Felietony i artykuły autorskie

Komorowski przegrał bo traktował Polaków jak po*ludzi. Zgubiła go szokująca buta i bezczelność

Komorowski przegrał bo traktował Polaków jak podludzi. Zgubiła go szokująca buta i bezczelność

wyniki wyborow prezydenckich 2015Według zaktualizowanych cząstkowych wyników wyborów prezydenckich:

wybory prezydenckie wynikiNajbardziej zajebistą śmiechawę mam z wyborców Janusza Korwina Mikke i ich bólu dupy, że na ich wodza nie zagłosuje nikt normalny. Tylko twardy, wysoce zideologizowany elektorat, pustoszący przy okazji dyskusje na wszystkich forach, profilach i grupach. Wynik JKM – 3,2% Poniższa chamska grafika doskonale obrazuje ten stan rzeczy:

wybory 2015 wyniki pkwNo niestety, ale wyborów nie wygrywa się tylko zaangażowanymi wyborcami. Żeby wygrać, trzeba też przekonać „typowe Grażyny” i „typowych Mirków” po 50-tce, oglądających taniec z gwiazdami i m jak miłość. Na marginesie – to właśnie w grupach wiekowych powyżej 50 lat Komorowski miał najwyższe poparcie (do 44,3%). Nie w grupie młodych ludzi (do 29 lat) gdzie miał wręcz najniższe poparcie, bo 13%. Nawet nie w grupie nowobogackich lemingów-hipsterów (30 – 39 lat) gdzie miał 30,8%. A więc z pełną odpowiedzialnością można powiedzieć, że „elektorat telenowelowy” głosuje właśnie na Komorowskiego, bo jest „reprezentatywny” (hahaha) i spokojny.

Komorowskiego i jego sztab zgubiła przede wszystkim niewiarygodna nawet jak na PO skala cynizmu, buty i bezczelności. Wszystko to podszyte niemal całkowitą pewnością, że wygra on już w pierwszej turze absolutną większością głosów. Pamiętacie te sondaże ze stycznia dające Bronisławowi Komorowskiemu 78% poparcia? Nawet w komisjach wyborczych niektórzy przewodniczący na pytanie o przygotowania o II turę, mówili pewni siebie: „panie, jaka II tura? Nie będzie!„.

Ogólnie rzecz biorąc, oni poczuli się niczym niewybieralna oligarchia mająca zagwarantowane dożywotnio ciepłe posadki. Nie wiem czy nie dopilnowali systemu wyborczego, by był dopięty na ostatni guzik i przygotowany na fałszerstwa, czy przeważyło coś innego.. Tak czy owak, struktura tego systemu, który sam o sobie z dumą mówił: „PO będzie rządzić jeszcze co najmniej 20 lat„, kruszy się. Sam pamiętam dumnych wyborców PO z serwisu wykop.pl (xD) piszących, że: „Platforma może wystawić nawet konia, osła bądź małpę do wyborów, a i tak wygra, bo ludzie Kaczora się boją tak bardzo.” Buta i zbytnia pewność siebie to zawsze coś, co prędzej czy później pogrąży człowieka. Zgubiła ona niejednego mistrza i wirtuoza w swoim fachu, i nie chodzi tutaj tylko o mistrzostwo w psychomanipulacji i politycznym PR. Tak, wiem to także po przykładzie swojego życia.

Dobrze, jak zapatruję się więc na ten wyborczy systemowy kolaps ja, nie lubiący kapitalizmu, kościoła katolickiego, krytykujący konserwatyzm? Cóż, obecnie nie ma żadnego zastosowania powtarzana do znudzenia maksyma, że „Komorowski jest owszem, prawicowcem z PO, ale to mniejsze zło, więc głosujcie na niego, lewaki„. To już w ogóle nie działa. Mamy więc ironiczne zrealizowanie słów które napisałem powyżej. PO wystawiło do wyborów osła, ale on nie tylko nie wygrał, ale przegrał pierwszą turę. Gdyby ten argument działał, to Komorowski miałby wyższy wynik, przejmując głosy upadającego SLD z ich Magdaleną Ogórek i Palikota.

Zagłosowanie na Kukiza, co zrobiłem, albo zagłosowanie na Dudę (czego raczej nie zrobię) to dodanie do struktury systemu elementu chaosu, entropii. Obecna struktura pieczołowicie cementowana od ośmiu lat, jest już przeżarta nepotyzmem, korupcją, patologiami. Jest to struktura „stała”, bardzo oporna na pozytywne zmiany. Siłą rzeczy, struktury o takiej stałości, siermiężności, prędzej czy później ulegają „zapadnięciu się” czy też „implozji”, z wielkim hukiem. To już widać, nasze państwo jest w stanie permanentnej, rozciągniętej w czasie agonii.

Tak, moją doktryną jest doktryna: „Każdy prezydent z pozostałej dziesiątki jest lepszy, niż Komorowski„. Poza tym, co w Komorowskim jest lewicowego? Z czystym sumieniem odpowiadam: NIC. Ma takiego samego „kościelnego pierdolca” jak Andrzej Duda wystawiony przez PiS. Jednak Duda jako człowiek wywodzący się z Solidarności, ma przynajmniej poglądy prosocjalne i lewicowe gospodarczo. Komorowski to nie tylko stojąca za nim tajna organizacja kościelna Opus Dei. To także neoliberał i oligarcha chyba w najgorszym wydaniu. To skrzyżowanie morderczo wyzyskującej pracowników amerykańskiej korporacji, z baronem naftowym typu wschodniego.

Autor tekstu: Jarek Kefir

Jak zauważyliście, drodzy Czytelnicy, pojawia się u mnie mnóstwo artykułów autorskich. Staram się tak redagować bloga, by zawierał jak najwięcej takich artykułów, gdyż wyszukiwarki je promują. Zasada jest jedna: im więcej artykułów autorskich na stronie, tym wyższa pozycja strony w wyszukiwarkach. I, co za tym idzie – więcej czytelników i więcej uświadomionych ludzi.

Jeśli chcesz, możesz wspomóc finansowo to, co robię, przyczyniając się do zwiększenia efektywności mojego, ale też Twojego bloga, Kefir 2010 – bo Ty przecież jesteś moim Czytelnikiem 🙂
Tutaj opisałem, jak to zrobić – link:
https://jarek-kefir.com/wsparcie/

 

2 odpowiedzi »

  1. On nie przegrał. Niestety .
    Wygra II turę.
    Polacy ne są w stanie opuścić kotła PO-PIS.
    Trgiczne.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.