Prof. Alfred Russel Wallace: „Szczepienie jest złudzeniem a jego egzekwowanie przestępstwem”

Prof. Alfred Russel Wallace: „Szczepienie jest złudzeniem a jego egzekwowanie przestępstwem”

Przedstawiam Wam kolejny felieton przedstawiający korupcję, fałszowanie danych i badań, istnienie blokujących niewygodne publikacje monopoli wydawniczych. A także to, że szczepienia nie tylko nie zapobiegają chorobom, ale je wręcz wywołują. Wywołują także całą gamę działań niepożądanych, w tym zgonów.

Autorem felietonu jest dr Jerzy Jaśkowski, który swoją dociekliwością i chęcią zmiany tego, co bardzo trudno zmienić, budzi respekt. Jest to lekarz ze starej generacji, generacji która nie da się zepchnąć do roli ślepego wypełniacza procedur i sprzedawcy leków.

To właśnie Ci starsi lekarze, gdy odpowiednio, bez osądzania i szokowania teoriami spiskowymi się do nich zagada – często przyznają rację temu, o czym piszę. Czyli przyznają rację, że wielkie oszustwo w medycynie istnieje, przyznają też racje medycynie alternatywnej – czyli leczeniu ziołami, aminokwasami, witaminami i minerałami, dietą, homeopatii.

Zupełnie inaczej jest z młodą generacją lekarzy. Jest to pokolenie karierowiczów, internetu – a więc też pokolenie „beki”, „śmieszkowania”, wykopu (wykop.pl) i ttdkn’u. Jest to więc pokolenie, które do samego bycia lekarzem ma dołączoną też ideologię. Jest to ideologia ateizmu (typowa dla środowisk naukowych), sceptycyzmu / racjonalizmu (negacja i walka z oponentami, nazywanymi „zwolennikami teorii spiskowych”) i technokracji (ślepe posłuszeństwo procedurom, wytycznym, dogmatom, i przede wszystkim temu co nakażą rządy i elity polityczne). Jest to grupa lekarzy z wypranym mózgiem. To właśnie oni aktywnie działają, także w internecie. Udzielają się masowo w miejscach z treściami alternatywnymi, np u mnie. Oni naprawdę w to wierzą.

Sprawę komplikuje wprowadzenie do medycyny pseudonaukowej ideologii – tzw. „medycyny opartej na faktach” (evidence based medicine) która nie tylko nie zapobiega katastrofalnym pomyłkom medycyny w stylu lobotomii i talidomidu, jak i nie zapobiega fałszerstwom i korupcji. Ale je wręcz legalizuje, ułatwiając ich przeprowadzanie.

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

Cytuję: „Szczepione są dzieci z rodzin biednych, niewykształconych, z dzielnic lumpenproletariatu, kolorowi. Nie szczepią się dzieci z rodzin bogatych, wykształconych, białych”. USA

W normalnym Parlamencie człowiek nie ma prawa napadać na innego człowieka pod pretekstem zdrowia publicznego” prof.F.W Norman,Oxford.

Jak widzimy, naciski fanatyków szczepień nasilają się od kilku miesięcy. Już nie wystarcza straszenie chorobami, ale szykują się na przykład do karania lekarzy, którzy rzetelnie informują społeczeństwo o przekrętach przemysłu szczepionkowego. Fanatycy szczepień nawołują do karania rodziców nieszczepiących swoich dzieci.

Albo wręcz, tak jak p. dr Grzesiowski, fałszują historię medycyny. Dr Grzesiowski to w ogóle ciekawa postać. Pracownik państwowej instytucji, czyli żyjącej z pieniędzy podatnika, pracuje na drugim etacie w fundacji propagującej szczepienia. Jak powszechnie wiadomo, fundacja to masa majątkowa i właściciel tej masy decyduje o zakresie działania organizacji. W tym przypadku fundusze są „nieznanego” pochodzenia.

Ale  „ekspert dr Grzesiowski” nawołuje do szukania cmentarzy, na których leżą dzieci zmarłe z powodu braku szczepionki.

Oczywiście, sam nie podaje żadnego przykładu takiego cmentarzyska, co jest zawsze cechą charakterystyczną wszystkich lobbystów. Więc postanowiłem poszukać owych cmentarzy. Najlepszym miejscem do ich szukania są kraje, w których dokumenty i rozmaitego rodzaju akty prawne nie zostały zniszczone. Jak wiadomo, Polski nie było przez 123 lata i wszelka dokumentacja z tego okresu nie istnieje w Kraju, tylko jest przetrzymywana w różnych zakątkach świata. Na przykład dokumenty policyjne z Małopolski Wschodniej znajdują się w USA. Do krajów, które przez ostatnie co najmniej 150 lat nie były niszczone, należy niewątpliwie Anglia i USA.

Po zapoznaniu się z historycznymi dokumentami, resztki włosów się jeżą na głowie, z powodu fałszerstw w dziedzinie ogólnie zwaną epidemiologią, z jakimi mamy do czynienia w dobie tzw. cyfryzacji.

Po pierwsze, w Polsce niezmiennie podaje się, że niejaki Jenner był jakoby lekarzem. Tymczasem we wszelkiej maści publikacjach do 1900 roku stwierdza się, że Jenner był aptekarzem. Dopiero koło 1910 roku nagle zmienia się jego profesję na lekarza. Mało tego, dzieje się to jakieś 50 lat po jego śmierci. Wyraźnie widać, że fanatycy, za pieniądze, chcieli dodać wiarygodności tej postaci, z powodu powszechnego bojkotu „odkrycia” tego pana przez lekarzy.

Generalnie można podać, że o wiele więcej ludzi umierało po szczepieniach, aniżeli z powodu chorób.

Do analizy materiału statystycznego Anglii powrócę.
Ale takie fałszowanie statystyk odbywa się nagminnie do dnia dzisiejszego. W Polsce po 1945 roku nie wydano żadnego podręcznika chorób zakaźnych, czy epidemiologii, który zawierałby prawdę o historii chorób zakaźnych, czy podawał prawdziwe dane. W ten sposób otumania się młodych ludzi, którym się wydaje, że do wyższej szkoły przychodzą do skarbnicy wiedzy. O ile to było zrozumiałe po 1944 roku, z powodu tzw. Mordów Katyńskich, w których wymordowano 75% polskich profesorów, 56 % polskich lekarzy i 26% polskich nauczycieli, czy 27% polskich inżynierów [lub odwrotnie], o tyle zdawałoby się, że obecnie można już pisać prawdę.
Ale nie po to istnieje monopol wydawniczy, aby nie kontrolować tego, co ludek ma dostawać do trawienia.

Ale od początku.

Musimy pamiętać, że żadna książka w tym systemie politycznym, jaki panował w XX wieku i nadal panuje, nie ma prawa zostać wydana bez cenzury. Zamiast, tak jak to było za cara, czy potem w komunizmie sowieckim, istnienia urzędu cenzury, obecnie realizowane jest to przez monopol wydawniczy. Monopol wydawniczy jest kontrolowany przez system podatkowy. Żaden wydawca nie wyda czegoś, co jest niepoprawne politycznie.

Jednym z nielicznych niepoprawnych historyków, przedstawiających wpływy sąsiadów na politykę naszego nieszczęśliwego kraju, był p. Marszałek, ale jego książek zdobyć nigdzie nie można.

Normalny autor może wydać książkę co najwyżej w nakładzie 500 – 1000 egzemplarzy. Na tyle może bowiem uzbierać funduszy. Poza tym, brakuje mu możliwości kolportażu, żadna księgarnia nie przyjmie pozycji na swój skład bez zgody hurtowni, ponieważ w przeciwnym razie zostaną zablokowane dostawy innych pozycji. Wiem to z własnego doświadczenia, ponieważ w minionym okresie wydałem ponad 20 pozycji książkowych i znam opinię księgarzy. Wiem, co się w tej branży dzieje.

Wszystkie książki medyczne są wydawane za pomocą dofinansowania koncernów farmaceutycznych, o czym świadczą chociażby reklamy umieszczane w tych książkach. Jest rzeczą oczywistą, że książka nie może zawierać sprzecznych z reklamą tekstów.

Po drugie, to pranie mózgów polega także na likwidacji części tzw. klinicznej w danym podręczniku, na rzecz opisu procedur, jakie przyszły medyk musi wykonać, aby nie narazić się na przykrości.

Przypominam, wszelkiego rodzaju procedury NFZ, czy Ministerstwa zwanego Zdrowia, nie posiadają fizycznych autorów. Pod takimi procedurami nikt się z nazwiska nie podpisuje. Zawsze ustala to „komisja” wybitnych specjalistów, anonimowo. Może dlatego, że te procedury często przypominają opinie Klubów AA.  A może to wcale nie są specjaliści, tylko urzędnicy wypełniający polecenia starszych i mądrzejszych?

Żaden podręcznik chorób zakaźnych, z wydanych po 1945 roku, nie zawiera podstawowych danych liczbowych z zakresu epidemiologii. Widać wyraźnie, że pisane są według tego samego schematu dużej liczby przymiotników. Najlepszą profilaktyką według tych książek są szczepienia, bez szczepień mielibyśmy epidemie itd.

Pomimo, że za tymi podręcznikami stoją różni autorzy, to treść w zasadzie jest ta sama.

Jedynym chlubnym wyjątkiem jest cykl podręczników p. prof. Anusza, który podaje okresowe statystyki, dodatkowo uaktualniane w każdym nowym wydaniu.

Mało tego, są to w chwili obecnej jedyne dostępne statystyki dla polskiego lekarza. Statystyki przedstawiane na stronach PZH są dezinformacją i w dodatku są inne od tych, które PZH wysyła do WHO.

Żaden z tych „podręczników” nie podaje nawet faktów z historii chorób zakaźnych z czasów życia autorów tych podręczników.

Przykładowo, w 1912 roku była olbrzymia epidemia ospy w Niemczech. Prawie trzy czwarte polskich epidemiologów była kształcona w zaborze pruskim i austriackim, czyli posiadali pełną znajomość języka niemieckiego, a żaden z tych autorów nie przytacza pozycji niemieckiej o tej epidemii i skutkach bezmyślnego stosowania szczepionki.

Poniżej przytoczę dane cmentarzy fanatyków szczepień, mniej lub bardziej opłacanych przez przemysł szczepionkarski.

Epidemię w Anglii omówię na podstawie raportu angielskiego miasta Leicester. Mieszkańcy z tego miasta są znani z otwartego buntu przeciwko przymusowi szczepień. Dzięki swojej heroicznej postawie [matki dzieci nieszczepionych zamykano w więzieniach] udało się znieść przymus szczepień. Dzięki temu śmiertelność  w epidemii ospy w regionie była 5 krotnie mniejsza, aniżeli w regionach, gdzie przymus szczepień został zachowany.

EPIDEMIA OSPY w Niemczech, w 1912 roku: zmarło 36 000 samych dzieci. Co trzecie dziecko zaszczepione umarło. Był przymus szczepień. Żaden z autorów i pomysłodawców tej epidemii poszczepiennej nie został pociągnięty do odpowiedzialności. Do dnia dzisiejszego nie ujawniono nazwisk tych twórców masowych cmentarzy poszczepiennych.

Epidemię ospy w Nowym Yorku opisywał doskonale dr Chas M. Higgings we wrześniu 1919 roku.

„Na terenie miasta i stanu Nowy Jork było w okresie 15 lat więcej zgonów z powodu szczepień, aniżeli z powodu choroby-ospy”. Prof. Alfred Russel Wallace stwierdził wprost: „Szczepienie jest złudzeniem, jego egzekwowanie przestępstwem karnym” 1899.

Podczas epidemii tzw. hiszpańskiej grypy, panującej w latach 1918/20, zmarło według różnych statystyk, od 20 do 50 milionów ludzi. Chorowali, i do Europy przywieźli tę chorobę amerykańscy żołnierze, szczepieni przed wyjazdem na front.              Droga szerzenia się epidemii jest doskonale znana. Najpierw chorowali amerykanie, potem prostytutki portowe w Bordeaux, do którego przypływały statki z USA, a potem epidemia rozpowszechniła się na cały świat. Szczególnie związane to było z powrotem żołnierzy do USA. W żadnej książce wydawanej w latach 1920-30, nie ma informacji o jakiejkolwiek grypie hiszpańskiej. Pojęcie to wprowadzono dopiero w 1936 roku, czyli prawie 20 lat po fakcie.

Epidemia ówczesna zasadniczo różniła się klinicznie od obecnie spotykanych zakażeń wirusowych grypy, lub grypopodobnych. W latach 1918/20 chorowali głównie ludzie młodzi, w wieku 20 – 45 lat. Dziwnym trafem, nie chorowały dzieci oraz osoby starsze. Jak wiemy, obecni dezinformatorzy i fanatycy szczepień w rodzaju p.prof.mgr Lidii Brydak, Somonidesa, czy dr Mrukowicza twierdzą, że właśnie w grypie to ludzie po 60. roku życia i dzieci są zaliczani do kategorii specjalnie predysponującej do zachorowania. I twierdzą to pomimo opracowania Cochrane Database, że szczepienia przeciwko grypie ludzi starszych mają taką samą wartość jak mycie rąk. A bezpieczeńśtwo szczepionek dla małych dzieci nigdy nie zostało przebadane. Sam musisz sobie odpowiedzieć Szanowny Czytelniku co jest powodem szerzenia takich dezinformacji?

Kolejna epidemia po szczepieniach przeciwgrypowych miała miejsce w 1940 roku. Znowu umierali głównie młodzi ludzie, szczepieni przed wyjazdem na front II Wojny świtowej. Zmarło w jednym tylko okresie szczepień 60 000 ludzi.

W porównaniu do „strasznej pandemii” w 2009 roku, kiedy to zmarło na grypę w USA, 320 milionowym społeczeństwie, 18 osób, to rok 1940 możemy zaliczyć do rzezi dokonanej przez szczepionkowców.

Proszę porównaj: grypa w przebiegu naturalnym w 2009 roku zabija 18 osób, a  działania lobby szczepionkowego w 1940 uśmierciło 60 000 ludzi. I jak to zwykle bywa, nikt nie poniósł kary. Wojna wszystko zatarła i straty osobowe zrzucono na Hitlera.

EPIDEMIA POLIO WYWOŁANA PRZEZ B. Gatesa i WHO w 2011/12 roku. Normalnie od dzikiego szczepu polio chorowało w Indiach około 220 dzieci rocznie, na miliard dwieście milionów mieszkańców. W 2011 roku zaszczepiono milion dzieci i aż 61000 z nich zachorowało i zostało kalekami do końca życia. Oczywiście, żaden z biuletynów Izb lekarskich nie poinformował o tym swoich członków.

A niby w jakim celu miałby informować PT Kolegów Lekarzy, mają sprzedawać, a nie myśleć.

Oczywiście, żadnych odszkodowań poszkodowane rodziny nie otrzymały, podobnie jak dzieci poszkodowane przez szczepionki w latach siedemdziesiątych w województwie poznańskim.

Oczywiście, w Polsce także nazwiska twórców tej epidemii poszczepiennej nie są znane.

Także do dnia dzisiejszego, a podobno od 25 lat żyjemy w wolnym kraju, żadna komisja lekarska nie odkryła ludzi odpowiedzialnych z PZH za zakup szczepionek przeciwko polio, skażonych małpim wirusem SV-40, rakotwórczym dla człowieka. Oczywiście, nawet obecnie żadnych badań, ile spośród tych zakażonych osób zmarło na raka, nie prowadzi się.

A już w 1960 roku naukowcy amerykańscy przewidywali epidemię raka w krajach byłego kondominium sowieckiego. A że mamy wyjątkową epidemię zachorowań na raka, to jest fakt bezdyskusyjny.

Podobnie pomimo udowodnienia, że szczepionki tzw. DPT, zawierają przeciwciała HCG, powodujące poronienia zwane samoistnymi, w Polsce na ten temat PZH nabrało wody w usta, co nie przeszkadza tym „państwowym” pracownikom na głośne straszenie rodziców i lekarzy, jeżeli kontyngent zaszczepionych nie zostanie wykonany.

A przecież nawet w takiej afrykańskiej Kenii przeprowadzono badania udowadniajace takie skażenie szczepionek.

Poniżej  podaję nazwiska największych lobbystów szczepień :

Dr hab. n. med. Teresa Jackowska:
Honoraria od firmy GSK i MSD za wykłady wygłaszane na konferencjach naukowych i szkoleniowych oraz finansowanie udziału w międzynarodowych kongresach i konferencjach naukowych.

Dr n. med. Jacek Mrukowicz*:
W okresie minionych 3 lat otrzymałem:
honoraria od firmy GSK i MSD, producentów szczepionek przeciwko HPV, za wykłady wygłaszane na konferencjach naukowych i szkoleniowych
finansowanie udziału w międzynarodowych kongresach i konferencjach naukowych od firmy GSK.
Jestem redaktorem naczelnym czasopisma „Medycyna Praktyczna Pediatria” i suplementów „Szczepienia” wydawanych przez wydawnictwo Medycyna Praktyczna, w których pojawiają się m.in. reklamy szczepionek i produktów wytwarzanych przez firmy GSK i MSD.
Jestem etatowym pracownikiem „Medycyny Praktycznej Szkolenia”, która organizuje konferencje i warsztaty szkoleniowe dla lekarzy i pielęgniarek, w tym m.in. sponsorowane przez firmę GSK.

Dr hab. n. med. Leszek Szenborn, prof. nadzw. AM:
Honoraria za wykłady/konsultacje, finansowanie w uczestnictwach w konferencjach i kongresach naukowych (MSD i GSK)
Prowadzenie badań klinicznych (GSK)

Prof. dr hab. n. med. Jacek Wysocki:
Uczestniczył w badaniach klinicznych, wykładach sponsorowanych oraz korzystał z pomocy finansowej przy wyjazdach na kongresy naukowe od kilku firm produkujących szczepionki.

Volume 85, Issue 4, July–August 2010, Pages 360–370

Ostatnio wyjątkową niewiedzą w zakresie szczepień popisuje się p.Lidia Gądek posłanka PO http://www.termedia.pl/Lidia-Gadek-powstaje-nowa-ustawa-dotyczaca-szczepien,16672.html

Autor: dr Jerzy Jaśkowski

5 myśli w temacie “Prof. Alfred Russel Wallace: „Szczepienie jest złudzeniem a jego egzekwowanie przestępstwem”

   1. Proszę Pana, Pańskie banowanie moich komentarzy jest niepoważne i szczeniackie. Nie uprawiam lobbingu, tylko wyrażam swoją opinię na temat (…edit)

    1. A ja śmiecham się tutaj z twojego bólu dupy xD Boże, jaki śmieszny ludek z ciebie, mam teraz zajebistą śmiechawę hahaha 😀 Ale koniec beki, do rzeczy. To oczywiste że uprawiasz lobbing. Ja też w pewnym sensie uprawiam lobbing 😉
     Tylko nie wiem czy robisz to bo jesteś tak oddany swojej ideologii (korporacyjnej nauce) czy to efekt tego że Bill Gates i kartel GSK sypnęli geld na program skanujący internety i na propagandę w nim 😉

     Oczywiście wiem że zaprzeczysz:
     -korupcji w nauce, której skala jest większa niż w polityce i w administracji. W nauce korupcja jest legalna.
     -faktowi, że badania „naukowe” są nagminnie fałszowane. Nie chodzi tylko o „kreatywną” interpretację wyników, usuwanie danych, zastępowanie ich innymi. Ale o metody mniej „toporne” – np specjalną formę placebo która zawiera jakiś szkodliwy składnik (np glin). Placebo tego używa się po to, by sztucznie wykazać bezpieczeństwo badanych szczepionek.
     -normy w medycynie są systematycznie obniżane od 50 lat tak, by coraz więcej ludzi (często zdrowych) musiało zażywać „lekarstwa”. Przykłady: cholesterol (i kosmiczna bzdura z jego obniżaniem, hahahah xD), ciśnienie tętnicze, cukier we krwi, i inne.
     -z badaniami ukazującymi szkodliwość produktów farmaceutycznych jest problem, bo większość z nich nie jest publikowana w media medycznych, które są prowadzone przez monopolistę. To jak z telewizją w czasach ZSRR lub nazistowskiej III rzeszy.
     -szczepienia – tu brak słów – brak skuteczności i ogrom skutków ubocznych. IPP (inhibitory pompy protonowej) zapisywane rutynowo, niszczą ludziom zdrowie, bo sprawiają że jest za mało kwasu solnego w żołądku i nie trawią się odpowiednio składniki odżywcze. Leki na nadciśnienie często działają moczopędnie – usuwają więc potas, magnez i sód. Potas i magnez obniżają ciśnienie, ale leki na nadciśnienie powodują, że jest ich coraz mniej, więc ciśnienie rośnie. Trzeba zwiększać dawki a potem dodawać drugi lek. Statyny na cholesterol – jedno wielkie oszustwo które można nazwać chyba tylko jednym słowem – LUDOBÓJSTWO. Obniżać cholesterolu nie ma sensu, bo to nie cholesterol odpowiada za incydenty kardiologiczne i udary. Cholesterol wręcz CHRONI podrażnione nadmiarem wapnia naczynia krwionośne i serce. Gdy go brakuje – wtedy zaczynają się problemy, bo wapń uszkadza ścianki naczyń krwionośnych. Antykoncepcja hormonalna i HTZ które wywołują raka. Antydepresanty których potem nie można odstawić, bo mózg produkuje za mało serotoniny i ma mniej jej receptorów. Tak wyliczać można długo.

     Z tej i innych przyczyn, nie mogę publikować waszych komentarzy ani dyskutować na poważnie z wami.

     O polityce korporacji farmaceutycznych pisałem wiele razy. Polityka ta jest bardzo prosta do wyjaśnienia i nie trzeba się specjalnie zagłębiać w teorie spiskowe. Otóż, w świecie w którym góruje kapitalizm, najważniejszą wartością jest nie człowiek, ale zysk. I to zyskowi jest podporządkowana działalność funkcjonujących w takim systemie podmiotów.

     Taka filozofia gości także w zarządach korporacji farmaceutycznych:
     -nie opłaca się produkować lekarstw, które leczą chorobę po jednym lub kilku użyciach, bo to nie przyniesie firmie zysku. Produkuje się więc takie substancje, które muszą być zażywane latami lub całe życie;
     -nie opłaca się produkować substancji które leczą przyczynę choroby. Produkuje się więc substancje, które na chwilę uciszają uciążliwe objawy, nie lecząc przyczyny. Co zrozumiałe, trzeba je brać długo, a stan chorego dalej się pogarsza, bo nie jest leczona przyczyna choroby.

     Cytuję: „Choroby na sprzedaż” ujawniają sensacyjne fakty na temat praktyk biznesu farmakologicznego. Dokument jest wynikiem połączenia dziennikarskiego śledztwa oraz wywiadów z ekspertami: lekarzami, redaktorami pism medycznych, biegłymi sądowymi, specjalistami od marketingu, przedstawicielami organizacji pozarządowych i byłymi pracownikami koncernów farmaceutycznych. Zdaniem autorów dokumentu koncerny farmaceutyczne częściej niż leki sprzedają nam dziś choroby.

     Przy mniej lub bardziej aktywnym udziale ekspertów oraz służby zdrowia wpaja się nam potrzebę zażywania kolejnych medykamentów, mających kurować fikcyjne przypadłości. Nowoczesna farmakologia zamieniła się w biznes, w którym nauka spełnia funkcję usługową. Jednak zamiast szukać skutecznych leków na prawdziwe plagi trapiące ludzkość, takie jak rak czy cukrzyca, przemysł farmaceutyczny zajmuje się dziś nabijaniem sobie kabzy w łatwy sposób. Od ponad 30 lat sprzedaje leki na choroby, które wcześniej nie istniały. Jednym z przykładów jest przedmiesiączkowe zaburzenie dysforyczne (PMDD), czyli nieprzyjemne podenerwowanie, które większość kobiet odczuwa tuż przed okresem.

     Wystarczyła seria artykułów w prasie medycznej, a dolegliwość znana od zarania ludzkości doczekała się oficjalnej medycznej kategorii diagnostycznej. Jednocześnie koncerny farmaceutyczne przedstawiły cudowny lek przynoszący ulgę w PMDD. Był nim doskonale znany antydepresant Prozac, tyle że sprzedawany pod inną nazwą i w postaci pigułek o innym kolorze. Przy okazji zaś jego cenę podniesiono czterokrotnie. W końcu żadna kobieta nie będzie go zażywać codziennie..”

     Choroby Na Sprzedaż Dokument z Lektorem PL:

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.