Afery

Uwaga! Hakerzy: „atak na Facebooka to był test, sparaliżujemy internet na całym świecie”

Uwaga! Hakerzy: „dzisiejszy atak na Facebooka to był test możliwości, sparaliżujemy internet na całym świecie”

internet nie dziala wylaczenieGrupa hakerów o wiele mówiącej, symbolicznej nazwie Lizard Squad, co można przetłumaczyć jako „grupa jaszczura”, zaatakowała około 7 polskiego czasu serwisy Facebook i powiązany z nim serwis Instagram. Grupa wydała oświadczenie i przyznała się do ataku, co opublikowano w mediach. Jednak media wciąż ociągają się z podaniem najważniejszego komunikatu grupy hakerów Lizadr Squad. Mówi on o tym, że już za kilkadziesiąt godzin dojdzie do potężnego ataku na główne węzły światowego internetu i dojdzie do jego całkowitego sparaliżowania.

Czy powinniśmy się szykować na...

Czy powinniśmy się szykować na…

Cytuję: „Facebook i Instagram nie działały rano przez ok. 40 minut m.in. w USA, w Azji i w Australii. Problemy z dostępem do największej sieci społecznościowej na świecie odnotowano także w Europie, m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Rosji i Finlandii. Już wiadomo, że za awarią stali hakerzy z grupy Lizard Squad („Brygada Jaszczura”). Do ataku przyznała się na Twitterze grupa pod nazwą „Brygada Jaszczura”, zamieszczając tam krótki komunikat. Poinformowali, że udało im się czasowo zablokować działanie m.in. Facebooka i serwisu Instagram. W Polsce główna strona Facebook nie odświeżała się lub nie można było na nią wejść.”
Źródło: PAP, IAR, wp.pl i in.

Komunikat niepodany przez media w Polsce brzmi:

Cytuję: „Dzisiejsze globalne sparaliżowanie  Facebooka i serwisu Instagram było testem naszych możliwości, udało się. Jesteśmy gotowi do globalnego wyłączenia w trybie awaryjnym całej sieci internetowej, co nastąpi w najbliższych godzinach.”

Komunikat ten otrzymały rządy najważniejszych krajów świata i ich służby specjalne. Czy zapowiadany globalny, internetowy power outage dojdzie do skutku? Jak wielkie konsekwencje może mieć nawet 24 godziny bez internetu dla światowej gospodarki, której internet stał się krwiobiegiem? Co z systemami obronnymi, wojskowymi, energetycznymi, medycznymi, interwencji i reagowania kryzysowego?

internet nie dziala terroryzmŹródło przecieku: link
Podsumował: Jarek Kefir

 

9 odpowiedzi »

 1. Mój łeb informatyczny to raczej przypomina wielkością początek domniemanego WIELKIEGO WYBUCHU czyli łepek od szpilki, gdy idzie o hakerstwo.
  Zastanawiam się jednak nad czymś innym.
  Przecież są hakerzy pokojowo nastawieni. Dlaczego zatem nie zrobią małego burdeliku we wszystkich instytucjach swiata, które nas trują, inwigilują i manipulują nami? Nie zablokują łączy między ugrupowaniami walczącymi ze sobą zbrojnie.
  Przecież w komunikacie zapewniają o swojej wielkiej mocy i możliwościach.
  Jarku, jak to jest?

 2. Ja mam nadzieję że służby specjalne różnych krajów zapobiegną temu.

  no to pozamiatałeś

 3. Służby specjalne są raczej autorem takich zamachów. Zauważ, że blokowanie serwisów społecznościowych to atak na wolność słowa. Jak już słusznie ktoś zauważył – czemu hakerzy nie atakują instytucji rządowych, sił przymusu, państw totalitarnych czy terrorystów…?

  • jaką wolność słowa takie coś drogi kolego nie istnieje , oni chcą , żebyś wierzył , że istnieje ale tak na prawdę jej nie ma. „Wolność słowa” jest ograniczona możesz mówić ale tylko to co się podoba tym na górze … .

 4. Naszych służb specjalnych i wszystkich innych nie da się sparaliżować tą metodą, bo u nas jak za króla ćwieczka 🙂 Żadne systemy internetowe nie działają, a jak nawet to i tak większość korzysta z mniej „cywilizowanych” systemów, jak telefon np. Młode pokolenie by ucierpiało bo bez neta oni już nie potrafią żyć 🙂

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.