Wszystkie religie, na czele z katolicką, chcą mieć monopol na ostateczną prawdę

Wszystkie religie, na czele z katolicką, chcą mieć monopol na ostateczną prawdę

globalna świadomośćZapraszam do przeczytania kilku ciekawych cytatów z zakresu duchowości. Będzie i o religii, i o przekonaniu, że dana doktryna posiadła całą prawdę, i o innych sprawach. Z doktrynami, ideologiami i religiami jest taki kłopot, że żadna z nich nie odda całości skomplikowania i chaotyczności wszechświata.

Jednak każda doktryna, ideologia, religia, rości sobie prawo do „prawdy absolutnej”. Każdy tego typu schemat myślenia uważa też, że inne są tymi złymi. Widać to bardzo dobrze po mentalności islamskiej. Islamista nie bierze pod uwagę, że on może się mylić w pewnych kwestiach. On za każdy, nawet najdrobniejszy przejaw niedostosowania do islamu, jest gotów ściąć głowę.

Wyzwolenie się z więzów ideologii i religii jest jednym z kluczowych kamieni milowych na drodze ku oświeceniu, ku wolności. Tego wszystkim Wam życzę.

Autor: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

__________________________________________________________

„Trzeba odróżniać duchowość od religii.. Wartością tej ostatniej jest to, że oferuje dyscyplinę, zbiorowy kult i pokorę wobec tajemnic. Niebezpieczeństwo polega na tym, że każda religia, włącznie z katolicką, mówi: „Ja posiadam ostateczną prawdę”. Wtedy odpowiedzialność za to, co robisz, składasz na kapłana, mułłę, rabiego, czy kogokolwiek. W rzeczywistości ty sam ponosisz odpowiedzialność ”
~Paulo Coehlo

__________________________________________________________

„W książce „Odpowiedź” John Assaraf i Murray Smith piszą, ze nasz mózg świadomy przetwarza informacje z prędkością 2000 bitów na sekundę, a podświadomy – 400.000.000.000 bitów na sekundę.
Jak widzimy, to właśnie część podświadoma generuje myśli, które jak już wiemy są energią. Myśli, które są odpowiedzialne za to, że, mimo iż świadomie pragniemy różnych rzeczy, w naszym mózgu podświadomym kłębią się często myśli, które stoją w sprzeczności z naszymi świadomymi pragnieniami.
Efektem konfliktu pomiędzy myślami świadomymi i nieświadomymi jest to, że nasze pragnienia i działania się nie materializują.
To, co nam się materializuje w życiu jest wypadkową tego, co myślimy na poziomie świadomym i nieświadomym.

http://zdrowa-dusza.com

__________________________________________________________

„Magia nie jest przesądem, magia to natura świata. Świat nie jest logiczny ani racjonalny, jest magiczny. Istnieje ścisły związek pomiędzy wszystkimi zdarzeniami. (…) Czas nie posiada struktury linearnej. Czasami skutki pojawiają się przed przyczynami. Zdarzają się tajemnice. Nie jesteśmy w stanie zrozumieć siedemdziesięciu procent świata, tak jak szympansy nie rozumieją dziewięćdziesięciu procent świata. Zostało nam jeszcze bardzo dużo do nauczenia się. Rzeczywistość jest cudowna, magiczna. Kieruje się zasadami, które nie mają charakteru naukowego. Rzeczywistość nie jest naukowa.”
Alejandro Jodorowsky

__________________________________________________________

„Przekonania to myśli, dotyczące was i świata, którymi się najczęściej ślepo kierujecie. To niezamierzone myślokształty, które rodzą się w ludzkiej wyobraźni. Przechowywane są w banku podświadomej pamięci i kwalifikują wasze przeżycia zarówno w świecie wewnętrznym, jak i zewnętrznym.
Przekonania programują zatem na sukces lub porażkę. Ogólnie rzecz biorąc, przy optymistycznym podejściu do świata, automotywacji i pozytywnym nastawieniu będziesz przeżywać życie radośnie i entuzjastycznie; jeśli jednak twój światopogląd skłania się ku pesymizmowi oraz negatywnej interpretacji rzeczywistości, poczucie bezsilności i rozpaczy przysłoni cieniem każde doświadczenie. Ludzie cierpią z powodu pewnego nieporozumienia: starej jak świat, błędnej wiary we własną niemoc. Wszystkie formy istnienia muszą przejść przez rozmaite poziomy odpowiedzialności za własną moc, która związana jest z każdym aspektem stworzenia. Wszystko, z czym spotykacie się w świecie zewnętrznym, jest odbiciem waszej wewnętrznej rzeczywistości. Stań się zatem tym, kim myślisz, że jesteś, a wtedy, zmieniwszy swój sposób myślenia, niezawodnie odmienisz też swoje życie.”
~Barbara Marciniak

__________________________________________________________

„Jeśli wiec modlisz się i błagasz, szansę na doświadczenie tego, co dla siebie wybrałeś, są nikłe, gdyż główną sprężyną każdej prośby jest myśl, że nie masz tego, czego pragniesz. Ta ukryta myśl staje się twoją rzeczywistością.(…)”
~Neal Donald Walsch

__________________________________________________________

„Okres nauki ludzkiej trwa bardzo długo. Trzeba przejść lekcje od prymitywnego człowieka do istoty inteligentnej, znającej wszelkie poziomy istnienia. Trzeba doświadczyć wielokrotnego życia zarówno jako mężczyzna i jako kobieta, doświadczyć życia w bogactwie i w biedzie, poznać życie na wszystkich kontynentach, w każdej rasie i religii. Po prostu doświadcza się wszystkiego z każdej strony. Należy zrozumieć różne sposoby życia, istnienia, myślenia. Głównym konceptem reinkarnacji jest nauczyć się żyć bez oceniania i uprzedzeń. Wszyscy jesteśmy w tej samej szkole, na różnych poziomach nauki. Wszyscy dążymy do tego samego celu: dokończyć naukę, zostać absolwentem i wrócić do Boga. Jeśli mamy uprzedzenia do konkretnej rasy czy religii i, jeśli ‘nie poradzimy” sobie z tym w tym wcieleniu, w następnym doświadczymy wcielenia dokładnie w takiej religii czy rasie jakich nie potrafiliśmy zaakceptować! To jest zasada działania karmy. Nie ma jednak co się martwić; jeżeli czytasz taki tekst to znaczy, że poszukujesz i najprawdopodobniej przeszedłeś już tę część nauki.. Większość lekcji można przerobić w jednym wcieleniu. Istnieją jednak osoby, które uczą się powoli, ciągle powtarzają te same lekcje z tymi samymi ludźmi i nie robią postępów.”
~
Dorota Ziemba-Miłek

Jedna myśl w temacie “Wszystkie religie, na czele z katolicką, chcą mieć monopol na ostateczną prawdę

  1. Dobre rady cioci Kloci, która zapewne żyje w dostatku sama nie wiedząc dlaczego tak się jej żyje. Ja też jakoś tam żyję ale nie tak jakbym chciała jednak nie wiem dlaczego tak?, żyję ale nie rozumiem tego mojego życia – losu. Tu nie ma nauczycieli życia, rodzimy się z wiedzą życiową, z takim lub innym losem i nie jesteśmy w stanie tego zmienić bo nie wiemy jak. Losu swojego człowiek nie zmieni. Podświadomie to możemy sobie wymyślać różne historie ale i tak nie ma to wpływu na nasz los, przebieg życia. Jedyne co możemy to wybierać ale czasem dobre uczynki obracają się przeciw nam. Tak, tak. Pomóż komuś i sprawdź czy krzywda się z tego nie stanie.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.