BYŁ ATEISTĄ JEDNAK ATEIZM OKAZAŁ SIĘ NIEWYDOLNY I NIE DAŁ MU ODPOWIEDZI

Zaczynał jako ateista, ale ateizm okazał się niewydolny i nie dawał odpowiedzi

Artykuł i nagranie video o metafizyce i pułapkach logicznego, racjonalnego rozumu. Opisuje on historię Michaela Newtona, zadeklarowanego ateisty i terapeuty, który posługiwał się hipnozą. Przypadek sprawił, że trafił na niesamowitą metodę hipnotyczną, pozwalającą pacjentowi na przypomnienie sobie poprzednich żyć i traum z nimi związanych.

Oowszechnie obowiązujące doktryny (ateistyczny racjonalizm jak i ziemskie religie), są niewydolne i nie dają odpowiedzi na fundamentalne człowiecze pytania. Brak odpowiedzi powoduje szereg konfliktów w podświadomości u miliardów ludzi. Przede wszystkim powstaje podświadomy lęk.

Z drugiej strony, religie redukują duchowość o 99%. Sprowadzają ją do mechanicznie powtarzanych modłów i rytuałów, pełniących bardziej funkcję społeczną (kontrolną) niż duchową. Zaś praktyka duchowa – np medytacja, joga, wizualizacje itp – są w wielu religiach zabronione, bo to niby „szatańskie„. I tu ateizm idzie tylko maleńki krok dalej, i redukuje duchowość o 100%.

Wstęp: Jarek Kefir


duchowość

Cytuję: „Jednym z tematów, który mnie najbardziej fascynuje jest reinkarnacja. Dopiero przed kilkoma laty dotarło do mnie, że koncepcja ta jest prawdą, która dotyczy nas wszystkich. Jest to jedna z najbardziej celowo ukrywanych przed człowiekiem prawd o nim samym. Jako, że znajdujemy się w okresie gdzie na jaw wyjdą wszelkie kłamstwa i fałsz, a prawda wreszcie dojdzie do świadomości ogółu, nie mam wątpliwości, że prawda o reinkarnacji w niedalekiej przyszłości będzie światu ujawniona.

Zdumiewa mnie powszechna  ludzka ignorancja oraz wyśmiewanie dotyczące reinkarnacji. Lubię poruszać ten temat podczas prowadzonych przez siebie rozmów i zauważyłem, że dla ludzi kojarzy się to zagadnienie jedynie z azjatycką kulturą i filozofią, oraz byciem zwierzęciem, w którymś wcieleniu. Spędziłem kiedyś sporo czasu na badanie tej koncepcji i jedną z pozycji, która wywarła na mnie największy wpływ i popchnęła do przodu jest książka amerykańskiego, dyplomowanego  hipnoterapeuty Michaela Newtona – „Wędrówka Dusz”. Na pewno w przyszłości przybliżę bardziej tą książkę na swoim blogu. Autor, który ma doktorat z doradztwa personalnego oraz jest członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Psychologii Szkolnej odkrył metodę cofania swoich pacjentów podczas sesji hipnozy do wspomnień z poprzednich wcieleń. W czasie późniejszej pracy z pacjentami odkrył również, że można oczyma pacjenta wejrzeć w świat ducha, czyli okres, który dusza spędza pomiędzy swoimi wcieleniami.

Wspomina o tym na początku swojej książki słowami:

„Moje zainteresowanie reinkarnacją i metafizyką miało jedynie charakter czysto teoretyczny  do momentu, gdy rozpocząłem leczenie stanów bólowych u pewnego młodego człowieka. Pacjent ten uskarżał się na chroniczny ból prawej strony ciała, nękający go przez całe życie. Jedną z metod hipnoterapii, służącą uśmierzaniu bólu, jest nakierowanie pacjenta na zwiększenie bólu tak, by nauczył się go zmniejszać i w ten sposób osiągać nad nim kontrolę. Podczas jednej z naszych sesji związanych z intensyfikacją bólu, człowiek ten, aby odtworzyć swoje cierpienie, wyobraził sobie, że został pchnięty nożem. Szukając źródeł tego obrazu, ostatecznie odkryłem, że podczas I wojny światowej był on żołnierzem i zginął pchnięty bagnetem we Francji. Dzięki temu byliśmy w stanie całkowicie wyeliminować ból. Zachęcony przez pacjentów zacząłem eksperymentować, cofając niektórych z nich w czasie przed ich ostatnie życie na Ziemi.

Początkowo zależało mi, aby integracja obecnych potrzeb, przekonań i obaw stworzyła wyobrażenie wspomnień. Wkrótce jednak  zdałem sobie sprawę, że nasze głęboko zakorzenione wspomnienia zawierają zespół przeszłych doświadczeń, zbyt prawdziwych i połączonych ze sobą, aby można je było zignorować. Uświadomiłem sobie, jak ważny z punktu widzenia terapii jest związek pomiędzy ciałem a wydarzeniami z naszych poprzednich wcieleń oraz tym, kim jesteśmy dzisiaj. Następnie dokonałem odkrycia o niezwykłym znaczeniu. Zorientowałem się, że istnieje możliwość wejrzenia w świat duchowy przy pomocy oczu umysłu hipnotyzowanej osoby, która może zdawać relację z życia pomiędzy kolejnymi wcieleniami na Ziemi. Tym, co otworzyło mi drzwi do świata duchowego, był przypadek kobiety w średnim wieku, będącej niezwykle wrażliwym medium hipnotycznym. Opowiadała mi o poczuciu samotności i odosobnienia będąc na tym delikatnym etapie, kiedy pacjent kończy opisywanie swojego ostatniego życia. Ta niezwykła indywidualność prawie samodzielnie wkroczyła na najwyższy poziom świadomości. Nie zdając sobie sprawy z tego, że w istocie podałem nadzwyczaj krótką komendę do tego działania, zasugerowałem jej, aby znalazła przyczynę swej obecnej samotności. W tym momencie mimowolnie użyłem jednego ze słów inicjujących duchowe przywołanie. Zapytałem również, czy miała szczególnie bliską grupę przyjaciół, za którymi tęskni.

Wówczas moja pacjentka zaczęła nagle płakać. Kiedy poprosiłem ją, żeby powiedziała, co się stało, wyrzuciła z siebie: „ Tęsknię za niektórymi przyjaciółmi z mojej grupy i dlatego jestem tak samotna na Ziemi.” Byłem zakłopotany i zapytałem, gdzie dokładnie znajdowała się ta grupa przyjaciół. „Tutaj, w moim wiecznym domu”, odpowiedziała po prostu, „ i w tej chwili patrzę na nich wszystkich! ”. Zakończyłem sesję z tą pacjentką i przesłuchując jej nagranie zauważyłem, że znalezienie świata duchowego wymagało poszerzenia regresji z poprzedniego życia. Istnieje wiele książek dotyczących poprzednich żywotów, ale żadna, z którą się zetknąłem, nie mówi o naszym życiu w postaci dusz lub też o tym, jak właściwie podejść do duchowych wspomnień ludzi. Postanowiłem sam przeprowadzić badania i dzięki praktyce rozwinąłem umiejętność wkraczania do świata duchowego poprzez moich pacjentów. Zrozumiałem również, że odnalezienie swojego miejsca w świecie duchowym było dla nich znacznie ważniejsze niż opis ich poprzednich ziemskich wcieleń.

Trzeba zaznaczyć, że Michael Newton jest z natury sceptykiem. Obraz i wizja świata duchowego powstała z relacji dwudziestu dziewięciu pacjentów, którym Newton zadawał niesugestywne pytania dotyczące tego  jak wygląda życie pomiędzy wcieleniami. Każdy z przepytywanych pacjentów był inny. Jedni byli wyznawcami jakiejś religii, inni ateistami. Niektórzy mieli własne, indywidualne przekonania, poglądy i filozofie dotyczące życia po śmierci. Tym co najbardziej zdumiewa i daje do myślenia są zbieżne odpowiedzi na pytania zadawanie w trakcie sesji hipnozy przez Newtona: „Badania posuwały się niezwykle powoli, ale w miarę, jak rosła ilość rozpatrzonych przeze mnie przypadków, uzyskałem w końcu dostatecznie dokładny obraz świata wiecznego, w którym żyją nasze dusze. Odkryłem, że myśli o świecie duchowym dotyczą prawd uniwersalnych wśród dusz ludzi żyjących na Ziemi. To właśnie spostrzeżenia tak wielu rozmaitych ludzi przekonały mnie, że ich twierdzenia są wiarygodne. Nie jestem osobą religijną, ale odkryłem, że w miejscu, gdzie udajemy się po śmierci, panuje ład i porządek i uświadomiłem sobie, że istnieje wspaniale skonstruowany plan życia oraz życia po śmierci. „

Sam autor zaznacza, że zaczynał jako ateista, a prowadzone przez dziesięć lat badania przewróciły do góry nogami jego światopogląd. Dzisiaj mówi o sobie: :”Aby być całkiem szczery, zaczynałem swoje badania jako ateista.  Nie wierzyłem w Boga. Nie wierzyłem w istnienie niczego po śmierci z wyjątkiem ostatecznej nieświadomości. Moi klienci w pewien sposób wciągnęli mnie w to wszystko „krzyczącego i kopiącego”. Co z resztą zabrało całe lata pracy z nimi. Zbieżność ich relacji wraz ze świadomością tego co robię w mojej pracy z hipnozą. Kontynuowanie jej oraz jednoczesne prowadzenie własnoręcznych badań, ostatecznie doprowadziło mnie do punktu, w którym mogę dziś śmiało powiedzieć, że wierzę w moc wyższą ode mnie – źródło wszelkiego życia oraz inteligencji. Sednem całej tej koncepcji reinkarnacji jest zmierzanie do osiągnięcia stanu doskonałości. Do ponownego połączenia się z tym źródłem, z którego pochodzimy.”

Polecam wywiad z Michaelem Newtonem, w którym dowiecie się dużo więcej na temat jego pracy i badań oraz książki „Wędrówka Dusz”:

Źródło: https://globalneprzebudzenie.wordpress.com/2015/11/25/michael-newton-o-swojej-ksiazce-wedrowka-dusz/

14 myśli w temacie “BYŁ ATEISTĄ JEDNAK ATEIZM OKAZAŁ SIĘ NIEWYDOLNY I NIE DAŁ MU ODPOWIEDZI

 1. Ateizm jest niewydolny, ponieważ nie daje nam odpowiedzi na podstawowe pytania, jakie sobie zadajemy, takie jak: „skąd tu przyszliśmy”, „dokąd zmierzamy”, „co się dzieje po śmierci”, „jaki jest sens życia człowieka”? Zdaniem ateistów/racjonalistów, tudzież nihilistów, wszystko powstało przez przypadek, tudzież na drodze darwinowskiej ewolucji. Po śmierci nie czeka nas nic, nie ma czegoś takiego jak intuicja, świat duchowy. Istnieje tylko to, co materialne. Jak możesz zobaczyć na własne oczy, dotknąć, lub jest to poparte „naukowymi” badaniami, wtedy można w to uwierzyć. I dzisiaj właśnie można zaobserwować, jak materialistyczny ateizm stał się nową religią dla mas, w szczególności lemingów.

   1. Jeżeli weźmie się, chociażby z Wikipedii, bardzo uproszczoną definicję ateizmu:

    ,,Ateizm – odrzucenie teizmu[1] lub pogląd[2][3] bądź doktryna[4][5] głosząca, że bogowie nie istnieją[6]. W najszerszym znaczeniu jest to brak wiary w istnienie boga, bóstw i sił nadprzyrodzonych, jako sprzecznych z rozumem i nienaukowych, oraz negujący potrzebę religii.”,

    to można powiedzieć, że zarówno teiści jak i ateiści zajmują się w równym stopniu tylko przypuszczeniami dotyczącymi istnienia tego samego obiektu, określonego jako bóg. Jedni posiadają wierzenia, drudzy je negują.

    Wspólnym mianownikiem ,,wierzących” i ,,niewierzących” jest intensywność wierzeń opartych na doktrynach będących w opozycji.
    W skrajnym przypadku tej intensywności, słowo ,,zagorzały” może cechować zarówno ateistę jak i teistę.
    Obydwie postawy muszą mieć głębokie przekonania, argumentację swych wierzeń, aby obstawać przy swoim i umieć obronić swój status.

    Ciekawą tu rzeczą jest fakt, że wychodząc z powszechnie istniejącego dualizmu, teizm stosunkowo późno otrzymał swoje jawne przeciwieństwo w postaci ateizmu.

    W potocznym słownictwie spłyca się, zawęża znaczenie słowa ,,wierzący”, ponieważ staje się ono identyfikatorem człowieka, który wierzy w istnienie boga.

    Człowiek, który w swych przekonaniach nie dopuszcza takiej opcji nazywany jest krótko : ,,niewierzący”. Jest to nieprawdą, gdyż przeciwnik teizmu jednakowo mocno wierzy, tyle, że w swoje przekonania.

    Uważam, że człowiek nie jest w stanie nie wierzyć.
    Osoba stojąca w opozycji do jakiejkolwiek ideologii, doktryny, równie silnie aktywuje cały swój obszar duchowy dla poparcia wyznawanej tezy, dla której równie nieustannie poszukuje potwierdzenia.

    Wierzenie [dawanie wiary] jest niczym innym, jak przyjęciem za prawdę tego, co się przeczytało lub usłyszało. Dotyczy to zarówno przekazów religijnych, jak i wiedzy naukowej, którą często posługują się przeciwnicy wyznawców religii.

    Wadliwość źródeł wiedzy w obydwu przypadkach jest oczywista, nie dająca żadnej pewności, a zatem pozostawia tę wiedzę jedynie w sferze przypuszczeń.

    Dlaczego tak uważam?

    Bezsprzecznie udowodniono, że większość pism, ksiąg, będących podstawą religijnych wierzeń, była podczas tłumaczeń poddawana odmiennej w stosunku do oryginału interpretacji, a wręcz fałszowana dla korzyści określonych organizacji, grup społecznych. Dodatkowo nagminne wprowadzanie tzw. nauk czysto ludzkich w postaci dogmatów uczyniło wiele religii niezgodnych z ich pierwotną wiedzą.

    Gdy idzie o podstawy naukowe, ich niepewność wynika z niedoskonałości środków i narzędzi poznania, które wczoraj wydawały się być doskonałymi, a dziś podlegają weryfikacji. Rodzą się i upadają teorie naukowe, które wyklucza badająca je, coraz to nowsza technologia. Nowe odkrycia nie pasują do wcześniejszych założeń, a wręcz wymykają się powszechnie znanym dotąd prawom. Ostatnimi czasy odkrywane są zjawiska, których opis nie mieści się w algorytmach dotychczasowej wiedzy, a ta staje się niewydolnym narzędziem dla racjonalnego opisu.

    Paradoksalnie tak, jak w religii przeszłość zniekształciła poznanie istoty rzeczy, tak w nauce przyszłość weryfikuje dzisiejszy stan, uznany za prawdę.

    Zatem, moim zdaniem, wyraźnie widać, że teizm i ateizm opierają się wyłącznie na przypuszczeniach, ponieważ to, co jest przyjęte jako prawda nie musi nią być i nie ma nic wspólnego z pewnością.

    Dwa tysiące lat w życiu ziemskich cywilizacji to okres bardzo krótki, a jednocześnie wystarczająco długi, aby żyjącym w nim pokoleniom stworzyć przekonania, wierzenia, ideologie, które nabywają z biegiem czasu cech prawdy, a wręcz normalności.

    Obecne czasy określa się mianem czasów przebudzania ludzkości. Jest to niczym innym jak przyjrzeniem się dotychczasowym wierzeniom, ich weryfikacją i próbą odrzucenia przypuszczeń na rzecz pewności – być może relatywnej, ale o wiele bardziej zbliżonej do istoty rzeczy.

    Na szczęście odkrywa się przed ludzkością drogi prowadzące do takowej pewności.

    Bezwzględnym warunkiem jest spojrzenie poprzez nierozerwalną, duchowo – materialną naturę człowieka. Spojrzenie na człowieka jako na skutek i przejaw w duchowo – materialnej manifestacji na planie ziemskim. Taki ogląd pozwala na odnajdywanie przyczyny. Ba, łączności z nią, wszak skutek wypływa z przyczyny.

    To co jeszcze niedawno uznawano za siły nadprzyrodzone, dziś są wyjaśniane w sposób racjonalny, co wcale nie umniejsza sferze duchowej. Nauka ją po prostu wyjaśnia, nie pozbawiając jej duchowości jako stanu rozumianego przez człowieka.

    Odkrywamy zdolności, umiejętności, jakie posiada w sobie duchowo – materialna istota ludzka.
    Moce, jakimi dysponuje człowiek łączą go z Wszechświatem i jego Kreacją, z Wyższą Inteligencją, w której jesteśmy zatopieni, gdzie personifikacja czegokolwiek jest tyle pomyłką, co krzywdą wyrządzoną ludzkości.

    Posiadaliśmy wiedzę na temat tych mocy i sposobu jej użycia.

    Dwa wydarzenia zamknęły nam te wiedzę:
    – spalenie Biblioteki Aleksandryjskiej w IV w.
    – sobór nicejski w 325 r. , który odrzucił wiedzę biblijną jako całość, pozostawiając fragmenty nie zawierające tejże wiedzy.

    Jest ona na szczęście odkrywana, przekazywana ludzkości, a w niektórych miejscach świata stosowana z powodzeniem.

    Ta wiedza stawia człowieka w pozycji czynnej jedności z Wszechświatem i jego Kreacją na takim poziomie, na którym spór o teizm czy ateizm staje się całkowicie nieprzydatny i zbędny.

    Serdecznie pozdrawiam.

  1. Ruda90 – nie masz pojęcia o tym, czym jest ateizm, a głos zabierasz. Ateista, to odwrotność leminga, któremu możesz wmówić co ci się podoba. Ateista, to ktoś, komu od dzieciństwa próbują i ksiądz, i otoczenie, i rodzice przeorać beret na wzór i podobieństwo swoje. Trzeba być kimś, aby się spod ich indoktrynacyjnych zapędów wyzwolić – innymi słowy przyszły ateista musi zdobyć się na odwagę myślenia własnym mózgiem – do tego leming nie jest zdolny. I nie sugeruj się przytoczoną tu jedną z myśli wielkiego Alberta Einsteina – on tylko chciał powiedzieć, że nie zrozumiał fundamentalnych praw rządzących Wszechświatem dzięki racjonalnemu rozumowi, bo ich zrozumienie jest niemożliwe w żaden sposób. Leming, który o tym nie wie, stworzy sobie bajeczkę o bogu, który mu to wszystko wyjaśni w odpowiednim czasie, ale to tylko bajeczki, jak te, które opowiadają w transie (pijanym widzie) różni ludzie różnym michaelom newtonom (nawiasem mówiąc ten facet ściemnia o tym, że odkrył metodę cofania się do poprzednich istnień – o tym się czyta od wielu lat). „Uśpieni” gadają o czym wcześniej gdzieś usłyszeli, przeczytali, albo coś wyśnili, a co pozostało w ich podświadomości, z której hipnoza wyciąga „wspomnienia”, jak iluzjonista królika z kapelusza.

   Ateizm jest niewydolny tak, jak bóg, który nie potrafi podnieść stworzonego przez siebie kamienia –
   tylko, że ateizmowi nikt nie każe być doskonałym…

   Ateizm to religia??? A gdzie masz świątynie tej „religii” i jaki bóg w nich urzęduje? gdzie jej obrzędy? gdzie święte księgi i kościoły? A może powiesz gdzie jest najbliższe nabożeństwo ateistyczne i jaki „ksiądz” będzie je prowadził? Bredzisz nie zastanawiając się nad tym co wypisujesz, bo masz przeorany beret i sama jesteś lemingiem nie zdając sobie z tego sprawy i nie przyjmując do wiadomości tego, że mogą tobą manipulować pociągając za sznurki, których nie chcesz widzieć. Twój spokój zakłócają ci przeklęci ateiści, którzy nie wierzą w kolejne życie i boisz się, że jednak mogą mieć rację. Ateista nie boi się tej możliwości i nie będzie spędzał życia na kolanach – taka jest różnica pomiędzy tobą a ateistą Ruda90.

 2. A kto powiedział że ateizm ma dawać jakąś odpowiedź ? Poza tym nikt nie broni ateiście medytować, skoro jest udowodnione naukowo, że medytacja działa. xD
  Poza tym ateizm to niewiara w istnienie Boga, a nie nieistnienie Boga. Bóg, gdyby istniał, nie zniknąłby na skutek czyjegoś ateizmu, więc możesz spać spokojnie. xD : )
  Reasumując, tak aby wszyscy dobrze mnie zrozumieli, ateizm ma się tak naprawdę nijak do istnienia czy nieistnienia Boga. xD

  1. „Poza tym ateizm to niewiara w istnienie Boga, a nie nieistnienie Boga” – pisząc tak, robisz z ateizmu religię, bo niewiara w istnienie boga, to wiara w jego nieistnienie, a ateizm religią nie jest (wyjaśniłem to skrótowo powyżej, Rudej 90).
   Jeśli już chcesz definiować ateizm od tej strony, to można powiedzieć jedynie, że ateizm nie bierze pod uwagę istnienia bóstw, taka hipoteza jest mu całkowicie obca – inaczej mówiąc olewa ten problem, bez wypowiadania się na ten temat. (W przeciwieństwie do „ateistów” walczących, którzy są ANTYTEISTAMI).

 3. Ach ci ludzie, jacy oni są wspaniali, bo zwierzęta i rośliny oraz inna przyroda „nieożywina” może jedynie być animistami.
  Tak na poważnie, ze moim ulubionym Gieorgijem Iwanowiczem Gurdżijewem to nie ma znaczenia czy ludzie są świadomi czy nieświadomi istoty rzeczy – nasz kochany Wszechświat potrzebuje energii jednych i drugich, jemu są obojetne bajki jakie sobie ci ludzie nawzajem opowiadają. Jest wszakże mała różnica pomiedzy pozyskaną energią od tych nieświadomych i tych świadomych, ale tę informaję należy sobie odszukać samemu, na tym polega caly pic.

   1. Oczywiście, że tak!
    Uważasz, że wpadną do nas w gościnę tylko Białorusini z paszportami i niezislamowani Czeczeni?
    Fala migracyjna z Afryki nie ustaje, a na Bliskim Wschodzie pod wielkim kotłem dorzuca się do ognia: Francja, Niemcy, Anglia. Rosja nie daruje Turcji. I migracja z tego ostatniego kraju przybierze na sile. Nie ma w Europie Sobieskiego.
    To tylko kwestia czasu, że we Francji i Niemczech będzie tak, jak obecnie w Szwecji.
    Wracać będą do Polski nasi, ale też imigranci w trosce o swoje życie. Tylko naiwniak uwierzy, że nasz niski socjal jest skuteczna zaporą.
    Zauważ, że na południu, na zachodzie i na północy Europy dzieje się cyrk, tylko w Polsce jest na razie cisza. Myślisz, Gmo, że tak pozostanie? Szczególnie na południu Polski?
    Daleka jestem od demonizowania, ale to naturalne, że tsunami po wejściu na ląd i spowodowaniu zniszczeń, cofa swoje wody. Ludzie uciekaja z kraju ogarniętego chaosem. Jakie ty, Gmo, masz swoje przypuszczenia rozwoju sytuacji? Czy wszystko zaczyna zmierzać do stabilizacji?

    W moim pojęciu ,,spolegliwa” Europejska ,,demokracja” nie dostała jeszcze dostatecznie mocno w dupę, a rządy dozbrajające wcześniej ISIS, a teraz udające zwalczanie go, tylko przyspieszą ten proces.

    Mam do ciebie Gmo pytanie. Czy to prawda, ze między innymi pod Bliskim Wschodem istoty z STS mają swoje bazy?
    I przy okazji: Skąd pochodzi Konfederacja istot STO? Jakie są jej cele, założenia i działania? Dotarłam do źródeł, które informują, że z tej konfederacji pochodził Jezus. Czy to prawda, że pokojowo nauczał o miłości z czwartego wymiaru, a STS stwarzając religię o całkiem przeciwnych podstawach skazali jego nauki na niepowodzenie?
    Bardzo dużą wiedzę przekazałeś na temat STS, lecz nigdy nie słyszałam, abyś wspominał o Konfederacji Istot STO [może to umknęło mojej uwadze]
    Jeśli miałbyś w tym temacie jakieś linki, byłabym wdzięczna. Lepiej z tłumaczeniem – mój angielski trochę kuleje – zwłaszcza w fachowej terminologii.

    Serdecznie pozdrawiam.

     1. Dzięki, dzięki.
      Dzis w nocy, po pierwszej wklejałam kilka razy i nie ukazywało się ani pod twoim tekstem, ani w nickach po lewej stronie, na poczatku blogu. Dziś patrzę – jest i nawet z odpowiedzią! To tylko internet i nigdy z naszą ,,wiedzą cybernetyczną” nie dowiemy się czy to szwankuje elektronika, czy celowe blokady.

      Często przytaczam przyjętą definicję wierzenia. Coś co przeczytałeś lub usłyszałeś i uznałeś za prawdę to jest właśnie wierzenie – dawanie wiary i utożsamianie się z tym. Człowiek nie jest w stanie nie wierzyć. Może zmieniać swoje poglądy, ale zawsze je ma.
      Naszą dyskusję, dla mnie b. interesującą, przyrównuję do wagi, która kryje w sobie niepodważalną prawdę, a my póki co siedzimy na szalkach z naszymi racjami.
      Wiele z nich ma wspólny mianownik, ale … Mamy trochę inne spojrzenie.
      Zauważasz, że nadal trzymam się pewnych aspektów chrześcijaństwa. Zgadza się. Po weryfikacji, odrzuceniu wielu rzeczy, które okazały się tylko dogmatami, nadal [choć nie obyło się bez wewnętrznej, trudnej walki ], nadal pozostaje we mnie przekonanie co do pozytywu osoby, istoty Jezusa, a w zasadzie tego o czym mówił. Powiesz, że może wynikać to z mojego wychowania, gdzieś głęboko zakorzenionych przekonań, które jeszcze powinnam ,,przepracować”. Czyniłam to, jednak zawsze w mojej głowie jakiś wewnętrzny głos zadawał pytanie: ,,Dlaczego wiedzę Jezusa ukrywano, zniekształcono, stworzono na jej bazie religię, która zamiast przybliżać do tej wiedzy oddala?”
      Odnoszę wrażenie[bez urazy, znamy się nie od dziś 🙂 ], że ciebie nie wychowywano w takim duchu, ale to nie oznacza, że nie zacząłeś w swoim życiu poszukiwać jakiejś logiki, przyczyn, skutków zaistniałego stanu rzeczy. Zdobywając wiedzę, w sposób dla ciebie logiczny, stwarzasz swój świat, który nie jest hermetyczny, bo dzielisz się tą wiedzą.
      Pytanie do nas dwojga: ,, Czy są dowody, że Jezus to kebabowa ściema? Jakie są dowody, że ,,Kronosy” to prawda?”
      Obydwoje, siedząc po przeciwnych stronach wagi odpowiemy: ,, No jak to? Przecież jest napisane!” Na czym bazujemy, jeśli nie na starodawnych, odkrywanych zapisach? [nie mam tu na myśli bibli i tekstów pochodnych]
      No, że użyję raz jeszcze przykładu Jesusa. Skoro istoty z 4d mogą nami manipulować, jak tylko sobie życzą i dla ciebie wiadome jest, że Jezus to reptilowa ściema, to dlaczego księżycowe kebaby nie miałyby robić ściemy z ,,Kronosów”?
      Bo co? Bo do takiej wiedzy nie mają dostępu i nie są w stanie jej zmieniać?

      Dlaczego moją wiedzę można podwarzać, a twojej nie? Dlaczego twoją wiedzę można podwarzać, a mojej nie?
      Sam widzisz [przynajmniej ja tak widzę], że skoro STS mogą podszywać się pod wszystko, to ani twoje, ani moje przekonania nie muszą być do końca niepodważalne.
      Dochodzimy do absurdu, który wrzuca nas w jakiś pieprzony labirynt, gdzie prawie wszystko można zakwestionować.

      Nie chciałabym, abyś odczytywał mnie jako kogoś, kto uczepił się postaci Jezusa jak rzep psiego ogona.
      Wielu było na swiecie mądrych myslicieli. Niestety urwano nam słowiańską historię i trudno jest nam prztaczać myśli starożytnych Polan. Wyzbyto nas tej wiedzy.
      Użyję za przykład Arystotelesa, Platona – bardzo mądrych ludzi, których nauki przetrwały do dziś, ponieważ są ponadczasowe.
      Gdyby np. Arystoteles zagrażał ówczesnym władcom i aby zniekształcić jego nauki stworzonoby religię, to czy po ,,owocach” tejże religii można by było oceniać Arystotelesa? Nazywać go głupim i niedorzecznym bazując na zniekształconej o nim prawdzie?
      Czy wciskana średniowieczna ciemnota dla mas, długo jeszcze po odkryciach Kopernika, miałaby swiadczyć, że Kopernik był powiązany z nieczystymi siłami, tylko dlatego, że nie zgadzał się z powszechnie podtrzymywanymi, błędnymi prawami?
      Przykładów można by mnożyć wiele.
      Chociażby Gmo 🙂 Gdyby twoją wiedzę, jaką przekazujesz, uznano za niebezpiecznie rozprzestrzeniającą się i zagrażającą obecnym ,,władcom” , pewnie też stworzyliby zgromadzenia niby proGmo, a w gruncie rzeczy rozpieprzające twoje idee od środka. To stara jak świat taktyka niszcząca właściwe i mądre idee służące dobru ludzkości. No i co? Czy można powiedzieć, że Gmo to kebabowa ściema?
      No przecież nie byłoby to prawdą!
      Każdy człowiek tworzy sobie jakiś światopogląd, wierzenia. Bardzo mnie interesuje, jakie one byłyby wśród Słowian, gdyby nie chrzest w 966 r.
      Przecież mieliśmy swoje wierzenia, swoich bogów, o których wiedzę dziś sięodgrzebuje.
      Mówisz, że niepotrzebny jest człowiekowi księżycowy kebab, Jezus. Ale Słowianie też przecież mieli swoje bóstwa! Odpowiadające żywiołom, duchom Natury.
      Jak wyglądałyby nasze słowiańskie wierzenia dziś, gdyby nie było rzymsko katolickiej religii? Mówisz, że naszym bogiem jest między innymi Zeus. Czy dziś nie byłaby to jedna z personifikacji Wyższej Inteligencji, w której jestesmy zatopieni, choć niewielu potrafi się z nią łączyć?
      Jak przejawialibyśmy te wierzenia wobec Niego? Czy zachowalibyśmy zabraną nam moc łączności z energią Wszechświata?
      Tyle jest pytań i wątpliwości – chyba dobrze, bo człowiek poszukuje z nadzieją że znajdzie, przynajmniej na pewien czas zaspokoi swoją duszę.
      Nie ma nic piękniejszego od drogi, którą się idzie i ma swiadomość, że się nie kończy.
      Dzięki, że mam z kim pogadać i nie wychodzę przy tym na dziwaka. Chociaż, kto wie … 😀

      Serdecznie pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.