiele fałszywek soku noni, które nie mają tak dobrego działania na nastrój, jak oryginał. A trzeba dodać, że fałszywy sok noni kosztuje tyle samo, co oryginalna i działająca jego wersja.

Oto grafika – jak rozpoznać zdrową żywność z certyfikatami:

zdrowa żywnośćPodsumował, autor: Jarek Kefir
Grafika: autor nieznany

Chcesz wspomóc moje niezależne inicjatywy i sprawić, by tego typu wpisy pojawiały się z regularną częstotliwością? Aby to zrobić, kliknij tutaj (link).

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł – podaj go dalej i pomóż go wypromować! Pomóż innym zapoznać się z tą tematyką.

 

2 odpowiedzi »

  1. ja leje najgorsze paliwo i jem najlepsze jedzenia na jakie moge sobie pozwolic na „organic farma zdrowia” mnie jeszcze nie stac ale tez ceny maja tam z ksiezyca jak splajtuja to moze cos zmienia wtedy, wedliny maja oszukanczo drogie i oczywiscie ciagle z dwoma ulubionymi przez naszych producentow truciznami glutaminianem i saletra amonowa… brakuje ci jednego certyfikatu tu ponizej
    http://en.wikipedia.org/wiki/Quality_Assurance_International
    i jeszcze w stanach jest modny gmo free project w ktorym producenci sami sie okreslaja jednak sami siebie nie moga sprawdzac wiec nie jest to prawdziwy certyfikat chociaz pomaga odsiac trucicieli od organikow

  2. Wiarygodne lub fałszywe certyfikaty to dzisiaj spory problem. Żyjemy w czasach, kiedy niemal każdy licealista zrobi w Corelu i wydrukuje na dowolnym papierze najprawdziwszy certyfikat, nalepi na buteleczkę lub słoiczek i produkt gotowy, a sprawdzić nie ma jak.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.