Afery

Czy Petru opłacał ludzi protestujących pod Trybunałem Konstytucyjnym?

Czy Petru opłacał ludzi protestujących pod Trybunałem Konstytucyjnym?

ryszard petruDo sieci wyciekło ciekawe nagranie video. Na jednym z ujęć do przemawiającego lidera Nowoczesnej, Ryszarda Petru, podchodzi demonstrant i mówi:

Przyjechałem bo ma pan pieniądze rozdawać niby. Za wyjście na ulicę.

Obecnie jego ugrupowanie ma 20% poparcie w sondażach. W założeniu miało ono zastąpić skompromitowaną aferami i antypolskimi działaniami Platformę Obywatelską. Petru proponuje to samo, co inny piewca barbarzyńskiego kapitalizmu – Janusz Korwin Mikke. Czyli absolutne rządy pieniądza.

Ręka wolnego rynku owszem, jest niewidzialna („niewidzialna ręka wolnego rynku„). Ale należy pamiętać o tym, że tą niewidzialną ręką ktoś zakulisowo steruje. Głównie są to bankierzy i szefowie korporacji. Petru jest reprezentantem interesów tego środowiska w Polsce. Jego postulaty są jeszcze bardziej radykalne niż postulaty PO.

Trzeba też pamiętać, że Petru był doradcą Leszka Balcerowicza, który z kolei wykonywał nakazy międzynarodowej finansjery. Balcerowicz szybko zdestabilizował gospodarkę kraju i wprowadził barbarzyński, prawie niczym nieograniczony kapitalizm neoliberalny. Polska za jego rządów stała się kolonią i zasobnikiem taniej siły roboczej.

Teraz do władzy doszedł PiS, który stara się ten trend odwrócić. Wprowadzają oni bardzo szybko te zmiany, które są potrzebne do tego, by Polska jakoś przetrwała nadciągający ogromny (właściwie już trwający) globalny kryzys. Jaki jest PiS, każdy widzi – konserwatyści katoliccy, mający fioła na punkcie Smoleńska.

Ale trzeba przyznać, że wprowadzają oni normalność, której w Polsce nie było od dawna. Niedawno w szybkim tempie zlikwidowali tzw bankowy tytuł egzekucyjny. BTE to nic innego jak zbrodnicze, bankowe bezprawie. W ten sposób władza, od ministrów i lokalnych polityków, po samorządowych kacyków z „wilkowyjskich” gmin w których rządzi PSL, wykańczała finansowo obywateli i przedsiębiorstwa.

Trybunał Konstytucyjny miał być „niezatapialnym lotniskowcem” Platformy Obywatelskiej, który miał w założeniu torpedować każdą nową ustawę nowego rządu. Mogło to spowodować kryzys państwa, co byłoby na rękę upadającej ekipie, która przez lata żyła ponad stan kosztem obywateli.

Poniżej o tym pisałem:
PO planowało zamach stanu posługując się Trybunałem Konstytucyjnym!
„Komitet Obrony Demokracji” zdemaskowany! Zobacz kto się za nim kryje!

8 odpowiedzi »

 1. No, nie wiem! Może to była podpucha, żeby skompromitować gościa? Nie jestem za Petru, (za Jarosławem również nie), ale wiem, że nie dużo trzeba, żeby kogoś pogrążyć.

 2. Da się zauważyć, że teraz nowym pupilkiem i „autorytetem” wszystkich tych „postępowych” mediów, został nie kto inny jak Ryszard Petru. PO jest już mocno skompromitowane w oczach wielu ludzi, zatem teraz pałeczkę „nowoczesnego”, „dobrze wyglądającego”, itd. przejmuje Petru. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że znowu część ludzi dała się nabrać na tego bankstera.

 3. Petru smierdzi jak skunks – tak samo jak ta jego cała Nowoczesna
  Tylko kompletny leming nie widzi ich machlojek i tego kogo sa ramieniem. Niejasne kulisy powstania i finansowania tego tworu trzeba wyswietlic
  Prosze nie zapominać o OFE – to kiedys musi zostac rozliczone

 4. Nie podoba mi się ta ankieta więc nie udziele odpowiedzi
  Jestem za Wolnością – a to coś zupełnie innego niż Demokracja

 5. Straszne jest Twoje zacietrzewienie .Zauważ jednak ,że w demokratycznym kraju nie tylko Ty masz powody wyrażać swoje niezadowolenie.Dopuść do siebie tę pewnie trudną dla Ciebie do przełknięcia prawdę,że są ludzie mający inne poglądy i mają dokładnie takie samo prawo jak Ty je wyartykułować w pokojowej manifestacji

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.