Aborcja: temat wywołujący skrajne kontrowersje. Zszokowany dziennikarz nie mógł słuchać bredni

Aborcja: temat wywołujący skrajne kontrowersje. Zszokowany dziennikarz nie mógł słuchać bredni

aborcja za i przeciwSprawa aborcji zawsze była tematem skrajnie kontrowersyjnym. Co najważniejsze też – była tematem zastępczym i jeszcze długo będzie. PO i inne partie polityczne od lat stosuje taką strategię, że gdy jest jakaś ostra zadyma na tematy naprawdę ważne (wyprzedaż majątku narodowego, kluczowej infrastruktury, afery i demaskacje przekrętów) to zaraz jest jakaś celna „wrzutka” typu temat zastępczy.

Wszyscy pamiętamy sprawę Madzi z Sosnowca którą zaaranżowano właśnie wtedy, gdy trwały protesty przeciw rządowi PO pod pretekstem ustawy cenzorskiej „ACTA”. W jego wypromowanie zaangażowano tzw. „celebrytów do zadań specjalnych” takich jak detektyw Rutkowski (poczytajcie też o „crisis actors” – aktorach do zadań specjalnych, link tutaj). A także prawie wszystkie media, które trąbiły o sprawie cały czas. Tymczasem przypadków dzieciobójstw są dziesiątki, lub nawet więcej, w ciągu roku w Polsce.

Szok poporodowy to poważny problem psychologiczny i społeczny. To efekt m.in. tego, że kobiety nie mają wsparcia od nauczonych przez społeczeństwo gruboskórności i emocjonalnego chłodu mężczyzn. A także tego, że wielu ludzi, w tym kobiet, tak naprawdę nie chce mieć dzieci. Ale zostają do tego albo „skłonieni„, albo wręcz zmuszeni przez złośliwą rodzinkę zadającą uszczypliwe pytania, przez partnerów, i ogólnie przez społeczeństwo. Które nie znosi nawet słowa sprzeciwu wobec obowiązujących dogmatów, „niepodważalnych” tabu i proponowanych schematów na życie. Każda cywilizacja i każda epoka ma swoje szaleństwo, które jest potem wykpiwane i znienawidzone w epoce następnej. Jeśli chcesz poznać szaleństwo swojej epoki, przyjrzyj się „jedynie słusznym prawdom” i tematom tabu, których nie wolno krytykować ani poddawać w wątpliwość.

Tak więc temat aborcji co jakiś czas pojawia się w mediach. Prawica straszny m.in. tym, że zygota nie posiadająca jeszcze rozwiniętego systemu nerwowego ani mózgu, jest człowiekiem. Straszy też syndromem postaborcyjnym. Owszem, taki syndrom występuje, szczególnie u tych kobiet, które zostały skłonione lub zmuszone do aborcji. Jednak to nie jest takie czarno-białe. U wielu kobiet urodzenie niechcianego dziecka będzie się wiązało z nieszczęściem i zmarnowanym życiem. U wielu kobiet urodzenie takiego niechcianego dziecka będzie wiązało się z utratą szaleństw i ekscytacji znanych z wieku „młokosowego„.

Takie kobiety potem podświadomie obwiniają swoje dzieci o szarość i burość dnia, o to, że musiały skończyć z hobby, że znikły ekstatyczne, alkoholowo-narkotykowe szaleństwa piątkowych i sobotnich wieczorów. I wtedy taki rodzic, również podświadomie, niszczy swoje dziecko. U matek objawia się to przesadną opiekuńczością, wmawianiem dziecku, że jest nieporadne, niedołężne i nie da sobie w życiu rady. U mężczyzn przejawia się to emocjonalnym chłodem, mniej lub bardziej wyrażoną niechęcią wobec dziecka, „syndromem nieobecnego ojca” czy też przesadną surowością tzw „wychowania.” Oba podświadome schematy reakcji na zanik szaleństw młodości, to prosta droga do tego, by dziecko stało się emocjonalnym i psychicznym wrakiem człowieka. Epidemia chorób emocji i psychiki (ponad 25% Polaków) to m.in. tego efekt.

Inną, również bardzo ważną sprawą są np ciąże powstałe w wyniku gwałtu bądź te, gdy dziecko ma bardzo poważne wady wrodzone, uniemożliwiające mu przeżycie. Zmuszanie matek do rodzenia takich dzieci wbrew ich woli, jest barbarzyństwem i okrucieństwem. Niby dlaczego ma się je zmuszać do tego? W imię „bozi latającej w chmurkach„, która objawiła się jakimś niezbyt trzeźwym pastuszkom kóz długie tysiące lat temu? A teraz, gdy upadają wszystkie funkcjonujące od wieków systemy, a bardzo poważny kryzys toczy wszystkie narody świata, zaś życie na planecie powoli wymiera, ta sama bozia milczy jak zaklęta? Czy Stwórca (ale ten prawdziwy), Wielki Architekt milionów galaktyk i wielu form życia, naprawdę chce cierpienia i tragedii takiej matki i całej jej rodziny? Serio?

Proponuję to, co już pisałem w artykule sprzed kilku miesięcy. Nie traktujmy tej judaistycznej mitologii sprzed tysięcy lat tak śmiertelnie serio! Wszystkim proponuję lekturę Starego Testamentu. Ale nie tylko. Bo nawet w Nowym Testamencie, pomimo tego że zawiera trochę ezoterycznych „prawd uniwersalnych„, jest wiele fragmentów absolutnie nie do przyjęcia dla człowieka XXI wieku, nawet jeśli jest tym katolikiem. Z tego powodu, duża część tekstów biblijnych w ogóle nie jest czytana w kościołach. Choćby dlatego, by nie wywoływać u wiernych wymiotów, zgorszenia czy ataków paniki.

Co o ludzkich płodach mówią nauki tajemne? Wiadomym jest fakt, że od 47 lub 49 dnia życia płodu w łonie matki, zaczyna pracować jego szyszynka. Wydziela ona wtedy serotoninę, DMT i inne ważne neuroprzekaźniki, które ja nazywam „fizycznymi posłańcami metafizyki.” Bez nich nie byłoby spirytualizmu, bo ciało fizyczne, umysł (psychika) i duch, to tak naprawdę jedność. Ale to nie wszystko. Bowiem tradycje wielu kultur pierwotnych z całego świata wspominają o tym, że właśnie w tym okresie, gdy zaczyna pracować szyszynka, do ciała człowieka w łonie matki wstępuje dusza. Ciekawa zbieżność.

Proponuję po prostu spojrzeć na sprawę szerzej, bez ślepego posłuszeństwa jakimś doktrynom, często powstałym wieki temu i przez to niekompatybilnym z dylematami i bolączkami współczesnego człowieka.

Na temat kontrowersji wokół tematu aborcji i profesora Chazana pisałem w artykułach poniżej:
Prof. Chazan dokonał setek aborcji. „Sumienie ma czyste, nieużywane”
Prof. Chazan i jego czyste, nieużywane sumienie. Gdzie tkwi prawda?

A teraz posłuchajcie, jak zszokowany dziennikarz Superstacji celnie ripostuje moherową słuchaczkę:

Autor: Jarek Kefir

Jak zauważyliście, drodzy Czytelnicy, pojawia się u mnie mnóstwo artykułów autorskich. Staram się tak redagować bloga, by zawierał jak najwięcej takich artykułów, gdyż wyszukiwarki je promują. Zasada jest jedna: im więcej artykułów autorskich na stronie, tym wyższa pozycja strony w wyszukiwarkach. I, co za tym idzie – więcej czytelników i więcej uświadomionych ludzi.

Jeśli chcesz, możesz wspomóc finansowo to, co robię, przyczyniając się do zwiększenia efektywności mojego, ale też Twojego bloga, Kefir 2010 – bo Ty przecież jesteś moim Czytelnikiem 🙂
Tutaj opisałem, jak to zrobić – link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

4 myśli w temacie “Aborcja: temat wywołujący skrajne kontrowersje. Zszokowany dziennikarz nie mógł słuchać bredni

 1. To wcale nie działa „pięknie”, jak napisałeś. Ten system (patriarchat, monogamia, romantyzm) również jest w stanie permanentnej niewydolności i upada. Powoduje on co najwyżej ogrom cierpienia.

 2. sama najlepiej wie co robic nie potrzebuje wytycznych, kobieta wie jaki facet jest dla niej czy moze z nim miec dziecko
  …………………………………….
  Slusznie. tylko to „robienie” powinna uskuteczniac przed zajsciem w ciaze, a nie po.
  IL.

 3. go? W imię „bozi latającej w chmurkach„, która objawiła się jakimś niezbyt trzeźwym pastuszkom kóz długie tysiące lat temu?
  …………………………………………………………….
  Mozna miec rozne poglady na temat Wiary, bo jest to wlasnie wiara, lecz powyzsze jest niestosowne. Autor nic takiego odkrytwczego, co by zmienalo paradygmat wiary w Boga, jeszcze nie napisal.
  IL.

 4. No Cie mam! Ty cwaniaczku na „rencie”, którą Ci pewnie „żona” załatwiła… Pani doctor. Hihi. Pierdoli Ci do tej pustej głowy. No tak, jesteś teraz ułomem, bo coś Ci się przytrafiło, ale nie musisz, pracować, bo Ci kasa spływa. Jadłeś jakieś prochy??? Przepraszam tabletki od bliskiego sąsiada. Z „apteki”… Hihihi… IL, weź już spierdalaj od Jarka…

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.