Obserwujemy kolaps mafijnego systemu III RP, oby nie otworzyło to puszki pandory

Obserwujemy kolaps mafijnego systemu III RP, oby nie otworzyło to puszki pandory

wybory 2015Coś ewidentnie drgnęło, coś ruszyło się w Polsce do przodu. Ostatnie wyniki wyborów (I tura) nie są może wynikami, których do końca oczekiwaliśmy. Jednak chodzi tutaj o szerszą ideę – ideę upadku systemu jaki powstał w Polsce po 1989 roku. Przypomnijmy, iż właśnie w okolicach 1989 roku dogadały się dwie frakcje w sprawie podziału łupów po PRLu. A mianowicie, komuniści (PZPR) i Solidarność.

Część ludzi z Solidarności stworzyła tzw. układ magdalenkowy, który trwa w Polsce po dziś dzień. Naszym celem jako obywateli jest uderzyć w ten system i go osłabić. W tej kwestii cel uświęca środki. To dlatego ja głosowałem na Pawła Kukiza.

W tym roku upadło kilka mitów, którymi karmiła się „salonowa warszawka”, obrastając w pychę i bezczelność:
-mit tego, że PO z PSL, ewentualnie z SLD, będzie rządzić jeszcze co najmniej 20 lat;
-mit tego, że nawet gdyby PO wystawiła do wyborów konia, małpę lub osła, to i tak by zwyciężył, bo ludzie boją się PiS. Niestety dla nich, ale ten straszak już nie działa. Ludzie wolą przymknąć oko na „kościelne zboczenie” Andrzeja Dudy i mieć jakąś nadzieję na zmianę, niż dać zgodę na trwanie status quo.
-mit tego, że wystarczy Polakom wyprać mózgi i nastraszyć ich Smoleńskiem, kościołem, Macierewiczem i głosy będą dla popleczników systemu.

Nawet zwolennicy PO i Komorowskiego, bluzgający teraz na blogach i profilach, jako tytuł swojego wydarzenia na FB dali: „Jest chujowo ale stabilnie, więc głosuję na Komorowskiego.” Mało kto przyznaje że obecny system którym rządzą – nie bójmy się tego powiedzieć – pełni pychy i bezczelności bandyci, przynosi cokolwiek dobrego. Chyba każdy już zauważa, że nasze państwo jest w stanie permanentnej agonii. A opinie zwolenników systemu o tym, że „Polska się teraz buduje” nikną pośród morza niezadowolenia i hejtu.

Poniższy artykuł dobrze obrazuje to, dlaczego wielu ludzi takich jak ja zdecydowało się głosować na Pawła Kukiza, i to pomimo jego wcześniejszych prawicowych ciągot. Zresztą, komentator mojej strony o nicku „infin” dobrze to wyjaśnił w swoim komentarzu. Link do komentarza znajduje się poniżej:
https://atomic-temporary-22196433.wpcomstaging.com/2015/05/10/wyniki-wyborow-prezydenckich-2015-krotki-komentarz/#comment-133077

A teraz sparafrazuję w nieco chamski sposób to, co pewni siebie zwolennicy magdalenki pisali kiedyś na wykop.pl 😉 Poprę więc każdego, kto uderzy w ten dążący do samozagłady system – choćby to był koń, małpa czy osioł.

A tak na poważnie. Znacie moje podejście do polityki. Tak naprawdę niewiele się zmieni, jeśli nie zmienią się ludzie – indywidualnie, każdy z nas. Bo polityka to jest skutek tego, co 38 milionów Polaków ma w głowach, a nie przyczyna. Większa świadomość społeczeństwa oznacza także lepszych polityków. Ostatnio pojawiło się wielu nowych polityków, którzy są inni niż syte magdalenkowe wieprze. Społecznik Paweł Kukiz, charyzmatyczny i niezależny od PiSowskiego betonu Andrzej Duda, skrajnie lewicowy Paweł Tanajno, czy robiący sobie jaja i wykorzystujący wybory do pewnych celów, Grzegorz Braun. Czyżby Polacy choć trochę się zmienili na lepsze? Czas pokaże.

Na koniec mojego wstępniaka.. Zauważcie, że Komorowski i jego elita kończą tak, jak kończyli wszyscy psychopaci i tyrani. Problemy z umysłem i ogólnie, mózgiem (podobno ma je Komorowski na wskutek miażdżycy). Krańcowa pewność siebie i pycha. Agresja i nienawiść na maksymalnych obrotach. Struktury państwa w stanie rozkładu. A z biegiem czasu – coraz większa panika i popłoch, choćby ta obserwowana po I turze. No i całkowite oderwanie elity próżniaczej od społeczeństwa. Czego symbolem był spacer Komorowskiego po Warszawie, podczas którego nie miał on pojęcia jak rozmawiać z człowiekiem z krwi i kości.

Przeczytaj też o tym, co krąży w kuluarach jako jedna z opcji awaryjnych…
-„II tury wyborów nie będzie. Po rezygnacji Komorowskiego p.o. prezydenta zostanie Sikorski
-„Nie cieszmy się zbyt wcześnie, możemy się obudzić z p.o. prezydenta RP Radosławem Sikorskim” (Tu czytajcie też komentarze)

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

__________________________________________________________

Druga tura to starcie starszych oszukanych i młodych wściekłych Dudy i Kukiza z sytymi zgredami Komorowskiego

Cytuję: „Komorowski – prezydent naszej wolności” – głosi najnowsze hasło obecnej głowy państwa. I pokazuje ono kompletne oberwanie kandydata oraz jego sztabu od rzeczywistości. A nawet nie oderwanie, lecz totalny odjazd. Zresztą pierwsze hasło – „zgoda i bezpieczeństwo” było równie księżycowe. Oba te slogany wynikają z przekonania, że Polska jest obecnie w takiej samej sytuacji, jak była w 2007 r. Wtedy PO wygrała wybory trafiając przede wszystkim do ludzi, którzy mieli już coś do stracenia. Od tego czasu w dorosłość weszło pokolenie, które nie osiągnęło nic, bo wszystko jest zabetonowane i w Polsce nie mają szans. Z kolei obecni trzydziestolatkowie zostali po prostu wzorcowo wyrolowani. W przeciwieństwie do 2007 r., najbardziej dynamicznymi i politycznie świadomymi grupami są obecnie nie starzejący się bądź wiekowi syci i zadowoleni, tylko młodzi niespełnieni i wściekli. Najwięcej jest ich w elektoracie Pawła Kukiza, ale i duża część wyborców Andrzeja Dudy pod takie kryteria podpada.

Atakowanie młodych i wściekłych „zgodą”, „bezpieczeństwem” i „wolnością” jest przez nich odbierane jako kpina, obelga i prowokacja. Bo oni są wykształceni, tylko tymi dyplomami mogą się podetrzeć. Oni są ambitni i mają aspiracje, ale czeka na nich co najwyżej słabo płatna praca na umowach śmieciowych. Oni chcieliby mieć rodziny i dzieci, lecz nie stać ich na mieszkania albo wpadli w kredytowe pułapki jeszcze nie mając dzieci albo mając jedno. I tych ludzi pokolenie sytych zgredów poucza o regułach wolnego rynku („zmienić pracę, wziąć kredyt”). Tym bardziej to wkurza młodych wściekłych, że wielu z tych zgredów nie osiągnęło swej pozycji dzięki ciężkiej pracy i wybitnym kwalifikacjom, ale dzięki układom własnym bądź dziedziczeniu układów rodziców. Układów wyrobionych w PRL. Ci młodzi widzą, jak po stronie zgredów różne niedojdy i inteligentni inaczej są świetnie ustawieni i wścieka ich, że za tym nie stoją żadne realne osiągnięcia. A ich się poucza, żeby ciężko pracowali i brali kredyty.

Dla młodych wściekłych syte zgredy to w wielkiej części wstrętne pasożyty. Takie poczucie umacnia np. nazywanie ich „gówniarzami” przez Adama Michnika, jednego z ojców założycieli III RP. Michnik się ich boi, bo chcą zburzyć jego świat i mają gdzieś jego autorytety. Prof. Janusz Czapiński modli się o to, żeby jak najszybciej wyemigrowali, bo jak nie, świat sytych zgredów („porządek”) legnie w gruzach. Podobnie działa na młodych i wściekłych histeria zadowolonego z siebie i sytego do wymiotów prawie 44-letniego aktora Tomasza Karolaka. Ten beniaminek salonu, ulubieniec oraz kumpel wielu przedstawicieli klasy próżniaczej III RP oraz bardzo hojnie finansowany przez spółki skarbu państwa beneficjant systemu działa jak płachta na byka. Głosy takich ludzi oraz opowiadanie młodym wściekłym, jak to Polska przeżywa „złoty wiek” i jest „zielona wyspą” wywołują w nich tylko jeszcze większą wściekłość i oburzenie.

Wolność, zgoda i bezpieczeństwo Bronisława Komorowskiego, jego samozadowolenie, pycha i propaganda sukcesu dla młodych wściekłych są pluciem w twarz. To są dla nich kompletne dyrdymały, obrażające ich inteligencję. bo oni potrzebują stabilnej i satysfakcjonującej pracy, mieszkań, odblokowania ścieżek kariery, a przede wszystkim zdjęcia z III RP brzemienia bananowej republiki, za jaką wielu z nich państwo Bronisława Komorowskiego i PO uważa. To wszystko pokazuje, że Bronisław Komorowski lewituje w kosmosie, a jego otoczenie i polityczne środowisko (PO) kompletnie nie rozumieją tego, co się dzieje z najbardziej dynamiczną częścią polskiego społeczeństwa, co się w ogóle w Polsce dzieje. To są ludzie zamknięci w wieży z kości słoniowej, dla których prawdziwym obrazem społeczeństwa są kłamliwe i zmanipulowane przekazy reżimowych telewizji, stacji radiowych oraz gazet. Nic nie zmieniają w tym względzie populistyczne spacery Bronisława Komorowskiego po Warszawie, bo przecież na Nowym Świecie, jednej z najdroższych ulic w Europie, nie sposób się dowiedzieć niczego o tym, co się naprawdę w Polsce dzieje.

Odlot kampanii Bronisława Komorowskiego to zmartwienie jego i jego sztabu, tyle tylko, że ten odlot jest – jak to mawiał Stefan Kisielewski o realnym socjalizmie – rezultatem. To jest wynik kompletnie odjechanego postrzegania rzeczywistości – z puntu widzenia pałaców władzy, dworków, willi i apartamentów beneficjantów obecnego układu. Bronisław Komorowski oraz syte zgredy udają, że to jest świat dostępny młodym wściekłym w uchwytnej perspektywie. Tymczasem ten świat jest przed nimi nie tylko zamknięty, ale wręcz zaryglowany i otoczony murem z fosą oraz drutem kolczastym. Dlatego młodzi wściekli postrzegają Polskę Komorowskiego oraz sytych zgredów jako bananową republikę. Skądinąd w dawnych bananowych republikach jest już dużo lepiej niż kiedyś. W Polsce natomiast procesy „bananizacji” się pogłębiają.

To nie żadne błędy w kampanii czy potknięcia samego Bronisława Komorowskiego, decydują o tym, jakie uzyskał on poparcie w pierwszej turze. Ono było takie z powodu podziału Polski na tę sytych zgredów oraz młodych wściekłych, za którymi stoi dużo większa liczba oszukanych, zawiedzionych, marginalizowanych czy niemogących rozwinąć skrzydeł. W końcówce kampanii część wyborców niebędących sytymi zgredami, ale mających takie ambicje można jeszcze zaczarować, ale to ani na jotę nie zmieni warunków życia w Polsce i nie wpłynie na poprawę perspektyw. Buntownikom i milczącym, czyli przede wszystkim wyborcom Kukiza i Dudy nie chodzi tylko o wymianę Bronisława Komorowskiego oraz odsuniecie PO od władzy. Im chodzi o to, żeby Polska nie była bananową republiką, w której tylko syte zgredy i ich dzieci czują się u siebie.”

Autor: Stanisław Janecki
Źródło: http://wpolityce.pl/polityka/244612-druga-tura-to-starcie-starszych-oszukanych-i-mlodych-wscieklych-dudy-i-kukiza-z-sytymi-zgredami-komorowskiego

4 myśli w temacie “Obserwujemy kolaps mafijnego systemu III RP, oby nie otworzyło to puszki pandory

 1. Wszystko to brzmi piknie.
  Przypomnę jednak taką mądrość ludową, że po złym panie jeszcze gorszy nastanie.
  Czy kolejny Duda nas nie wyduda?
  Bo dla niektórych środowisk kto by nie rządził to będzie realizować ich interesy. Co najwyżej w inny sposób.
  Obym się mylił.

 2. powiem jedno :wszystko w tym świecie jest odwrócone do góry nogami. Każda dziedzina życia… A doprowadziło to ludzi napompowane ego, które się skrzętnie ukrywa w każdym z nas… Jakież łatwe staje się życie kiedy pozbędziemy się tego potężnego balastu. To pozwoli nam otworzyć oczy 🙂
  Potężne ego rodzi pożądanie… a to one gra nam wszystkim na nosie. Pożądamy wszystkiego co jest w naszym zasięgu. Czy to biedny czy bogaty, myśli krążą wokół pożądania i zawiści do tych którzy mają więcej. Obłęd !!!
  Ale można temu zaradzić. Jest pewna myśl która burzy potężne ego. Jeśli chcemy to zrobić naprawdę to się nam uda. Ja tego doświadczam i moje życie odmienia się z każdym dniem. Szukajcie, aż znajdziecie kochani !

 3. System tępi Kukiza, a to dobrze o nim swiadczy, to nie tylko usuwanie podpowiedzi jego imienia w google, ale takze jego zrownowazone wypowiedzi na bardzo wazne tematy zniknely z tokfm i gazety, szczesliwie, jest jeszcze kopia na serwerze googla https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:YRrMSXUUh6cJ:m.tokfm.pl/Tokfm/1,109983,17789068.html+&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=uk

  Mowi tam o sprzeciwie wobec religii w szkolach, sprzeciwie wobec euro w takim stanie panstwa, o kwocie wolnej, o zawodowej armii, zwiazkach partnerskich i in vitro.

  Kukiz na uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach 28 kwietnia tego roku,Kukiz do studentow mowil, ze skonczyl 6 semestrow prawa, 6 semestrow administracji i 6 semestrow politologii, dowod , 1 minuta 30 sekunda https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=i66KilqQFd8#t=91.
  Na pytanie z widowni, co jesli ta „kariera polityczna Kukiza skonczy sie „rozj…. na drzewie”” nawiazujac do coveru nagranego przez Piersi, Kukiz wyraznie poirytowany, ostro stwierdzil, ze mial oferty z PO, Ruchu Palikota PSLu ” miejsc bioracych do parlamentu” , ale odrzucil je, i nawet jesli sie „rozj… na drzewie” to bedzie mial czyste sumienie, gdy pytajacy na tym drzewie sie powiesi z rozpaczy .23 minuta 40 sekunda https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=aYT7OX6Xlcs#t=1477

 4. Nic z tego.

  Służby obalają własnych ludzi i zastępują ich nowymi.

  Kolejne 20 lat mydlenia oczu, a potem kolejna zmiana.

  A demontaż państwa postępuje w tempie dramatycznym.
  To co niby się zmieniło???

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.