Nadchodzi rozpad UE?! Brak porozumienia ws Grecji

Nadchodzi rozpad UE?! Brak porozumienia ws Grecji

grecja brak porozumieniaDziś znowu nie zawarto porozumienia ws greckiego długu. Grecją przez lata rządziły partie finansistów, bankierów i przemysłowców. Coś w stylu naszej Platformy Obywatelskiej czy Nowoczesnej PL. Efekty ich rządów są zawsze takie same – wyzysk, nędza, ruina gospodarcza państwa, wytransferowane miliardy i ogromne zyski dla elity. Czyli dla bankierów, finansistów, przedsiębiorców, korporacji.

Prawdą jest to, że owszem, kraj może być bogaty, korporacje i przedsiębiorcy mogą mieć prawa, ulgi i przywileje typowe dla neoliberalnego, wolnorynkowego kapitalizmu. Jednak istotą kapitalizmu w krajach Trzeciego Świata (Polska, Rosja, Chiny, Bangladesz) jest to, że owszem, elita jest bogata, korporacje i przedsiębiorcy mają ulgi i przywileje kojarzone z ideologią wolnego rynku. Jednak zwykli ludzie tego nie mają.

Wciąż powtarzam, że to lemingi (urzędnicy, pracownicy korporacji i biznesu) mają najbardziej żądaniową i roszczeniową postawę. To nie „lewacka postawa roszczeniowa” ludzi biedniejszych i „państwo opiekuńcze” jest powodem biedy. Prawdziwa przyczyna nędzy to fakt, że znaczna część społeczeństwa jest absolutnie wykluczona z udziału w dochodzie narodowym. Korporacje, urzędy, banki, biznes i ich pracownicy – to oni się uwłaszczyli na naszej niedoli. To te podmioty nie płacą u nas podatków, są traktowane preferencyjnie, a ich pracownicy zarabiają krocie.

Pora tę samowolkę zakończyć. Będzie to trudne, bo to owe lemingi są najbardziej zdyscyplinowanym elektoratem. Leming zawsze pójdzie i zagłosuje na PO bądź na Petru, by zachować status quo i by nie dzielić się udziałem w dochodzie narodowym z nami, czyli wg. nich „cebulakami„. Kluczowe jest to, by puścić w niepamięć kościelne i smoleńskie wybryki i oszołomstwa opozycji, i wspomóc przemiany w Polsce. Nie tylko głosem przy urnie wyborczej, ale też wesprzeć to na „inne” sposoby. Domyślacie się, jakie 😉

Ale wracając do meritum. Porozumienia z Grecją wciąż nie ma. Dług Grecji jest praktycznie niemożliwy do spłacenia, choćby nawet Grecy mieli tysiąc lat nieustannego wzrostu gospodarczego i prosperity. Na tym polega właśnie ironia współczesnych długów wygenerowanych przez finansjerę i bankierów ku uciesze konsumujących owoce tymczasowej prosperity światowych lemingów. Są one niemożliwe do spłacenia i przyrastają cały czas.

Obecnie sytuacja jest taka, że nieustępliwy rząd Grecji odrzucił każdą propozycję kompromisu. Datą graniczną, ostateczną, jest 30 czerwca 2015 roku. Do tego czasu Grecja ma zwrócić wierzycielom – czyli międzynarodowym bankierom – 1,6 miliarda euro pożyczek. I to 30 czerwca 2015 roku wygasa program pomocowy dla tego kraju. W istocie program ten jest programem dalszego generowania wzrostu zadłużenia. Pytanie, kiedy nastąpi moment „pęknięcia” tego nabrzmiałego wrzodu? I czy aby nie dzieje się to właśnie teraz?

Jedna z możliwych opcji to wyjście Grecji i ze strefy euro i z Unii Europejskiej, dewaluacja drahmy (nowej / starej waluty), i ogłoszenie bankructwa. Tajemnicą poliszynela jest to, że euro to tak naprawdę waluta zarządzana przez niemieckich finansistów. Euro było sposobem, by wytransferować bogactwa z obrzeży Stanów Zjednoczonych Europy (UE) do metropolii, czyli Republiki Federalnej Niemiec. Niemcy po 100 latach domknęły projekt MittelEuropa – czyli plan stworzenia państw-satelitów, podległych im gospodarczo, politycznie i w każdy inny sposób.

Ostatecznie, to Niemcy są wielkim wygranym i II wojny światowej, i tej całej śmiesznej zadymy z Unią Europejską. Po chwili kryzysu niemieccy bankierzy ogłoszą, że umarzają długi peryferiom Europy. I wtedy wszystkie państwa UE zostaną scalone w jeden organizm państwowy – Stany Zjednoczone Europy – ze stolicą w Berlinie i z władzą absolutną w rękach niemieckich elit. Całą tajemnica rozwiązana – taki od początku był plan. A Tusk, Kopacz czy durnie zadłużające na potęgę Grecję i inne kraje, byli jedynie wykonawcami, marionetkami.

Autor: Jarek Kefir

Jak zauważyliście, drodzy Czytelnicy, pojawia się u mnie mnóstwo artykułów autorskich. Staram się tak redagować bloga, by zawierał jak najwięcej takich artykułów, gdyż wyszukiwarki je promują. Zasada jest jedna: im więcej artykułów autorskich na stronie, tym wyższa pozycja strony w wyszukiwarkach. I, co za tym idzie – więcej czytelników i więcej uświadomionych ludzi.

Jeśli chcesz, możesz wspomóc finansowo to, co robię, przyczyniając się do zwiększenia efektywności mojego, ale też Twojego bloga, Kefir 2010 – bo Ty przecież jesteś moim Czytelnikiem 🙂
Tutaj opisałem, jak to zrobić – link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

Polecam też inne artykuły z mojej strony o problemie pieniądza, gospodarki, kapitalizmu:
Polski koszmar dobiega końca. Ale proces oczyszczenia będzie cholernie bolesny!
PO chroni banki, korporacje i kartele, za to opodatkowuje biednych obywateli!
Problem kredytów we frankach jest poważniejszy niż nam się wydaje! „Batalia o byt państwa”
Wolność od systemu istnieje, poszukaj jej!
Wiedza która szokuje! Kto odpowiada za zło na Ziemi?
Największe tabu: przeludnienie doprowadzi do cywilizacyjnej zagłady?
Kapitalizm i polityka: systemy stworzone przez psychopatów
Logika kapitalizmu: „Ratowanie życia, przywrócenie planetarnej równowagi, sprawiedliwość i pokój nie są dochodowe”
Jak zrobiono z nas nieszczęśliwych niewolników? Kluczem nie polityka i spiski, a psychologia
Kapitalizm i wolny rynek stały się toksyczną religią
Mitologia kapitalizmu, oszustwo ideologii „wolnego rynku”

Jedna myśl w temacie “Nadchodzi rozpad UE?! Brak porozumienia ws Grecji

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.