Estabilishment używa socjotechniki na ogromną skalę! A nam wmawia, że to „teoria spiskowa”

Estabilishment używa socjotechniki na ogromną skalę! A nam wmawia, że to „teoria spiskowa”

socjotechnikaJakiś czas temu napisałem, że kto nie zna psychologii, ten może przegrać swoje życie. W żadnych innych czasach nie jest to tak bardzo aktualne, jak w naszych. Trwa obecnie nie tylko zmiana paradygmatu (zmiana matrixa) w kwestii relacji, emocji, podejścia do wielu spraw. Ale powstały potężne grupy wpływu, które praktycznie cały czas używają zaawansowanych technik psychomanipulacji, by nas ogłupiać.

Dodatkowo, manipulowanie ludźmi na ogromną skalę nie było nigdy tak łatwe. Środki masowego przekazu pozwoliły na rozszerzenie manipulacji i na ujednolicenie standardów, tym razem w wymiarze globalnym. Dodatkowo, dzięki kilku sprytnym posunięciom (demokracja, wprowadzenie terminu „teorii spiskowej„) udało się osłabić albo wytłumić pewne mechanizmy obronne, które ludzkość miała od zawsze.

Teraz przekaz propagandowy który idzie, jest następujący: -„Owszem, cała historia to pasmo spisków, konspiracji, intryg, sekretnych trucicieli i skrytobójców. Ale teraz mamy demokrację, Unię Europejską, ONZ i oświecone standardy, więc tego nie ma.” A guzik prawda. Analogicznie jest w przypadku medycyny. Ich przekaz to: -„Owszem, cała medycyna i ogólnie nauka to pasmo pomyłek, tragedii, a także wynalazców nie mogących przebić się przez konserwatywny beton. Ale teraz mamy EBM (tzw. ‚medycyna oparta na dowodach’ xD ) więc zachowujemy najwyższe standardy i większe pomyłki są wykluczone.

Ale wróćmy do meritum. Socjotechnikę i inne metody manipulacji stosują dziś rządy, politycy, media, grupy lobbingowe, korporacje (PR, marketing i nie tylko), i różne inne, mniej lub bardziej znane gremia. Co się dzieje gdy się o tym wspomni? Pomimo że szeroko rozumiana psychomanipulacja to „biznes” na miliardy dolarów, od razu usłyszy się, że to „spiskowa teoria dziejów.” Usłyszysz to właśnie od tych socjotechników, albo od zmanipulowanych przez nich ludzi.

W jednym z poprzednich artykułów pisałem, że jeśli chcecie uczyć się socjotechniki i psychologii tłumu, to powinniście wrócić do kampanii wyborczej z roku 2007 i tego, co zrobiła wtedy Platforma Obywatelska. Kampania ta została przeprowadzona wzorowo. W szerszym rozumieniu kampania ta nie dotyczyła tylko PiSowskiej, prawicowo-kościelnej ekstremy. Dotyczyła wszystkich tych, którzy kwestionują „zieloną wyspę cudów„, czy oficjalnie przyjętą retorykę wobec.. czegokolwiek i kogokolwiek. Jednak jest tutaj jeden pozytyw tego wszystkiego. Zainteresowało i nauczyło to całe rzesze Polaków psychologii, rozszerzyło w pewnym sensie ich świadomość.

Ciekawą koncepcją z pogranicza socjotechniki i teorii spiskowych, jest koncepcja „crisis actors„, czyli „aktorów do zadań specjalnych.” Są to specjalnie szkolone osoby o ogromnych zdolnościach aktorskich, biegłe w psychologii, NLP i wielu innych dziedzinach. Na potęgę takich osób używa Rosja do oczerniania Ukrainy i usankcjonowania bezprawnej okupacji jej terytorium:

teorie spiskowe Okazuje się jednak, że „crisis actors” są wykorzystywani także w Polsce. Udokumentowano ponad wszelką wątpliwość kilka takich przypadków. Ciekawym przykładem ich wykorzystania była zadyma pod Pałacem Prezydenckim po katastrofie lotniczej, która wydarzyła się w Rosji 10 kwietnia 2010 roku. Użyto wtedy dwóch aktorów do zadań specjalnych. Pierwszy z nich to Andrzej Hadacz, który zabłysnął właśnie wtedy. Został użyty w spocie propagandowym rządzącego estabilishmentu.

Potem pojawiał się wiele razy w krytycznych dla rządzących sytuacjach. Na początku roku był on na protestach rolniczych organizowanych przez podejrzane, prorosyjskie środowisko neonazistowskiej partii „Zmiana”. Całkiem niedawno natomiast dostał „ataku szału” (cudzysłów celowy) po wyjściu Andrzeja Dudy ze studia TVP po debacie prezydenckiej. Poniżej poczynania tego aktora do zadań specjalnych:

wybory 2015wyboryPoniżej przedstawię dowód na to, że sztab Bronisława Komorowskiego zatrudnia specjalistów od psychomanipulacji. Słynna „suflerka Komorowskiego”, która stała za nim i dyktowała mu, co ma mówić, okazuje się być taką osobą. Jowita Kacik – bo tak ma na nazwisko, jest po kursie manipulacji w mediach i polityce. A dokładniej, po kursie „manipulacji decyzją wyborcy i dyskredytacji przeciwnika politycznego„. Oto screen to udowadniający. Nazwisko pani która to zdemaskowała usunąłem z oczywistych względów. Aby nieco poprawić jakość poniższego obrazka, wystarczy w niego kliknąć:

manipulacja w polityceOkazuje się jednak, że pani Jowita Kacik już wcześniej uczestniczyła w kampaniach socjotechnicznych Platformy Obywatelskiej. Zrobiła ona sobie pamiątkowe zdjęcie z Joanną Burzyńską, szerzej znaną jako „Joanna spod krzyża.” Pani Joanna także jest taką przeszkoloną aktorką do zadań specjalnych. Poniżej wklejam to pamiętne zdjęcie z profilu facebookowego suflerki PO (tchórzliwie usuniętego już):

psychomanipulacjaObie osoby (Andrzej Hadacz i Joanna Burzyńska) zagrały też role w teledysku nagranym przez anonima znikąd, podpisującego się pseudonimem „mr Hek”. Nawet na jego profilu na facebooku (od dawien dawna nieaktywnym..) brak informacji o nim. Andrzej Hadacz dodatkowo miał czołową rolę w klipie wyborczym Platformy Obywatelskiej, straszącym PiSowcami. A oto ten teledysk:

Jak widzimy, potężni inżynierowie ludzkich emocji czuwają nad poprawnością polityczną i wyłapują rozmaite przykłady „myślozbrodni” cały czas. Dziś mogą to być oszołomy z PiS czy kościoła. Jutro możemy to być my, ja, Ty, i właściwie każdy, kto nie zgadza się z oficjalnym dyskursem w debacie publicznej. Znajmy tę wiedzę, poszerzajmy ją i bądźmy czujni cały czas.

Autor: Jarek Kefir

Jak zauważyliście, drodzy Czytelnicy, pojawia się u mnie mnóstwo artykułów autorskich. Staram się tak redagować bloga, by zawierał jak najwięcej takich artykułów, gdyż wyszukiwarki je promują. Zasada jest jedna: im więcej artykułów autorskich na stronie, tym wyższa pozycja strony w wyszukiwarkach. I, co za tym idzie – więcej czytelników i więcej uświadomionych ludzi.

Jeśli chcesz, możesz wspomóc finansowo to, co robię, przyczyniając się do zwiększenia efektywności mojego, ale też Twojego bloga, Kefir 2010 – bo Ty przecież jesteś moim Czytelnikiem 🙂
Tutaj opisałem, jak to zrobić – link:
https://atomic-temporary-22196433.wpcomstaging.com/wsparcie/

 

3 myśli w temacie “Estabilishment używa socjotechniki na ogromną skalę! A nam wmawia, że to „teoria spiskowa”

  1. Jeden facet zajmujący się sprzedażą jajek powiedział mi, że dostał cynk, że w USA zabito 40 milionów kur. Jajka i cały nabial ma zdrożeć o 90% w USA, a gdzie indziej np. w Polsce o 30%. Niby z powodu „ptasiej grypy”. Przeciez ptasia grypa to jakiś wymysł i propaganda. Co władze mają na myśli zabijając tyle kur? Co oni nam znowu szykują? Oni znowu nam chcą wcisnąć ciemnote? Jakie to trzeba mieć sumienie, żeby takie rzeczy robić?

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.