Afery

Nauka na smyczy farmacji. Cierpią i umierają miliony ludzi rocznie

Nauka na smyczy farmacji. Cierpią i umierają miliony ludzi rocznie

korporacje farmaceutycznePrzedstawiam znaną niektórym osobom produkcję – „Choroby na sprzedaż”. Jest to film dokumentalny który jest rezultatem rozmów z wieloma ludźmi nauki, którzy odważyli się „sypać”.

O polityce korporacji farmaceutycznych pisałem wiele razy. Polityka ta jest bardzo prosta do wyjaśnienia i nie trzeba się specjalnie zagłębiać w teorie spiskowe. Otóż, w świecie w którym góruje kapitalizm, najważniejszą wartością jest nie człowiek, ale zysk. I to zyskowi jest podporządkowana działalność funkcjonujących w takim systemie podmiotów.

Taka filozofia gości także w zarządach korporacji farmaceutycznych:
-nie opłaca się produkować lekarstw, które leczą chorobę po jednym lub kilku użyciach, bo to nie przyniesie firmie zysku. Produkuje się więc takie substancje, które muszą być zażywane latami lub całe życie;
-nie opłaca się produkować substancji które leczą przyczynę choroby. Produkuje się więc substancje, które na chwilę uciszają uciążliwe objawy, nie lecząc przyczyny. Co zrozumiałe, trzeba je brać długo, a stan chorego dalej się pogarsza, bo nie jest leczona przyczyna choroby;
-jednak tego było mało. Od lat 50-tych XX wieku systematycznie obniża się górne normy ciśnienia tętniczego, cukru we krwi, cholesterolu, i inne. Robi się to po to, by coraz większa ilość zdrowych ludzi musiała zażywać dożywotnio leki;

Ciekawy komentarz pojawił się na mojej stronie na FB:
Cytuję: „
Uśmiejesz się, ale mój znajomy, prof. n. med (nie Polak), przyznał: 'pozostaje mi sekretne informowanie blogerów. Upublicznianie pewnych informacji pod własnym nazwiskiem byłoby równoznaczne z utratą emerytury i dobrego imienia.' To właściwie mało zabawne, jak się zastanowić. Tak zwane ruchy antyszczepionkowe nie wzięły się znikąd, tylko za sprawą inicjatywy takich lekarzy.”

Polecam inne artykuły o przemyśle farmaceutycznym na mojej stronie:
Nauka czy pseudonauka? Potężna skala korupcji w dzisiejszej nauce
Sztuczne choroby, farmaceutyczny zysk i skorumpowani urzędnicy
Bezprecedensowa eskalacja kryminalnych działań koncernów farmaceutycznych
Dlaczego ludzie są posłuszni medycynie? „Są zaprogramowani, jak zombie..”
Korporacje farmaceutyczne czyli śmiertelne zagrożenie dla zdrowia ludzi. Garść informacji
Rzetelność i uczciwość w nauce nie istnieje. Farmaceutyczna ośmiornica na ogromną skalę korumpuje lekarzy w Polsce

Cytuję: „Choroby na sprzedaż” ujawniają sensacyjne fakty na temat praktyk biznesu farmakologicznego. Dokument jest wynikiem połączenia dziennikarskiego śledztwa oraz wywiadów z ekspertami: lekarzami, redaktorami pism medycznych, biegłymi sądowymi, specjalistami od marketingu, przedstawicielami organizacji pozarządowych i byłymi pracownikami koncernów farmaceutycznych. Zdaniem autorów dokumentu koncerny farmaceutyczne częściej niż leki sprzedają nam dziś choroby.

Przy mniej lub bardziej aktywnym udziale ekspertów oraz służby zdrowia wpaja się nam potrzebę zażywania kolejnych medykamentów, mających kurować fikcyjne przypadłości. Nowoczesna farmakologia zamieniła się w biznes, w którym nauka spełnia funkcję usługową. Jednak zamiast szukać skutecznych leków na prawdziwe plagi trapiące ludzkość, takie jak rak czy cukrzyca, przemysł farmaceutyczny zajmuje się dziś nabijaniem sobie kabzy w łatwy sposób. Od ponad 30 lat sprzedaje leki na choroby, które wcześniej nie istniały. Jednym z przykładów jest przedmiesiączkowe zaburzenie dysforyczne (PMDD), czyli nieprzyjemne podenerwowanie, które większość kobiet odczuwa tuż przed okresem.

Wystarczyła seria artykułów w prasie medycznej, a dolegliwość znana od zarania ludzkości doczekała się oficjalnej medycznej kategorii diagnostycznej. Jednocześnie koncerny farmaceutyczne przedstawiły cudowny lek przynoszący ulgę w PMDD. Był nim doskonale znany antydepresant Prozac, tyle że sprzedawany pod inną nazwą i w postaci pigułek o innym kolorze. Przy okazji zaś jego cenę podniesiono czterokrotnie. W końcu żadna kobieta nie będzie go zażywać codziennie..”

Choroby Na Sprzedaż Dokument z Lektorem PL:

2 odpowiedzi »

 1. A teraz wymiana zdań na jednym z profili medycznych:

  -Studentka 1: „Właśnie przeczytałam w grupie o surowym jedzeniu, że cholesterol jest wskaźnikiem zapalenia i nie ma nic wspólnego z miażdżycą. Ciśnienie wyższe, człowiek od razu się chętniej budzi i zaczyna dzień. To lepsze niż kawa. Muszę poszukać więcej takich kwiatków.”
  -Studentka 1: „Kefir mnie zbanował, moja krucjata o rozsądek została zgaszona w zarodku”
  -Studentka 2: „a u kefira info o tym,ze lekarze do niego pisza i ze to lekarze stworzyli propagande antyszczepionkowa (tylko nie pod swoimi nazwiskami)”
  -Studentka 1: „Proponuję zbieranie datków na kompleksowe badania psychiatryczne dla Kefira i jego armii niedouczonych.”

  Ta pani nazwała mnie kilka dni temu 3 razy „heretykiem”. No tak, wcześniej „jedynie słuszna” doktryna paliła na stosach za nieprawilność. Obecnie obowiązująca „jedynie słuszna” doktryna, wysyła do psychiatryka. Cóż za postęp cywilizacyjny 😀
  Ten uroczy dialog miał miejsce niedługo po tym jak opublikowałem powyższy artykuł. Cóż, monitorowanie w czasie rzeczywistym? 😀 Ubogi student musi dorobić klepaniem komci? xD 😀

 2. Tak bardzo chcialabym „wierzyc”, ze to nie jest prawda! Ale niestety jest jakze smutna prawda. 200 osob oplakiwalo smierc 20 letniego wspanialego chlopaka. Wiecie kogo zabraklo – tych co mu odebrali zycie 1,5 roku po diagnozie, tych w bialych fartuchach. Nie bylo zadnego, ani nie powiedzieli przepraszamy. Ile jeszcze ofiar trzeba zlozyc, zeby ludzie uciekali na widok „Josefow Mengele ” on pierwszy robil doswiadczenia na ludziach pisze o tym i mowi dr Rath.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.