NASZA CYWILIZACJA ZNAJDUJE SIĘ TERAZ W STANIE DEZORGANIZACJI I ROZPADU.. ALE JEST NADZIEJA

Nasza cywilizacja znajduje się w fazie dezorganizacji i rozpadu. Ale jest nadzieja

globalna świadomośćWklejam dziś kilka ciekawych cytatów o tym, jak naprawdę wygląda zapadanie się / rozpad, kolaps cywilizacyjny. Nie, nie będzie to nic związanego z filmami katastroficznymi czy sensacyjnymi. Niedawno sam Stephen Hawking powiedział, że to nie złowrogie armie robotów nam zagrażają.

Stwierdził on, że największym zagrożeniem jest kapitalizm – czyli burżuazja nowej ery. O ile czasy starożytne i dominacja monoteizmów to czasy bezwzględnych drapieżników, o tyle czasy współczesne to czasy mentalnych padlinożerców i kanibali.

Dziś doktryny takie jak chrześcijaństwo są w szczytowym stanie cywilizacyjnego rozkładu. Choć krytykuję i racjonalizm (ateizm) i chrześcijaństwo, to na głębszym poziomie bardzo współczuję chrześcijanom. Gdyż system, któremu oni nierzadko powierzyli całe życie, rozpada się, umiera na naszych oczach. I oni o tym podświadomie / nadświadomie wiedzą. Stąd tak dzika agresja u niektórych chrześcijan.

Podwaliny pod dzisiejszy system dali ludzie tacy jak Newton, Kartezjusz, Darwin, Rand, Einstein, Keyens, Kisney. Można się wściekać i nazywać ich „potworami w ciele człowieka„, ale to nic nie da. Na ich epokę były to najlepsze rozwiązania, ale obecnie powodują one zapadanie się całej cywilizacji. Dziś ideologiami rdzenia cywilizacji są neoliberalizm (dziki, morderczy kapitalizm i skrajnie lewacki liberalizm) i racjonalizm (dogmat materializmu i braku sfery metafizycznej).

Zobaczcie jak te dwie ideologie fundamentu wspaniale się uzupełniają, jest to bardzo dobra symbioza. Przedsiębiorca płaci głodowe stawki tysiącom pracowników, gigant farmaceutyczny powoli zatruwa miliony ludzi, zaś fabryka legalnie zrzuca toksyny do rzeki, co spowoduje kilkaset tysięcy zgonów w ciągu 40 lat. Dlaczego tak się dzieje? Daje na to zezwolenie nie tylko rząd, ale doktryna „róbta co chceta” (neoliberalizm).

Czyli doktryna mówiąca, że za życia trzeba się nachapać, bo po śmierci nie ma ani dziadka z siwą brodą rodem z wyobrażeń religijnych, ani nie ma żadnego prawa karmy czy praw wszechświata rodem z doktryn gnostyckich, buddyjskich i new age.

Przyznam, że wiele razy publikowałem opinie krytykujące konserwatyzm, purytanizm, religijność, dulszczyznę. Ale na dobrą sprawę to naprawdę nie wiem, co jest gorsze. Czy system starożytny i monoteistyczny (system drapieżników) czy system liberalny i racjonalistyczny (system mentalnych kanibali). Wiadome jest to, że wszystko rozpada się i chwieje w posadach.

Wracając do meritum.

Zapaść cywilizacyjna trwa od bardzo, bardzo wielu lat. Jest ona praktycznie niezauważalna dla przeciętnego zjadacza chleba. Powoli przyzwyczajamy się do coraz gorszych warunków życia. I nie chodzi tylko o ekonomię, stres, czy anomalne zmiany klimatyczne. Gdzieś tam umykają nam informacje o wymieraniu pszczół jak i tysięcy innych gatunków roślin i zwierząt na ogromną skalę.

Nie wiemy, a raczej nie chcemy wiedzieć że planeta jest nieodwracalnie skażona chemicznie i radioaktywnie (próby atomowe, Czarnobyl, Fukushima). I że jej pole magnetyczne zanika. Kompletnie nie przyjmujemy do świadomości, że w wielkich bólach upadają wszystkie systemy stworzone przez człowieka – polityczne, ekonomiczne, społeczne, moralne, religijne itp itd. Zapaść cywilizacyjna nie jest czymś w rodzaju wielkiego, holywoodzkiego „boom„. Przypomina gnicie, bardzo powolny proces rozkładu.

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!


Cytuję: „Ziemia i jej biosfera – której jesteśmy częścią – to zintegrowany żywy system. Choć zdaje się on teraz chwiać w posadach, to jednak planeta także może doznać spontanicznej remisji. Aby do tego doszło, potrzebna jest fundamentalna zmiana naszej świadomości i przekonań na temat tego, kim naprawdę jesteśmy. Jesteśmy przeświadczeni, że nowa wiedza naukowa gruntownie odmieni zbiorowe przekonania naszej cywilizacji na temat istoty życia. Nasza cywilizacja znajduje się w fazie dezorganizacji i rozpadu.

Ewolucyjny przeskok jest pilnie potrzebny i nie mamy już czasu na ewolucję powolną i stopniową. Nauczyciele duchowi od tysiącleci radzą nam kierować się w stronę miłości. Obecnie nauka potwierdza tę odwieczną wiedzę. Wszyscy jesteśmy komórkami ewoluującego gigantycznego super-organizmu, który nazywamy ludzkością. Ponieważ każdy z nas ma wolną wolę, możemy wybierać, czy wzniesiemy się na nowy poziom, czy też odpadniemy z gry jak dinozaury.”
~dr Bruce Lipton, Steve Bhaerman


Cytuję: „Zmiana, czyli ucieczka z kręgu nieustannych powtórek, to wyprawa w nieznane. Wybitny psychoanalityk Wilfred Bion mówił, że każda zmiana jest katastrofą. Nawet nie dlatego, że może zakończyć się niepowodzeniem, ale dlatego, że najpierw trzeba zniszczyć to, co jest (…).

Powtórzę: zmiana to ryzyko. Nie tylko dlatego, że może się nie udać, ale też dlatego, że oznacza rozstanie z tym, co znane, zrzucenie starych kapci. Tyle że ryzyko warto wpisać w życie. Jeżeli ktoś za wszelką cenę tego unika, to w pewnym sensie nie chce być człowiekiem.”
~Danuta Golec

__________________________________________________________

Cytuję: „Gdy człowiek żyje, i jest to ciężkie życie, gdzieś w środku chciałby żeby męka się skończyła. Marzy o innych światach, ucieczce. Tymczasem sama dusza sobie wybrała takie życie. Im starsza dusza, tym gorsze życie. Nie zawsze, ale przeważnie. Dusza nie ma interesu w dobrym, zamożnym życiu, ponieważ wygodę i nieopisywalną lekkość ma w swoim prawdziwym świecie. W tym chce się uczyć.

Gdyby chciała wygody, udałaby się w zupełnie inne miejsce, gdzie nawet najlepsze ziemskie inkarnacje, są jak proch przy rozkoszy innych miejsc w kosmosie. Gdyby chciała zamożności, są planety z tak wielkim potencjałem, że można spełniać na nich najdziksze nawet pragnienia. Niebieska planeta, jest przeznaczona do mocnego, szybkiego rozwoju ambitnych dusz.”
~ecoego.pl

__________________________________________________________

A ten poniższy cytat jest wg. mnie zupełnie nieprawdziwy. Życie pokazuje, że często jest wręcz zupełnie na odwrót. Najlepiej się mają psychopaci i wampiry emocjonalne (świadome i najczęściej nieświadome). Pisałem o tym już kiedyś. Oni palą, piją, ćpają. Jedzą najgorsze gówna, i choćby wpierdalali śmieci ze śmietnika i odpady z reaktora atomowego, to zawsze będą mieli na maxa energię, żywotność, ekstrawertyzm, kreatywność, itp. Próba udzielenia odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak jest, to niemal jak próba rozwikłania węzła gordyjskiego. Niektóre z teorii naprawdę dają do myślenia. Ponoć są na Ziemi, tej Ziemi takie rzeczy, które nawet filozofom się nie śniły. [przyp. Jarek Kefir]

Cytat: „Ciało fizyczne, o ile mu się na to pozwoli, może stać się całkowicie samoregenerującym się mechanizmem, zapewniając wieczną młodość. Wiemy, iż odnowa komórkowa związana jest przede wszystkim z miłością – to znaczy, w jakim stopniu kochasz siebie i cały świat. To właśnie miłość uwydatnia twoje piękno, podnosząc twoją energię i żywotność.”
~Vulcan

A poniżej jedna z wielu prób wyjaśnienia tego nurtującego mnie fenomenu:

Cytuję: „W moim sercu tkwi głęboka nienawiść do Boga. Każdy człowiek, który Go kocha, jednocześnie nienawidzi Go, jest On bowiem Bogiem srogim. Bogiem zazdrosnym. Jest Tym, który jest i na tym świecie za służbę sobie odpłaca bólem i cierpieniem, podczas gdy oddani złu są bogaci i jeżdżą cadillacami. Nawet radość służenia Bogu przepełniona jest goryczą. Wypełniam Jego wolę, lecz ludzka część mnie sprawia, że w głębi serca Go przeklinam.”
~Stephen King, Bastion

Poniżej jeszcze inny cytat, wg mnie trafniejsze rozumowanie. Tylko ja tego świata nie jestem w stanie „pokochać” chyba:

Cytat: „Właśnie dlatego tym złym dobrze się powodzi, bo się kochają (w znaczeniu – kochają sami siebie) i kochają „świat”, który jest dla nich źródłem ukochanej przyjemności.”

14 myśli w temacie “NASZA CYWILIZACJA ZNAJDUJE SIĘ TERAZ W STANIE DEZORGANIZACJI I ROZPADU.. ALE JEST NADZIEJA

 1. Właśnie dlatego tym „złym” dobrze się powodzi, bo się kochają (w znaczeniu – sami siebie) i „świat”, który jest dla nich źródłem ukochanej przyjemności tu cytat: „to znaczy, w jakim stopniu kochasz siebie i cały świat. To właśnie miłość uwydatnia twoje piękno, podnosząc twoją energię i żywotność.” Vulcan
  A my kochamy żywych i pięknych 🙂

  1. No, ciekawe jak pokochać ten świat 😉 Ale to faktycznie, jedyna opcja. Zasady jakimi rządzi się „rdzeń” planety są bardzo proste i takie jak przedstawiasz. A że najczęściej tych zasad idealnie przestrzegają jednostki „złe” (tłumaczenie: „jednostki służące wyłącznie sobie”), to już inna sprawa. To ja muszę się dostosować, albo zdechnę jak pies zanim skończę 40-stkę.

   1. Jarku nie zdechniesz jak ten pies,gdyż jesteś istotą nieskończoności,to twoje fizyczne ciało może zniknąć .Inna sprawa to w jakiej fazie rozwoju duszy opuścisz ten ziemski padół.i dlatego nie powinniśmy zwlekać tu i teraz na ziemi z rozwojem duchowym.Aby móc zacząć rozwijać się duchowo musimy najpierw pokochać siebie i wybaczyć sobie wszystkie nasze nieprawości,odrzucić zło,strach,nasze lęki,wady i to wtedy dopiero człowiek staje się wolny w całym tego słowa znaczeniu.Ponieważ wszystko we wszechświecie jest energią a zatem my wszyscy jesteśmy JEDNO,i jaką energie wysyłamy w eter dobro czy zło taki stwarzamy wokół świat dla siebie i dla innych,nikt nam nie jest wstanie zrobić tego na złość.Inna sprawa,że obecnie żyjemy w apogeum zła i chaosu,czyli czasach ostatecznych,gdzie wylądujemy zależy tylko od nas samych,ja osobiście widzę świetlaną przyszłość ludzkości,chociaż nie dla wszystkich.Warto zadbać o to co trwałe/dusza/reszta i tak przeminie,a Ty Jarku jesteś przecież duszą SWIATŁA i tak trzymaj,Pozdrawiam Anna

   2. Pieśń nad pieśniami.

    Hymn o miłości.
    „Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący.
    Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką możliwą wiarę, tak iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym.
    I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał.
    Miłość cierpliwa jest,
    łaskawa jest.
    Miłość nie zazdrości,
    nie szuka poklasku,
    nie unosi się pychą;
    nie dopuszcza się bezwstydu,
    nie szuka swego,
    nie unosi się gniewem,
    nie pamięta złego;
    nie cieszy się z niesprawiedliwości,
    lecz współweseli się z prawdą.
    Wszystko znosi,
    wszystkiemu wierzy,
    we wszystkim pokłada nadzieję,
    wszystko przetrzyma.
    Miłość nigdy nie ustaje,
    [nie jest] jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie.
    Po części bowiem tylko poznajemy, po części prorokujemy.
    Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe.
    Gdy byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko, czułem jak dziecko, myślałem jak dziecko. Kiedy zaś stałem się mężem, wyzbyłem się tego, co dziecięce.
    Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz: Teraz poznaję po części, wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany.
    Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy: z nich zaś największa jest miłość.”
    1 Kor 13,1-13

    1. Krystyno kocham Cię za to,że jesteś.Hymn o miłości stal się moją drogą i łuczywem na drodze do spotkania TEJ PRAWDY,która pozostanie już ze mną aż do skończnia,kiedy zdecyduje się mój los.Wszystkie punkty hymnu miłości przeszły u mnie bezproblemowo,kłopoty miałam jedynie „wszystkiemu wierzy”,jeszcze łapię się na tym,że wierzę tylko przeczuciom swojego serca.Serdecznie pozdrawiam Anna.

 2. Odwieczny dylemat. ,,Źli” kochają siebie [narcyzm, egoizm, egocentryzm] żrą co popadnie, piją, palą i mają wszystko.
  ,,Dobrzy” to tylko opozycja ,,złych”, antydefinicja zła wcale nie jest dobrem.
  Dobrzy budują swoje ja NIE na istocie dobra, lecz na przeciwieństwie wszystkiego, co czynią źli i wpadają w pułapkę. Mówią, że źli są przebiegli, nam rzadko coś się udaje. Dlaczego?
  ,,Dobrzy” nie kochają siebie, kochają kogoś na zewnątrz, w ogóle nie myśląc o sobie. Mówią, że kochają Stwórcę, ludzi, przyrodę, Ziemię, pieska i sąsiada. To nie jest miłość, to udawanie miłości.
  ,, Kochaj bliźniego swego jak siebie samego”[tekst najwspanialszego gościa na świecie, jaki znam]
  Jak możesz kochać bliźniego, jeśli siebie nie kochasz? Skąd ma się wziąć miłość do bliźniego, jeśli nie z ciebie? Nie kochając siebie nie stanowisz źródła miłości. Tworzysz jedynie na zewnątrz siebie obiekty miłości, centrujesz w nich swoją energię, a siebie pozostawiasz obojętności. A że obojętność wcale nie jest aż taka, jak myślisz, to daje ci czasem chwile szcześcia, przebijając się przez skorupę z napisem ,, Nie kocham siebie, bo to egoizm”
  To dlatego życie gra z nami w ruletkę.
  Jeśli jestem przejawem Stwórcy, to dlaczego nie mam kochać Wszelkiego Stworzenia jako całości, czyli siebie również, a nawet przede wszystkim, aby móc emanować miłością od siebie? Nie z umysłu, ale z serca.
  Może dlatego ,,złym” się wiedzie, że kochają siebie jako przejaw Najwyższego. Wcale o tym nie wiedząc.
  Krzywdę wielką wyrządzono odłączając człowieka od niego samego, mówiąc że będzie wówczas dobry.
  Dziś mówi się o pozytywnym myśleniu, lecz nie o sercu wibrującym miłością na zewnątrz – POCZĄWSZY OD CZŁOWIEKA, W KTÓRYM BIJE.

  Serdecznie pozdrawiam.

 3. Rozpad cywilizacji jest wynikiem nadmiernej interwencji człowieka we wszystko. Wkracza bezmyślnie tam, gdzie może i gdzie nie może. Gdzie w ogóle nie powinien interweniować. Ustały liczne epidemie i zaczął się kryzys populacyjny ludzkości. Miliony zamiast mrzeć na choroby zaczęły umierać z głodu. Selekcja naturalna została wyeliminowana. A przynajmniej w znacznym stopniu ograniczona. Podział na biednych i bogatych jest obecnie największy w całej znanej mi historii ludzkości.

  Pierwszym grzechem głównym jest dopuszczenie do nadmiernego przyrostu ludności. Co gorsza w krajach, gdzie już ludzie mrą z głodu i notorycznie niedojadają. Wiele tych ziem jest nie tylko przeludnionych, ale w dodatku nie nadają się pod uprawę.

  Drugim jest nadmiernie rozdmuchana konsumpcja i produkcja. Aby produkcja mogła iść pełną parą produkowane wyroby muszą mieć określoną żywotność. Stąd produkuje się np. lodówki jednorazowego użytku, które psują się już w czasie gwarancji. A po okresie gwarancyjnym nadają się jedynie do recyklingu.

  Kończy się epoka wolności słowa. W tym kraju prawdziwa wolność słowa nie istnieje. Wszędzie i na każdym kroku tropi się nieprawomyślnych, a tu miliardy znikają w aferach, winnych nie ma. Za batonika niedorozwinięty umysłowo idzie do więzienia. Sprawcy wielkich przekrętów uchodzą cało. Ostatnio zamyka się niewygodnych do szpitali psychiatrycznych.

  1. ajkawbenorkaw ,
   W kilku słowach powiedziałeś prawie wszystko.
   Jeśli nie ,,udały się” szczepienia [czyt. obniżanie odporności, a więc choroby] na grypę świńską, ptasią, chorobę wściekłych krów[zwyrodnienie gąbczaste mózgu], ebole i inne wymyślane przez koncerny farmaceutyczne, to wzięli się oprawcy za przymusowe szczepienia dzieci.Dziecko do drugiego roku życia otrzymuje 24!!! szczepionki – wirusy chorób!
   Świadomość rodziców wzrasta, przestają szczepić, więc IG Farben – niemiecki koncern chemiczno farmaceutyczny wymyśla, że nie ,,wyrabia się” [słyszałam dwa dni temu]z produkcją szczepionek dla sześciolatków, min. dur brzuszny – jedna z niewielu potrzebnych szczepionek.
   Większość zakaźnych chorób tworzy się, testuje i rozprowadza wśród ludności afrykańskiej.
   Biorąc pod uwagę to, co ty napisałeś i moje powyższe wtrącenie, można zadać pytanie: Czy ta cywilizacja, a konkretnie świat zachodu w takiej formie powinien istnieć? Czy obecny najazd muzułmanów na Europę nie jest jednym z aktów przyśpieszających samozagładę?
   Zło wyrządzone wraca do tego, który je czyni.
   Ktoś powie: a co my mamy z tym wszystkim wspólnego?
   Zanim zaspokoimy swoją ciekawość, odpowiedzmy na to pytanie ludziom umierającym z głodu, lub ginącym pod bombami najeźdźców wszczynających wojny na świecie.
   Bycie świadomym wyrządzanego zła to bycie jego współtwórcą.
   Mało kto z gnijącego – jak Jarek słusznie zauważył – świata zachodu dopuszcza do siebie taką myśl.
   Smutne, ajkawbenorkaw, to co piszemy, ale odkrywanie prawdy o niegodziwości i sprzeciwienie się jej stwarza szanse na opamiętanie się i tworzenie zalążków prawdziwego, lepszego świata.

   Serdecznie pozdrawiam.

 4. Trochę więcej akceptacji – sami wybraliśmy życie w tym czasie, w tym miejscu, na tym kontynencie, w tym kraju, w tej skórze itp. itd. Ciągła walka z tym co Sami Sobie wybraliśmy jest bezcelowa, jak zaczniemy bardziej akceptować swoje położenie i czerpać z tego naukę, to na pewno będzie łatwiej 🙂 (wiem, ze swojego doświadczenia). W sumie cokolwiek by się nie działo, to przecież życie to tylko przejażdżka :). So take it easy, and live your life :D!

  1. Ja też to wiem z własnego doświadczenia,ale nie oczekuj zrozumienia u innych,mało kto cię będzie chciał zrozumieć,to też wiem z własnego doświadczenia.Większość z nas ziemian woli ciepłe kapcie,miękki fotel , durne seriale i kłamliwe wiadomości z TV.Wyznają maksymę „mniej wiesz lepiej żyjesz”.Pozdrawiam serdecznie Anna

  2. Wiem Martinez. Nie należę do ludzi, którzy żywią się wyłącznie dołowaniem. Wręcz przeciwnie. Lecz warto wiedzieć, że na teatr tego świata nie składa się jedynie kolorowa scena, ale też to co dzieje się w przestrzeni zakulisowej. Często pomijanej i chowanej przed światłem dziennym. Publiczność chce się dobrze bawić.
   Życie to nie tylko przejażdżka.
   Jak powiedział mój znajomy poeta:
   ŻYCIE TO ŻART I BĘDZIE JESZCZE ŚMIESZNIEJ.

   Serdecznie pozdrawiam.

 5. Kefir mam nadzieję, że nie przegnę wklejając to 🙂

  Tutaj taki fajny wierszyk, który w fajny sposób wszystko tłumaczy, oczywiście w bardzo prosty sposób, ale jakże przejrzysty ^^

  Duszyczka i Słońce

  Neale Donald Walsch

  Tytuł oryginału: “The Little Soul and The Sun”

  Dawno, dawno temu była sobie mała
  duszyczka, która powiedziała do Boga:
  “Wiem, kim jestem.” I rzekł Bóg: “To
  wspaniale! Kim jesteś?” Duszyczka
  krzyknęła: “Jestem światłem!” Bóg
  uśmiechnął się szeroko. “To prawda!”
  Zawołał. “Jesteś światłem. Jesteś światłem.”
  Duszyczka była bardzo szczęśliwa, że zdołała
  zrozumieć to, co wszystkie Dusze w
  Królestwie mają do zrozumienia. “Wow,”
  Powiedziała Duszyczka, “to jest naprawdę
  cool!”
  Lecz niedługo potem, wiedza o tym,
  kim jest, stała się niewystarczająca.
  Duszyczka zapragnęła być tym, kim
  jest. Wróciła więc do Boga (co nie jest
  złym pomysłem dla wszystkich
  Duszyczek, które chcą być Tym, Kim
  Naprawdę Są) i powiedziała: “Cześć,
  Boże. Teraz już wiem, kim naprawdę
  jestem. Czy to jest w porządku?” I
  rzekł Bóg: “Masz na myśli, że chcesz
  być tym, kim już jesteś? “Właściwie,”
  odpowiedziała Duszyczka, “wiedza o
  tym, kim jestem, to jedno, a być tym
  kimś to drugie. Chcę poczuć jak to jest
  być światłem!” Rozpłakała się
  duszyczka. “Ależ ty już jesteś
  światłem.” Odpowiedział Bóg,
  uśmiechając się ponownie. “Tak, ale
  chcę zobaczyć jak to jest.” łkała
  Duszyczka. “Tak,” powiedział Bóg z
  chichotem, “powinienem był wiedzieć,
  zawsze byłaś odważna.” Wtedy Bóg
  powiedział poważnym głosem: “Jest
  tylko jedna rzecz…” “Jaka?” Zapytała
  Duszyczka. “Otóż, nie istnieje nic poza
  światłem. Widzisz, nie stworzyłem
  niczego, co różniłoby się od ciebie.
  Trudno jest ci poznać Kim Naprawdę
  Jesteś, skoro nie istnieje nic
  odmiennego. “Co takiego?”
  Powiedziała Duszyczka, trochę tym
  wszystkim zagubiona. “Pomyśl o tym
  w ten sposób.” powiedział Bóg. „Ty
  jesteś jak świeca w blasku słońca. Och,
  to jest w porządku. Wraz z milionem
  innych świec, tworzysz słońce. A
  słońce nie może być słońcem bez
  ciebie. Słońce będzie istniało bez
  jednej ze swych świec i jednocześnie
  nie będzie słońca w ogóle, gdyż nie
  będzie świeciło tak jasno. Jak więc
  przekonać cię, że jesteś światłem, kiedy
  otacza cię wyłącznie światło? Oto jest
  pytanie. “Dobra,” odparła mała
  Duszyczka. “jesteś Bogiem, wymyśl
  coś!” Bóg raz jeszcze uśmiechnął się.
  “Już to zrobiłem” Rzekł. “Ponieważ nie
  możesz zobaczyć siebie jako światło,
  gdy znajdujesz się w świetle, otoczymy
  cię ciemnością.” “Co to jest
  ciemność?” Zapytała Duszyczka. Bóg
  odpowiedział: “To jest to, czym nie
  jesteś” “Czy należy się bać
  ciemności?” Zawołała Duszyczka.
  “Tylko jeśli tak zadecydujesz.”
  Odpowiedział Bóg. “Nic nie jest
  naprawdę straszne, chyba, że tak
  postanowisz. Widzisz, my stwarzamy
  to wszystko. Mamy udawać.” “Och!”
  Powiedziała Duszyczka, czując się już
  znacznie lepiej. I wtedy Bóg wyjaśnił,
  że w celu doświadczenia czegokolwiek,
  pojawia się jego dokładne
  przeciwieństwo. “Wolność jest wielkim
  darem,” rzekł Bóg, “ponieważ bez niej
  nie można wiedzieć, czym coś w
  istocie jest. Nie można poznać ‘ciepła’
  bez ‘zimna’, ‘dołu’ bez ‘góry’, ‘szybko’
  bez ‘wolno’, ‘lewo’ bez ‘prawo’, ‘tu’
  bez ‘tam’, ‘teraz’ bez ‘potem’. Tak
  więc, kiedy jesteś otoczona ciemnością,
  nie potrząsaj pięścią, nie podnoś głosu i
  nie przeklinaj ciemności. Bądź raczej
  światłem ponad ciemnością i nie złość
  się. Wtedy poznasz, kim naprawdę
  jesteś i wszyscy inni poznają to
  również. Pozwól swojemu światłu
  świecić tak, by wszyscy widzieli jak
  wyjątkowa jesteś. “Masz na myśli, że
  w porządku jest pokazywanie innym
  swojej wyjątkowości?” Zapytała
  Duszyczka. “Oczywiście!” Zachichotał
  Bóg. “To jest bardzo w porządku! Ale
  pamiętaj, ‘wyjątkowy’ nie znaczy
  ‘lepszy’. Każdy jest wyjątkowy, na
  swój sposób. Jednak wielu o tym
  zapomniało. Zobaczą, że to dobrze, że
  jesteś wyjątkowy dopiero wtedy, gdy ty
  to zauważysz.” “Wow,” Powiedziała
  Duszyczka, tańcząc, skacząc i śmiejąc
  się z radości. “Mogę być tak
  wyjątkowa jak zechcę! “Tak, i możesz
  zacząć już teraz.” Powiedział Bóg,
  który skakał, tańczył i śmiał się wraz z
  nią. “Jaką częścią wyjątkowości chcesz
  być?” “Częścią wyjątkowości?”
  Powtórzyła Duszyczka. “Nie
  rozumiem.” “Więc,” Wyjaśnił Bóg,
  “bycie światłością jest czymś
  wyjątkowym, a wyjątkowość ma wiele
  części. Wyjątkowe jest bycie
  łagodnym, twórczym, cierpliwym. Czy
  masz inny pomysł?” Duszyczka
  siedziała cicho przez chwilkę. “Potrafię
  wymyślić wiele sposobów na bycie
  wyjątkowym. Wyjątkowe jest bycie
  pomocnym, dzielącym się,
  przyjacielskim. Wyjątkowe jest
  troszczenie się o innych!” Wykrzyknęła
  Duszyczka. “Tak,” Zgodził się Bóg. “i
  ty możesz być każdą z tych rzeczy, lub
  jakąkolwiek częścią wyjątkowości,
  którą zechcesz być w danym
  momencie. Oto, co znaczy być
  światłem.” “Wiem czym chcę być,
  wiem czym chcę być!” Ogłosiła
  Duszyczka z wielkim przejęciem.
  “Chcę być częścią wyjątkowości
  nazywaną “przebaczenie”. Czyż nie
  jest wyjątkowym przebaczać?”
  “O tak,” Zapewnił Bóg. “to bardzo
  wyjątkowa cecha.” “Okay,”
  Powiedziała Duszyczka. “tym właśnie
  chcę być. Chcę być wyrozumiała.
  Chcę doświadczyć siebie w tej roli.”
  “Dobrze,” Powiedział Bóg. “ale jest
  jedna rzecz, którą powinnaś wiedzieć.”
  Mała Duszyczka była już odrobinę
  zniecierpliwiona. Że też zawsze muszą
  być komplikacje! “W czym rzecz?”
  Westchnęła Duszyczka. “Nie ma
  nikogo, komu mogłabyś przebaczyć.”
  “Ani jednej osoby?” Nie mogła
  uwierzyć Duszyczka. “Nikogo!”
  Powtórzył Bóg. “Wszystko, co
  stworzyłem jest doskonałe, nie ma ani
  jednej Duszy w całym Stworzeniu
  mniej idealnej od ciebie. Spójrz w
  około.” Wtedy Mała Duszyczka
  zauważyła, że zebrał się wielki tłum.
  Dusze przybyły z daleka, bowiem
  rozeszło się po Królestwie wieść, że
  Mała Duszyczka prowadzi z Bogiem
  niezwykłą rozmowę i każdy chciał
  usłyszeć, o czym mówią. Przyglądając
  się niezliczonym Duszom
  zgromadzonym tam, Mała Duszyczka
  musiała się zgodzić. Żadna z nich nie
  była mniej cudowna, wspaniała lub
  mniej doskonała niż niż ona sama. Biło
  od nich tak jasne światło, że Mała
  Duszyczka ledwie mogła patrzeć.
  “Komu więc przebaczysz?” Zapytał
  Bóg. “Jejku, to przestaje być
  zabawne!” Burknęła Duszyczka.
  “Chciałam doświadczyć siebie jako
  Tej, Która Przebacza. Chciałam
  zobaczyć, jak wygląda ta część
  wyjątkowości.” I tak Mała Duszyczka
  nauczyła się, jak to jest być smutnym.
  Ale wtedy życzliwa Dusza wystąpiłą
  przed tłum. “Nie martw się,”
  Powiedziała Życzliwa Dusza. “ja ci
  pomogę.” “Naprawdę?” Mała
  Duszyczka rozchmurzyła się. “Ale cóż
  możesz zrobić?” “Jakto, co. Mogę dać
  ci powód do wybaczenia!” “Możesz?”
  “Dokładnie!” Zaćwierkała Życzliwa
  Dusza. “Mogę wkroczyć w następnym
  twoim życiu i zrobić coś dla ciebie, co
  będziesz mogła mi przebaczyć.” “Ale
  dlaczego? Dlaczego miałbyś to
  zrobić?” Zapytała Mała Duszyczka.
  “Ty, który jesteś tak perfekcyjny! Ty,
  który wibrujesz z taką prędkością, że
  roztaczasz światło jasne tak, że nie
  mogę zatrzymać na tobie wzroku. Co
  może powodować chęć spowolnienia
  wibracji do prędkości tak niskich, że
  staniesz się ciemny i gęsty? Co może
  powodować ciebie, który jesteś tak
  lekki, że możesz tańczyć ponad
  gwiazdami i poruszać się po Królestwie
  z prędkością własnej myśli – aby wejść
  do mojego życia i stać się tak ciężkim,
  by zrobić coś złego?” “To proste.”
  Odrzekła Życzliwa Dusza. “Zrobię to,
  ponieważ cię kocham.” Małą
  Duszyczkę zaskoczyła taka odpowiedź.
  “Nie bądź taka zdziwiona” Powiedziała
  Życzliwa Dusza. “Zrobiłaś kiedyś to
  samo dla mnie, nie pamiętasz? Och,
  tańczyliśmy razem wiele razy, w ciągu
  wieków i przez te wszystkie lata. Przez
  cały czas w wielu miejscach już
  graliśmy razem. Po prostu nie
  pamiętasz. Razem byliśmy tym
  wszystkim. Byliśmy Górą i Dołem.
  Stroną Lewą i Prawą. Tu i Tam. Teraz i
  Potem. Mężczyzną i Kobietą. Dobrem i
  Złem. Oboje byliśmy zarówno Ofiarą
  jak i Oprawcą. W ten sposób
  doprowadziliśmy razem, ty i ja, wiele
  razy do okazji pokazania i
  doświadczenia Kim Naprawdę
  Jesteśmy. Tak więc,” Wyjaśniła
  Życzliwa Dusza. “pojawię się w twoim
  kolejnym życiu, tym razem jako
  ‘czarny charakter’ i zrobię coś
  strasznego. Wtedy będziesz mogła
  doświadczyś siebie jako Tej, Która
  Przebacza.” “Ale co takiego zrobisz?”
  Zapytała Mała Duszyczka nieco
  zdenerwowana. “Co będzie tak
  okropne?” “Och,” Odpowiedziała
  Życzliwa Dusza, mrugając
  porozumiewawczo okiem. “Na pewno
  coś wymyślimy.” Nagle Życzliwa
  Dusza spoważniała i powiedziała
  cichym głosem: “Masz rację, o jednym
  powinnaś wiedzieć.” “O czym?”
  Dociekała Duszyczka. “Będę musiał
  spowolnić moje wibracje i stanę się
  bardziej ciężki, by zrobić tę
  niezbyt-przyjemną-rzecz. Będę musiał
  udawać coś, co jest bardzo przeciwne
  mojej naturze. Muszę więc prosić cię o
  przysługę.” “Och, proś, o co chcesz.”
  Zapłakała Mała Duszyczka i zaczęła
  tańczyć i śpiewać: “Mogę być
  wyrozumiała. Mogę być
  wyrozumiała!” Wtedy zobaczyła, że
  Życzliwa Dusza jest nadal bardzo
  poważna. “Co takiego mogę zrobić dla
  ciebie?” Zapytała. “Jesteś aniołem
  zgadzając się zrobić to dla mnie.”
  “Oczywiście, że ta Życzliwa Dusza jest
  Aniołem.” Wtrącił się Bóg. “Wszyscy
  jesteśmy! Pamiętaj: Nie posłałem ci nic
  prócz aniołów.” Tak więc Mała
  Duszyczka chciała koniecznie
  wiedzieć, co też Życzliwa Dusza od
  niej oczekuje w zamian. “Co mogę dla
  ciebie zrobić?” Zapytała. “W chwili,
  gdy cię zaatakuję i pokonam,”
  Odpowiedziała Życzliwa Dusza. “w
  momencie, gdy to zrobię, najgorzej jak
  można sobie wyobrazić, w tej ważnej
  chwili…” “Tak?” Przerwała mu
  Duszyczka. “tak?…” “…pamiętaj, kim
  naprawdę jestem.” “Och, oczywiście,
  że będę!” Zapłakała Mała Duszyczka.
  “Obiecuję! Będę cię zawsze pamiętała
  takim, jakim widzę cię tu i teraz!” “To
  dobrze.” Odparła Życzliwa Dusza. “Bo
  widzisz, będę musiał tak bardzo
  udawać, że zapomnę siebie. I jeśli ty
  nie zapamiętasz, kim naprawdę jestem,
  być może nie będę mógł sobie tego
  przypomnieć przez długi czas. A jeśli
  nie będę wiedział, kim jestem, wtedy
  nawet ty możesz zapomnieć kim jesteś.
  Wtedy będziemy zgubieni. Będziemy
  potrzebowali jeszcze jednej duszy by
  przypomniała nam, kim jesteśmy.” “Na
  pewno tak nie będzie!” Mała
  Duszyczka obiecała ponowne. “Będę
  cię pamiętała. I podziękuję ci za ten
  dar, szansę doświadczenia Kim
  Naprawdę Jestem.”
  I tak porozumienie zostało zawarte.
  Mała Duszyczka weszła do nowego
  życia, ciesząc się, że jest Światłem,
  które jest wyjątkowe i ciesząc się na
  szansę doświadczenia części
  wyjątkowości zwanej Przebaczeniem.
  Duszyczka czekała z niepokojem na
  moment doświadczenia siebie jako Tej,
  Która Przebacza i aby podziękować
  jakiejkolwiek duszy, która jej to
  umożliwi. I tak, gdy tylko nowa dusza
  pojawiła się na scenie jej życia, czy
  przynosiła radość czy smutek –
  szczególnie, jeśli przynosiła smutek –
  Duszyczka myślała o tym, co
  powiedział jej Bóg. “Pamiętaj o tym
  zawsze,” Bóg uśmiechał się. “nie
  posłałem ci nic prócz aniołów.”

   1. No, Martinez! Ale żeś mnie odciął od świata zagęszczonych energii!
    Byłam w tym wierszu tam. Dłuższą chwilę potrzebowałam, aby wrócić do tzw. dorosłej.
    Dzieci, nasze, ziemskie nie znają słowa ,,przebaczenie” i dlatego tak łatwo i szybko zapominają.
    Przez gąszcz nazwanych rzeczy, postaw, sytuacji najłatwiej przejść jako dziecko.
    Nie będę już niczego nazywać.

    Martinez, wklejając ten ,,wierszyk”, zostałeś mistrzem świata!

    Serdecznie pozdrawiam.
    PS. Wrzucaj takie cudeńka. W naszej knajpce, u Jarka, można naprawdę wiele!

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.