Wyniki wyborów. Andrzej Duda, nowy Prezydent Polski. Dyskusja

Andrzej Duda, nowy Prezydent Polski – dyskusja

Andrzej Duda został Prezydentem Polski. Sondażowe wyniki exit-pools dają mu przewagę 53% do 47%, które otrzymał Bronisław Komorowski.

Wyniki wyborów był znane na długo przed zakończeniem ciszy wyborczej. Na swoim facebooku ujawnił je, łamiąc ciszę wyborczą, Zbigniew Stonoga:
https://www.facebook.com/pierydolefiskusa.stonoga/videos/803873699690069/

Najcelniejszy koment z sieci o wyborach prezydenckich w 2015 roku:

Cytuję: „Obywatele vs sitwa 2:0, a na jesień 3:0 oszczędźcie sobie wstydu. Poddajcie się walkowerem. Zastanawiam się co będzie dla was lepsze odsiadka czy odpracowanie tego co zostało złupione / zniszczone. Odpracować ciężko, gdy ma się dwie lewe ręce, ale za to kajdanki nie są, ani prawo ani lewo ręczne. W tym miejscu obywatele będą mieć prawdziwy dylemat.”

Czy sądzicie, że system runął? A może został tylko lekko nadwątlony?

Andrzej Duda nie jest prezydentem idealnym. Jednak jego zwycięstwo interpretuję jako pewien minimalny wzrost świadomości Polaków.

Zapraszam do dyskusji.

Autor: JarQ

Wspieraj niezależne media, póki istnieją:

Jeśli zależy Ci na przekazywaniu dalej niezależnych i nie ocenzurowanych informacji, możesz dołożyć swoją cegiełkę. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii, ideologii, religii, koncernów itp i mogę ujawniać Tobie to, co jest przemilczane i ukrywane. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia.

Na konto bankowe – kliknij na obrazek poniżej:

paypal_donate

Na Pay Pal – kliknij na obrazek poniżej:

paypal

10 myśli w temacie “Wyniki wyborów. Andrzej Duda, nowy Prezydent Polski. Dyskusja

 1. Czy Andrzej Duda też nas wyduda?
  Oglądając kasting można tak pomyśleć.
  Bo gdyby wybory mogły coś zmienić to były by zakazane.
  Pomyślmy nad tym i przetransferujmy na Polskę:
  W dniu 18 lipca 2014, arcybiskup Chicago napisał:
  „(…)Wszyscy ludzie, których oskarżają o oszukiwanie obywateli amerykańskich zostali wybrani przez obywateli amerykańskich. To nie oznacza, że to, co robią, jest moralnie słuszne, ale, że odpowiedzialność w ostateczności spoczywa na elektoracie(…)”
  Miłego wieczoru!

 2. pytanie jest takie > czy Duda to faktyczna marionetka Kaczynskiego sterowana za kulis teatru zwanego polską sceną polityczną . Bo jesli to marionetka to wybierano pomiędzy dżumą a cholerą . Jeśli nie i facet mówiąc ordynarnie ,,pokaże teraz środkowy palec Kaczyńskimu ( tak jak on innym ) to może się coś naprawde zacznie dziać dobrego .

 3. Jarku, a Ty myślisz, że naprawdę coś się zmieni? Przecież to jest wszystko pod kontrolą z góry… Duda, to jest tylko kolejny „twór”, żeby nami manipulować… Chociaż nie ma dużej siły, bo to tylko prezydent. Nie jest idealny, doprawdy! Jak ten „Twój” jakiś Jahwe… „Bo mnie to bawi”… Zobaczymy za 5 lat….

 4. Powyższe komentarze, wyjąwszy wpis Jarka – z NADZIEJĄ CZYLI POZYTYWNĄ MYŚLĄ – są bardzo smutne.
  My, Polacy – a myślę, że większość – mamy wielką WADĘ NARODOWĄ.
  Narzekanie, które przejawia wręcz symptomy choroby.
  Narzekaliśmy na ,,komunę”, złorzeczymy na minione dwadzieścia pięć lat, a w nich na osiem lat rządów PO przerwanych jeszcze gorszymi – w naszym pojęciu – rządami PIS- u.
  I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdybyśmy oceniali przeszłość zgodnie z rzeczywistością.
  Ale jeżeli dla większości wyborców, którzy skorzystali ze swojego prawa i przywileju, prezydentura Komorowskiego nie przypadła do gustu i dokonujemy innego wyboru, to rzucanie gromów na człowieka, który stwarza chociażby nadzieję, jest dla mnie przejawem takiej właśnie choroby narodowej.
  Choroby, w której nie umiemy się pogodzić z faktem, że należy przyznać rację większości, odrzucić podziały i wspierać to, co ma nastąpić jutro.
  Jak można, dokonując wyboru innej opcji już na nią narzekać?
  Okazuje się, że w naszym kraju przychodzi to z łatwością splunięcia.
  Nie podoba się nam to co było, ale zmiana, a właściwie jej pierwszy przejaw jest z góry skazywany przez nas na porażkę, krytycyzm, dezaprobatę.
  Czego my właściwie chcemy?
  Otóż to. Dla większości nas wiara w powodzenie, wiara w człowieka, ludzi, wspieranie duchowe, życzliwość to obce pojęcia.
  Żaden wóz nie pojedzie do przodu, jeżeli konie zaprzężone po przeciwnych stronach ciągną każdy w innym kierunku.
  Jeżeli są wśród nas tacy, którzy nie potrafią pomóc i pchać ten wóz do przodu, to przynajmniej zejdźmy z niego, aby nie tworzyć zbędnego balastu.

  Serdecznie pozdrawiam.

  1. Myślę, Jarku, że na tym polu w polskim narodzie jest wiele do zrobienia: mówienia, pisania, mówienia, pisania, a nawet czasami potrzeba zwykłego wydarcia gęby.

   Tylko zobacz.
   Zaprosiłeś ludzi do dyskusji na temat nowo wybranego prezydenta. Pierwsze oszołomsko – krytykujące komentarze [ z pełnym szacunkiem dla autorów], pokazują poziom tej dyskusji, a w zasadzie jej brak.
   Polacy – proszę niech wybaczą mi ci, którzy tak nie myślą- zaczną się teraz żreć zgodnie z życzeniem partii rządzących, którym przyświeca stara jak świat maksyma: ,,DZIEL I RZĄDŹ”.
   Dzielmy Polaków na dwie znienawidzone połowy, mieszajmy co pewien czas szczury w worku po to, by się nawzajem żarły, a my tym czasem spokojnie zaniesiemy wór tam, gdzie chcemy.
   Nie ma idealnych kandydatów. Jeśli takowych szukamy, to proszę bardzo sami startujmy, sami poruszmy naród, sami uzyskajmy choć pół punktu poparcia! Czy komuś ktoś w Polsce broni ,,pchać się” na prezydenta??

   Jeżeli A. Duda [ nie jest idealny tak, jak my wszyscy] mówił ciągle o jedności narodu, o tym, że społeczeństwo podzielone nie jest w stanie niczego dobrego dokonać, to nie A. Dudę bierzmy pod uwagę, ale jego słowa weźmy do serca i zacznijmy widzieć, że ciągle nas się dzieli.
   Przyklejamy swoje wierzenia ideologiczne do jakiejś partii i resztę społeczeństwa myślącego nieco inaczej [nieco, bo każdemu zależy na godnym życiu], więc ,,tych innych” gnoimy, wyśmiewamy, ustawiamy w pozycji wroga.
   I na takim podziale zależy kontrolującym.
   Czy twoja flaga jest biało czerwona, a moja czerwono biała?
   Czy twój kraj to POLSKA, a mój to AKSLOP?
   Czy twoja kraina leży pomiędzy Bałtykiem i Tatrami, a moja po drugiej stronie globu?
   Czy twoje dzieci chodzą do szkoły na nogach, a moje na rękach?
   Czy jesteś wściekły i bezbronny wobec poniżającego traktowania przez szefa, a dla mnie sprawia to przyjemność?
   Czy zależy ci na godnym, spokojnym, uczciwym życiu, a ja dążę do chaosu i beznadziei?

   Może niektóre z powyższych pytań są bez sensu, ale na nie wszystkie odpowiedź brzmi NIE!
   Otwórzmy wreszcie oczy i zdajmy sobie sprawę z faktu, że teatr składa się z dwóch zależnych od siebie części: ze sceny i widowni.
   Różnica między życiem a polityką polega na tym, że scena polityczna usilnie zaprasza publiczność tylko na premierę [wybory]. Potem grają już tylko dla siebie samych. Przynajmniej tak było do tej pory.
   A my? Co my robimy? Zachowujemy się tak, jakby wybór prezydenta załatwił wszystko.
   Po premierze wracamy do domów i przez najbliższe kilka lat wegetujemy siedząc na dupie licząc, że ktoś za nas coś zrobi. I tak się dzieje, tylko bez naszego udziału i przyzwolenia.
   Bardzo proszę, przyglądajmy się temu co teraz wyczynia PO. Do jakich przetasowań dojdzie niebawem, aby ci sami ludzie pod szyldem wybawców mogli wejść na jesienną scenę i zaprosić ciemniaków na następną premierę.

   Obejrzyjmy choćby poniższy film wrzucony przez Nieustraszoną, wyciągnijmy wnioski i przyglądajmy się ,,próbom” przed jesiennym spektaklem.

   Nie dopuśćmy do tego, by po raz kolejny obudzić się się z ręką w tym samym nocniku. Podzieleni, bezsilni, oszukani, tęskniący za członkami naszych rodzin, którzy wyjechali z kraju za chlebem. Żaden telefon i skype nie zastąpi bezpośredniej bliskości.
   To rozdzielenie naszych rodzin też było zamierzone.

   Serdecznie pozdrawiam

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.