Kartel farmaceutyczny „Glaxo Smith Kline” odpowiada za brutalną ofensywę propagandową wymierzoną w przeciwników szczepień

Kartel farmaceutyczny „Glaxo Smith Kline” odpowiada za brutalną ofensywę propagandową wymierzoną w przeciwników szczepień

odra szczepieniaKolejny artykuł dotyczący zmasowanej ofensywy propagandowej jaka ma miejsce w polskich mediach o tytule „epidemia odry”. Reklamy telewizyjne, działalność reklamowa i trollerska w mediach internetowych i portalach z memami, artykuły w mediach, pogadanki, połajanki.. W każdym bądź razie, ta kampania nie jest kampanią typową, gdy jakaś korporacja wynajmuje firmę PRową i ta działa. Szokuje rozmach tej kampanii, i co oczywiste, ilość środków jakie musiano zaangażować. Wszak powierzchnia reklamowa, czas antenowy, opinie tzw. „ekspertów” – to wszystko są koszta. Ujawnia to potęgę i bogactwo, jakie posiadają dziś kartele farmaceutyczne.

Obecnie kartele farmaceutyczne już nie tylko wchodzą wszędzie ze swoimi reklamami, sprzedają coraz więcej lekarstw a ich głos powielają też dziennikarze, naukowcy, politycy, celebryci, „eksperci”. Obecnie doszło do takiego poziomu absurdu, że jeśli nie życzysz sobie zażywania produktów tego kartelu, to automatycznie stajesz się wrogiem publicznym, przeciwnikiem demokracji i cywilizowanego ładu, spiskowym oszołomem. No wyobraźcie sobie, że podobną kampanię przeprowadza producent gadżetów – smartfonów. Wydaje, dajmy na to – 2 miliardy dolarów by „kupić” dziennikarzy, celebrytów, polityków, ludzi nauki, a nawet księży, imamów i rabinów. I cała ta maszyneria propagandowa głosi, że każdy, kto nie chce kupić takiego elektronicznego gadżetu i potem wymieniać go co rok lub dwa lata, jest wrogiem publicznym, oszołomem, jednostką co najmniej podejrzaną.

Jednak w sprawie szczepień to zadanie jest łatwiejsze. Bowiem tutaj chodzi o (rzekome) dobro i zdrowie dzieci. A to na ludzi zawsze działa. Gdy chodzi o zdrowie i życie dzieci, to ludzie dostają jakiejś białej gorączki i przestają myśleć logicznie i sceptycznie. Od zawsze było to bezlitośnie wykorzystywane przez władze w celu manipulacji tłumem. Przykład pierwszy z brzegu – Madzia z Sosnowca. Takich zabójstw w naszym chorym świecie zdarza się co roku bardzo, bardzo dużo. Jednak postanowiono użyć tego przypadku jako „tematu zastępczego”. Na początku 2012 roku w Polakach było nagromadzone mnóstwo negatywnej energii, co znalazło wyraz np w protestach przeciwko ACTA. Władze znalazły wtedy sposób, by poprzez temat Madzi z Sosnowca dokonać „kontrolowanego upuszczenia pary”.

Ale do rzeczy. Jeden z skrajnie prawicowych i prorosyjskich posłów – Przemysław Wipler (bodaj partia KORWiN) stwierdził:

Cytuję: „To co się dzieje w trakcie ostatnich kilku dni to jest ewidentnie kampania lobbingowa. Jeden z moich kolegów napisał do mnie parę dni temu, w największym skrócie, rusza kampania niebrandowa przeciw postawom antyszczepionkowym finansowana przez koncern GlaxoSmithKline, ponieważ firma, z którą jakiś tam ma związek właśnie bierze takie zlecenie.”

Zastanawiające jest to, że obecnie postawy antyszczepionkowe są kojarzone z prawicą. Prawicowe media i politycy, mają zezwolenie, „moratorium” dane przez system, na krytykę szczepień. Czy nie jest to kolejna część tej PRowskiej układanki? Czy ma to skojarzyć słuszne postulaty walki i demaskacji zbrodni karteli medyczno-farmaceutycznych, ze skompromitowaną, śmieszną, nie przystającą do realiów XXI wieku, ideologią prawicową? To jest możliwe, i ten argument biorę na poważnie pod uwagę. Jednak nie należy bagatelizować i umniejszać poparcia ze strony prawicy, również tej skrajnej i wizerunkowo skompromitowanej. Przecież można wykorzystać je jako narzędzie, tak jak ja to zrobiłem w tym artykule. Można się przecież powołać na tego typu prawicowe medium, bądź prawicowego polityka. Ale zaraz należy się od tych poglądów dyplomatycznie, acz stanowczo odciąć.

Narzucanie komukolwiek jakichkolwiek procedur medycznych jest po prostu nie tyle nie w porządku. Mi to jawnie kojarzy się z najczarniejszymi czasami stalinizmu i hitleryzmu. Medycyna, odkąd powstała, była zręcznie wykorzystywana jako narzędzie represji politycznych. I dzieje się to dalej. Czy w przyszłości do wody wodociągowej będzie się przymusowo, obligatoryjnie dodawać toksyczne leki na cholesterol i szereg innych substancji? Nie, nie jest to wcale spiskowa mrzonka! Już teraz do wody dodaje się chlor i fluor. Te dwa pierwiastki hamują czynność tarczycy, wypierają z niej jod, który jest jednym z najważniejszych i niedocenianych pierwiastków. Poza tym, za oceanem już podnoszono takie głosy, że ze względu na epidemię otyłości, powinno się dodawać do sieci wodociągowej leki na cholesterol – statyny. Jak już pisałem, statyny praktycznie blokują tzw. szlak cholesterolowy – czyli cykl przemian, w wyniku którego powstają substancje niezbędne do życia – testosteron, witamina D, kortyzol, itp.

Kartele farmaceutyczne nie mają prawa tego robić. Nie wolno zmuszać nikogo do zakupu określonych produktów i usług, jeśli ktoś wyraźnie ich sobie nie życzy. Nie wiem, dlaczego ja muszę pisać tak oczywiste rzeczy?! Przecież tę zasadę powinien znać już uczeń podstawówki. Jeśli nie chcę pić alkoholu bo szkodzi, to nie piję, nawet pomimo tego, że 90% dorosłych Polaków ma wyraźny problem alkoholowy (alkoholizm weekendowy – tak, tak). Jak nie chce kupować nowego smartfona za 3000 zł, bo wystarczy mi ten sprzed lat, za ok. 500 złotych – to go nie kupuje. Jeśli nie chcę szczepić siebie i swojego dziecka – nie robię tego.

Ktoś dokonał tutaj ciekawego porównania. Otóż, wyobraźmy sobie, że jako społeczeństwo, opłacamy dobrze wyszkoloną i dobrze wyposażoną armię. Broni nas ona przed zagrożeniami zarówno ze wschodu, jak i zachodu. Jednak kilka razy w miesiącu, żołnierze tacy lubią się włamać do jakiegoś domu i spuścić wpierdol gospodarzom, czasami kogoś zabijając. Jak myślicie, byłoby to tolerowane? Byłyby głosy przeciw?

odra epidemiaAutor: Jarek Kefir

Chcesz wspomóc moje niezależne inicjatywy i sprawić, by tego typu wpisy pojawiały się z regularną częstotliwością? Aby to zrobić, kliknij tutaj (link).

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł – podaj go dalej i pomóż go wypromować! Pomóż innym zapoznać się z tą tematyką.

 

2 myśli w temacie “Kartel farmaceutyczny „Glaxo Smith Kline” odpowiada za brutalną ofensywę propagandową wymierzoną w przeciwników szczepień

  1. Naprawdę ostro się wzięli, od paru dniu na przeróżnych portalach pojawiają się „artykuły”, a to epidemia odry, straszenie grypą, po piętnowanie nie szczepiących się. Nie sądze żeby osiągneli tym coś wielkiego. Gorsze jest to że następny krok to wezmą nas siłą, przymusowe szczepienia, a jak nie to sami przyjdą.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.