Po 2000 lat widzimy na niebie „Gwiazdę Betlejemską”. Szykujcie się na widowisko

Po 2000 lat widzimy na niebie „Gwiazdę Betlejemską”. Szykujcie się na widowisko

astronomiaOwa „Gwiazda betlejemska” to inaczej koniunkcja Jowisza i Wenus. Dziś, dnia 2 lipca 2015 roku będzie widoczna na niebie. Do dnia 4 lipca 2015 będzie to najjaśniejszy obiekt na niebie. Takie zjawisko zdarza się bardzo rzadko.

Jest to zjawisko bardzo nietypowe. Niektórzy wierzą, że takie koniunkcje wpływają na ludzi i inne stworzenia zamieszkałe na Ziemi. Szczególnie silne to przekonanie znajduje odbicie w tradycji ezoterycznej. Ale jak się okazuje, nie tylko. Pewne jest od dawna, że np pełnia i nów księżyca wpływają na kondycję ludzi na Ziemi, choć nauka do dziś tego nie wyjaśniła. Pełnia księżyca, którą mamy obecnie, wywołuje większą aktywność, dodaje energii, ale z drugiej strony – nasila się drażliwość, skłonność do wariactw i agresji. Zaś nów to czas mniejszej aktywności i uspokojenia, ale z drugiej strony – znużenia i depresji.

Na portalu „Losy Ziemi„, skupiającego wielu astronomów i fascynatów Słońca, kosmosu, od dawna zauważa się wpływ takich koniunkcji. Wpływają one m.in. na zachowanie naszej gwiazdy – Słońca. Może się ono zachowywać inaczej, niż zwykle, nietypowo. Możliwe są ogromne rozbłyski (wybuchy) na słońcu, dziury koronalne, emisje wysokoenergetycznych elektronów i innych cząstek.

Do takiego wybuchu doszło bodaj dwa dni temu, część wysokoenergetycznych emisji (protonów) doleciała dziś do Ziemi, co widać na poniższym obrazku:

kosmos i astronomiaPewne jest, że emisje ze Słońca mają niebagatelny wpływ na wiele czynników na naszej planecie. M.in. na:

-stan ziemskiej magnetosfery (z jednej strony powodują burze magnetyczne, ale z drugiej strony – „ładują” pole magnetyczne Ziemi, które od 2006 – 2008 roku jest w tragicznym stanie);

-na ludzkie zdrowie. Silne burze magnetyczne powodują m.in.: nerwowość, wybuchy złości, drażliwość, depresje, mniejszą koncentrację. Ale także: bóle i zawroty głowy, bóle mięśni, stawów, kości, wrażenie szumów i „piszczenia” w uszach, i wiele innych;

-mogą wpływać na kondycje satelitów, infrastruktury energetycznej, telefonii komórkowej, łączności radiowej i innej, zaburzając je. Pamiętajmy też, że pole magnetyczne Ziemi jest tak niestabilne i „dziurawe„, że byle większa burza magnetyczne może wywołać porażenie infrastruktury energetycznej na ogromnych obszarach. A to oznacza cofnięcie się do realiów XIX wieku na co najmniej 10 do 20 lat;

-wywołują nieraz widowiskowe zorze polarne. Od roku 2014 obserwujemy je nawet tam, gdzie wcześniej były marginalną rzadkością, np na południu Polski.

Część komentatorów uważa także, że emisje ze Słońca i ogólnie, docierające z innych obiektów kosmicznych (np z centrum galaktyki) wpływają na ludzką świadomość, zmieniając ją. Polecam filmy video o tym zjawisku. Spieszmy się z obserwacjami, bo niebo jest przejrzyste i piękne, mamy lato, a czasu do 4 lipca zostało mało.
The „Star of Bethlehem” Graces the Evening Sky
Po 2000 lat 30 czerwca 2015 roku na nocnym niebie zobaczymy ponownie „Gwiazdę Betlejemską

Autor: Jarek Kefir

Popierasz ideę strony Jarka Kefira? Podobają Ci się moje artykuły, wklejane linki, informacje, obrazki? Dołącz do grona dobroczyńców i wesprzyj moje niezależne kanały informacji! 🙂 Link z informacją, jak to zrobić:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

8 myśli w temacie “Po 2000 lat widzimy na niebie „Gwiazdę Betlejemską”. Szykujcie się na widowisko

 1. ,,-stan ziemskiej magnetosfery (z jednej strony powodują burze magnetyczne, ale z drugiej strony – „ładują” pole magnetyczne Ziemi, które od 2006 – 2008 roku jest w tragicznym stanie);”

  Czy mogłabym prosić o rozszerzenie powyższego, stwierdzenia? Najbardziej interesuje mnie stan ziemskiej magnetosfery, która jest wynikiem emanacji magnetyzmu naszej planety. Pole magnetyczne wokół planety nazwane jest magnetosferą. Jakie fizyczne parametry definiują stan normalny[uważam, że od czasu zaistnienia pomiarów, najdłużej się utrzymujący], co jest podstawą, powyżej lub poniżej której można mówić o anomalii? Jakie dane wskazują na ,,tragiczny stan” pola magnetycznego Ziemi? Gdybyś, Jarku, wskazał mi linki do źródeł, byłabym bardzo wdzięczna. Im większa ilość, tym większa weryfikacja sądów, przypuszczeń na rzecz stanu zbliżonego do faktycznego.

  Serdecznie pozdrawiam.

  1. Z tymi magnesami to walnąłeś trafnie. Pole magnetyczne nie istnieje bez pola elektrycznego. I też pole elektryczne bez magnetycznego 🙂 To tzw. fala elektromagnetyczna, czyli światło. Jedno wywołuje drugie itd. Magnesy neodymowe są źródłem bezstratnej energii. Dla nas, oczywiście niedostępnej. Mamy te magnesy, ale ciężko dotrzeć do aplikacji, by wykorzystać ich potencjał. W internecie tylko fałszywe pseudo wynalazki, które i tak nie działają. Ale to, co o słońcu wewnętrznym piszesz i co ogólnie ostatnio piszesz :-), to rozwala wszelką, ogólnie dostępną wiedzę.. Ale pisz, czytamy..

 2. Jarku, poczytałem sobie odpowiedzi „GMO zabija” na pytania do Krystyny. Już wykasowane 🙂 I dobrze. Wiem, co masz na myśli o „pseudoskośnookich” 🙂 Tak trzymaj Jarek!!!

  1. „GMO zabija”czytam twoje komentarze i stwierdzam,że jesteś bardzo mądrym,odważnym człowiekiem i o bardzo WIELKIM SERCU,a to wg mnie bardzo rzadkie wśród nas ludzi.Tak trzymaj,Człowiek,który boi się głośno wypowiadać swoją opinię/zdanie/ już jest niewolnikiem.Niech Cię światło/serce/ dalej prowadzi.Pozdrawiam Anna.

    1. Moze nabial wezmie przyklad i nie bedzie tchozyl ptzed tekstami z wyzszej polki niz moze przyswoic tzw ezoteryka ktorej holduje to hokus pokus yahwe dla naiwnych sluzacy jedynie obezwladnieniu naszego ducha walki no ale coz pozdrawiam

     1. Gmo, Cudownie! Chociaż nie na dąrzam…:-) Celowy błąd 🙂 Tyle piszesz takim cudownym językiem? Wiesz GMO_zabija. Kocham Cie!

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.