Komorowski musi odejść! Jest obrzydliwym symbolem władzy która ma w dupie obywateli

Komorowski musi odejść! Jest obrzydliwym symbolem władzy która ma w dupie obywateli

wybory 2015UWAGA: proszę nie udostępniać i nie „lajkować” tego wpisu od godziny 24:00 dnia 23 maja 2015 roku, ze względu na ciszę wyborczą i groźbę zapłacenia ogromnej kary finansowej.

Pan Bronisław Komorowski jest wyjątkowo skrajnym symbolem tego, co we władzy jest najgorsze. Pychy, bezczelności, cynizmu, i niemal krańcowej pewności siebie i tego, że znowu uda się oszukać ludzi.

Jedno co zauważyłem – na wiecach Komorowskiego występują niemal wyłącznie lokalni działacze PO czy sterroryzowani przez reżim urzędnicy. Których spędza się na spotkania z Komorowskim pod groźbą utraty pracy bądź premii. I to się potem pokazuje w telewizji. Od pewnego czasu, dla bezpieczeństwa, spotkania z Bronisławem Komorowskim odbywają się niemal wyłącznie w małych, zamkniętych salach, gdzie nie ma nikogo przypadkowego, z ulicy.

Rządzący Polską łajdacy są już skrajnie oderwani od normalnego społeczeństwa. Na tyle, by akceptować takie zachowania jako normalne. Komorowski z prezydenta który miał najważniejszego asa w rękawie – straszenie PiSem, stał się symbolem znienawidzonej i powszechnie opluwanej władzy. I to bez względu na poglądy. Niechętnie na Bronisława Komorowskiego spoglądają już nie tylko maksymalnie wkurwieni zwolennicy Kukiza.

Ale nawet lewacy z partii takich jak SLD. Socjaliści od Ikonowicza go wręcz nienawidzą jako typowego drapieżnego neoliberała, który wprowadza najbardziej nieludzkie i bezczelne, kapitalistyczne i antyspołeczne regulacje. Przeczytacie zresztą opinię pana Ikonowicza w artykule poniżej.

Polecam też inne moje artykuły na temat wyborów w 2015 roku:

Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego. „Jest jak wilk w owczej skórze”
Robią nas w konia! Tworzą nową partię z Balcerowiczem, nie dajcie się nabrać!
Obserwujemy kolaps mafijnego systemu III RP, oby nie otworzyło to puszki pandory
„II tury wyborów nie będzie. Po rezygnacji Komorowskiego p.o. prezydenta zostanie Sikorski”
Czego Polacy nie wiedzą o Komorowskim, a co może ich zszokować?
Proste pytanie do zwolenników PO. Naprawdę w to wierzycie?
Estabilishment używa socjotechniki na ogromną skalę! A nam wmawia, że to „teoria spiskowa”

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

__________________________________________________________

Bronisław Komorowski musi odejść! Jest symbolem władzy, która nie słucha obywateli.

Cytuję: „Jest czymś wyjątkowo obrzydliwym nagłe przebudzenie urzędującego prezydenta w sprawie wieku emerytalnego. Człowiek, który bez mrugnięcia okiem podpisał ustawę zmuszającą znaczną cześć ludzi w Polsce do pracy aż do śmierci, teraz, na kilka dni przed wyborami, zmienia zdanie i wyciąga rękę do świata pracy, spotyka się ze związkowcami. Ten gorący zwolennik konsultowania ważnych spraw z obywatelami, nie pisnął ani słowem, kiedy jego partia wyrzucała do kosza 2 miliony podpisów za referendum w sprawie reformy emerytalnej.

Komorowski jest symbolem władzy, która nie słucha obywateli i działa wbrew ich poglądom i interesom, a w interesie elit, korporacji, międzynarodowego kapitału. W tym sensie jest to raczej władza okupacyjna niż „nasza”. A przynajmniej tak się zachowuje. Stąd niesmak, jaki rodzi to nagle przebudzone sumienie obywatelskie i społeczne Pana Prezydenta. Miałbym dla niego o wiele więcej szacunku, gdyby nie zaczął nagle udawać demokraty zatroskanego o los ludzi pracy, tylko do końca mężnie trwał przy swych konserwatywnych i antyludowych przekonaniach. A tu, proszę niby taki karmazynowy arystokratyczny żubr i za grosz honoru!

Dla mnie PiS i PO, to dwie głowy tego samego smoka, którego będziemy musieli ukatrupić, jeżeli chcemy w naszym kraju normalnie żyć. Ale twierdzenie, że jedna z nich ma prawo wyłącznie do bycia w opozycji, a jeżeli dojdzie do władzy, to nastąpi dyktatura i stan nieustającej klęski żywiołowej – jest niestosowne i niedemokratyczne. Histeria neoliberalnych mediów i elit wobec cienia możliwości, że przegrają w walce o władzę jest równie niegodna, jak zachowanie Komorowskiego.

Władza i związane z nią przywileje nie są dane raz na zawsze. Kolejna kadencja rządów PO to już bardzo znacząca oligarchizacja państwa. Zwłaszcza, że społeczny bilans tych rządów to masowa emigracja, coraz szersze kręgi ubóstwa, nierozwiązany problem mieszkaniowy, zapaść w służbie zdrowia, brak polityki społecznej państwa i kompletna absencja koncepcji, jeśli idzie o perspektywy rozwoju związanego z powstawaniem pełnowartościowych miejsc pracy.

Za co PO i jej zwolennicy chcą nagrody w postaci kolejnej kadencji władz? Za to, że po Grekach w wymiarze godzinowym pracujemy najdłużej w Europie? Za to, że za tę pracę dostajemy zaledwie 34 procent tego, co wytwarzamy? Za to, że ponad 80 procent społeczeństwa nie ma oszczędności? Że musimy się zadłużać, żeby żyć? Za umowy śmieciowe? Za to, że ludzie w wypadkach przy pracy giną jeszcze bardziej masowo niż w wypadkach drogowych? Że wielu z nas umarło i jeszcze więcej umrze w kolejkach do lekarza?

Tylko ktoś, kto odmawia dostrzeżenia rzeczywistości społecznej, potrafi doradzić, aby osoba, która zarabia dwa tysiące zmieniła pracę i zaciągnęła kredyt hipoteczny. 25 lat waszej wolności bogacenia się naszym kosztem, to lata ekonomicznego i finansowego zniewolenia. A kiedy mamy dość i milionami podpisujemy się pod żądaniem referendum, wy z uśmiechem wrzucacie te nasze podpisy do kosza, żeby za pięć dwunasta robić referendum w sprawach drugorzędnych, tylko po to znowu wygrać i na nas dalej pasożytować.

Nie, nie namawiam do głosowania na Andrzeja Dudę. Bo wprawdzie jestem przekonany, że Komorowski musi odejść, ale wcale nie czekam z utęsknieniem na prezydenta, który się licytuje, ile miliardów potrzebnych na pomoc najuboższym i najsłabszym zamierza wydać na zbrojenia. Duda, podobnie jak Komorowski, obiecuje wszystkim wszystko, ale spełniać te obietnice będzie rząd PO albo PiS, a nie prezydent. A żadne z tych ugrupowań jeszcze nigdy w kampanii słowa prawdy nie powiedziało.

Nie wybieram się więc na drugą turę, podobnie jak nie byłem na pierwszej. Wybór między dżumą i cholerą pozostawiam Wam, drodzy rodacy, którzy staracie się dostrzec różnice między obu panami.

Kiedyś w stanie wojennym wtrącono mnie do celi z mordercami. Kiedy dwóch zakapiorów zaczęło walkę na stołki aż krew się lała, zawołałem klawisza. Ten spojrzał na walczących z pogardą i rzekł: a pozabijajcie się! Do kandydatów drugiej tury wyborów mam taki sam stosunek, jak ów klawisz do walczących na śmierć i życie bandytów.

Żadnemu z nich nie ufam, a ich walka nie jest moją walką. Nie można jednak nie zauważyć, że Bronisław Komorowski w swoim życiu miał więcej okazji do spartolenia powierzonej mu roboty i że wszystkich tych okazji skrupulatnie skorzystał. Moje słowo na niedzielę brzmi: Komorowski musi odejść!

Autor: Piotr Ikonowicz
Źródło: Strajk.eu

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.