NIEPOKOJĄCE ODKRYCIE: POPULARNE LEKI NA ZGAGĘ RUJNUJĄ ZDROWIE?!

Zapraszam Cię do zapoznania się z szokującym w swej wymowie artykułem na temat zdawałoby się niewinnych leków „na żołądek”. Są to IPP – inhibitory pompy protonowej, sprzedawane bez recepty i agresywnie reklamowane. Niezależni autorzy od lat alarmowali o ich destrukcyjnym wpływie na zdrowie. Teraz ich obawy zostały potwierdzone przez naukowców. Znowu potwierdziła się stara prawda, że często to, co ma pomagać, szkodzi lub wręcz zabija. Przekonaj się zresztą sam.

Co ciekawe, artykuł ten ukazał się w Gazecie Wyborczej, która jest przecież największą tubą propagandową farmacji. Potwierdza się to, o czym pisałem kiedyś. Leki na żołądek (IPP – inhibitory pompy protonowej) niszczą ludziom zdrowie.

O sprawie pisałem kilka razy. Leki te zmniejszają ilość niezbędnego do życia kwasu żołądkowego (HCl – kwas solny złożony z atomów wodoru i chloru), i praktycznie uniemożliwiają poprawne trawienie. Powoduje to całą kaskadę skutków ubocznych: w jelitach dochodzi do zaburzenia flory bakteryjnej. W jelitach a potem w całym organizmie rozwija się Candida Albicans – niebezpieczny grzyb, powodujący kandydozę.

leki na zgagę

Szkodliwość leków na zgagę / na żołądek

Kandydoza ma multum objawów, w tym autoimmunologiczne, neurologiczne i typowo psychiatryczne. Niedostateczne trawienie powoduje, że nie wchłaniają się w dostatecznej ilości składniki odżywcze. Mamy więc coraz mniej witamin, minerałów, aminokwasów, tłuszczy, cukrów itp wchłanianych przez jelita. Zaczyna siadać tarczyca, jelita pracują coraz gorzej, pojawiają się niedobory ważnych składników. Cierpi serce, układ nerwowy, psychika.

To oczywiście wierzchołek góry lodowej jeśli chodzi o szkody, jakie wywołuje ta kaskada reakcji. Jednym z ostatecznych sekretów zdrowia całego organizmu jest to, że owo zdrowie jest zależne od stanu naszego żołądka i jelit. Między innymi, od ilości kwasu żołądkowego, ilości i jakości flory bakteryjnej w jelitach. Bowiem to jelita są naszym „drugim mózgiem„. To w jelitach jest podobne skupisko neuronów, czyli.. komórek mózgowych, jak w ludzkim mózgu. To w jelitach jest prawie cały zapas serotoniny.

Jeśli do tego dodamy nawet okazjonalne branie antybiotyków i duże spożycie węglowodanów (zboża..) w tym cukrów (słodycze), to niemal na pewno nasze zdrowie posypie się w wyniku kandydozy. Candida Albicans to wciąż bagatelizowany problem. Objawów ma tak dużo, że trudne jest jej rozpoznanie. Medycyna konwencjonalna bardziej interesuje się leczeniem poszczególnych objawów kandydozy (np źle pracującej tarczycy) niż całościowym spojrzeniem na problem.

zgaga i nadkwasnosc leczenie

W Gazecie Wyborczej o dziwo, możemy przeczytać o lekach na zgagę – inhibitorach pompy protonowej (IPP), m.in.:

Cytuję: „Po pierwsze, pojawiały się prace wskazujące na związek pomiędzy składem flory jelitowej a długotrwałym przyjmowaniem inhibitorów pompy protonowej. Stosowanie tych leków znosi ochronne działanie kwaśnej bariery w żołądku, utrudniając eliminację niektórych patogenów. Może dojść do zaburzeń w składzie bakterii jelitowych. Po drugie, leki te mogą powodować niedobór witaminy B12. Jak podało w 2013 r. pismo „Journal of the American Medical Association”, zażywanie środków z tej właśnie grupy przez dwa lata lub więcej zwiększa ryzyko niedoboru tego związku o 65 proc. A to może powodować m.in. niedokrwistość, problemy neurologiczne czy psychiatryczne.”

To tylko fragment artykułu dozwolony prawem cytatu. Zaś cały artykuł o szkodliwości leków na zgagę (IPP) z Gazety Wyborczej w linku poniżej:

-Niepokojące odkrycie. Popularne leki na zgagę zwiększają ryzyko zawału serca?

Przeczytaj też na ten temat na mojej stronie – obszerny artykuł o szkodliwości leków na żołądek, czy też leków na zgagę. Polecam:
Leki na żołądek pogarszają objawy zamiast pomagać. Konsekwencje mogą być bardzo poważne

leki na zgage

Na mojej stronie znajduje się wiele ciekawych artykułów o zdrowiu, chorobach, medycynie klasycznej i medycynie naturalnej. Poniżej kilka z nich, zapraszam:

Alkohol to narkotyk który Cię powoli zabija, a rządy ukrywają jego szkodliwość!
Zanim kupisz suplement lub witaminę.. Lista tajemnic i oszustw koncernów farmaceutycznych
Czy kawa szkodzi? Jesteśmy okłamywani a szokujące skutki uboczne są ukrywane!
Niepokojące odkrycie: popularne leki i suplementy na zgagę rujnują zdrowie?!
Zanim sięgniesz po silne leki.. Niesamowity i wciąż szokujący wpływ litu na zdrowie
Leki na żołądek pogarszają objawy zamiast pomagać. Konsekwencje mogą być bardzo poważne
Dlaczego leki na depresję nie działają? Będziesz w szoku gdy to przeczytasz, ale lekarze naprawdę tego nie wiedzą!
Naltrexon: cudowny lek na choroby wobec których medycyna jest bezsilna
Ogłupiają Cię za pomocą fluoru i innych trucizn, bo zależy im na bezwolnych obywatelach!
Nadmiar wapnia jest niebezpieczny! Koncerny trują nas od lat!

Autor: Jarek Kefir

Podobał Ci się ten artykuł? 🙂 Moim celem jest zwiększanie poziomu świadomości u Ciebie i innych Czytelników. Im większa świadomość, tym szybciej nastąpią krajowe i globalne przemiany, bo prawdziwa rewolucja to ta wychodząca od ludzi. Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę zachować niezależność i pisać o tym, co ukrywane i zakazane.

Niezależne media nie mają milionowych dochodów z prenumerat. Radzimy sobie sami. Koszt utrzymania mojej strony to 199 dolarów rocznie, do tego dochodzą inne koszta. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia. Zwiększanie naszej świadomości i ewolucja ludzkości jest też w Twoich rękach! Link z informacją jak wesprzeć moje publikacje i demaskacje, tutaj: https://jarek-kefir.org/wsparcie/

  

9 myśli w temacie “NIEPOKOJĄCE ODKRYCIE: POPULARNE LEKI NA ZGAGĘ RUJNUJĄ ZDROWIE?!

  1. To wszystko to pikuś. Te ” leki” powodują że w- wielkim skrócie-zanika tkanka produkująca kwas solny. Praktycznie także zanika żołądek. Lekarze chirurdzy są przerażeni skutkami jakie wywołują te substancje. Jeden z chirurgów opowiadał że taki żołądek rozpada się dosłownie w ręku lekarza. I – jak mówił- jak ja mam to zeszyć?

    1. Na zgagę niezbędne jest zakwaszenie żołądka, a nie jego alkalizowanie. Soda oczyszczona silnie alkalizuje żołądek, więc problem pozostaje.

  2. szklanka wody z łyżeczką sody oczyszczonej. Paczka sody to chyba 1,5 zł więc nie dajcie się nabijać w butelkę.

    1. Hej Krystyna. Są wody źródlane typu Zuber które mocno neutralizują nadmiar kwasu HCl. Na pewno masz nadmiar kwasu solnego? Bo za 90% przypadków zgagi czy ostrzejszych przypadłości odpowiada NIEDOBÓR a nie nadmiar. Niezwykle ważne jest, by to rozeznać, bo od tego zależy wybór właściwej terapii. Niedobór kwasu solnego leczy się zupełnie inaczej niż nadmiar. Idź do kumatego lekarza i / lub naturapeuty i on zdecyduje, co brać zamiast IPP, jeśli naprawdę masz nadmiar kwasów.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.