SZOKUJĄCE I UKRYWANE FAKTY O RYSZARDZIE PETRU Z NOWOCZESNEJ! MUSISZ TO WIEDZIEĆ!

Nowoczesna to partia neoliberalna założona przez Ryszarda Petru. Promuje ona agresywny, przestarzały kapitalizm od którego się już odchodzi, podległość wobec struktur UE i skrajnie lewackie poglądy obyczajowe. Oprócz ogromnych długów z którymi nie wiadomo co zrobić, bo ustawa nie określa warunków bankructwa partii politycznych i perspektywy zniknięcia ze sceny politycznej, Nowoczesna i Ryszard Petru mają wiele tajemnic.

Nowoczesna celuje w ten sam elektorat co Platforma Obywatelska. Czyli w tzw. lemingów, którzy dorobili się najczęściej tylko kredytu hipotecznego i samochodowego. Polska A i Polska B to wszak segregacja biedy – jedni żyją na kredyt, innych nie stać nawet na ten kredyt. Bankier Ryszard Petru jest dla nich idealnym kandydatem. Warto wiedzieć, kim tak naprawdę jest bankier Petru i dlaczego jest tak groźną osobą.

Ryszard Petru przez lata nawoływał do nieograniczonego brania kredytów we franku szwajcarskim. Ukrywał przed Polakami ryzyko z tego wynikające, ale swój kredyt przewalutował gdy tylko dostał „cynk” od swoich.

Ryszard Petru tajemnice

Partie typu PO czy Nowoczesna zdobywają popularność wśród tej grupy polskiego społeczeństwa, która ma choć trochę więcej, choćby to więcej oznaczało co najwyżej ogromny kredyt. Oni są bogatsi, i chcą mieć jeszcze więcej. Więc wybierają taką władzę, która im umożliwi po prostu robienie dobrego biznesu. A jak wiadomo, biznes lubi spokój. Także ten „święty spokój”, dlatego PO przez 8 lat nie ucywilizowała archaicznej ustawy aborcyjnej i nie zrobiła nic dla elektoratu lewicowego.

Jasne jest, że gospodarka naszego kraju funkcjonuje tylko dzięki kapitalistycznemu wyzyskowi (niskie pensje, jeden robi za trzech – jak to u nas). Grupa 10% społeczeństwa się na tym procederze bogaci i oni nie mogą się pogodzić z utratą władzy, i co za tym idzie, specjalnych przywilejów.

Wstęp: Jarek Kefir


Ryszard Petru

Cytuję: „Wiele osób być może nie dostrzegać, ale Ryszard Petru to na prawdę nowa jakość w polskiej polityce. Zamiast skupiać się na sprawach czysto wizerunkowych i łatwych do zmanipulowania, które pojawiają się we wszelakich mediach zamierzam w tym tekście skupić się na jego faktycznych osiągnięciach. Osiągnięcia te wyróżniają pana Ryszarda na tle innych postaci polskiej sceny politycznej w bardzo wyrazisty sposób.

Współautor reformy emerytalnej OFE. Efekt reformy to przywłaszczenie 150 mld PLN, które miały należeć do ludzi z imienia, nazwiska, peselu. Zostały wrzucone do wspólnego worka. Workiem tym od razu oczywiście zostały zasypane zobowiązania ekipy rządzącej, więc tych pieniędzy już po prostu nie ma. Zostały one ukradzione, legalność tego procesu przyklepał Trybunał Konstytucyjny.

Polskich polityków, którzy trafiają na portal „WikiLeaks” nie ma raczej wielu. Portal „WikiLeaks” to portal na którym publikowane są wycieki tajnych informacji rządów lub służb specjalnych, wykradanych z reguły przez osoby typu Edward Snowden. Przypadek pana Petru jest o tyle ciekawy, że kiedy tam trafił nie był osobą aktywną publicznie, co było w owych dokumentach wymienione jako jego atut. Dosłownie: „Co ważne, Petru nie sprawuje żadnej oficjalnej pozycji w rządzie.

Jego poufne rozmowy z byłym polskim premierem oraz obecnym dyrektorem Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Markiem Belką, były tak zorganizowane, aby uniknąć zwrócenia niepotrzebnej uwagi na Polskę, która i tak boryka się z problemem odróżnienia się od swoich bardziej kłopotliwych sąsiadów.

Petru powiedział, że ma przeczucie, iż pojedynczy obszar nie wywoła problemu, ale jednoczesne ich wystąpienie wraz z jednoczesną bezradnością w wielu obszarach spowoduje konieczność interwencji MFW”[1]. Jego rolę na podstawie ujawnionych dokumentów można opisać jako nieformalny doradca premiera Tuska działający z ramienia Międzynarodowego Funduszu Walutowego – czego jak można się domyślać w oficjalnym życiorysie pana Petru się nie znajdzie.

W tym miejscu warto wymienić inne istotne instytucje z którymi pan Petru współpracował:

Bank Światowy – lepiej znany pod nazwą World Bank,
– Międzynarodowy Fundusz Walutowy – IMF – tutaj oczywiście nieformalnie, patrz wyżej informacje z „WikiLeaks”,
– Bank BPH – tak, ten sam, który był zamieszany w słynną w latach 1990. aferę FOZZ pod swoją poprzednią nazwą Bank Handlowy,
– BRE Bank,
– PKO BP.

Pan Petru jest również znany z tego, że w 2008 roku jako szanowany ekonomista namawiał Polaków, aby nie przewalutowywali swoich kredytów CHF na PLN. Co ciekawe, w tym samym czasie dokonał właśnie takiego przewalutowania, które odradzał. Całkiem inną kwestią jest legalność „kredytów” frankowych sprzedawanych jako kredyty. Jak słusznie zostało dowiedzione, według polskiego prawa nie mogły być one sprzedawane jako „kredyty”, ale jedynie jako „produkty spekulacyjne”.

Ponieważ banki nie posiadały rezerw CHF, które były prawnym wymogiem, aby sprzedawać je jako kredyt w CHF. Oczywistą kwestią jest rola klienta, który czyta i podpisuje umowę dobrowolnie, ale ponieważ nie żyjemy w społeczeństwie libertariańskim, to obowiązują nas regulacje prawne, które w tym przypadku zostały złamane. Pozostaje ubolewać, że pan ekonomista nie zajmuję się tym prawnym aspektem problemu frankowiczów.

Warto również wspomnieć o Komitecie Obrony Demokracji, z którymi pan Petru ostatnio przechadza się na marszach w stolicy. Jak sie okazuje to komitet ten został założony przez ludzi blisko związanych z panem Petru. Artykuł na portalu ZelaznaLogika.net ładnie ilustruje te powiązania w wpisie „Kto tak naprawdę tworzy Komitet Obrony Demokracji?”. Zastanawiająca może być również nazwa tego komitetu, która po przeczytaniu kolejnego akapitu tego tekstu może wydawać się nieprzypadkowa.

Wybiegając już poza dotychczasowe osiągnięcia pana Petru, jest jeden potencjalny element, który może go wyróżnić i to nie tylko wśród polskich polityków, ale i na arenie europejskiej. Od lutego 2014 obowiązuje w Polsce ustawa 1066, tzw. ustawa o „braterskiej pomocy”, która pozwala zagranicznych siłom przywrócić w Polsce porządek. Brzmi to dość abstrakcyjnie, ale takich ustaw przez przypadek się nie wprowadza. Kto wie czy gdy nie będzie w Polsce zagrożona demokracja to pan Martin Schulz nie zdecyduje się nam jej przywrócić? Zresztą nie jest on jedynym europejskich politykiem zaniepokojonym obecną sytuacją w naszym kraju.

Kto inny będzie decydował czy demokracja jest zagrożona jak nie Komitet Obrony Demokracji? Jeśli chodzi o przyszłość to scenariuszy można pisać wiele, jednak nie należy bagatelizować tego zagrożenia. Na przykładzie Ukrainy widać, że wystarczy postawić snajpera, który będzie strzelał zarówno do manifestantów jak i służb porządkowych. Co w takiej sytuacji zrobi PiS? Co zrobią zachodnie media? Co zrobią polskie służby? Co zrobi pan Tusk z Schulzem i innymi eurofaszystami? Któż inny jak nie Petru byłby wskazany przez tych panów jako demokratyczny kandydat na premiera polskiego rządu? Petru stałby się w takiej sytuacji pierwszym w unii europejskiej przypadkiem siłowo zamontowanego wodza.

Ostatni punkt jako ciekawostka. W 2005 roku ten sam człowiek, który nie mylił się w kwestii Talibów w Klewkach, wypowiedział na sejmowej mównicy takie oto słowa: „Przyjdzie Balcerowicz z Petru naobiecuje złotych gór i zrobi wam Polskę”. Lepper nie mylił się również i w tej kwestii. Dla ciekawskich dodam, że sprawdzonych przepowiedni Leppera było zdecydowanie więcej. Szkoda, że nie ma go już z nami gdyż może mógłby nam zdradzić jakie będą dalsze losy pana Petru.

Trudno kwestionować, że pan Petru jest faktycznie nową jakością na polskiej scenie politycznej. Szczególnie jeśli spojrzy się na skalę pieniędzy jaka udało mu się dotychczas wycisnąć z polskiego społeczeństwa głównie przy pomocy OFE i CHF. Niewielu jest mu w tej kwestii w stanie dorównać. Jednak biorąc pod uwagę jego karierę to widać, że uczył się u najlepszych.

Na zakończenie tego tekstu myślę, że warto podkreślić, iż nie jestem zwolennikiem partii PiS, nie uważam, żeby te osoby mogły uzdrowić sytuacje w naszym kraju. Zarazem nie jestem również przekonany, aby PiS przy swoich relatywnie niezbyt (jeszcze) rozwiniętych strukturach było w stanie rozkradać czas i pieniądze Polaków na taką skalę na jaką dokonywała tego poprzednia ekipa – pod tym względem wydaje się to być (niewiele) mniejsze zło.

Jednak należy pamiętać, że jeśli PiS zostanie usunięte od władzy to jego miejsce zajmie inne ugrupowanie. I znacznie lepszym rozwiązaniem niż wybieranie partii która ma odejść – w tym wypadku PiS – jest wybieranie partii, która ma zająć jej miejsce. Zatem lepiej, zamiast zwalczać PiS, to swoje siły poświęcić na wzmacnianie partii, którą się popiera, nawet (a może i wręcz szczególnie) jeśli partia ta znajduje się na marginesie.”

Autorstwo: jfkfj
Tłumaczenie cytatu o MFW: chmura007
Źródło: WolneMedia.net

Moja strona jest niezależna od wszelkich stron sporu politycznego. Utrzymuję ją z reklam i dobrowolnych darowizn Czytelników. Nie ma u mnie przymusowych abonamentów i opłat za treści. Dzięki temu mogę zachować niezależność i dostarczać Ci wartościowych i prawdziwych informacji, które są cenzurowane i trudno dostępne. Wspomóż moją pracę na rzecz poszerzania świadomości, a w zamian za to dotychczasowa ilość nowych wpisów będzie zachowana. Link z informacją, jak to zrobić tutaj: https://atomic-temporary-22196433.wpcomstaging.com/wsparcie/

  

14 myśli w temacie “SZOKUJĄCE I UKRYWANE FAKTY O RYSZARDZIE PETRU Z NOWOCZESNEJ! MUSISZ TO WIEDZIEĆ!

 1. Ktoś madry powiedział – Żebys żył w ciekawych czasach
  Nie powiedział jednak, że ciekawe czasy są z reguły NIEBEZPIECZNE
  Teraz właśnie nastał ten czas!
  Przeczytalem ten artykuł z ogromnym zainteresowaniem. Tak jak autor nie jestem zwolennikiem PiS, ale do Petru czuję obrzydzenie. Teoretycznie to nawet ma miły wygląd i pewnie babkom by sie podobał. Jednak patrząc na niego widzę obrzydliwą śmierdzacą glistę. Jest szczytowym wytworem tej grupy ludzi która wstając rano mówiąc [Dzień dobry] kłamią
  To że ta gnida jest wybrana do Parlamentu zamiast siedzieć w pierdlu, dobitnie świadczy o tych którzy kierowali krajem. Ten defraudant i złodziej powinien do końca życia tyrać w kamieniołomach za michę i spanie. Te nawoływania w obronie demokracji to szczyt hipokryzji i zakłamania
  Znam tą osławiona i haniebną ustawę 1066. Na sama mysl o niej bierze mnie przerażenie. Pomimo tego z racji że przeżyłem już wiekszość życia [poznaniak urodzony w roku pierwszego wystąpienia o godność] chętnie mogę iść na barykady. Wnuka widziałem i smierci się nie obawiam. Uważam jednak że naszą barykadą powinno być coś zupełnie innego.
  Jesteśmy na tyle zorientowani i swiadomi tego co sie wokół dzieje, że to my powinniśmy nauczać innych i nieść kaganek oświaty. [Z przerażeniem czytalem że Ruda nie miała w szkołach informacji o powstaniu warszawskim] Powinniśmy przekazywać innym co tylko się da – o systemie, historii, banksterach, sądach itp.
  Ludzie nie wierzą i nie rozumieją wielu spraw. Ktoś musi ich uswiadamiać, bo jeśli nie są swiadomi, manipuluje się nimi. Wielu się wybudziło i powstaje [masa krytyczna], ale trzeba ją powiększać, tak jak w Stanach i Niemczech [tak Niemczech].
  Musimy pozbyc się takich szumowin jak Petru i odbudować nasz kraj. BO TO JEST NASZ KRAJ, A NIE RZĄDZĄCYCH

   1. bzdura sprawdz definicje demohracja _= kapitalizm zeby miec trzeba oszukac slabszego mamy co chcielismy nastepna opcja szwecja 50-70% podatku dla wszystkich I zlobki przedszkola urlopy macierznski darmocha

  1. ,, Ludzie nie wierzą i nie rozumieją wielu spraw. Ktoś musi ich uswiadamiać, bo jeśli nie są swiadomi, manipuluje się nimi.”

   Od czasu wybrania PIS i wielkiej nagonki mediów gównego nurtu na jakiekolwiek poczynania ludzi z tej partii juz kilka razy podnosiłam temat mediów, a w zasadzie ich nieistnienia. Amerykańsko niemieckie media -tvny, polsaty, tvpinfo itp. – sa nadal peowskie, utrzymują politykę Sikorskich, Balcerowiczów, Kulczyków, Michników i nowocześnie działających petrowych destruktorów Państwa Polskiego.

   Mówi się, że RTV to czwarta władza. Powiedziałabym, że jej ranga wzrosła jeszcze bardziej, ponieważ ogromne rzesze Polaków czerpią swoją wiedzę tylko z telewizorni, uważając ją za wyrocznię ostateczną.
   Zapędzeni, zagonieni, z jedyną myślą ,,jak przetrwać z rodziną do pierwszego”, siadają z obiadem przed pudłem( to chwila ,,wytchnienia”) i co widzą? No dno. Nieudaczne dno zostało wybrane! Same złe decyzje, kasę mieli dać, nie dają! A prezydent? Tak się zapowiadał, a teraz nawet go rzadko widać!

   Raz, drugi, trzeci powtórzone gówno zaczyna kiełkować jako możliwość, potem ewentualność, by stać się prawdą.
   ,,No widzisz! – mówi Kowalski – Dobrze że głosowałem na PO! Miałem rację!”

   Proszę mi wierzyć. Sześćdziesięcioletni facet(wykształcenie wyższe, lata odpowiedzialnej praktyki zawodowej) zagłosował jako jedyny w swojej rodzinie na PIS. Żali się, że przegrywa wojnę z rodziną, zaczyna wątpić w swój wybór. On ogląda tylko telewizję! Na internecie ,,musiał poznać się” na tyle tylko, aby wpisywać jakieś zestawienia. Nie zna z internetu drugiej strony medalu!

   Nie potrafię zrozumieć jednego. Dlaczego nowe struktury rządzące, zaraz po objęciu władzy nie uznały za priorytet stworzenie alternatywnych, tak samo prężnych w swym przekazie kanałów telewizyjnych, pokazujących rzeczywistość lub jej inną interpretację?
   Niech mi nikt nie mówi, że brak kasy jest przeszkodą. W sytuacji, w której tysiące ludzi, mających dostęp tylko do pudła zaczyna ufać destruktorom, nie dziwi manipulacja na taką skalę.
   Gdyby istniały media obecnych prorządowych sił [w takim samym wymiarze, co media opozycji] i przekazywały o sobie chociaż tyle dobrego ile złego mówi się o nich w ściekach, Kowalski umiał by wyrobić sobie zdanie. Przynajmniej byłby na tyle zdezorientowany, że nie stanął by tak pewnie po stronie szubrawców i sprzedawczyków.

   Widzieliście ludzi z sobotniej manifestacji? Widzieliście ich twarze? To przeciętni Polacy, których zmanipulowano.
   I nie obarczam jedyną winą cwaniaków, którzy to zrobili i nadal robią.
   To rząd powinien widzieć te zagrożenia i z chwilą objęcia władzy powinien potężnym medialnym orężem otwierać Kowalskiemu oczy na nieuczciwość i nieprawość ludzi z byłego rządu, otwierać oczy na stan państwa, jaki zastał i codziennie nagłaśniać swoje pozytywne działania.
   Jeśli tak się nie dzieje, sytuacja może eskalować na bardzo niebezpieczne tory. Może grozić jeszcze większym podziałem Polaków – a na to tylko czekają hieny brukselskie, by siłowo przywołać do porządku niepokornego niewolnika.

   Serdecznie pozdrawiam.

 2. artykuł mocny i większość zgodzi się z prawdą. Widzieć dalej niż czubek nosa to zbyt trudne dla walczących z PiS-em. Nawet, jeśli osiągną cel swój w następnych wyborach (władzę), to chyba lepiej otrzymać z korektami niż z bałaganem. Do czego dąży Petru i PO, to nawet nam się nie śni, nie „pogdybam:, żeby nie wykrakać. Pozdrawiam Polaków przez duże P.

 3. Wszyscy złóżcie ręce i razem z tym waszym Prezesem zapierdalajcie do Częstochowy na kolanach bo żyjecie w sekcie Rydzyk i Kaczyński

  1. Wiesz co normalny weż ty sobie ten Komitet Obłąkanych Debili i
   spierdzielajcie do tej swojej III Rzeszy całować stópki makreli.
   A Polskę zostawcie w spokoju,bo polakami to wy na pewno nie jesteście,a i powietrze będzie czystsze po waszym wyjeżdzie

  2. Czy zastanawiałeś się co to znaczy – normalny?
   To znaczy – nie odbiegajacy od normy czyli przeciętności. Tutaj są wyrzutki szukajacy swojej [innej] drogi. Sa zdecydowanie ponad przeciętnością i [normalnymi]. Idź swoją drogą bo tu nawet nie zrozumiesz prostych słów.
   Idź się uczyć bo z daleka czuć twoje ogromne braki

 4. Autor nie dodał z jakimi firmami, fundacjami, organizacjami Petru współpracuje pełniąc funkcje w Radach nadzorczych lub innych organach zarządzających. Te powiązania tworzą siatkę wspólpracy w różnych dziedzinach, na niekorzyść Polski. Wystarczy poszperać w internecie jak taka działalność wygląda i jakie mogą być jej skutki.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.