ZOBACZ JAK PERFIDNIE JESTEŚMY OSZUKIWANI PRZEZ POLITYKÓW I MEDIA!

Noam Chomski, amerykański socjotechnik, przygotował 10 tricków socjotechnicznych, jakimi jesteśmy cały czas poddawani. Jest to tajemna wiedza psychologiczna, którą stosują elity polityczne na całej Ziemi. To lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce myśleć samodzielnie. Poznaj ją, zanim wypiorą Ci mózg!

Wśród tricków socjotechnicznych można wymienić np:

 1. skupianie się na emocjach. W ten sposób napompowano kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej w pamiętnym 2007 roku. Mnóstwo ludzi dało się na to nabrać. Wykorzystano typowe polskie kompleksy wobec Zachodu. „A co powie Niemiec na to?” – to jeden z typowych kompleksów. Poklepanie po plecach przez jakiegoś szwaba jest dla wielu Polaków ważniejsze niż to, co dzieje się w kraju. Wykreowano skrajne (neo)liberalne poglądy jako „nowoczesne”, „postępowe”, „właściwe”, „naukowe” „jedynie słuszne”.
 2. Odwracanie uwagi. System skupia się na rzeczach nieistotnych, które są tematami zastępczymi. Podczas gdy miliony ludzi w Polsce nie dojada i nie ma pieniędzy na rachunki, polityczne oszołomy rozpętują tysięczną już wojnę o aborcję, in vitro, gejów itp itd.

 3. Zamiana buntu na poczucie winy – to robi właśnie neoliberalny kapitalizm. Najpierw przeprowadzono destrukcję systemu socjalnego i wprowadzono niskie wynagrodzenia. A następnie wmawia się ludziom za pomocą opłaconych kapitalistycznych autorytetów (Korwin, Petru, Tusk itp) że to przez to, że są niezdolni, że nie mają kwalifikacji.

Wstęp: Jarek Kefir

manipulacja w mediach

1. ODWRÓĆ UWAGĘ

Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji. Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki. Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy. Spraw, by społeczeństwo było zajęte, zajęte, zajęte, bez czasu na myślenie, wciąż na roli ze zwierzętami.

2. STWÓRZ PROBLEMY, PO CZYM ZAPROPONUJ ROZWIĄZANIE

Ta metoda jest również nazywana „problem – reakcja – rozwiązanie”. Tworzy problem, „sytuację”, mającą na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą się domagali podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Na przykład: pozwól na rozprzestrzenienie się przemocy, lub zaaranżuj krwawe ataki tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za cenę własnej wolności. Lub: wykreuj kryzys ekonomiczny aby usprawiedliwić radykalne cięcia praw społeczeństwa i demontaż świadczeń społecznych.

3. STOPNIUJ ZMIANY

Akceptacja aż do nieakceptowalnego poziomu. Przesuwaj granicę stopniowo, krok po kroku, przez kolejne lata. W ten sposób przeforsowano radykalnie nowe warunki społeczno-ekonomiczne (neoliberalizm) w latach 1980 i 1990: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność, masowe bezrobocie, poziom płac, brak gwarancji godnego zarobku – zmiany, które wprowadzone naraz wywołałyby rewolucję.

4. ODWLEKAJ ZMIANY

Kolejny sposób na wywołanie akceptacji niemile widzianej zmiany to przedstawienie jej jako „bolesnej konieczności” i otrzymanie przyzwolenia społeczeństwa na wprowadzenie jej w życie w przyszłości. Łatwiej zaakceptować przyszłe poświęcenie, niż poddać się mu z miejsca. Do tego społeczeństwo, masy, mają zawsze naiwną tendencję do zakładania, że „wszystko będzie dobrze” i że być może uda się uniknąć poświęcenia. Taka strategia daje społeczeństwu więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także na akceptację tej zmiany w atmosferze rezygnacji, kiedy przyjdzie czas.

5. MÓW DO SPOŁECZEŃSTWA JAK DO MAŁEGO DZIECKA

Większość treści skierowanych do opinii publicznej wykorzystuje sposób wysławiania się, argumentowania czy wręcz tonu protekcjonalnego, jakiego używa się przemawiając do dzieci lub umysłowo chorych. Im bardziej usiłuje się zamglić obraz swojemu rozmówcy, tym chętniej sięga się po taki ton. Dlaczego? „Jeśli będziesz mówić do osoby tak, jakby miała ona 12 lat, to wtedy, z powodu sugestii, osoba ta prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jakby rzeczywiście miała 12 lub mniej lat”.

6. SKUP SIĘ NA EMOCJACH, NIE NA REFLEKSJI

Wykorzystywanie aspektu emocjonalnego to klasyczna technika mająca na celu obejście racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki. Co więcej, użycie mowy nacechowanej emocjonalnie otwiera drzwi do podświadomego zaszczepienia danych idei, pragnień, lęków i niepokojów, impulsów i wywołania określonych zachowań.

7. UTRZYMAJ SPOŁECZEŃSTWO W IGNORANCJI I PRZECIĘTNOŚCI

Spraw, aby społeczeństwo było niezdolne do zrozumienia technik oraz metod kontroli i zniewolenia. „Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i przeciętna na ile to możliwe, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami była dla niższych klas niezrozumiała.

8. UTWIERDŹ SPOŁECZEŃSTWO W PRZEKONANIU, ŻE DOBRZE JEST BYĆ PRZECIĘTNYM

Spraw, aby społeczeństwo uwierzyło, że to „cool” być głupim, wulgarnym i niewykształconym.

9. ZAMIEŃ BUNT NA POCZUCIE WINY

Pozwól, aby jednostki uwierzyły, że są jedynymi winnymi swoich niepowodzeń, a to przez niedostatek inteligencji, zdolności, starań. Tak więc, zamiast buntować się przeciwko systemowi ekonomicznemu, jednostka będzie żyła w poczuciu dewaluacji własnej wartości, winy, co prowadzi do depresji, a ta do zahamowania działań. A bez działań nie ma rewolucji!

10. POZNAJ LUDZI LEPIEJ NIŻ ONI SAMYCH SIEBIE

Przez ostatnich 50 lat szybki postęp w nauce wygenerował rosnącą przepaść pomiędzy wiedzą dostępną szerokim masom a tą zarezerwowaną dla wąskich elit. Dzięki biologii, neurobiologii i psychologii stosowanej „system” osiągnął zaawansowaną wiedzę na temat istnień ludzkich, zarówno fizyczną jak i psychologiczną. Obecnie system zna lepiej jednostkę niż ona sama siebie. Oznacza to, że w większości przypadków ma on większą kontrolę nad jednostkami, niż jednostki nad sobą.

Autor: Noam Chomsky

.

jarek kefir

Czy wiesz, że tylko jedna na 4000 osób odwiedzających moją stronę wspiera jej istnienie finansowo, poprzez darowiznę? Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do setek tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz ciężki i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

12 myśli w temacie “ZOBACZ JAK PERFIDNIE JESTEŚMY OSZUKIWANI PRZEZ POLITYKÓW I MEDIA!

 1. Ale zgadzam się kto by nie chciał sprawdzać a co do tych skurwysynów banksterskich to jest metoda walki z nimi , wiesz jaka – podsłuchy, podsłuchy i jeszcze raz podsłuchy. Podsłuchać jak Petru robi geszeft ze służbami ABW i niemieckimi a potem opublikować może to dotrze do lemingów.

  1. To fakt coś czuję że bez wojny domowej się nie obejdzie sytuacja przypomina mi czasy Targowicy tam też krzyczeli wolność i demokracja w władza starała się powrócić do monarchii i zlikwidować tę masońską konstytucję 3 maja ale niestety zabrakło czasu. Pamiętaj że też była bratnia pomoc jak teraz bankstery i lemingi się domagają za takie coś jest czapa

  1. A ja myślę, że pomimo naszej paniki i obaw przed najgorszym pisowcy mają swoją metodę. Opluwana kampania prezydencka – pis cicho, szmaceni wszyscy oprócz PO w czasie kampanii wyborów pażdziernikowych – pis cicho.
   Teraz też zajmują się bardziej porządkowaniem burdelu, zamiast wdawać się w kłótnie z lemingami.
   Poprzednia ,,władza” miała układy. Z Niemcami, stanami. Ciekawe, że Schulzek już nie dymi, NATO ma w dupie jakieś pisowskie nocne najścia. Dlaczego? Bo układy naszych sprzedawczyków nie zamykały się między Bugiem a Odrą.
   A może ktoś zechciał by o kimś powiedzieć dwa słowa niewygodne więcej?
   Do rządu nie przystawi się rusztowania i nie załatwi jak Leppera.

 2. Wszystko prawda ale do czasu. Po dłuższym oddziaływaniu, dużej ilości i intensywności tego rodzaju bodźców osiąga się skutek taki, że następuje alienacja osoby lub osób, jakby ogłuchła i oniemiała i wtedy zaczyna ona realizować coś trudnego do przewidzenia i odparcia – swój program .
  Desperacko – bo czuje się ta osoba, jakby uwolniona od obaw o siebie – zaatakuje każdy obiekt w swoim polu działania byle go unicestwić. Zniszczy reżysera tego spektaklu, rzecz, osobę i długo by jeszcze wymieniać i zrobi to beznamiętnie, jak automat. Zatrzyma się gdy pole wokół będzie czyste, po czym ruszy dalej i powtórzy to samo.
  Będzie działać długo i starannie, mimo, że przyczyna dawno już ustała. Ta osoba zwycięży i ustanowi swoje zasady.
  W oczach kosmosu, to co ludzie mają za doniosłe, chwalebne, sprawiedliwe, nasze prawa, zasady, wiedza są warte tyle, co gówno.

  Np.
  Potrzebuję ze swojej firmy „z o.o.” wyprowadzić dla siebie osobiście np. 50000zł – to zamawiam reklamę za np 100000 i głowa agencji reklamowej w tym, jak trzeba to zrobić w papierach, aby te 50000 ze 100000 wróciło pod stołem do mnie, bo potrzebuję jacht podszykować na wakacje a nie zwiększyć spożycie i sprzedaż swojej kawy (za to daję gifty sklepikarzom i hurtownikom). Jak ją skutecznie sprzedawać, to ja wiem.
  Trzeba być idiotą, aby wierzyć, że od kampanii w TV sprzedaż kawy i lodówek wzrośnie.
  Kawę kupują tę, którą znają i daje realne korzyści lub smakuje a w sprawie lodówki pół miasta oblecą i sprawdzą ceny i opinie w serwisie i dilerów.
  No, może jakieś 3% idiotów się znajdzie i dadzą się TV namówić.

 3. Te 10 sposobów manipulacji społeczeństwem są znane od lat.
  PiS to naprawdę nie moja bajka, a le w tej chwili robia ruchy w odpowiadającym mi kierunku. Ostatnio zwróciłam uwagę na Kaczora. Gdy Petru & co bija pianę – kaczor się tylko usmiecha. Wyglada to tak jakby stary cwaniak dokładnie zdawał sobie sprawę że co najwyżej pieseczki moga mu skoczyć. Wyglada to tak jakby dobrze znał te perfidne metody i teraz tylko się przyglada jak jedna po drugiej się rozpada
  Swoja drogą pytam – kiedy Petru przestanie wychodzić mi z lodówki!

 4. Ruda’90, masz rację. Te tzw. elity, które wzbogaciły się na bezwzglednym wykorzystywaniu Polaków, teraz wskazują na każdy błąd władzy obecnej czyli PIS-u. Wskazują, że elektorat tej partii to prostaki. A co najgorsze, w opanowanych przez nich mediach (choćby w takim łonecie) nawołują do rebelii umieszczając w tytułach artykułów wręcz hasła do buntu. takie zwroty: „że Polacy wyjdą na ulice”, to jawne nawoływania do rewolty. Oni tak się boją o swoje dupy i majątki, że są w stanie posunąć się bardzo daleko.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.