PO chroni banki, korporacje i kartele, za to opodatkowuje biednych obywateli!

PO chroni banki, korporacje i kartele, za to opodatkowuje biednych obywateli!

kapitalizmTen wpis adresuję do trzech grup społecznych, wyznających w zasadzie jedną „religię„, tylko pod różnymi barwami i w różnym stopniu. Czyli religię kapitalizmu, neoliberalizmu, wolnego rynku. A więc do zwolenników partii takich jak KORWiN, PO i Nowoczesna.pl. Otóż, panuje przekonanie, że wyborcy tych środowisk to ludzie, którzy coś osiągnęli na przekór roszczeniowej postawie gnuśnego i „cebulackiego” społeczeństwa, które woli narzekać, nic nie robić. No i wiecznie wysuwany argument – „lewacka postawa roszczeniowa„. Jaka jest jednak prawda i kto tak naprawdę ma najwięcej przywilejów?

Jak dalekie jest to od prawdy, demaskuję często na swojej stronie. Otóż dwa najbardziej liczące się i najaktywniejsze związki zawodowe w Polsce, to związki.. pracodawców i bankierów. Nie, nie jest to wcale żart. To pracodawcy, kapitaliści, bankierzy, CEO korporacji, no i pracujący na wysoko opłacanych stanowiska lemingi, mają najbardziej roszczeniową postawę. To oni uwłaszczyli się na biedzie i niewoli reszty społeczeństwa (ponad 90%, jak to w kapitalizmie).

To banki, przedsiębiorcy i korporacje mają największe przywileje. Banki, niszczące handel sieci handlowe i zachodnie korporacje w ogóle nie płacą w Polsce podatków, mają liczne ulgi. A jak to jest u krajowych przedsiębiorców? Składki ZUS odliczane od 60% przeciętnej pensji, ulgi podatkowe, możliwość tzw. odliczania, umowy śmieciowe dla ich pracowników, najniższe w UE koszta pracy, niskie podatki i wiele, wiele innych. Poza tym przedsiębiorcy i ogólnie, ludzie bogaci, mają liczne inne ulgi i przywileje, niedostępne dla nas, czyli dla współczesnego „plebsu„. Np cahs-backi, konta za zera złotych, atrakcyjniejsze oferty u operatorów komórkowych, rabaty w marketach i wiele, wiele innych.

Tak więc korporacje, biznes, kapitaliści, pracujący u nich lemingi i urzędnicy, to najbardziej rozbestwiona i roszczeniowa elita próżniacza. Która dzięki licznym ulgom, zniżkom i przywilejom, uwłaszczyła się ponad miarę. Nic dziwnego, że tacy ludzie nie chcą zmian. Nic dziwnego, że tacy ludzie głosują na PO lub Nowoczesna.pl, ostatecznie – na Janusza Korwina Mikke. To oni są beneficjentami systemu, i to oni gromadzą coraz większe sumy na kontach, choćby po trupach, choćby po trupie Polski.

Jest to opisywana na mojej stronie wiele razy „mentalność psychopaty” – szkodników, którzy dzięki idealnemu przystosowaniu do systemu, doprowadzili naszą planetę na skraj ekonomicznej i przede wszystkim, ekologicznej i społecznej zapaści:
Problem kredytów we frankach jest poważniejszy niż nam się wydaje! „Batalia o byt państwa”
Wolność od systemu istnieje, poszukaj jej!
Wiedza która szokuje! Kto odpowiada za zło na Ziemi?
Największe tabu: przeludnienie doprowadzi do cywilizacyjnej zagłady?
Kapitalizm i polityka: systemy stworzone przez psychopatów
Logika kapitalizmu: „Ratowanie życia, przywrócenie planetarnej równowagi, sprawiedliwość i pokój nie są dochodowe”
Jak zrobiono z nas nieszczęśliwych niewolników? Kluczem nie polityka i spiski, a psychologia
Kapitalizm i wolny rynek stały się toksyczną religią
Mitologia kapitalizmu, oszustwo ideologii „wolnego rynku”

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

__________________________________________________________

PO blokuje opodatkowanie banków, korporacji i wielkich sieci handlowych

Cytuję: „W III RP zarządzanej przez ekipę Platformy Obywatelskiej uprzywilejowane podatkowo są przede wszystkim banki oraz wielkie sieci handlowe. To one generują gigantyczne zyski, które następnie są transferowane poza granice naszego kraju. Zwykłych ludzi władza traktuje jak śmieci karząc im z roku na rok płacić coraz wyższe podatki i ZUS-y. Powstaje pytanie – dlaczego ekipa Ewy Kopacz dba o interesy zagranicznych banków i sieci handlowych, a na szyi zwykłego Kowalskiego zaciąga coraz mocniejszą fiskalną pętle? Czy nie powinno być odwrotnie?

Przypomnijmy, że w 2012 roku posłowie Platformy Obywatelskiej i PSL-u odrzucili w Sejmie projekt ustawy wprowadzającej tzw. podatek bankowy. Zgodnie z założeniami tej ustawy podatek bankowy miałby dotyczyć banków działających w Polsce, towarzystw ubezpieczeniowych oraz funduszy inwestycyjnych. Stawka tego podatku miałaby wynosić 0,39% kwoty posiadanych przez daną instytucję aktywów w skali roku, co przyniosłoby budżetowi państwa w wpływy rzędu ok. 5 mld zł (szacunki na 2012 rok). Zgodnie z opiniami autorów projektu podatek bankowy byłby alternatywą dla wprowadzonej przez platformiane władze w 2011 roku podwyżki VAT do 23%, która najmocniej uderzyła w grupę najuboższych Polaków.

Ekipa Platformy jest również przeciwko wprowadzeniu dodatkowego podatku „obrotowego”, który miałyby płacić największe zagraniczne sieci handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe takie jak Biedronka, Lidl, Tesco czy Carrefour. Chęć wprowadzenia takiego podatku zapowiedział podczas kampanii wyborczej Andrzej Duda, który w tym przypadku chciałby się wzorować na sprawdzonych rozwiązaniach wprowadzonych przez Victora Orbana na Węgrzech. Niestety – zamiast opodatkować banki czy supermarkety platformiana władza postanowiła przywalić polskim Lasom Państwowym i to od razu z grubej rury – 2-procentowym podatkiem od osiąganych przychodów. Nie dość, że tak wysoka danina spowoduje, że LP mogą zacząć przynosić straty, to jeszcze może wpłynąć na racjonalną i zrównoważoną gospodarka leśną naszego kraju.

W kontekście powyższego powstaje pytanie – dlaczego ekipa Ewy Kopacz dba o interesy zagranicznych banków i sieci handlowych, a na szyi zwykłego Kowalskiego zaciąga coraz mocniejszą fiskalną pętle? Żadna inna ekipa rządząca w historii III RP nie zafundowała Polakom tak wielkiego wzrostu obciążeń podatkowych, co ekipa Platformy Obywatelskiej. Podniesiono podatek VAT, kilkukrotnie podniesiono akcyzę, podwyższono składki na ZUS, podwyższono składkę rentową dla przedsiębiorców, zlikwidowano ulgi budowlaną i internetową, obniżono o 1/3 zasiłek pogrzebowy, opodatkowano lokaty 1-dniowe, kilkukrotnie podnoszono maksymalne limity na podatki lokalne oraz zamrożono na 8 lat kwotę wolną od podatku, progi podatkowe oraz kwoty uzyskania przychodu. W tym samym czasie zagranicznym bankom czy wielkim sieciom handlowym włos z głowy nie spadł, co pozwoliło im osiągać gigantyczne, wielomiliardowe zyski i spokojnie drenować kapitał poza granice naszego kraju.”

Źródło: Niewygodne.info.pl

2 myśli w temacie “PO chroni banki, korporacje i kartele, za to opodatkowuje biednych obywateli!

  1. System postanowil przejac elektorat Korwina bo KNP stracil na rozwodzie z nim, system znalazl nisze, bo jest moda na libertarianizm, Mikke ktory mimo ze jest dywersantem, to jednak nie jest latwy do kontrolowania przez elite, bo ma niekontrolowane wybuchy emocji, komentarze o zabijaniu gornikow,niepelnosprawnych, kobietach, o tym ze nie obchodzi go gdy uchodzcy tona w morzu, co powoduje ze traci w sondazach i utylizuje potencjal wolnorynkowego elektoratu. System postanowil wystawic prawdziwa przewidywalna marionetke autorytet kojarzona z „wolnym” rynkiem czyli Petru i Balcerowicza,z warszafki, ktorzy maja status, nazwisko, oratorska mowe, brak niekontrolowanych emocji, mowia jak z tasmy magnetofonowej. Lewica w Polsce jest marginalna, dlatego nie wskrzeszaja trupa, ale jak Ikonowicz zacznie zbierac elektorat czy partia Razem, to system bedzie musial wystawic kolejna lewicowa marionetke ze statusem by przejac elektorat oburzonych, skoro Miller im sie przejadl.

    1. Spolecznik i ideowiec Ikonowicz, tak jak Kukiz, jest zagrozeniem dla elit, bo cisnie po kawiorowej lewicy ile moze, nie tylko po kapitalistach, prowadzi wolontariacko Kancelarie Sprawiedliwosci Spolecznej w piwnicy na Jarocinskiej 23, pomaga sporzadzac pisma zdesperowanym ludziom niszczonym przez system, blokuje eksmisje, siedzi w wiezieniu za to, a jego Ruch Sprawiedliwosci Spolecznej proponuje minimalna stawke godzinowa 15zl brutto, jest sola w oku szampanskiej lewicy, stad beda probowac zutylizowac lewicowy gniew jakas marionetka w stylu Napieralskiego ktory sie poklocil z Millerem.
      Dudopomoc to taka karykatura ideowej Kancelarii Ikonowicza.

      Ikonowicz na kanale https://pl-pl.facebook.com/ikonowicztv nie szczypie sie z elitami, mowi o faszyzmie bogatych Polakow http://www.radiownet.pl/publikacje/faszyzm-bogatych-polakow-piotr-ikonowicz ze Polska jest krajem umierajacym http://www.polskieradio.pl/7/158/Artykul/472897,Polska-jest-krajem-umierajacym a tu w TVN zniszczyl Petru http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/ryszard-petru-i-piotr-ikonowicz-w-tak-jest,1408109.html

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.