Zastępcze tematy i zastępcze wartości to tragedia naszego świata

Zastępcze tematy i zastępcze wartości to tragedia naszego świata

duchowośćWklejam kilka cytatów dotyczących sfery metafizycznej. Przede wszystkim, należy zaakceptować ten świat taki, jaki on jest. Jednak akceptacja nie oznacza zgody na jego fałsz i niesprawiedliwość, które są jego podstawowymi prawami. Świat się cały czas zmienia, ale jest to proces bardzo powolny.

My jesteśmy tylko tymi przysłowiowymi kroplami, które drążą skałę ciągłością padania. Nie jest wcale powiedziane, że świat się jakoś radykalnie zmieni za naszego życia. Może czeka nas jeszcze wiele kryzysów? Tak czy owak, nie powinniśmy się zamartwiać i emocjonować tym, że na tej planecie jest tak a nie inaczej.

Takie miejsca w kosmosie też są potrzebne. Nie mamy tutaj użalać się nad sobą, rozpaczać, tylko wykonać dobrze swoje zadanie i iść być może dalej, gdzieś indziej. Wielu z nas, w tym ja, ten błąd popełniło. Jednak nauka akceptacji obecnego status quo jest dość trudna. To jedno z największych wyzwań, jakie stają na naszej drodze ku przebudzeniu.

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

__________________________________________________________

przebudzenieCytuję: „Ciągłe walki i tarcia, lęki, niepokoje, ucieczki, stępiają prędko myśl i pustoszą serce; sprytny a usłużny intelekt rychło podsuwa nam jakieś zastępcze wartości, zamiast czujnego reagowania na samo życie.
Zajmują nas rozrywki, rodzina, polityka, wierzenia i bogi, a nie – miłość i przejrzystość myśli. Jasność myśli zatraca się wśród różnych wierzeń i nagromadzonej wiedzy, a miłość – wśród powierzchownych wrażeń.
Na to aby rozumieć to co jest nie potrzeba wcale określonych wierzeń, trzeba tylko patrzyć uważnie i widzieć jasno rzecz każdą, a to oznacza prosty, bezpośredni kontakt ze wszystkim co nas otacza, bez udziału pożądań czy pragnień.”
~Jiddu Krishnamurti

przebudzenieCytuję: „Osoby pracujące w branży reklamowej wiedzą bardzo dobrze, że aby sprzedać coś, czego ludzie tak naprawdę nie potrzebują, trzeba ich przekonać, że rzeczy te sprawią, iż będą lepiej postrzegani przez innych i przez samych siebie; inaczej mówiąc, poprawi się ich mniemanie o sobie. Dlatego też reklamy mówią na przykład, że używając danego produktu, będziesz wyróżniać się z tłumu, a więc będziesz pełniejszym sobą. Albo mogą stworzyć w twoim umyśle skojarzenie tego produktu z jakąś sławną osobą, z kimś młodym, atrakcyjnym i sprawiającym wrażenie szczęśliwego.

Nawet zdjęcia starszych czy już nieżyjących sławnych ludzi, gdy byli oni u szczytu kariery, dobrze służą temu celowi. Sugerują, że jeśli kupisz ten produkt, to przez jakiś magiczny akt przywłaszczenia staniesz się taki jak oni, przynajmniej na zewnątrz. l w wielu przypadkach kupujesz nie produkt, lecz „wzmacniacz tożsamości”. Markowe etykietki to przede wszystkim zbiorowe tożsamości, które także kupujesz. Są drogie i dlatego „wyjątkowe”. Gdyby każdy mógł kupić markowe rzeczy, utraciłyby swą wartość psychologiczną i pozostałaby ci tylko ich wartość materialna, która przypuszczalnie wynosi ułamek tego, co zapłaciłeś.

Rzeczy, z którymi się utożsamiamy, są różne u różnych osób, zależnie od wieku, płci, dochodów, statusu społecznego, mody, tradycji i tak dalej. To, z czym się utożsamiasz, ma wiele wspólnego z treścią, podczas gdy nieświadomy przymus utożsamiania się związany jest ze strukturą. To jeden z podstawowych sposobów funkcjonowania egotycznego umysłu.”
~Eckhart Tolle, Nowa Ziemia

rozwój duchowyCytuję: „Zawsze mów „tak” bieżącej chwili. Cóż może być bardziej daremne, bardziej szalone niż stwarzanie w sobie wewnętrznego oporu wobec czegoś, co i tak już jest? Czyż może istnieć gorszy obłęd niż przeciwstawianie się samemu życiu, które teraz i zawsze trwa teraz? Poddaj się temu, co jest. Powiedz życiu „tak” – a zobaczysz, że nagle zacznie ono działać na twoją korzyść, zamiast przeciwko tobie.”
~Eckhart Tolle

prawda o życiuCytuję: „Co należy zrobić, by nasze decyzje były w pełni korzystne dla nas? Należy przede wszystkim zaobserwować myślenie obu jaźni, świadomej i podświadomej, przyjrzeć się obiektywnie informacjom, jakie dostajemy z ich strony, nauczyć się odróżniać wzorce zachowań zakodowane w podświadomej części umysłu od informacji z umysłu nadświadomego, które będą w pełni dla nas korzystne. A jak je odróżnić? W tym celu trzeba unikać pożądania, emocjonalnego popędu, pośpiechu, które zazwyczaj towarzyszą sugestiom z podświadomości. Sugestii nadświadomej zawsze towarzyszy spokój i przyjemne odczucie, pewność, że ta decyzja, to działanie będzie dla nas dobre. Nie będzie tam również lęków czy przestróg przed złem, które mogłoby nas spotkać a jedynie, w poczuciu spokoju, przyjemnie kojarzące się najlepsze rozwiązanie. W sytuacji błędnych decyzji wyższe Ja przejawia opór przed ich realizacją.”
~Robert Krakowiak

Cytuję: „Raj wewnętrzny to zrozumienie Ziemi i jej zależności z jednoczesnym odczuwaniem siebie jako potężnej, wolnej energii źródła. Raj wewnętrzny to świadomy umysł (wolny od wzorców mentalnych trzeciego wymiaru) i czyste serce (wolne od bólu emocji trzeciego wymiaru). Czekamy na zbawienie, na zejście aniołów czy wyższej mądrości , a gdzie nasza praca? Zeszliśmy aby stać się świadomi, wolni od programu trzeciego wymiaru świata zagrożeń tak przecież (choć to jest iluzja) realnych.

Nasze umysły i serca wypełnione lękiem i zagrożeniami nadal tworzą stare programy i świat jest nadal taki jaki jest . Tylko od nas zależy kiedy się zmieni to co zewnętrzne. Nie bądźmy leniwymi wygodnickimi istotami za które ktoś inny ma podjąć pracę, to my podęliśmy wyzwanie w pełni świadomie poznać to życie i powrócić następnie już mądrzejsi o tę wiedzę do siebie jako wolnych istot energetycznych.”

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.