Czy Petru opłacał ludzi protestujących pod Trybunałem Konstytucyjnym?

Czy Petru opłacał ludzi protestujących pod Trybunałem Konstytucyjnym?

ryszard petruDo sieci wyciekło ciekawe nagranie video. Na jednym z ujęć do przemawiającego lidera Nowoczesnej, Ryszarda Petru, podchodzi demonstrant i mówi:

Przyjechałem bo ma pan pieniądze rozdawać niby. Za wyjście na ulicę.

Obecnie jego ugrupowanie ma 20% poparcie w sondażach. W założeniu miało ono zastąpić skompromitowaną aferami i antypolskimi działaniami Platformę Obywatelską. Petru proponuje to samo, co inny piewca barbarzyńskiego kapitalizmu – Janusz Korwin Mikke. Czyli absolutne rządy pieniądza.

Ręka wolnego rynku owszem, jest niewidzialna („niewidzialna ręka wolnego rynku„). Ale należy pamiętać o tym, że tą niewidzialną ręką ktoś zakulisowo steruje. Głównie są to bankierzy i szefowie korporacji. Petru jest reprezentantem interesów tego środowiska w Polsce. Jego postulaty są jeszcze bardziej radykalne niż postulaty PO.

Trzeba też pamiętać, że Petru był doradcą Leszka Balcerowicza, który z kolei wykonywał nakazy międzynarodowej finansjery. Balcerowicz szybko zdestabilizował gospodarkę kraju i wprowadził barbarzyński, prawie niczym nieograniczony kapitalizm neoliberalny. Polska za jego rządów stała się kolonią i zasobnikiem taniej siły roboczej.

Teraz do władzy doszedł PiS, który stara się ten trend odwrócić. Wprowadzają oni bardzo szybko te zmiany, które są potrzebne do tego, by Polska jakoś przetrwała nadciągający ogromny (właściwie już trwający) globalny kryzys. Jaki jest PiS, każdy widzi – konserwatyści katoliccy, mający fioła na punkcie Smoleńska.

Ale trzeba przyznać, że wprowadzają oni normalność, której w Polsce nie było od dawna. Niedawno w szybkim tempie zlikwidowali tzw bankowy tytuł egzekucyjny. BTE to nic innego jak zbrodnicze, bankowe bezprawie. W ten sposób władza, od ministrów i lokalnych polityków, po samorządowych kacyków z „wilkowyjskich” gmin w których rządzi PSL, wykańczała finansowo obywateli i przedsiębiorstwa.

Trybunał Konstytucyjny miał być „niezatapialnym lotniskowcem” Platformy Obywatelskiej, który miał w założeniu torpedować każdą nową ustawę nowego rządu. Mogło to spowodować kryzys państwa, co byłoby na rękę upadającej ekipie, która przez lata żyła ponad stan kosztem obywateli.

Poniżej o tym pisałem:
PO planowało zamach stanu posługując się Trybunałem Konstytucyjnym!
„Komitet Obrony Demokracji” zdemaskowany! Zobacz kto się za nim kryje!

11 myśli w temacie “Czy Petru opłacał ludzi protestujących pod Trybunałem Konstytucyjnym?

 1. No, nie wiem! Może to była podpucha, żeby skompromitować gościa? Nie jestem za Petru, (za Jarosławem również nie), ale wiem, że nie dużo trzeba, żeby kogoś pogrążyć.

 2. Da się zauważyć, że teraz nowym pupilkiem i „autorytetem” wszystkich tych „postępowych” mediów, został nie kto inny jak Ryszard Petru. PO jest już mocno skompromitowane w oczach wielu ludzi, zatem teraz pałeczkę „nowoczesnego”, „dobrze wyglądającego”, itd. przejmuje Petru. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że znowu część ludzi dała się nabrać na tego bankstera.

 3. „Kompromitacja działaczy PO na pogrzebie”

  Cytuję: „Jak wyglądał zapowiadany przez Platformę Obywatelską pogrzeb demokracji przed siedzibą PiS na ul. Nowogrodzkiej? No cóż, jeżeli liczycie na spektakularną manifestację i tłumy liczone w setki, a nawet tysiące ludzi – będziecie zawiedzeni. Pod siedzibą partii na ulicy Nowogrodzkiej zjawiło się… 13 osób. Co prawda mieli ze sobą skromną drewnianą trumnę, w której symbolicznie złożono demokrację, ale… całość wypadła naprawdę słabo

  Jak tak dalej pójdzie, PO nie będzie musiała w ogóle rejestrować swoich protestów, bo zgromadzenia publiczne wymagające rejestracji zaczynają się od…15 osób. Na to wydarzenie przyszło 13. Na tym jednak nie koniec nieporozumień.

  Każdy pogrzeb jest wydarzeniem poważnym, wręcz smutnym. Kiedy zaś do grobu składa się demokrację, do sprawy wkrada się także pierwiastek tragiczny – wszak walka zawsze przynosi ofiary. A walka o losy kraju – ofiary w skali kraju. Na urządzonym dziś przez Platformę Obywatelską pogrzebie demokracji, który odbył się przed warszawską siedzibą PiS, można było umrzeć ze śmiechu.

  Na zorganizowaną przez partię akcję (bo wzdragamy się przed nazwaniem tego manifestacją) przyszło więcej dziennikarzy niż protestujących.

  Przed południem, przed siedzibą PiS, nazywaną przez niektórych szyderczo centrum zarządzania wszechświatem, zgromadziło się dziś 13 osób. Miały flagi i prostą drewnianą trumnę – skromną, ale przepasaną wstęgą biało-czerwoną. Zapału starczyło na pół godziny wznoszenia okrzyków i machania flagami. Zabrakło za to zainteresowania innych ludzi, którzy nie kwapili się do opłakiwania zmarłej.

  Przemknął poseł Platformy Rafał Grupiński, jednak jego pojawienie się przed budynkiem należy odnotować tak, jak pojawienie yeti – ktoś słyszał, komuś się zdawało, że widział, ale ogólnie nie bardzo wiadomo kto i kiedy.

  Młodzież nazwałaby tę imprezę żenującą. A chodzi tu przecież o śmierć. Dlatego też wszystkim robiącym sobie dowcipy politykom krzyczącym o zamachu na wolność chcemy tylko przekazać – ciszej nad tą trumną. Zwłaszcza że prawdopodobnie trumna złożona przed siedzibą PiS była pusta. Demokracja wciąż żyje. Na razie nikt jej nie zabił.”

  http://www.fakt.pl/politycy/na-demonstracje-po-przyszlo-13-osob-zenujaca-manifestacja,artykuly,595425.html

  1. Nie podoba mi się ta ankieta więc nie udziele odpowiedzi
   Jestem za Wolnością – a to coś zupełnie innego niż Demokracja

 4. Petru smierdzi jak skunks – tak samo jak ta jego cała Nowoczesna
  Tylko kompletny leming nie widzi ich machlojek i tego kogo sa ramieniem. Niejasne kulisy powstania i finansowania tego tworu trzeba wyswietlic
  Prosze nie zapominać o OFE – to kiedys musi zostac rozliczone

 5. Straszne jest Twoje zacietrzewienie .Zauważ jednak ,że w demokratycznym kraju nie tylko Ty masz powody wyrażać swoje niezadowolenie.Dopuść do siebie tę pewnie trudną dla Ciebie do przełknięcia prawdę,że są ludzie mający inne poglądy i mają dokładnie takie samo prawo jak Ty je wyartykułować w pokojowej manifestacji

  1. Dobrze trafiłaś, bo to blog radykalnie antyislamki 😀
   Nie wiem po co te określenia „socjalista”. Zasiłków i pomocy społecznej potrzebujemy, ale dla Polaków, nie dla arabusów.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.