Ciekawe

BYŁ ATEISTĄ JEDNAK ATEIZM OKAZAŁ SIĘ NIEWYDOLNY I NIE DAŁ MU ODPOWIEDZI

Zaczynał jako ateista, ale ateizm okazał się niewydolny i nie dawał odpowiedzi

Artykuł i nagranie video o metafizyce i pułapkach logicznego, racjonalnego rozumu. Opisuje on historię Michaela Newtona, zadeklarowanego ateisty i terapeuty, który posługiwał się hipnozą. Przypadek sprawił, że trafił na niesamowitą metodę hipnotyczną, pozwalającą pacjentowi na przypomnienie sobie poprzednich żyć i traum z nimi związanych.

Oowszechnie obowiązujące doktryny (ateistyczny racjonalizm jak i ziemskie religie), są niewydolne i nie dają odpowiedzi na fundamentalne człowiecze pytania. Brak odpowiedzi powoduje szereg konfliktów w podświadomości u miliardów ludzi. Przede wszystkim powstaje podświadomy lęk.

Z drugiej strony, religie redukują duchowość o 99%. Sprowadzają ją do mechanicznie powtarzanych modłów i rytuałów, pełniących bardziej funkcję społeczną (kontrolną) niż duchową. Zaś praktyka duchowa – np medytacja, joga, wizualizacje itp – są w wielu religiach zabronione, bo to niby „szatańskie„. I tu ateizm idzie tylko maleńki krok dalej, i redukuje duchowość o 100%.

Wstęp: Jarek Kefir


duchowość

Cytuję: „Jednym z tematów, który mnie najbardziej fascynuje jest reinkarnacja. Dopiero przed kilkoma laty dotarło do mnie, że koncepcja ta jest prawdą, która dotyczy nas wszystkich. Jest to jedna z najbardziej celowo ukrywanych przed człowiekiem prawd o nim samym. Jako, że znajdujemy się w okresie gdzie na jaw wyjdą wszelkie kłamstwa i fałsz, a prawda wreszcie dojdzie do świadomości ogółu, nie mam wątpliwości, że prawda o reinkarnacji w niedalekiej przyszłości będzie światu ujawniona.

Zdumiewa mnie powszechna  ludzka ignorancja oraz wyśmiewanie dotyczące reinkarnacji. Lubię poruszać ten temat podczas prowadzonych przez siebie rozmów i zauważyłem, że dla ludzi kojarzy się to zagadnienie jedynie z azjatycką kulturą i filozofią, oraz byciem zwierzęciem, w którymś wcieleniu. Spędziłem kiedyś sporo czasu na badanie tej koncepcji i jedną z pozycji, która wywarła na mnie największy wpływ i popchnęła do przodu jest książka amerykańskiego, dyplomowanego  hipnoterapeuty Michaela Newtona – „Wędrówka Dusz”. Na pewno w przyszłości przybliżę bardziej tą książkę na swoim blogu. Autor, który ma doktorat z doradztwa personalnego oraz jest członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Psychologii Szkolnej odkrył metodę cofania swoich pacjentów podczas sesji hipnozy do wspomnień z poprzednich wcieleń. W czasie późniejszej pracy z pacjentami odkrył również, że można oczyma pacjenta wejrzeć w świat ducha, czyli okres, który dusza spędza pomiędzy swoimi wcieleniami.

Wspomina o tym na początku swojej książki słowami:

„Moje zainteresowanie reinkarnacją i metafizyką miało jedynie charakter czysto teoretyczny  do momentu, gdy rozpocząłem leczenie stanów bólowych u pewnego młodego człowieka. Pacjent ten uskarżał się na chroniczny ból prawej strony ciała, nękający go przez całe życie. Jedną z metod hipnoterapii, służącą uśmierzaniu bólu, jest nakierowanie pacjenta na zwiększenie bólu tak, by nauczył się go zmniejszać i w ten sposób osiągać nad nim kontrolę. Podczas jednej z naszych sesji związanych z intensyfikacją bólu, człowiek ten, aby odtworzyć swoje cierpienie, wyobraził sobie, że został pchnięty nożem. Szukając źródeł tego obrazu, ostatecznie odkryłem, że podczas I wojny światowej był on żołnierzem i zginął pchnięty bagnetem we Francji. Dzięki temu byliśmy w stanie całkowicie wyeliminować ból. Zachęcony przez pacjentów zacząłem eksperymentować, cofając niektórych z nich w czasie przed ich ostatnie życie na Ziemi.

Początkowo zależało mi, aby integracja obecnych potrzeb, przekonań i obaw stworzyła wyobrażenie wspomnień. Wkrótce jednak  zdałem sobie sprawę, że nasze głęboko zakorzenione wspomnienia zawierają zespół przeszłych doświadczeń, zbyt prawdziwych i połączonych ze sobą, aby można je było zignorować. Uświadomiłem sobie, jak ważny z punktu widzenia terapii jest związek pomiędzy ciałem a wydarzeniami z naszych poprzednich wcieleń oraz tym, kim jesteśmy dzisiaj. Następnie dokonałem odkrycia o niezwykłym znaczeniu. Zorientowałem się, że istnieje możliwość wejrzenia w świat duchowy przy pomocy oczu umysłu hipnotyzowanej osoby, która może zdawać relację z życia pomiędzy kolejnymi wcieleniami na Ziemi. Tym, co otworzyło mi drzwi do świata duchowego, był przypadek kobiety w średnim wieku, będącej niezwykle wrażliwym medium hipnotycznym. Opowiadała mi o poczuciu samotności i odosobnienia będąc na tym delikatnym etapie, kiedy pacjent kończy opisywanie swojego ostatniego życia. Ta niezwykła indywidualność prawie samodzielnie wkroczyła na najwyższy poziom świadomości. Nie zdając sobie sprawy z tego, że w istocie podałem nadzwyczaj krótką komendę do tego działania, zasugerowałem jej, aby znalazła przyczynę swej obecnej samotności. W tym momencie mimowolnie użyłem jednego ze słów inicjujących duchowe przywołanie. Zapytałem również, czy miała szczególnie bliską grupę przyjaciół, za którymi tęskni.

Wówczas moja pacjentka zaczęła nagle płakać. Kiedy poprosiłem ją, żeby powiedziała, co się stało, wyrzuciła z siebie: „ Tęsknię za niektórymi przyjaciółmi z mojej grupy i dlatego jestem tak samotna na Ziemi.” Byłem zakłopotany i zapytałem, gdzie dokładnie znajdowała się ta grupa przyjaciół. „Tutaj, w moim wiecznym domu”, odpowiedziała po prostu, „ i w tej chwili patrzę na nich wszystkich! ”. Zakończyłem sesję z tą pacjentką i przesłuchując jej nagranie zauważyłem, że znalezienie świata duchowego wymagało poszerzenia regresji z poprzedniego życia. Istnieje wiele książek dotyczących poprzednich żywotów, ale żadna, z którą się zetknąłem, nie mówi o naszym życiu w postaci dusz lub też o tym, jak właściwie podejść do duchowych wspomnień ludzi. Postanowiłem sam przeprowadzić badania i dzięki praktyce rozwinąłem umiejętność wkraczania do świata duchowego poprzez moich pacjentów. Zrozumiałem również, że odnalezienie swojego miejsca w świecie duchowym było dla nich znacznie ważniejsze niż opis ich poprzednich ziemskich wcieleń.

Trzeba zaznaczyć, że Michael Newton jest z natury sceptykiem. Obraz i wizja świata duchowego powstała z relacji dwudziestu dziewięciu pacjentów, którym Newton zadawał niesugestywne pytania dotyczące tego  jak wygląda życie pomiędzy wcieleniami. Każdy z przepytywanych pacjentów był inny. Jedni byli wyznawcami jakiejś religii, inni ateistami. Niektórzy mieli własne, indywidualne przekonania, poglądy i filozofie dotyczące życia po śmierci. Tym co najbardziej zdumiewa i daje do myślenia są zbieżne odpowiedzi na pytania zadawanie w trakcie sesji hipnozy przez Newtona: „Badania posuwały się niezwykle powoli, ale w miarę, jak rosła ilość rozpatrzonych przeze mnie przypadków, uzyskałem w końcu dostatecznie dokładny obraz świata wiecznego, w którym żyją nasze dusze. Odkryłem, że myśli o świecie duchowym dotyczą prawd uniwersalnych wśród dusz ludzi żyjących na Ziemi. To właśnie spostrzeżenia tak wielu rozmaitych ludzi przekonały mnie, że ich twierdzenia są wiarygodne. Nie jestem osobą religijną, ale odkryłem, że w miejscu, gdzie udajemy się po śmierci, panuje ład i porządek i uświadomiłem sobie, że istnieje wspaniale skonstruowany plan życia oraz życia po śmierci. „

Sam autor zaznacza, że zaczynał jako ateista, a prowadzone przez dziesięć lat badania przewróciły do góry nogami jego światopogląd. Dzisiaj mówi o sobie: :”Aby być całkiem szczery, zaczynałem swoje badania jako ateista.  Nie wierzyłem w Boga. Nie wierzyłem w istnienie niczego po śmierci z wyjątkiem ostatecznej nieświadomości. Moi klienci w pewien sposób wciągnęli mnie w to wszystko „krzyczącego i kopiącego”. Co z resztą zabrało całe lata pracy z nimi. Zbieżność ich relacji wraz ze świadomością tego co robię w mojej pracy z hipnozą. Kontynuowanie jej oraz jednoczesne prowadzenie własnoręcznych badań, ostatecznie doprowadziło mnie do punktu, w którym mogę dziś śmiało powiedzieć, że wierzę w moc wyższą ode mnie – źródło wszelkiego życia oraz inteligencji. Sednem całej tej koncepcji reinkarnacji jest zmierzanie do osiągnięcia stanu doskonałości. Do ponownego połączenia się z tym źródłem, z którego pochodzimy.”

Polecam wywiad z Michaelem Newtonem, w którym dowiecie się dużo więcej na temat jego pracy i badań oraz książki „Wędrówka Dusz”:

Źródło: https://globalneprzebudzenie.wordpress.com/2015/11/25/michael-newton-o-swojej-ksiazce-wedrowka-dusz/

8 odpowiedzi »

 1. Ateizm jest niewydolny, ponieważ nie daje nam odpowiedzi na podstawowe pytania, jakie sobie zadajemy, takie jak: „skąd tu przyszliśmy”, „dokąd zmierzamy”, „co się dzieje po śmierci”, „jaki jest sens życia człowieka”? Zdaniem ateistów/racjonalistów, tudzież nihilistów, wszystko powstało przez przypadek, tudzież na drodze darwinowskiej ewolucji. Po śmierci nie czeka nas nic, nie ma czegoś takiego jak intuicja, świat duchowy. Istnieje tylko to, co materialne. Jak możesz zobaczyć na własne oczy, dotknąć, lub jest to poparte „naukowymi” badaniami, wtedy można w to uwierzyć. I dzisiaj właśnie można zaobserwować, jak materialistyczny ateizm stał się nową religią dla mas, w szczególności lemingów.

  • Ruda90 – nie masz pojęcia o tym, czym jest ateizm, a głos zabierasz. Ateista, to odwrotność leminga, któremu możesz wmówić co ci się podoba. Ateista, to ktoś, komu od dzieciństwa próbują i ksiądz, i otoczenie, i rodzice przeorać beret na wzór i podobieństwo swoje. Trzeba być kimś, aby się spod ich indoktrynacyjnych zapędów wyzwolić – innymi słowy przyszły ateista musi zdobyć się na odwagę myślenia własnym mózgiem – do tego leming nie jest zdolny. I nie sugeruj się przytoczoną tu jedną z myśli wielkiego Alberta Einsteina – on tylko chciał powiedzieć, że nie zrozumiał fundamentalnych praw rządzących Wszechświatem dzięki racjonalnemu rozumowi, bo ich zrozumienie jest niemożliwe w żaden sposób. Leming, który o tym nie wie, stworzy sobie bajeczkę o bogu, który mu to wszystko wyjaśni w odpowiednim czasie, ale to tylko bajeczki, jak te, które opowiadają w transie (pijanym widzie) różni ludzie różnym michaelom newtonom (nawiasem mówiąc ten facet ściemnia o tym, że odkrył metodę cofania się do poprzednich istnień – o tym się czyta od wielu lat). „Uśpieni” gadają o czym wcześniej gdzieś usłyszeli, przeczytali, albo coś wyśnili, a co pozostało w ich podświadomości, z której hipnoza wyciąga „wspomnienia”, jak iluzjonista królika z kapelusza.

   Ateizm jest niewydolny tak, jak bóg, który nie potrafi podnieść stworzonego przez siebie kamienia –
   tylko, że ateizmowi nikt nie każe być doskonałym…

   Ateizm to religia??? A gdzie masz świątynie tej „religii” i jaki bóg w nich urzęduje? gdzie jej obrzędy? gdzie święte księgi i kościoły? A może powiesz gdzie jest najbliższe nabożeństwo ateistyczne i jaki „ksiądz” będzie je prowadził? Bredzisz nie zastanawiając się nad tym co wypisujesz, bo masz przeorany beret i sama jesteś lemingiem nie zdając sobie z tego sprawy i nie przyjmując do wiadomości tego, że mogą tobą manipulować pociągając za sznurki, których nie chcesz widzieć. Twój spokój zakłócają ci przeklęci ateiści, którzy nie wierzą w kolejne życie i boisz się, że jednak mogą mieć rację. Ateista nie boi się tej możliwości i nie będzie spędzał życia na kolanach – taka jest różnica pomiędzy tobą a ateistą Ruda90.

 2. A kto powiedział że ateizm ma dawać jakąś odpowiedź ? Poza tym nikt nie broni ateiście medytować, skoro jest udowodnione naukowo, że medytacja działa. xD
  Poza tym ateizm to niewiara w istnienie Boga, a nie nieistnienie Boga. Bóg, gdyby istniał, nie zniknąłby na skutek czyjegoś ateizmu, więc możesz spać spokojnie. xD : )
  Reasumując, tak aby wszyscy dobrze mnie zrozumieli, ateizm ma się tak naprawdę nijak do istnienia czy nieistnienia Boga. xD

  • „Poza tym ateizm to niewiara w istnienie Boga, a nie nieistnienie Boga” – pisząc tak, robisz z ateizmu religię, bo niewiara w istnienie boga, to wiara w jego nieistnienie, a ateizm religią nie jest (wyjaśniłem to skrótowo powyżej, Rudej 90).
   Jeśli już chcesz definiować ateizm od tej strony, to można powiedzieć jedynie, że ateizm nie bierze pod uwagę istnienia bóstw, taka hipoteza jest mu całkowicie obca – inaczej mówiąc olewa ten problem, bez wypowiadania się na ten temat. (W przeciwieństwie do „ateistów” walczących, którzy są ANTYTEISTAMI).

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.