Ekologia i przyroda

Czy będzie koniec świata? Oto odpowiedź na Wasze pytanie, rzucane czasami żartem

Oto odpowiedź na Wasze pytanie, rzucane czasami żartem: „Czy będzie koniec świata”?

zmiany klimatuOn się odbywa każdego dnia, trwa od bardzo długiego okresu czasu. My tego nie zauważamy, przynajmniej większość z nas. Przyzwyczajamy się do coraz gorszych warunków życia, do wojen, anomalnych zmian klimatycznych, zapaści ekonomii, do newsów o globalnym wielkim wymieraniu.

Pożary w Indonezji zostały określone jako „największa katastrofa ekologiczna w historii planety„. Przypomnijmy, że dzisiejsze pustkowia Sahary i Australii przed tysiącami lat były porośnięte bujną roślinnością. Tylko człowiek poprzez wypalanie roślinności doprowadził do pustynienia. To samo dzieje się teraz w Indonezji. Pożary te rozciągają się na przestrzeni aż 5000 kilometrów i obejmują praktycznie cały archipelag Indonezji.Wymiera lokalna, unikatowa flora i fauna. Już teraz mówi się, że wiele gatunków jest zagrożonych wyginięciem.

Za pożary odpowiadają tamtejsze elity polityczne i ich żądza zysku – o tym piszą obywatele Indonezji jak i Polacy tam mieszkający:

pożary w IndonezjiSytuacja jest katastrofalna. Setki tysięcy ludzi trafiło do szpitali. Tysiące lub więcej zmarło. Wymierają gatunki, kraj pustynieje. Pożarów które od zawsze były wzniecane przez rolników, nie ma co i nie ma kto gasić. Bo od dwóch lat trwa susza a straż pożarna już nie jest w stanie sobie poradzić z pożarami, które wymknęły się spod kontroli.

Warto też dodać, że podobne, choć inne procesy dzieją się w Polsce. Od wielu dekad mamy największe w Europie braki wody. Susza w Polsce z małymi przerwami trwa od 2012 roku. W tym roku była wyjątkowo dotkliwa. Rolnicy stracili ponad 1/3 plonów – popatrzcie na ceny różnych owoców i warzyw na targowiskach i w sklepach. Te które są w sprzedaży, są małe i wysuszone. Energetycy mówią, że zimą grożą nam kolejne przerwy w dostawach energii, bo rzeki nadal notują rekordowo niskie stany.

Nic nie wskazuje na to, że zmiany klimatyczne ustaną po tym, jak w przyszłym roku rekordowo silny prąd El Nino osłabnie. Rządy i kapitaliści dostrzegli intratną niszę na rynku. Wymyślili pełną luk i błędów teorię o globalnym ociepleniu. Wprowadzili podatki, ograniczenia, i zarabiają na tym miliardy dolarów. Są to sumy niewyobrażalne dla nas, przeciętnych zjadaczy chleba. Obrzydzili wielu ludziom tematy takie jak ochrona przyrody czy zmiany klimatyczne, których nie sposób już ignorować.

Chciwość korporacji i korupcja doprowadziły do największej katastrofy ekologicznej w dziejach (video):

Podsumował: Jarek Kefir

Czy uważasz moje artykuły za wartościowe? Za odkrywające coś więcej niż te w nastawionych zarobek i dezinformację mediach? Uważasz że wnoszą do Twojego życia coś pozytywnego? Możesz wesprzeć ideę mojej strony, jest to dobrowolne i nieobowiązkowe. Nie ma u mnie abonamentów, przymusowych prenumerat, cen za artykuły.
–Poniżej opisałem, jak to zrobić, link:
https://jarek-kefir.com/wsparcie/

 

24 odpowiedzi »

 1. nie bardzo rozumie te wszystkie lamenty ,swiat istnieje dluzej niz historia i zawsze zmiany powodowaly ze swiat szedl do przodu,wydawalo by sie ze z cala nasza swiadomoscia zmian, powinnibylismy sie przystosowac do nadciagajacych przemian w naszym wszechswiecie ,ewolucja nie ma konca,epoka lodowcowa ,teraz wysokie temperartury ,i co my wogole mozemy na tym najpiekniejszym ze swiatow ,nie ludzmy sie nadzieja ze jestesmy kims wiecej niz jednym z ogniw wszechswiata,co jest naszym przeznaczeniem….boooo nie wiemy i nigdy sie nie dowiemy

 2. Lepiej będzie jak ten świat zniknie…to więzienie i miejsce tortur…rządzone przez jahwe-szatana-demiurga…

 3. Lepiej,jeśli ten świat-więzienie i miejsce tortur…rządzone przez jahwe-demiurga-szatana…zniknie…

 4. raczej końca świata w rozumieniu „końca” nie będzie. To, co kończy się na naszych oczach, to życie, jakie znamy, tj. bez działań wojennych i zmian Matki Natury. Można więc powiedzieć, że kończy się świat, jaki znamy i pojmujemy. To cykl, który jest nieunikniony. Ludzie mają świadomość, że Matka Natura, to siła wyższa i co by nie zrobili, to nie zmienią tego. Ludzie mają też świadomość, że człowiek, to siła niższa i co by nie zrobili, tego również nie zmienią, bo zegar okultystów „tyka” z niespotykaną precyzją.

  W 2016 rozpoczyna się reset – 6x6x6=2(0)16

  ten film zrobił na mnie wyjątkowe wrażenie. Warto go obejrzeć

  MEGA KŁAMSTWO I WIELKI UCISK

  • bardzo niewłaściwie szufladkujesz mnie. obejrzyj do końca bo z pierwszych minut złe wnioski wyciągasz. no chyba ze boisz się zmieniać własne poglądy a krową chyba nie jesteś

 5. Jak wybito inteligencję w latach 1939 -1956 to co się dziwisz. Od około 70 lat w Polsce nie ma elit im nie będzie, no chyba że rozpoczniemy odbudowę a na to potrzeba jakieś 20 lub 25 lat czyli jedno pokolenie. Nie mamy tyle czasu, trzeba było robić to już 1989 to już byśmy teraz mieli przynajmniej jakieś podstawy ale wiadomo jak była sytuacja w tamtych czasach, klątwa okrągłego stołu nadal wisi nad nami. Dla mnie Bóg, Honor i Ojczyzna nie istnieje natomiast istnieje WOLNOŚĆ,HONOR,ODWAGA wszystko tak samo ważne , równorzędne.

 6. roni. myślę, że bez odwagi nie ma wolności a bez wolności nie ma honoru;)
  może DUCHOWOŚĆ + SZACUNEK = POLSKA

 7. qrwa, to co widzimy w metrixowym systemie, to totalne zero przy sprawach, o których opowiada ten człowiek. Co się na tym chorym świecie dzieje?

  • Tam każdy polityk jest punktowany. Ale cóż, mamy wybór. Albo zaakceptować tę cywilizację z całym dorobkiem inwentarza, tego naszego gruchota, i próbować coś zmienić. Albo rezygnujemy z polityków, liderów, zasad, policji, armii – i wracamy do jaskiń. Albo jeszcze lepiej – na drzewa. 🙂

 8. dostałem info, że dziś o 22:55 tvp2 ma ciekawy „hit dnia” pod ciekawym tytułem „Scjentolodzy wyruszają na wojnę”. hmmm, ciekawe, ciekawe

 9. Jarek, ja wiem, że Ty już masz mnie dość. Ale, to dopiero się zacznie:-) Bądź Moją tele… Zmysłowym… Płomieniem… Nie mogę się kurwa odciąć od tego gówna…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.