„LUDZIE SĄ ŹLI, GŁUPI I RZĄDZI NIMI MENTALNOŚĆ TŁUMU. MUSIMY ICH TRZYMAĆ ZA MORDY”

Edward Bernays był ojcem marketingu i public relations (PR, pijar), czyli sztuki manipulowania tłumem. Bowiem marketing, reklama i PR to jedna wielka nieetyczna manipulacja.

Twierdził on, że ludzie są z zasady głupi, źli i nieracjonalni. Twierdził on też, że tłum należy kontrolować, tak samo jak demokrację. Czy to, co mówił, jest prawdą?

Oczywiście, że jest to prawda! To, że ludźmi rządzi przede wszystkim nieświadomość, ignorancja, chęć doświadczania przyjemności i nie doświadczania złych wydarzeń, wie większość z czytających. O tym, że ludzi interesuje tylko to, co ma na nich bezpośredni wpływ, mówi się każdemu świeżo upieczonemu członkowi masonerii.

Elity zawsze spiskowały i konspirowały przeciwko ludziom

Owszem, jest to prawdą. Ludzie wydają się być bezrozumnymi owcami, których nie interesuje nic innego, niż rozrywka i micha ryżu. Ważne jest to, co elity polityczne zrobiły z tą wiedzą. Użyły jej do złych, zbrodniczych celów. Czyli do manipulowania nami, zniewolenia nas i trzymania nas w nieświadomości.

Z drugiej strony, taka już jest konstrukcja tej planety, że wygrywa tu silniejszy i agresywniejszy. Na tej planecie dominującym żywiołem nie jest dobro, ale zło. Dlaczego tak się dzieje – nie wiadomo. Być może takie planety jak ta, czyli planety czyśćca, też są we wszechświecie potrzebne.

Ważne jest to, co z tego wynika. Otóż elity polityczne każdego kraju zawsze spiskowały, konspirowały i działały przeciwko swoim obywatelom. Zawsze ich wyzyskiwały, grabiły, zabijały. Gdyby nie to NWO, co teraz mamy, to zaraz mielibyśmy inne NWO – np islamskie, chińskie bądź radzieckie (gdyby to ZSRR wygrał zimną wojnę).

Zamordyzm a totalna anarchia

Nie jest to usprawiedliwienie tego, co czyni elita, ale stwierdzenie pewnego faktu. Wyobraźcie sobie jak wielka anarchia i chaos by zapanował, gdyby wprowadzono demokrację totalną. Zamiast w miarę kulturalnych wojen między reformującym kraj PiS a prosystemową PO, oglądalibyśmy mordobicia między np. Partią Melanżu i Partią Zwolenników Gangu Albanii.

Już sam fakt, że w wyborach mogą startować tylko partiepolityczne, a nie np fan kluby Lady Gagi czy Gwiezdnych Wojen, w istotny sposób ogranicza demokrację. Gdyby wprowadzić totalną demokrację i instytucję referendów, to ludzie zaraz by wprowadzili odwrotność tego, co jest teraz. Uchwaliliby np uchwałę, że środki publiczne należy po prostu rozdać rozdać, by obywatele mieli na używki i rozrywki.

Co jest istotne w poniższym nagraniu video – zdemaskowano tam istotny element kapitalizmu neoliberalnego. Kapitalizm to ustrój gospodarczy, polityczny i społeczny. Kapitalizm tak jak islam jest „skonfigurowany” na najniższym możliwym poziomie świadomości i mentalności. Opiera się on na najbardziej prymitywnych podstawach.

wolny rynek i kapitalizm

Zysk za wszelką cenę mottem elit, korporacji, medycyny itp

Czyli tutaj żądzy zysku za wszelką cenę, nawet za cenę ludzkiego życia, bo to główne motto tego ustroju. Edward Bernays stwierdził, że trzeba zmienić mentalność ludzi. Zamiast potrzeb realnych, mają mieć pragnienia. Czyli pragnienia kupowania coraz to nowych i nowych, najczęściej niepotrzebnych rzeczy. Ta filozofia na dobre zawładnęła kapitalizmem.

Obecnie za pomocą reklamy wpływa się na emocje ludzi, skłaniając ich do zakupu nowych rzeczy. Jednocześnie produkuje się całą elektronikę, AGD (i nie tylko) tak, by bardzo szybko się psuła. Ta praktyka kapitalizmu została nazwana „spiskiem żarówkowym„. Powoduje ona rabunkową eksploatację zasobów naturalnych planety. Kapitalizm doprowadził do wielkiego globalnego kryzysu, do światowej zapaści wszystkich istniejących systemów.

Obecnie jesteśmy w szczytowej fazie pełzającego powoli, acz nieubłaganie rozpadu cywilizacji. Punkt graniczy już dawno przekroczyliśmy, ziemskie ekosystemy nie wytrzymują już takiego tempa eksploatacji, zaludnienia i produkcji zanieczyszczeń. Od wielu dekad trwa wielkie wymieranie gatunków roślin i zwierząt. To my sami jesteśmy jesteśmy niszczycielską asteroidą.

A teraz zapraszam Cię na wyjątkowe video – Edward Bernays i sztuka manipulowania tłumem:

.

jarek kefir

Czy wiesz, że tylko jedna na 4000 osób odwiedzających moją stronę wspiera jej istnienie finansowo, poprzez darowiznę? Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do setek tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz ciężki i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

30 myśli w temacie “„LUDZIE SĄ ŹLI, GŁUPI I RZĄDZI NIMI MENTALNOŚĆ TŁUMU. MUSIMY ICH TRZYMAĆ ZA MORDY”

 1. a dlaczego tak jest? bo ludzie na to pozwalaja:(powierzaja wlasne zycie, zdrowie w rece innych:(nie sa odpowiedzialni za wlasne zycie i tyle:)nie ma co zwalac winy na nikogo bo kazdy tutaj jest ofiara niestety a gdzie ofiara tam i kat:)i to wyglada tak: najpierw pokazuja bogactwo, ludzie sie slinia do tego potem jest niby kryzys za chwile ustawa o malej rekompensacie dla mydlenia oczu, ludzie wtedy sa slepi podwojnie, lapia ta rekompensate i nie widza juz nic a oni sie ciesza i robia kolejne przekrety…ale przeciez w zyciu nie tylko o materie chodzi jest cos wiecej i jesli czlowiek tego nie zrozumie to juz na dzien dobry jest przegrany:(poza tym a moze przede wszystkim ludzie skupiaja swoja mysl na niedostatku a nie na tym co maja:)czyli to nabzdyczone ego az kipi!brac brac brac, miec miec miec:(a byc?:(wszystko ma poczatek w mysli….polecam przeczytac uwaznie krotka ksiazeczke na dzien dobry”Tak jak czlowiek mysli” James Allen do sciagniecia za darmo na necie

  1. Masz 100% racji wszystko zaczyna się od myśli,jak powiedział Lao Tsu „Uważaj na myśli bo staną się słowami
   Uważaj na słowa bo staną się czynami
   Uważaj na czyny bo staną się nawykami
   Uważaj na nawyki bo staną się charakterem
   Uważaj na charakter bo charakter to Twój LOS.
   Nic dodać,nic ująć,ale wybór zawsze należy do Nas.

  2. Niestety 90% ludzi jest nieformowalna. Ula a skąd mają to wiedzieć jak zostali tak zaprogramowani przez KK na cierpienie i ofiarę zawsze kult cierpienia i śmierci natomiast komuna stworzyła mentalność homo sovieticus czyli ktoś ma dobrze a ja nie to mu dopierdolę że mu w kapcie pójdzie a z kolei ostatnie 26 lat to dziki wyścig szczurów i pęd za sławą mamoną i karierą. Więc połączcie te trzy mentalności tak to jest obraz Polaka niestety ale ciężko mi się żyje w takiej rzeczywistości.

 2. Przed wielu laty miałam wstrząsający sen. Chodziłam i obserwowałam działania jakiegoś osobnika (wiedziałam, że jest to uosobienie władcy tego świata), który wszędzie gdzie przeszedł zostawiał ludzi zdegenerowanych – kto oglądał film Imię Róży to wie, o jakich twarzach mówię. Było to dla mnie okropne przeżycie! I gdy chciałam nazwać to co robił z ludźmi to mogłabym nazwać – sprawiał, że ludziom nie chciało się chcieć. Odpuszczali sobie staranie.
  I widzę to na co dzień w realu 😦 widzę również te twarze…

 3. Z tego wszystkiego, co tu piszecie, wyłania się niezbyt ciekawy obraz naszego narodu, ale niestety, z żalem trzeba przyznać, że jest to 100% prawdy. Pomyśleć, że Słowianie dali się tak ogłupić…

  1. Tutaj nie ma żadnego narodu jest tylko zlepek ludności polskojęzycznej. Jak to mawiał Ziemkiewicz w Polsce niema narodu ale jest żywioł . Po za językiem nic tych ludzi tutaj nie łączy . Aby był naród musi być najpierw jedność musi być ta zbiorowa świadomość czyli zbiorowy byt który ma jakiś cel lub misję. Polacy to ludzie większości bez tożsamości bez świadomości i bez osobowości takie chodzące bateryjki.

 4. Nie narzekajcie, nie narzekajcie:) Każdy z Was ma wokół siebie ludzi/znajomych którzy już zakumali o co w tym wszystkim chodzi. I wcale ich nie jest mało. Polacy to bardzo mądry i waleczny naród, bohaterski i pomagający. Nie szafujcie słowami i nie obniżajcie słowami cnót polskiego społeczeństwa/Was samych jak to w manipulujących mediach robią inni na zlecenie elit. Ja też nas – Polaków nie lubiłem, też się za granicą za nas się wstydziłem. Ale teraz … teraz widzę jak byłem zmanipulowany. Mam znajomą, która jest w USA i już od dłuższego czasu z dumą o sobie mówi, że jest Polką, bo to jacy ogłupieni/głupi są tam mieszkający ludzie … niektórym z Was się nawet nie śniło. W Szwecji szwed od złodzieja kupi rower, który on sąsiadowi ukradł, byle tylko taniej go mieć. No i poza tym … to co pozwalają obecnie sobie robić nasi zachodnio północni sąsiedzi najlepiej pokazuje, kto tu naprawdę wojnę przegrywa. I tak zastanówcie się … pomyślcie przez chwilę … ile razy spotkało Was coś w tym kraju złego? ile razy napadła na Was banda moherów? Czy aby przypadkiem tego w TV lub internecie nie widzieliście? Przypomnijcie sobie ile razy Wam ktoś pomógł, i powiedział coś miłego … Ja na przykład spotykam samych miłych ludzi i mam takich wspaniałych i w większości „oświeconych” znajomych, że aż mnie to buduje. To że mamy taką sytuację ekonomiczną w kraju wynika z działań elit rządzących u naszych sąsiadów/”mądrych/wspaniałomyślnych/kochających przyjaciół”. To dzięki nim właśnie nie ma pracy, jesteśmy zadłużeni, ekonomicznie leżymy na łopatkach. Napiszecie, że sami się sprzedaliśmy … za łapówki … a ja Wam gwarantuję, że żaden prawdziwy polski polityk nie miał szans nic zrobić, bo o to ci „nasi przyjaciele” w swoich mediach i gazetach dbali. Przestańcie więc narzekać, uważajcie na to jak nas Polaków ktoś projektuje, co Wam w głowie tworzy i jakie myśli z tego obrazu Wam się rodzą a dalej z myśli się słowa, bo sami manipulujecie sobą/swoim światem i stwarzacie swój własny los.

 5. Nie ma problemu zaludnienia. Otóż wyobraźcie sobie, że cała ludność świata zmieściłaby się bez większych problemów na obszarze takim jak Polska. Czy to jest przeludnienie? W miastach to co innego. Ale taki jest kierunek przez nich dla nas zaprojektowany. Wszyscy do miast. Problem istnieje w tym, że zmieniono nasz sposób pojmowania świata i życia, staliśmy się głupimi konsumentami tandetnych towarów produkowanych przez drapieżne firmy, które w efekcie swojej działalności doprowadzą do zniszczenia natury i nas. A my dalej kupujemy rzeczy, które tak naprawdę zupełnie nie są nam potrzebne. Kiedyś przy każdym domku jednorodzinnym były niewielkie ogródki warzywne i drzewka owocowe, które wystarczały na potrzeby całej rodziny. Dzisiaj te tereny się bezproduktywnie marnują, bo rośnie tam nikomu niepotrzebna trawa, a po „świeże” kilkudniowe lub kilkutygodniowe produkty jedziemy do marketu, tracąc czas, ciężko zarobione pieniądze i zdrowie. Te zmarnowane kawałki dobrej najczęściej ziemi też mają wpływ na tzw. „przeludnienie”. Na szczęście w niektórych krajach pojawiła się iskierka rozumu i ludzie zaczynają je (nawet w miastach) wykorzystywać. Tylko nie w Polsce. Ale nadzieja jest zawsze. Pobudka!

  1. …i ci z tego ,że nie mam telewizora/bo nie chcę/ , za to mam ogródek z kwiatami i warzywami….i tak muszę płacić za tv!! Nie produkuję prawie wogóle smieci /zyję eko i nie kupuję żadnych przetworzonych produktów oraz chemii( żadnych kremów,szamponów,kosmetyków)/i tak muszę płacić za śmieci…!!! Państwo stworzyło przebiegły system ograbiania ludzi- płacisz,nawet jeśli nie masz,nie korzystasz,nie chcesz!Jesteśmy,,przekręceni ” przez państwowy system mafijny… Nie ubliżając mafii…

  2. A ja uważam że przeludnienie jest. Widać to po tym jak niemiłosiernie eksploatuje się planetę. Wyrywa się wciąż to nowe terytoria zwierzętom. One niedługo nie będą miały się gdzie podziać. Poza tym człowiek to najgorszy pasożyt a jak pasożyt się rozrasta to zaczyna być niebezpieczny dla ekostysymeu.

 6. Gorąco polecam film dokumentalny „The Forecaster” ( youtube)…czyli historyczne kulisy manipuacji walutą i tragiczne konsekwencje spoleczne takich poczynań.

 7. Mam czasem dziwne wrażenie że to co napisałeś, o planecie czyśćca – ma sens. Widziałem też jak świat się zmienia. Ciężko to opisać, ale niektórzy wiedzą o co chodzi, JAK się zmienia.
  Powiedziano mi: olej stary system bo im bardziej będziesz się nim interesować tym go umacniasz, nie posłuchałem.
  Nie wiem czy jeszcze możemy, pora zacząć budować nowe, swoim przykładem między innymi.

  Porównam to do fraktala, który zmieniając się – staję się częścią innego fraktala. Zawsze element jest częścią całości.

  Powodzenia życzę.
  Gdy system upadnie – spotkamy się na szczycie.

 8. A ja uwa­żam że ludzie są z natury źli. Ludzie są źli, ego­istyczni, chciwi, głupi i ciemni. Dobry czło­wiek to ewe­ne­ment nie­zwy­kle rzadko spo­ty­kany. Ludźmi naj­sil­niej kie­ruje chci­wość i nigdy nic nie robią bez­in­te­re­sow­nie oprócz tych nie­zwy­kle rzad­kich wyjąt­ków. Gdyby ludzie byli dobrzy to widać by bo było po tym jaki jest świat a jaki jest wszy­scy wiemy. To wła­śnie ludzie ten świat budują i nikt inny. Ja czuję się tu obco. Nawet bar­dzo. Obce jest dla mnie trak­to­wa­nie innych inczej niż tak jak trak­to­wa­nie swo­ich naj­bliż­szych. Prze­cież każdy z nas mógłby być nasza córka, synem, bra­tem sio­strą a jed­nak ludzie róż­ni­cują. Pomogą „swo­jemu“ ale już nie pomogą tzw obcemu. Prze­raża mnie życie tu i nie raz myśla­łam żeby się stąd ewa­ku­ować. Gdy pozna­łam jacy są ludzie to naj­chęt­niej zamiesz­ka­la­bym na pustelni z daleka od nich. Czuje się wśród tzw ludzi bar­dzo samotna.

  1. Cały problem,że jesteśmy zamknięci w ciele, które ma swoje fizyczne potrzeby i nie każdy potrafi stanąć ponad swoją pierwotną naturą ….. gdy się tak stanie, to można to nazwać człowieczeństwem…

   1. Twoja Dusza nie pochodzi z LLE (ziemska linia ewolucyjna), nic dziwnego, że jest Ci tutaj obco. Należysz do ok. 15% mniejszości (nie – Ziemniaków) 🙂
    Sam uważam to miejsce za śmietnik i traktuję go z przymrużeniem oka.

    1. A jeśli nie z ziemskiej LLE, to skąd? 😮 😉 Ja tam uważam, że wszyscy jesteśmy dziećmi Ziemi, że to nasz ukochany świat, a system na który narzekamy, trzeba po prostu zreformować. 🙂

    2. Mariusz być może masz rację. Kilka lat temu natknęłam się na artykuły na temat pochodzenia dusz i o tej właśnie linii ewolucyjnej. Też chętnie bym traktowała ten świat z przymrużeniem oka ale jestem niestety nadwrażliwa i pobyt tu to dla mnie męczarnia.

     1. Też jestem nadwrażliwy w tym stopniu o którym mówisz, Arkena. Nawet dotyk (owady, tkaniny, ubrania itp) czy dźwięki są dla mnie zbyt „ostre”. Całość tej planety jest dla mnie zbyt „ostra”. Ale światy zamieszkiwane przez zwierzęta i pół-zwierzęta tak mają. 😉

      1. Ja też mam nadwrażliwość tego typu. Dźwięki są dla mnie zwykle zbyt głośne, większość tkanin mnie „gryzie” lub „drapie”, intensywne kolory często rażą mnie w oczy. Ale największy problem mam z węchem. Zapachy odczuwam z taką intensywnością, że niekiedy nawet te przyjemne wywołują u mnie ból głowy i mdłości, a w skrajnych przypadkach dochodzi do wymiotów i omdleń. Nawet swoje ukochane kwiatki mogę wąchać krótko i najlepiej z daleka. 😦 Dawniej myślałam nawet, że to jakaś choroba, ale znalazłam jakieś forum, na którym ludzie z taką przypadłością dzielili się swymi doświadczeniami.

  2. Hej
   Tak czytam Twoje przemyślenia na temat świata i w ogóle.. Odnoszę wrażenie jakbym słyszał samego siebie. Czy jesteś otwarta do tego stopnia ,żeby popisać przez meila? Daj znać ,może będzie nam o wiele raźniej myśląc wciąż podobnie.
   Pozdrawiam liczę na kontakt

   1. Ok wiem już że do mnie:) Oczywiście że chętnie popisze. Przepraszam że tak późno odpowiadam. Podaj mi swego maila.

 9. Poprzedni komentarz nie wkleił mi się cały więc ponawiam.
  Ja uważam że władcy tego świata nie byliby w stanie uczynić tego świata tym piekłem którym jest jakby ludzie byli dobrzy. Dostrzegli w nich po prostu to co w nich jest tj. egoizm, chciwość, zło i wiedzieli jak na ludziach zagrać aby świat zgarnąć dla siebie.
  Powtórzę ludzie są źli, ego­istyczni, chciwi, głupi i ciemni. Dobry czło­wiek to ewe­ne­ment nie­zwy­kle rzadko spo­ty­kany. Ludźmi naj­sil­niej kie­ruje chci­wość i nigdy nic nie robią bez­in­te­re­sow­nie oprócz tych nie­zwy­kle rzad­kich wyjąt­ków. Gdyby ludzie byli dobrzy to widać by bo było to po tym jaki jest świat a jaki jest wszy­scy wiemy. To wła­śnie ludzie ten świat budują. Ja czuję się tu obco. Nawet bar­dzo. Obce jest dla mnie trak­to­wa­nie innych inczej niż tak jak trak­to­wa­nie swo­ich naj­bliż­szych. Prze­cież każdy z nas mógłby być nasza córka, synem, bra­tem sio­strą a jed­nak ludzie róż­ni­cują. Pomogą „swo­jemu“ ale już nie pomogą tzw obcemu. Prze­raża mnie życie wśród takich istot. Czuje się wśród tzw ludzi bar­dzo samotna.

 10. Wszystkie spostrzeżenia bardzo trafne ale czy tak naprawdę uda się jeszcze uratować nas ludzi przed tym co nam zafundowały elity…Wiem,że musimy wierzyć że tak i działać ale na jakim jest to dziś etapie …..Jedni piszą że się budzimy co fakt sam widzę chociaż wiem jak dużo ludzi jeszcze się nie obudziło ale z drugiej strony przyspieszają działania trucia nas takiego jak Szczepionki,Gmo,Chemitrals itd. to wszystko przyspieszyło tak jak by zaczęło im bardziej zależeć na czasie więc jaki jest etap My prowadzimy w tej rozgrywce bo się budzimy czy oni bo coraz bardziej nas zniewalają …..

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.