USG SZKODZI ZDROWIU DZIECI A LEKARZE I MEDIA MILCZĄ!

USG szkodzi zdrowiu płodu. Dlaczego robią to naszym dzieciom?!

Badanie USG wydaje się być oczywistym standardem w okresie ciąży. W Polsce wykonywane ono jest bardzo często, w porównaniu do standardów zachodnich. Uważamy powszechnie, że badanie to jest w pełni bezpieczne. Jednak USG jako badanie ultradźwiękowe, po prostu szkodzi zdrowiu dziecka w łonie matki. I są na to mocne dowody!

Przedstawia je były doktor Jerzy Jaśkowski, naukowiec z wybitnym dorobkiem. Pierwszą demaskatorską publikację opublikował w roku 1993, gdy o internecie nikt nawet nie marzył. Od 2010 roku bardzo aktywnie zwalcza medyczne mity i przekłamania w internecie. Całkiem niedawno skorumpowana przez farmację medycyna pozbawiła go tytułu doktora.

Zasadnym wydaje się pytanie, dlaczego oni to nam robią? Medycyna i farmacja niszczy nasze zdrowie od najmłodszych lat. Szkodliwe szczepionki, śmieciowe jedzenie, czyli mleko krowie zamiast matczynego. Powszechne bombardowanie dzieci toksycznym cukrem.

A teraz sprawa ze szkodliwym wpływem badania ultrasonograficznego (USG) na płód. Badania USG są odpowiedzialne za wady genetyczne, żółtaczkę, choroby nowotworowe wieku dziecięcego np. białaczki, chłoniaki, nowotwory mózgu, zapalenia błon płodowych, zaburzenia osobowości powodujące kilkakrotnie większą częstotliwość samobójstw, choroby i wady oczu, choroby skórne i alergie.

Jarek Kefir

USG szkodliwość

.

Cytuję: „Obecnie, czy to z głupiej ciekawości określenia płci dziecka, czy z powodu wyciągnięcia pieniędzy z NFZ, prawie co miesiąc namawia się kobiety do wykonywania badań ultrasonograficznych. Oczywiście uspokaja się je, że jest to badanie całkowicie bezpieczne dla płodu. A chodzi po prostu o naciągnięcie i wyłudzenie forsy. Policzmy: 9-miesięczna ciąża to jest co najmniej 7-8 badań, po 150-220 złotych za badanie, czyli na jednej takiej kobietce można nawet 2000 złotych zarobić. A żadne czasopismo kobiece nie ostrzeże o powikłaniach, wynikających z badań USG.

Co to są ultradźwięki, czyli USG? Ultradźwięki są zaburzeniem mechanicznym, rozchodzącym się ruchem falowym w ośrodku materialnym. Ultradźwięki możemy traktować jako zmianę ciśnienia, lub falę przemieszczania się cząsteczek, oscylujących wokoło stanu równowagi. Oddziaływanie ultradźwięków na materię dzielimy na czynne i bierne, w zależności od zastosowanego natężenia, które decyduje o biologicznym działaniu. Energia fali mechanicznej wywołuje następujące efekty:

– mechaniczny: cząsteczki wykonują drgania w zależności od częstotliwości. Czyli dochodzi do wzrostu ciśnienia i jego spadku. Zmiany te prowadzą do zniszczenia struktury ośrodka. Występuje przy tym zjawisko kawitacji, polegające na zwiększaniu objętości mikroskopijnych pęcherzyków gazu w miejscu rozrzedzeń i spadku ciśnienia. To właśnie kawitacja jest odpowiedzialna za efekty działania mechanicznego.

– cieplny: pochłaniana energia mechaniczna ultradźwięków przekształca się w dużej części w ciepło. Dotyczy to szczególnie granicy dwóch ośrodków, na przykład kości i mięśni, czy mięśni i nerwu.

– chemiczny: przyspieszenie reakcji chemicznych powoduje rozpad dużych cząsteczek, na przykład białek, czy aminokwasów. W procesach diagnostycznych wykorzystuje się ultradźwięki o bardzo małym natężeniu rzędu mniejszym od 10KW/m2. Wzrost temperatury na granicy mięsień – kość jest do 400% większy, aniżeli w samych mięśniach, w tych samych warunkach ekspozycji. Tkanka nerwowa jest o wiele bardziej wrażliwa na przeciążenia, aniżeli na działanie mechaniczne.

Zjawisko kawitacji może powodować rozległe zniszczenia w tkankach. Pęcherzyki kawitacyjne po zbliżeniu, łączą się w większe. Przy odpowiedniej wielkości wpadają w rezonans z drganiami ultradźwiękowymi. Padanie w rezonans powoduje bezstratne przekazywanie energii.

W instrukcjach sprzedawanych do aparatów podają zwykle energię w watach na metr kwadratowy. Takie powierzchnie nie występują w ludzkim ciele, o wiele bardziej zrozumiałe jest podawanie w watach na centymetr kwadratowy. Okazuje się, że przekazywana energia wynosi  kilka tysięcy razy więcej aniżeli energia wiązania komórkowego. Producenci starają się na ogól w swoich folderach nie podawać mocy głowicy.

Zapadaniu się pęcherzyków kawitacji towarzyszy uwalnianie dużych ilości energii, co można zmierzyć wzrostem temperatury. Ta wysoka temperatura, czyli energia kinetyczna cząstek, powoduje dysocjację wody i powstawanie bardzo toksycznych wolnych rodników. Z kolei gwałtowny wzrost ciśnienia w pęcherzyku może powodować jego pęknięcie i powstanie fali hydrodynamicznej, w której ciśnienie może dochodzić do 100 atmosfer. Niszczy to wszystkie struktury biologiczne wokoło. Zwiększanie szybkości reakcji chemicznych z powodu wzrostu temperatury powoduje zmianę kwasowości otaczających pęcherzyk, oraz zachodzi depolaryzacja molekuł. Przegrzanie tkanek zachodzi już po minucie oddziaływania ultradźwięków na tkanki. Każde przedłużenie badania powoduje wzrost temperatury o więcej aniżeli 3 stopnie C. Skutkuje to efektem termicznym uszkodzenia komórek.

Czyli bardzo obrazowo i w skrócie można powiedzieć, że badanie ultradźwiękowe dla komórki to coś podobnego jak bicie paskiem po pośladkach. Różnica polega na tym, że paskiem dostajemy po pupie, a tutaj głowica może bić po oczach, mózgu, czy wątrobie. Jest to więc zasadnicza różnica. Trzeba także pamiętać, że dziecko rozwija się z dwóch komórek i każdy narząd z tych kilku pierwotnych. Jeżeli więc jedna zostanie uszkodzona, to skutki są na całe narządy. Szczególnie jest to istotne, kiedy uszkodzone są komórki Centralnego Układu Nerwowego, narządy zmysłów, trzustka itd.

Lekarze zasłaniają się brakiem badań wskazujących jednoznacznie na działania negatywne USG. Takie rozumowanie jest zaprzeczeniem zdrowej logiki. Jak nie wiesz, czy coś szkodzi, to sprawdź, a nie truj innych. A urzędnicy, zarówno Ministerstwa, jak i PZH, dopuszczają te badania jako całkowicie bezpieczne. Pomimo braku prac naukowych potwierdzających ten fakt. Przenosząc wymienioną sytuacje na prawo. Prawnicy zabezpieczyli się pojęciem „nieznajomość prawa nie zwalnia od kary”. A w medycynie od ćwierćwiecza jest wręcz odwrotnie. Jak nie udowodniono, że wbicie noża w serce powoduje śmierć, to znaczy, że można nóż wbijać. Dlaczego nie przeprowadzono odpowiednich badań? Odpowiedź? Ponieważ to niehumanitarne. I nadal można kaleczyć dzieci tylko i wyłącznie z chęci zysku.

A tymczasem, co mówi nauka?

W Chinach są kantony, w których można posiadać tylko jedno dziecko. Jeżeli taka biedna kobieta zajdzie w ciążę, a sąsiedzi doniosą, to na miesiące przed rozwiązaniem zamyka się ją w specjalnym obozie i czeka na poród. Po porodzie pokazuje się dziecko kobiecie i topi w beczce przy niej stojącej. Pokazuje i topi na jej oczach, aby nie mogła skarżyć, że dziecko zostało sprzedane na części. Wykorzystując taką sytuację lekarze chińscy przeprowadzili eksperyment, polegający na badaniu takich kobiet za pomocą standardowego aparatu USG. Kobiety ochotniczki poddawano kontrolowanej dawce ultradźwięków stosowanych w diagnostyce przed planowaną aborcją. Następnie, po aborcji, szczątki dziecka poddawano dokładnym badaniom mikroskopowym, biochemicznym i w mikroskopie elektronowym. Badaniami objęto mózg, nerki, oczy, itd.

Wnioski.

Prenatalne badania USG SĄ ODPOWIEDZIALNE za wady genetyczne, żółtaczkę, choroby nowotworowe wieku dziecięcego np. białaczki, chłoniaki, nowotwory mózgu, zapalenia błon płodowych, zaburzenia osobowości powodujące kilkakrotnie większą częstotliwość samobójstw, choroby i wady oczu, choroby skórne i alergie.

Badania USG powinny być ograniczone do bardzo konkretnych podejrzeń chorób u płodów. Nie powinno się wykonywać takich badań wcześniej, jak na kilka tygodni przed datą porodu. Niedopuszczalne jest badanie USG w celu określenia płci dziecka. Badania USG w celu określenia płci, czy po prostu obejrzenia potomka, powinny być traktowane zgodnie z paragrafem kodeksu karnego. Kto świadomie naraża zdrowie i życie człowieka podlega karze…

Wykonywanie USG powinno być zabronione w pierwszym i drugim trymestrze. Jeszcze w latach 70-89 monitorowano tętno płodu za pomocą stałego, nieraz kilkudziesięciominutowego pomiaru dopplerowskiego. Na wszelki wypadek brak prac oceniających takie eksperymenty. Badania w Chinach prowadzono w latach 1988-2011.

I mamy problem. Te 90% personelu medycznego płci żeńskiej nic o tym nie wie i dalej „truje” dzieci? A przecież ten temat jest omawiany już na II roku studiów medycznych i pokrewnych. Więc stan faktyczny jest taki: nauka teoretyczna mająca umożliwić lekarzowi wybór właściwej metody diagnostycznej jest wkładana do kosza, a decydują procedury urzędnicze NFZ. A że kaleczy się dzieci? A kogo to obchodzi. Wielokrotnie na forach medycznych znajdują się wpisy. „Takie są procedury i reszta mnie nie obchodzi”. ROBOTY BIOLOGICZNE JUŻ PO 25 LATACH PRANIA MÓZGÓW.

I tak idziemy w kierunku nicości.”

Autor: dr Jerzy Ja.ś.kowski
Źródło: WolneMedia.net

BIBLIOGRAFIA:

 1. http://www.amazon.com/gp/product/B00X06QDYS/
 2. http://nomorefakenews.com
 3. http://harvoa.org/chs/pr/
 4. http://harvoa.org/chs/
  5.http://www.hopkinsmedicine.org/healthlibrary/test
  _procedures/gynecology/fetal_ultrasound_92,P09031/
 5. https://consensus.nih.gov/1984/1984UltrasoundPregnancy041html.htm
 6. http://www.eurekalert.org/pub_releases/2012-11/sfhe-uga111212.php
 7. http://www.eurekalert.org/pub_releases/2012-11/sfhe-uga111212.php
 8. http://www.naturalnews.com/028853_ultrasound_fetus.html
 9. http://www.naturalnews.com/019910_ultrasound_infant_health.html

19 myśli w temacie “USG SZKODZI ZDROWIU DZIECI A LEKARZE I MEDIA MILCZĄ!

 1. Lekarz prowadzący moją ciążę jest mężczyzną a USG robię na koszt NFZ. Do tej pory czytałam z wielkim zaciekawieniem Pana artykuły, od dzisiaj mam tylko nadzieję, że tego typu był ostatnim. Pozdrawiam

  1. Co było nie tak w tym artykule?
   Fakt, dr Jerzy Jaśkowski nie powinien zadawać pytania: „czy kobiety są głupie” jak to zrobił w swoim artykule który wkleiłem.
   Ale to było jego luźne pytanie, dotyczące raczej głupoty większości społeczeństwa obu płci. To nie było stwierdzenie faktu.
   Pozdrawiam.

   1. Bardzo ciekawy artykuł, aczkolwiek brakuje w nim jednej ważnej rzeczy… Bez niej można się spodziewać buntu wśród kobiet. Jest napisane nt. podpasek, ale nie ma podane co stosować w zamian, bo chyba nie chodzi o powrót do natury w sensie podcierania się liściem?
    Kobieta czyta i się przerazi, bo może nie wie co stosować zamiast podpasek czy tamponów. Są kubeczki menstruacyjne, które szczerze polecam i czytałam, że nie wpływają na zdrowie, są wykonane z silikonu.
    A sama się zastanawiałam czy usg jest szkodliwe, no ale niestety nie trafiłam na ten artykuł kiedy byłam w ciąży… Co do szczepionek długo się zastanawiałam, ale zdecydowałam wziąć odpowiedzialność za swoje dziecko i nie szczepić.
    Szokujące jest to, jak ZE WSZYSTKICH STRON nasze ciała bombardowane są chemią, niezdrowymi rzeczami, ale tutaj już nie wystarczy tylko pokazywać to ludziom, tu trzeba pisać / mówić co robić, jakie stosować zamienniki, jak DZIAŁAĆ. Ludzie mają wiedzieć co dokładnie robić, aby być zdrowym, już sama świadomość to za mało. Ciemni wprowadzili dawno temu swoje systemy i programy, zaprogramowują mózgi, a my mamy tylko pokazywać jak i co robią? To już za mało. Trzeba ludziom pokazać JAK działać, żeby odprogramować się od tego.

  2. Ale marzena (z malej- bo zasluzylas) jestes glupia 🙂 zrobilas usg i bronisz swojego ego ze zle zrobilas- czy to baba czy facet jeden chuuuuj – kobieto jak dla ciekawosci co to bedzie czy dziewczynka czy chlopiec – psujesz dziecku zdrowie w takim czasie kiedy ono niema takiej obrony procz Twojego ukladu odpornosciowego jest masakrą – nie powinnas byc matka jezeli o tym wiedziala s ze to bardzo szkodzi!!! i pewnie jeszcze zaszczepilas zeby dziecko bylo zdrowsze lol – ludzie to naprawde sa zmanipulowanii przez system dojacy kase- a to ze nfz zafundowal to i tak za to zaplacilas jak my wszyscy lol – glupia jestes w ogole nie rozumiesz swiata i systemy geheheheheh

  3. A ja wlasnie uwazam, ze doktor trafil w sedno, zarowno jesli chodzi o USG, jak i co do kobiet robotow. Tez mialam taka obserwacje w jednym z domow opieki na Zachodzie, ze te co tam pracowaly maja wyprane mozgi. A co do USG to zawsze trzeba byc krytycznym i ostroznym i nie dac sobie wmowic, ze cos „na pewno jest bezpieczne”, chociaz nie ma na to dowodow. Po czasie bowiem okazuje sie, ze jednak nie do konca. Tak wiec drogie panie, nasze jedyne wyjscie to powrot do natury.

  4. Tylko nie płacz potem jak zachorujesz!
   dr.Jaśkowskiego bardzo cenię za trafne powiazanie faktów tzn obalanie mitów rokefelerowej antymedycyny!

  5. Marzena swoją głupotą porażasz! NFZ to skąd ma kasę? myśl kobieto!
   Tam są nasze pieniądze i zamiast pomagać samotnym matkom, głodujacym dzieciom,emerytom płaci się za nikomu niepotrzebną profilaktykę która szkodzi i w nastepstwie przynosi kokosy firmom farmaceutycznym.

  6. pytanie do dra Jaśkowskiego

   pisze Pan, że ” Kobiety ochotniczki poddawano kontrolowanej dawce ultradźwięków stosowanych w diagnostyce przed planowaną aborcją. Następnie, po aborcji, szczątki dziecka poddawano dokładnym badaniom mikroskopowym, biochemicznym i w mikroskopie elektronowym. Badaniami objęto mózg, nerki, oczy, itd.”

   rozumiem, że wykryto jakieś wady, defekty, naruszenia tkanek etc. skąd więc wiadomo, że przyczyną wykrytych nieprawidłowości były ultradźwięki? wynikałoby stąd, że zarodek był idealnie zdrowy, a ultradźwięki spowodowały to i tamto… jak badano wpływ innych czynników? geny, zachowanie matki w czasie ciąży (szeroko rozumiane, nie tylko żywienie, leki, choroby matki, braki minerałów, witamin, ale i stres itd.), wpływ środowiska, w którym przebywała matka? swoją drogą, matka, która czeka na aborcję chyba też za bardzo nie troszczy się o dobrostan płodu…

   Ponadto we wnioskach pisze Pan:

   „Prenatalne badania USG SĄ ODPOWIEDZIALNE za wady genetyczne, żółtaczkę, choroby nowotworowe wieku dziecięcego np. białaczki, chłoniaki, nowotwory mózgu, zapalenia błon płodowych, zaburzenia osobowości powodujące kilkakrotnie większą częstotliwość samobójstw, choroby i wady oczu, choroby skórne i alergie.”

   Na jakiej podstawie wnioskuje się, że ten konkretny abortowany płód popełniłby w przyszłości samobójstwo z powodu zaburzeń osobowości wynikających z usg prenatalnego?
   albo dostał alergii?
   albo w wieku dziecięcym, którego nie dożył, zapadłby na nowotwór?

   a co z wpływem mleka matki żywionego w ten sposób dziecka, które to mleko zawiera miliardy komórek macierzystych w mililitrze, na regenerację uszkodzeń tkanek i narządów?

   czy to nie tak, jak z tym badaniem na myszach, które wykazało, że doszło do zaburzeń migracji neuronów? -> jak dla mnie nielogiczne jest robienie eksperymentu na zwierzęciu wrażliwym na ultradźwięki, jak mysz, ale może się nie znam, wiem tylko, że istnieją w sprzedaży pułapki ultradźwiękowe na myszy i szczury do montowania w domu…..

   albo badanie, w którym stwierdzono, że płód słyszy usg jak nadjeżdżające metro czy startujący samolot (jak dobrze pamiętam miało to być 100dB) – w macicy umieszczono hydrofon, który taką moc dźwięku zarejestrował..ale czy hydrofon nie służy właśnie do pomiaru ultradźwięków w cieczy? przecież jest to podstawowy element konstrukcyjny sonarów.

   do komentujących: tylko proszę nie bluzgać:), ja po prostu chcę zrozumieć. zależy mi na rozmowie na argumenty.

 2. Lata 80te nie było usg, szczepionek i dzieci rodziły zdrowe!
  Sama byłam 2x u konowała podczas ciąży dziecko urodziło się zdrowe potem wpadło w kierat szczepień, ma alergię i astmę-teraz wiem że od szczepien!
  Trwa nastepne ogłupianie!

 3. Nowo narodzone niemowlę nie wolno kąpać gdyż zmywa się naturalnie ochronną powłokę.
  Świadome mamy myją niemowlaki z dodatkiem swojego mleka.

 4. Witam
  Nie tak dawno temu Jim West wydał książkę z bibliografią krytycznych badań nad USG pod tytułem 50 HUMAN STUDIES: A NEW ULTRASOUND BIBLIOGRAPHY.
  Te 50 badań było przeprowadzonych w Chinach pod koniec lat osiemdziesiątych, gdzie tysiące kobiet zgłaszających się do aborcji zostało wystawione na ściśle kontrolowaną ultrasonografię, po czym abortowane płody zostały zbadane różnymi technikami laboratoryjnymi.
  Z tych badań na ludziach, profesor Ruo Feng z Instytutu Akustyki Uniwersytetu w Nanjing, opublikował wytyczne w 2000 roku:
  „Komercyjne lub edukacyjne obrazowanie płodu metodą ultradźwiękową powinno zostać rygorystycznie wyeliminowane. Stosowanie ultradźwięków w celu identyfikacji płci płodu oraz zdjęć pamiątkowych powinno zostać rygorystycznie wyeliminowane. Aby ciąża rozwijała się jak najlepiej we wczesnych stadiach, należy unikać ultradźwięków.”
  http://szczepienia.wybudzeni.com/2016/10/09/szkodliwosc-usg/
  Pozdrawiam

 5. Jeśli chodzi o podpaski osobiście używam wielorazowych! Są takie na rynku do kupienia. Co najważniejsze zero zapaleń i swędzeń 🙂

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.