Uwaga rodzice: szokująca liczba skutków ubocznych szczepionki na HPV!

Uwaga rodzice: szokująca liczba skutków ubocznych szczepionki na HPV!

szczepionka HPV (2)Medycyna, jak pisałem już wiele razy, zaczyna przypominać naukę niezbyt ścisłą. Wydawałoby się, że w takich sprawach jak medycyna wszystko jest „ścisłe”, perfekcyjnie dopięte na ostatni guzik, jasne i oczywiste. Tak jednak nie jest, bo do medycyny wtrąca się szereg grup interesu, którym zależy na przeforsowaniu swoich racji.

Pamiętajmy że wszystkie normy, wytyczne, ustalenia – są tworzone przez ludzi i w dowolnym momencie mogą być zmieniane. I często są one zmieniane, tak jak np normy cholesterolu, ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi. Zmieniano je wiele razy sztucznie zaniżając, by coraz więcej ludzi było uznawanych za chorych i musiało kupować lekarstwa.

Korporacje farmaceutyczne są bardzo bogate i wpływowe. Mają one moc wpływania na polityków, ekspertów, lekarzy, na rządy. Tworzą one grupy lobbingowe, „eksperckie„, korumpują lekarzy, naukowców prowadzących badania, ekspertów i polityków z TV. Płacą one w końcu mediom za publikowanie „odpowiednich” treści. I w końcu – zatrudniają ogromne cyber-armie ds. marketingu szeptanego w sieci (trolle farmaceutyczne argumentujące, że każda krytyka korporacji to: „pseudonaukowa teoria spiskowa„).

Lub też zakładają swoje media, często udające media naukowe, informacyjne, lub organizacje pożytku publicznego. Inny sposób to dotowanie już istniejących mediów „naukowych” czy medycznych, by jeszcze gorliwiej rozprawiały się z przeciwnikami szczepień. Inną popularną zagrywką jest tworzenie grup blogów (szczególnie na wordpressie), o stałej linii światopoglądowej. Są to blogi, które krytykują rzekome „teorie spiskowe„, i popierają wszystko to, czego chcą rządy, korporacje, politycy, biznes, grupy lobbingowe. A więc w obronę biorą szeroko pojęte „wersje oficjalne„.

Nawet najbardziej podłe i nikczemne pomysły. Takich blogów jest dużo, ich wysyp nastąpił ładnych kilka lat temu (zaktywizowali się koło 2009 roku – świńska grypa). Blogi te przedstawione są jako „obrońcy nauki„, „przeciwnicy teorii spiskowych„, „zwolennicy racjonalnego myślenia„, itp. Popierają oni: szczepienia, farmację, globalne ocieplenie (ale o pustoszeniu środowiska przez neoliberalne korporacje – milczą), GMO, atomistykę, ideologię racjonalizmu.

Sprzeciwiają się natomiast wszystkiemu temu, co mogłoby uszczuplić zyski rządów i korporacji. Wszystko to zostaje nazwane przez nich: „oszołomstwem„, „teorią spiskową„, „pseudonauką„, „lolcontentem„, itp. W tym względzie wykazują się więc bardzo prostą, toporną logiką. Uważajcie na tego typu blogi, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że źródło ich finansowania jest niejawne bądź nieznane. Mnie finansują moi Czytelnicy poprzez dobrowolne dotacje, choć i tak jest ich mało 😉 Kto finansuje ich – pozostaje się tylko domyślać.

Poniższy artykuł opisuje, jak wiele skutków ubocznych wywołała szczepionka na HPV.

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

__________________________________________________________

Szczepionka na HPV spowodowała szokujące działania niepożądane u wielu ludzi

Cytuję: „Dziesiątki tysięcy nastolatek zapadały na ciężkie choroby, a niektóre z nich zostały wręcz przykute do wózków inwalidzkich po otrzymaniu rutynowo przepisywanej szczepionki przeciwko HPV (wirusowi brodawczaka ludzkiego).

Agencja Regulacyjna Leków i Produktów Medycznych (The Medicines and Healthcare Products Regulatory Agency) ogłosiła, że na przewlekłe destrukcyjne choroby, skutki uboczne szczepionki HPV, cierpi 8228 nastolatek. Jednak przypadków dosłownego „powalenia” przez różne skutki uboczne po otrzymaniu szczepionki HPV jest w rzeczywistości znacznie więcej. Liczbę 8228 należy przemnożyć przez 10.

W Wielkiej Brytanii szczepionkę HPV zaleca się rutynowo 12- i 13-latkom od 2008 roku. Ma ona chronić przed przenoszonymi drogą płciową zakażeniem wirusami brodawczaka ludzkiego, którego następstwem może być rak szyjki macicy.

Dodatkowo, uprzednio zdrowe nastolatki po podaniu tej szczepionki zaczynają uskarżać się na bóle w klatce piersiowej i jamie brzusznej, wyczerpanie, trudności w oddychaniu, fibromialgię [przewlekły ból mięśni i stawów] oraz zespół posturalnej tachykardii ortostatycznej [trudności w utrzymaniu pionowej postawy ciała wskutek kołatania serca, zawrotów głowy, uczucia lęku, zmęczenia, nadmiernej potliwości, utraty przytomności, co prowadzi do ograniczenia aktywności życiowej, a niekiedy grozi inwalidztwem różnego stopnia].

W ponad jednej czwartej przypadków skutki uboczne zaaplikowanej szczepionki były tak drastyczne, że wymagały natychmiastowej hospitalizacji, bo uznano je za „zagrażające życiu”.

Obawy związane ze szczepionką HPV to żadna nowość. Wcześniej przed jej stosowaniem ostrzegało już japońskie ministerstwo zdrowia, natomiast kraje europejskie nadal są na etapie ponownej oceny jej jakości. Jakiś czas temu dowiedziono również, że szczepionka HPV ma związek z pojawieniem się bezpłodności i przedwczesnej menopauzy.

W Wielkiej Brytanii, pomimo rejestrowania na bieżąco powiązań pomiędzy zaaplikowaniem szczepionki i jego następstwami, do tej pory przyjęło ją ponad 8 milionów osób.

Według Jackie Fletcher z antyszczepionkowej grupy nacisku Jabs „u poprzednio sprawnych i zdrowych młodych dziewczyn [po podaniu szczepionki] pojawiają się ataki zmęczenia o podłożu wirusowym; niektóre z nich tracą zdolność chodzenia i nie odzyskują jej nawet po wielu latach”.

W artykule opublikowanym niedawno w czasopiśmie „Clinical Rheumatology” doktor Martinez-Lavin napisała, że pomimo tego, że szczepionka HPV „jest jedną z najbardziej skutecznych metod wykorzystywanych w służbie zdrowia w historii medycyny”, to jednak skala rejestrowanych skutków ubocznych w porównaniu z innymi rutynowymi szczepieniami wywołuje coraz większe zaniepokojenie.

W rzeczywistości całkowita liczba chorób powiązanych ze szczepionkami HPV przewyższa liczbę skutków ubocznych, jakie odnotowano w trakcie wszystkich rutynowych programów zdrowotnych razem wziętych.

Opierając się na własnym raporcie, brytyjska Agencja Regulacyjna Leków i Produktów Medycznych (ARLiPM) nadal utrzymuje, że nie istnieją żadne „istotne obawy dotyczące bezpieczeństwa” tej szczepionki. Organy nadzorujące realizację programu szczepień uparcie twierdzą, że szczepionka HPV może uratować blisko połowę ze 1000 kobiet, które każdego roku umierają na raka szyjki macicy. To drugi najczęściej występujący nowotwór atakujący kobiety poniżej 35 roku życia. ARLiPM wciąż stoi na stanowisku, że nie udowodniono związku pomiędzy podaniem szczepionki a pojawieniem się ciężkich chorób, natomiast służba zdrowia w Wielkiej Brytanii (NHS) zapewnia, że „wysoka skuteczność” programu szczepień przeciwko HPV została potwierdzona.”

Autor: Oli Smith
Źródło: express.co.uk
Tłumaczenie: PRACowniA4.wordpress.com

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.