Robią nas w konia! Tworzą nową partię z Balcerowiczem, nie dajcie się nabrać!

Robią nas w konia! Tworzą nową partię z Balcerowiczem, nie dajcie się nabrać!

Leszek Balcerowicz partiaTrwa obecnie jedno z największych przetasowań na polskiej scenie politycznej. Co się zmieniło? Wymienię w kilku podpunktach.

PO tonie w coraz szybszym tempie, mało kto decyduje się już na popieranie tego skorumpowanego tworu politycznego. Ja rozumiem i lewaków z SLD i TR o gorącym ideologicznym sercu, rozumiem też prawaków z PiSu, od Korwina czy Brauna.. Oni chcą coś zmienić naprawdę, to są ludzie idei. Ale kompletnie nie rozumiem, jak wielki mrok kryje się w sercu i duszy zwolennika Platformy Obywatelskiej i to dziś, gdy ta partia idzie na dno wraz z potworną skalą zła, jaką wygenerowała. Ale musimy zrozumieć i to, że gdy ludzie z lewicy i prawicy walczą z niszczącym nasz kraj systemem „magdalenkowym”, to istnieje dość spora grupa ludzi, która ten system wspiera, która dzięki niemu żyje.

Leszek Mille wystawiając panią Ogórek ostatecznie zatopił polską lewicę. Obie lewicowe partie, czyli SLD i Twój Ruch, są już na politycznym dnie z poparciem nie przekraczającym błędu statystycznego. Ponoć chodzą słuchy, iż Leszek Miller zrobił to celowo, i że na ostatnie cztery lata szykuje mu się teka wicepremiera, i to nie w SLD. To dobry moment na promocję partii prawdziwie, a nie tylko z nazwy lewicowych, np ugrupowania pana Ikonowicza.

PiS rośnie w siłę, wiele wskazuje na to, że prezydentem może zostać Andrzej Duda. Pamiętam to, co mówił ojciec Andrzeja Dudy – że jego syn nie będzie wykonywał sztywno poleceń Kaczyńskiego. Innym czynnikiem który możliwe że „ucywilizuje” PiSowski beton, może okazać się stronnictwo Pawła Kukiza.

Obecnie w mediach jest usilnie promowana nowa inicjatywa Leszka Balcerowicza. Takich „przepoczwarzeń mieliśmy już kilka:
-Porozumienie Centrum Kaczyńskich, które za bardzo nie było partią prawicową, zmieniło się w skrajnie kościelne PiS;
-ludzie z KLD i UD, a potem z AWS i UW, utworzyli ostatecznie partię taką jak PO;
-PZPR przekształciła się w SDRP a potem SDRP przekształciła się w SLD;
-Samoobrona przekształciła się w neonazistowską i prorosyjską partię „Zmiana”, po dołączeniu ludzi z neonazistowskiej „falangi”;
-UPR przekształciła się w KNP a KNP w partię o nazwie KORWiN.

Obecnie, w związku z tym, że Platforma Obywatelska jest już wizerunkowo skompromitowana, i trzeba być chyba albo urzędnikiem, albo biznesmenem „z układami”, by ją popierać – szykowany jest nowy geszeft. Szalupę ratunkową dla szczurów uciekających z tonących okrętów szykuje nie kto inny, jak winien gospodarczej zagłady Polski, czyli Leszek Balcerowicz. To on w myśl skrajnie neoliberalnych, niewolniczych rozwiązań Sachsa, zastopował naszą gospodarkę. A następnie przekształcił ją w typowo kolonialną manufakturę, gdzie każdy patent i wynalazek się sprzedaje, a produkować wolno co najwyżej jakieś nakrętki, śrubki itp.

W partii Leszka Balcerowicza mają się znaleźć uciekinierzy z PO, PSL, TR i SLD. I to tacy, którzy chcą, by system dalej trwał i trwał. Trzeba przypomnieć, kim jest Leszek Balcerowicz i jakie są „dokonania” tej wyjątkowej kanalii. Leszek Balcerowicz to prekursor trendu neoliberalnego w Polsce. Ten sam trend głosiła w 2002 – 2007 Platforma Obywatelska. Też nęcili wyborców niewidzialną ręką wolnego rynku, niskimi podatkami, przedsiębiorczością, obietnicą kręcenia lodów. Tę samą strategię (wręcz identyczną) forsuje także Janusz Korwin Mikke ze swoją partią. Zauważcie, że slogany ma on identyczne, jak PO w latach 2002 – 2007. Stara śpiewka mająca usprawiedliwić niewolniczy wyzysk i pensje na poziomie trzeciego świata.

Chyba tylko gimnazjaliści myślą, że obiecana „wolnorynkowa utopia” nadejdzie, a oni załapią się do dziesięciu procent „elity próżniaczej”, wyzyskującej 90% niewolników. Przepraszam Was, drogie kuce, drogie gimby, ale miejsce w tych 10% elity są już dawno zajęte. To nie dla Was, chamy, ludzie tacy jak my muszą się zadowolić dziesiątą umową śmieciową, i to po studiach.

Ale do rzeczy. Otóż Leszek Balcerowicz odpowiada za wprowadzenie tzw „planu Sachsa”, który w Polsce, dla nie poznanki, został nazwany „planem Balcerowicza”. Ogólny zarys tego planu, to likwidacja polskiego przemysłu by nie zagrażał przemysłowi IV rzeszy niemieckiej, jaką jest teraz UE rządzona przez Berlin i Paryż. Polska w myśl tego planu, z prężnego państwa przemysłowego, stała się bananową republiką na peryferiach Berlina i Paryża. Wszystko zostało sprywatyzowane bądź zlikwidowane, w myśl zasady, że lepsze zagraniczne czy choćby zlikwidowane, niż polskie.

Poczytajcie o tym, co zrobił Leszek Balcerowicz:
Dlaczego Polska jest pariasem Europy? Skala niewolnictwa w Polsce
10 polskich kłamstw gospodarczych i społecznych
Polska niewolniczą manufakturą. Pracujemy dłużej i ciężej za niższe pensje
Transformacja ustrojowa – największa grabież XX wieku
Logika kapitalizmu: „Ratowanie życia, przywrócenie planetarnej równowagi, sprawiedliwość i pokój nie są dochodowe”
Polska gospodarka została zniszczona celowo. Kto za to odpowiada?
Obłąkańcza kapitalistyczna eksploatacja planety doprowadzi do zagłady biosfery

To, co obecnie robi pan Leszek Balcerowicz i jego ferajna, w półświatku korporacyjnym nazywa się „rebrandingiem”. Czyli, z polskiego na nasze, zmianą nazw. Robi się tak wtedy, gdy jakaś korporacja jest wizerunkowo skompromitowana, ale chce się „odkuć”. Dla przykładu, korporacja która zwyczajowo jest kojarzona z typową „taniochą”, chce wprowadzić na rynek szereg produktów luksusowych. Robi to więc pod inną, najczęściej modnie brzmiącą nazwą.

W polityce rebranding działa, ponieważ ludzie są po prostu głupi. Oni naprawdę nie skojarzą faktu, że to są stale Ci sami ludzie i to nie od tych nieszczęsnych 25 lat, a od jeszcze dawniej. Ta wierchuszka świniopasów i zgredów poznała się jeszcze podczas świetności PRLu, i taką też mają mentalność. Obojętnie czy będzie to SLD, PSL, TR, AWS, UW, SDPR, UD, KLD, PO, partia Balcerowicza, czy inny, kolejny już raz mutujący nowotwór. Banda chamów ze wsi i miast, którym PRL dała wykształcenie i oderwała ich od przerzucania gnoju czy od picia jaboli po bramach miejskich blokowisk, teraz stała się elitą.

Wyobraźcie sobie, że większość ludzi nie jest w stanie sklecić krótkiego, ale poprawnie brzmiącego referatu, notki, rozprawki, eseju.. A wielu jest takich, którzy nie potrafią napisać nawet jednego zdania bez błędu. Przykład wypowiedzi pisanej „nowego pokolenia„, mającego rzekomo dać Polsce odrodzenie, macie poniżej. Czytałem to zdanie wiele razy, próbowałem je na wszelki sposób „rozkminić„, odgadnąć. Może Wy dacie radę? Nick „Andrzej Duda” w poniższej wypowiedzi, jest tylko trollingiem tej nierozgarniętej osoby:

partia balcerowiczaZapraszam też do obejrzenia nagrania video na ten temat, w wykonaniu Podziemna.tv:
Robią nas w konia: UWAGA! Trwa podmianka partii na scenie politycznej – nie dajmy się nabrać!

upadek systemuUpadek (kolaps) systemu już trwa, i mniejsza o to, kto będzie jego wykonawcą. Czy bardziej będzie to rockman o lewicowym sercu – Paweł Kukiz, czy bardziej będzie to zafascynowany kościelnym oszołomstwem Andrzej Duda. Liczy się cel ostateczny, czyli uderzenie w rdzeń systemu. Jak już wspominałem w poprzednim felietonie – im większa świadomość danego społeczeństwa, tym bardziej jakościowi politycy się pojawiają na scenie politycznej. Nigdy odwrotnie!

Bowiem polityka jest skutkiem, a nie przyczyną. Bez gruntownej zmiany w świadomości, duszy i sercu każdego z nas, nie będzie zmian w polityce. Wybieramy takich polityków, jacy sami w swojej narodowej zbiorowości jesteśmy.

Wracając do tego, co pisałem na początku o ludziach, którzy świadomie służą systemowi.. Otóż tutaj polityka doskonale potwierdza to, co zna ezoteryka. Ale nie w jej potocznym rozumieniu. Otóż, to nieprawda, że „wszyscy ludzie są z natury dobrzy„, jak głoszą prorocy „cukierkowej duchowości” w stylu new age. Ludzie naprawdę źli, źli do szpiku kości, istnieją naprawdę, są czasami tuż obok nas, czasami spotykamy ich codziennie w pracy, szkole, w sklepie, na siłowni, w autobusie, w kinie, teatrze.. I dalej: to nieprawda, że dualizmy (dobro i zło) nie istnieją. One istnieją, ale na zupełnie innym poziomie rozumienia, niż głoszą to religijne i społeczne halucynacje.

Autor tekstu: Jarek Kefir

Jak zauważyliście, drodzy Czytelnicy, pojawia się u mnie mnóstwo artykułów autorskich. Staram się tak redagować bloga, by zawierał jak najwięcej takich artykułów, gdyż wyszukiwarki je promują. Zasada jest jedna: im więcej artykułów autorskich na stronie, tym wyższa pozycja strony w wyszukiwarkach. I, co za tym idzie – więcej czytelników i więcej uświadomionych ludzi.

Jeśli chcesz, możesz wspomóc finansowo to, co robię, przyczyniając się do zwiększenia efektywności mojego, ale też Twojego bloga, Kefir 2010 – bo Ty przecież jesteś moim Czytelnikiem 🙂
Tutaj opisałem, jak to zrobić – link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

7 myśli w temacie “Robią nas w konia! Tworzą nową partię z Balcerowiczem, nie dajcie się nabrać!

 1. No proszę, baaardzo długo nie zaglądałem na Pana bloga, chcę być szczery -uważałem to za wariactwo (oprócz wywodów z dziedziny medycyny), a ten tekst jest bardzo dobry jakościowo, drobna uwaga- Kukiz nie jest lewakiem, on twierdził wielokrotnie, że ludzie ,żyją z pracy , nie z zasiłków, ale mówił też, że należy hamować pewne negatywne zapędy kapitalizmu (tak to zrozumiałem).

  Pozdrawiam

   1. co inneo brać zasiłki będąc pjakiem czy lenem a co innego spowodu niemożiwości podjęcia pracy gdyż trzeba się ciągle zajmować niepełnosprwnym dzieckiem. Kwesia dokładnych regulacji i sprawdania w jakim stopniu to dziecko jest niepenosprawne i wymag ciągłej opeki.

 2. Komorowski do komory i niech tam zostanie.
  Liczymy na dobre zmiany władzy,
  ale jest taka mądrość ludowa:
  „Po złym panie jeszcze gorszy nastanie”.
  Czyli Nie Wierzę że, Duda coś zmieni na lepsze.
  Ma powiązania rodzinne z tymi co nienawidzą
  Polski I polaków. O antypoloniźmie nigdy nie wspomniał.
  Jak prawie wszyscy kandydaci na prezydenta.
  Na monitorze polskim jest artykuł o prawdziwej postawie
  tego kandydata.
  Obym nie miał racji.

 3. O ile sie nie myle to orginalnym autorem tego tematu jest pan z kanalu youtube „podziemnaTV” a to praktycznie jest wszystko przepisane z jego video.

  1. Tak, dałem w jednym z tekstów link do jego video. Jednak autorem tekstu (a nie video) jestem ja. Prawda nie ma praw autorskich, to układ słów i znaków takie prawa może mieć.

 4. A Balcerowicz to był na seminarium organizowane przez Asbiro (taka szkoła biznesu promująca idee wolnego rynku, libertarianizmu, itd). Oni to tam podniecają się tymi ideami, a szczególnie Korwinem. Zastanawiam się, czy ludzie z tamtego środowiska są ślepi i zapatrzeni w tych ludzi, czy co?

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.