WAŻNE: JAK ROZMAWIAĆ O TOKSYCZNOŚCI SZCZEPIEŃ?!

Ważne: jak rozmawiać o toksyczności szczepień?!

szczepienia dzieci (5)W życiu każdego młodego rodzica przychodzi taki czas, że zostanie przez kogoś zapytany o szczepienia. Czy to przez rodzica innego dziecka z przedszkola, czy to przez lekarza, rodzinę, znajomych, itp itd. Poniżej więc macie kilka porad.

Ja z kolei proponuję nieco inną zasadę: „nic nie widziałem, nic nie słyszałem, nic nie wiem„. Pamiętacie początek pierwszej części filmu Matrix? Jedna z pierwszych lekcji dla Wybrańca (Neo), była taka, że bezwzględny, bezlitosny i morderczy agent matrixa może być dosłownie w każdym.

W filmie tym biuściasta blondynka, ciepła i miła, czule uśmiechająca się do Neo – w mniej niż sekundę czasu zmienia się w bezwzględnego agenta, który celuje z potężnej spluwy prosto w jego głowę. Oczywiście, to tylko filmowa metafora, nieco nawet przesadzona.

Jednak nie wiesz, czy rozmówca z którym rozmawiasz, nie jest aby fanatycznym zwolennikiem oficjalnej nauki, szczepień, ze znajomościami w lokalnym sanepidzie. Nie wiesz np jak zareaguje rodzic innego dziecka, przerażony i wystraszony telewizyjną propagandą.

Jedna z najważniejszych i najcenniejszych życiowych lekcji, jest to, że im mniej o Tobie ludzie wiedzą, tym lepiej. Pamiętaj że każda, nawet z pozoru najbardziej błaha informacja o Tobie może być wykorzystana. Gdzieś, kiedyś – nie wiesz gdzie i nie wiesz kiedy – ale może zostać wykorzystana.

Niestety, ale żyjemy w paranoicznym, chorym świecie, który to świat ezoterycy nazywają „piekłem„, „więzieniem bez ścian„. Świat ten powoli się rozpada, toczy się ku przepaści siłą bezwładu. A wraz z nim upadają wszystkie istniejące systemy, zbankrutowane moralnie ideologie, religie i doktryny, dawno zdezaktualizowane wzorce. Trzeba więc przestrzegać pewnych zasad bezpieczeństwa.

Jednak im więcej tych zasad bezpieczeństwa tym mniej.. życia, doświadczania i interakcji. A o ironio, właśnie o to chodzi – o życie, doświadczanie i interakcje, pomimo tego, że świat w którym żyjemy wydaje się nam pozbawionym sensu miejscem zesłania. Wybór należy do Was, wybierzcie mądrze.

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!


Jak rozmawiać z rodziną i znajomymi o szczepieniach?

Cytuję: „Jak rozmawiać z rodziną i znajomymi o szczepieniach? Przez medialną nagonkę, już samo to słowo „szczepienia” wywołuje zdenerwowanie. Nic więc dziwnego, że większość ludzi woli unikać tematu. Jednak kiedy chodzi o naszych bliskich, to czy powinniśmy się poddawać? Jak podzielić sie wiedzą o szkodliwości szczepień w taki sposób, aby nie zrazić do siebie innych czy wywołać niepotrzebnych kłótni? WAŻNE jest: prowadzenie rozmowy wierząc, że każda mama i tata chcą tego, co najlepsze dla ich dzieci – nawet jeśli ich decyzja nie będzie taka sama, jak wasza. To jedyny sposób, aby zachować przyjazną atmosferę i zachęcić do dalszych rozmów na ten temat.

Oto kilka praktycznych porad:

  1. Wyczuj grunt – zanim zaczniesz temat, musisz zbadać, w jaki sposób może zareagować dana osoba. Zapytaj np. „Co sądzisz o tej całej kontrowersji na temat szczepień?” lub coś na temat ostatnich debat w TV. Jak osoba wyrazi niepewność, niepokój, czy obojętność, to jest dobry grunt do dalszej rozmowy. Jak odpowie coś w stylu „przez ten cholerny ruch antyszczepionkowy wrócą epidemie”, to najprawdopodobniej nie jest najlepszy pomysł, żeby kontynuować dalszą rozmowę.
  2. Podziel się swoją decyzją – jeśli osoba zapyta o powód dla takiego wyboru i wtedy możesz jej opowiedzieć swoją historię.

  3. Zaoferuj więcej informacji – jeśli osoba wyraża zainteresowanie i zadaje pytania, to powiedz, że możesz jej podesłać ciekawe materiały do poczytania. Nie zasypuj od razu wszystkim, co masz. Lepiej dosyłać od czasu do czasu jakiś artykuł, link do strony, czy film.

  4. Odpowiadaj na pytania – lepiej, jak to będą krótkie odpowiedzi, niż żadne. Niech widzą chęć z Twojej strony do dialogu.

  5. Niech to będzie zwięzłe – ktoś, kto słyszy nowe informacje po raz pierwszy prawdopodobnie nie będzie dobrze reagował. Nie należy zbyt mocno naciskać, nie podawać zbyt wiele informacji na raz, i pozostawić przestrzeń dla nich, aby mogli przetwarzać to, co słyszą i kiedy czują się zaskoczeni, czy rozgniewani.

  6. Szukaj wspólnego języka – powiedz np. „Kiedy ja się pierwszy raz o tym dowiedziałem, to..” albo „wiem, też się tak czułem, kiedy o tym usłyszałem” itd.

  7. Pozwól im na wyrażenie swoich emocji – niektórzy potrzebują wyrazić swoje uczucia, które nie zawsze będą pozytywne. Będą gniewnie odrzucać te informacje, ale nie kłóć się z nimi, przemilcz sytuację i pozwól im się wypowiedzieć (i nie bierz tego zbyt osobiście, lepiej traktować to z dystansem).

  8. Pozostaw otwarty temat.
    Niech pierwsza rozmowa nie będzie zbyt długa. Lepiej zasiać ziarnko i poczekać na plony. Nikt nie lubi, żeby robić im zbyt długich wykładów. Niech wiedzą, że temat jest otwarty i zawsze można do niego wrócić, jak będą dalej zainteresowani. Pamiętaj, że większość osób jest niepewna szczepionek do pewnego stopnia – lub tak naprawdę ich nigdy nie kwestionowało. Nawet ludzie, którzy wydają się być zdecydowanie ZA, tak naprawdę powtarzają tylko to, co usłyszało w mediach o tych „anty-szczepionkowcach” (czyli o każdym, kto kwestionuje obecny harmonogram).

Podsumowując: mów delikatnie, nie mów za dużo i pozwól, aby osoby przychodziły do ciebie z pytaniami. Zachęcić ich do czytania ulotek. Niech temat pozostanie otwarty. Ten temat jest zbyt ważny, aby o nim NIE rozmawiać.”

Źródła:
http://www.modernalternativemama.com/2015/09/28/how-to-talk-to-friends-and-family-about-vaccines/
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1119061424787852&id=934066783287318

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.