George Soros i bankierzy szykują destabilizację i ostateczną grabież Polski!

George Soros i bankierzy szykują destabilizację i ostateczną grabież Polski!

atak spekulacyjnyMamy do czynienia z wojną, na razie tylko ekonomiczną, wypowiedzianą naszemu krajowi. Agencja ratingowa S & P, znana z tego że tam „kupuje” się ratingi, na wyraźne zlecenie obniżyła nasz rating z A- do BBB+. Ale to nie wszystko, bowiem doszło do zmasowanego ataku spekulacyjnego na naszą walutę.

Nie ma wątpliwości, że stoi za tą zbrodniczą akcją wichrzyciel i bandyta poszukiwany listami gończymi – George Soros. To George Soros poprzez Fundację Batorego dał 150 milionów złotych na skrajnie lewacką propagandę i terroryzowanie wszelkich przeciwników politycznych. Mnóstwo lewackich organizacji wystawiło łapy po ten gruby geld. W tym jedna z nich zajmuje się tropieniem i pozywaniem przeciwników islamskiej inwazji militarnej na nasz kontynent.

Warto także dodać, że to George Soros sponsoruje i zajmuje się logistyczną obsługą inwazji militarnej państwa islamskiego na Europę. To jego organizacje wydają poradniki w formie drukowanej jak i internetowej dla imigrantów.

Światem, szczególnie Unią Europejską, rządzą psychopaci i ludobójcy, którzy dla utrzymania status quo – czyli swoich wpływów, są gotowi do najgorszej podłości. Cała Komisja Europejska to pokolenie marca 1968 roku, a więc skrajni marksiści. Wiele wśród nich autentycznych zwyrodnialców, np Cohn-Bendit, który przyznał się w swojej autobiografii do bycia pedofilem.

Na szczęście dla nas, Europa zachodnia upada. Milionowa armia państwa islamskiego która już tam jest, jeszcze w tym roku dostanie rozkaz do ataku wszystkimi siłami. Wybije godzina zero, a Unia Europejska jaką znamy, przestanie istnieć. To my będziemy musieli przyjąć miliony białych uchodźców, bronić swojej zachodniej granicy. To nasi żołnierze będą wysłani do Europy zachodniej która będzie frontem hybrydowej, religijnej III wojny światowej.

Niestety, nie jest to apokaliptyczny i przesadzony scenariusz. Tureccy dziennikarze w listopadzie zeszłego roku zdemaskowali, że państwo islamskie ma 100.000 terrorystów w Europie. Zostali za to w trybie wojskowym skazani na karę śmierci. Samo państwo islamskie już od roku zapowiadało oficjalnie, że wyśle tysiące terrorystów do Europy wśród uchodźców.

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!


Cytuję: „Mija dokładnie rok kiedy 20 stycznia 2015 roku popełniłem tu poniżej artykuł przestrzegający przed wielkim atakiem na polską walutę. Złamana została wówczas wieloletnia pozioma zielona linia wsparcia zaznaczona na wykresie. Taki układ zwiastował bardzo czarne warianty sugerujące mocne osłabienie polskiego złotego. Na realizację tego scenariusza czekaliśmy prawie rok ale wreszcie stało się.

Proszę nie wierzyć w żadną bzdurną argumentację, że obecny atak na złotego spowodowany jest jakimś zaniepokojeniem zachodnich rządów i zachodnich bankierów reprezentowanych przez agencję Standard&Poors o demokracje i bezpieczeństwo ekonomiczne Polski. To klasyczny przykład ataku i manipulacji politycznej uprawianej przez opozycję we współpracy z globalistycznymi bankami którym zależy na rządzie pozwalającym na jeszcze większe strzyżenie polskich baranów.

Ten atak spekulantów na Polskę był tylko kwestią czasu i było to widoczne wiele miesięcy przed wyborami. Dokładnie w ostatnich zdaniach napisałem to tak: „Polska zostanie strasznie ograbiona, właściciele msp zostałi zmasakrowani po aferze opcyjnej, teraz zostaną dobici a zwykli ludzie posiadający złotówki zostaną masowo okradzeni przez bankierów. Nadchodzą bardzo ciężkie czasy dla tych którzy coś posiadają i chcą tę wartość utrzymać”.

Dopóki kurs indeksu PLN znajdował się w iluzji określanej umownie zieloną wyspą, czyli powyżej poziomu 72 punkty to mieliśmy bardzo solidne wsparcie nad tym poziomem. Jednak wybicie dołem sprawiło, że jesteśmy już w nowej rzeczywistości która może się wiązać z bezpardonowym atakiem zagranicznych banków spekulacyjnych na polskiego złotego. Poziomy osłabienia złotego są otwarte i nie ma tu żadnych istotnych oporów.

Manhattan i Berlin wysadzają w powietrze rząd w Warszawie

O tym jakie będą docelowe poziomy osłabienia złotego zadecydują na Manhattnie i w Berlinie. O ile Manhattan wydaje się dla każdego czymś oczywistym jako gniazdo światowej spekulacji o tyle pewne zdziwienie może budzić ekspozycja Berlina.

Dlaczego także Berlin ma w moim odczuciu tak duży wpływ na potencjalne kursy PLN ? Dlatego, że to przez banki niemieckie skupiona jest więcej niż połowa polskiego długu.

Dzisiaj jak widzimy Polska została zaatakowana jedynie przez kilka spekulacyjnych banków rodem z NY, kolegów niejakiego „geniusza spekulacji” G Sorosa. wielkiego obrońcy demokracji, także w Polsce.

Z informacji które posiadam wynika że polski BGK na obronę złotego wydał w ostatnich dniach już kilka mld euro. Jak zwykle w takich sytuacjach bywa – taka obrona okazuje się nieskuteczna. Piątkowa decyzja polityczna agencji ratingowej Standard&Poor’s doprowadziła do eksplozji kursu euro powyżej ważnych technicznie oporów.

Dyktat Berlina

Jeśli tylko Berlin będzie chciał dołączyć do kolegów zza oceanu to właśnie Berlin może doprowadzić do upadku każdy polski rząd. Zwłaszcza taki który będzie niechętny wobec Berlina. Wystarczy zainspirować grę polskim długiem który na chwilę obecną wydaje się być bezpieczny ale każde dalsze osłabienie złotego będzie powodować przekraczanie granic bezpieczeństwa długu w relacji do PKB. Skoordynowana akcja może wywołać wręcz lawinę. Pozostaje być optymistą że do takiej sytuacji nie dojdzie ale zagrożenie dla Polski jest śmiertelne. Ba, znamiennym jest, że pojawiło się w dniu w którym weszła w życie ustawa o wprowadzeniu podatku bankowego. Jeżeli obecny atak spekulantów jest zemstą na Warszawie za to, że śmie uszczuplać zyski bankierom to w złym scenariuszu zakładającym spisek bankierów ze wschodniego wybrzeża z Berlinem najgorsze może być dopiero przed nami. Dzisiaj tym najgorszym jest atak na wiarygodność polskiego długu.

W tej chwili brak sygnałów odwrócenia tej spadkowej tendencji dla złotego. Trend osłabiania polskiej waluty w długim, średnim i krótkim terminie jest ewidentnie spadkowy. Patrząc na rynek tylko technicznie, zaprezentowałem spadek indeksu PLN który w dotychczasowej formie przybrał postać kanału spadkowego. Jeśli dalszy spadek w ramach tej formacji będzie kontynuowany to możemy się spodziewać kontrolowanego pod względem technicznym spadku wartości polskiej waluty. Jeżeli jednak nastąpi trwałe wybicie z kanału to może powstać lawina.

Pilnujcie swoich pieniędzy tym roku, zwróćcie zwłaszcza uwagę na to w jakim banku macie je zdeponowane. Osobiście do grona bezpiecznych zaliczam tylko PKO BP, BOŚ, Pocztowy i banki spółdzielcze. Jeśli rząd w Warszawie potulnie nie skuli ogona i podejmie rękawice to aby nastawić społeczeństwo przeciwko obecnej władzy bankierzy mogą poświęcić jakiś jeden czy dwa duże detaliczne banki do bankructwa aby spowodować bunt przeciwko nieudolnej władzy. Warto o tym wiedzieć i się zawczasu zabezpieczyć przenosząc rachunek do bezpiecznego banku. Zachodni właściciel takiego banku bankruta nie straci – zabezpieczy się w jakiejś reasekuracji w Londynie i nawet może zarobić na takiej operacji.”

Źródło: amerbroker.pl

54 myśli w temacie “George Soros i bankierzy szykują destabilizację i ostateczną grabież Polski!

 1. Wszyscy znamy powiedzenie CZAS TO PIENIĄDZ. Pieniądz stał się najważniejszym instrumentem Starobabilońskiego Ducha, symbolem WŁADZY, która dyktowała scenariusz horroru pod tytułem PAN/NIEWOLNIK. Program Babiloński stworzył ŚWIADOMOŚĆ, która rozsiewała chciwość, nieufność i przemoc. MIEĆ WIĘCEJ NIŻ INNI – to jego główny energetyczny bodziec. Wg starozytnych Majow te atlantydzką karmę wnieśli na Ziemię babilońscy Magowie . Przez zewnętrzną manipulację Energią spowodowali zmianę naturalnego ziemskiego rytmu i zakotwiczyli na planecie inną, nieadekwatną formę. Kapłaństwo babilońskie miało głęboką wiedzę i magiczne zdolności, bazujące na prawach kosmologii. Wiedzę tę utrzymywano w wielkiej tajemnicy. Manifestując swoją moc, kapłaństwo bardzo szybko zawładnęło całym ziemskim królestwem – łącznie z królestwem człowieka. Wszystko działo się pod płaszczykiem religii. Tak więc całą odpowiedzialność za obecny stan dźwigają babilońscy władcy dusz. To oni decydowali za innych, rozwijali coraz to silniejsze aparaty nacisku i z pomocą zasad “moralnych” uzurpowali sobie coraz większe prawa do władzy. Z pomocą ziemskich organów wykonawczych udało się tym – w swej istocie pozaziemskim – mocom bardzo skutecznie zaburzyć ludzką świadomość. Sa więc bardzo bliskie zniweczenia naszego celu ewolucyjnego. Kto mniema, że “magowie” byli do znalezienia tylko wewnątrz sekt okultystycznych, jest wielkim fantastą! Magia posługuje się symbolami. Najgłębiej wtajemniczeni “magowie” piastuja wysokie urzędy w hierarchii kościelnej, w aparatach władzy oraz w strukturach bankowych. Oni to dopuścili się mistyfikacji symboli i z korzyścią dla siebie, jako proste triki, wprowadzili je do naszego życia codziennego. Jednym z takich trików jest wzbudzanie STRACHU – strachu przed potępieniem i przed karą boską, strachu o życie i przed utratą miejsca pracy, strachu przed rodzicami i nauczycielem w szkole, strachu przed pracodawcą. STRACH deformuje bowiem czakramy, czyniąc nas całkowicie bezbronnymi wobec obcych sugestii i myśli. Tak więc najwięksi “magowie” rozgościli się wygodnie w naszych domach i karmiąc nas wibracją strachu, robią z nami to, co chcą. To oni dyktują nam zakazy i nakazy, przepisy i prawa, oni określają zasady etyczne i kontrolują bieg życia. Nikt z nas nie ma pojęcia, jak bardzo był i jest wykorzystywany za pomocą archaicznych symboli atlantydzkiego pochodzenia i dlaczego czuje się taki bezsilny wobec niesprawiedliwości świata zewnętrznego.

  1. Moja krótka ocena dzisiejszej ludzkości „Kupujemy rzeczy,których nie potrzebujemy,za pieniądze,których nie posiadamy,żeby zaimponować ludziom,których nie lubimy a strach i niewiedza to główni winowajcy zamkniętych umysłów.” Ale wiem że nadejdzie taki czas,że się z tego musimy wybudzić,bo jeśli nie to będzie po nas.

 2. GMO ja wyraziłam swoje zdanie z którym Ty nie musisz się zgadzać, Macierewicza obserwuję od bardzo dawna i jego wypowiedzi nigdy nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia,ja po prostu mu nie ufam.Kukiza nie znam,narazie obsewuję,ale wyczuwam w nim dobrego człowieka.Wiem co to jest nosiciel
  światła,ale w przypadku Macierewicza tego nie widzę.Sam wiesz jak to jest do jednych po pierwszym spotkaniu czujesz empatię a
  do innych nie.Mnie od Macierewicza odpycha,czuję od niego zło.
  Tak mam od zawsze i dobrze na tym wychodzę.

  1. Kukiz to taki „wałęsa”, nic ponadto. Schemat ten sam, zmiana systemu i pojawia się człowiek z ludu, który „stoi” po jasnej stronie. ale to tylko złudy, bo gdyby faktycznie tak było, to co poniektóre służby pomogłby Kukizowi się wyłączyć, jak wielu w ostatnich 5-7 latach

   1. Kukiz ostanio się wyrobił. Koledzy i koleżanki z Ruchu Narodowego,KNP i z Centrum Adama Smitha trochę go podszkolili. To nie ten sam Kukiz co z wyborów prezydenckich co to tylko powtarzał jak mantrę JOWY JOWY JOWY. To już jest polityk który musi lawirować pomiędzy poszczególnymi partiami. Czasami jest za Pisem a czasami ich krytykuje. Tak zachowuje się porządna partia opozycyjna.

    1. dobrze przygotowany i logicznie mówiący. gdyby w czasie wyborów prezydenckich obnosił się ze swoją wiedzą – jak dziś – byłby odczytywany przez ludzi, jako zwykły polityk, a tak JOWY miał zarezerwowane dla siebie, tak i inne partie, trochę miały swojego programu a trochę z konkurencyjnej. ze wszystkimi partiami tak jest, stąd ludzie motają się i wykłócają. jedna partia ma coś czego nie ma druga albo trzecia ma coś, co ma druga ale nie ma pierwsza, pierwsza ma coś co druga ale już nie trzecia. dziel i rządź 😉

     jak mówisz Roni: gdyby wybory mogły coś zmienić…

     Innej prawdy nie ma. na dziś. może będzie inna prawda, bo jesteśmy na skraju jutra

     1. Delegalizacja wszystkich partii politycznych – dyktatura wojska w celu przywrócenia porządku – monarchia lub minarchia to tyle w kwestii Polski. Można pójść inną drogą. Dobicie Polski i jej likwidacja oraz stworzenie środkowoeuropejskiej federacji państw słowiańskich + Węgry co stworzy nam np. Lechię lub Sarmację a być może coś innego i wtedy ustrój na wzór wieców z potęznym rynkiem wewnętrznym z różnymi walutami nawet w obrębie naszych województw oraz własne rządy także nawet w obrębie gmin, własne prawo i własne sądy także w obrębie gminy,województwa.

      1. Dobrze prawisz, Roni. Marzę o tym dla nas, tu, w Polsce. Pomysł rozszerzenia na sąsiednie Narody- tylko pochwalić. Jednakże aby tego dokonać trzeba wpierw mieć swoje środki szerokiego informowania o tym, co się dzeje. A i póżniej wola niezlomna walki i zmiany bylaby potrzebna. I dobra organizacja, sprawna. I praca nad sobą, nad duszą swoją, aby falsz nie mieszkał w sercu… inaczej niczego nie będzie- Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego dalej będzie nam, Lechitom, dyktować, co robić mamy.

     2. „Martin Schultz ma żonę Polkę, on zna świetnie Polskę. On jest człowiekiem, który nie ma formalnego wykształcenia, ale każdy z nas zna głupich profesorów i dziesiątki mądrych osób bez wykształcenia. On nawet nie ma matury. Cała jego kariera jest związana z Parlamentem Europejskim, to jest jego ojczyzna – mówi Tadeusz Iwiński.” To teraz widzicie jak to jest w eurokołchozie nic się nie zmieniło od czasów ZSRR czy PRL.

      1. Przygotujcie się na wojnę ekonomiczną wymierzoną Polsce przez wkurwionych Niemców oraz banki i korporacje.

      2. ta debata to jedna wielka żenada. Szydło mówi „pozwólcie nam rządzić we własnym kraju”. qrwa, „pozwólcie nam…”, co ona tam pojechała prosić czy przedstawić stanowisko rządu? jak zwykle korwin ma kosę w gębie

      3. jebnie, bo musi jebnąć

       niżej jest bardziej aktualna wiedza, prosto z Ukrainy. schemat ten sam, bo sprawdzony przez banksterów

      4. Ja bym jeszcze bardziej dobitnie to powiedział jak Korwin ale cóż Korwin się starzeje.

      5. a może Korwin wie, co można powiedzieć a czego już nie? Ma dla kogo żyć a że kozak z niego i niewyparzony ma ryj w wielu sprawach, to już tylko charakterek, który z siłą i wiekiem nie ma nic wspólnego. Ostatecznie, dobrze, że takie słowa padły, tylko dlaczego mam przeświadczenie, że to „scenariusz” walki o wolność. coś jak Kukiz na Wiejskiej, tak Korwin z Brukselce

      6. Otóż ma ponieważ gdy był młodszy był jeszcze bardziej wyszczekany z resztą sam tak o sobie mówił. Teraz jest łagodniejszy. Kukiz nie bierze diety poselskiej a Korwin owszem i to nie małą. Akurat będzie na dzieci i wnuki. Korwin to wentyl bezpieczeństwa a Kukiz to taki drugi Lepper. Lepper też był prowadzony przez służby tak jak teraz Kukiz. A wiadomo jak Lepper skończył.

      7. dobry przykład z Lepperem, ja nie mam wiedzy, że był prowadzony przez słuzby ale wiem, że Lepper z dużą determinacją pchał się na Wiejską po kasę i wpływy, aby rolnictwo polskie było na poziomie. jednak to, co tam ujrzał przerosło jego „oczekiwania” a raczej chęci bycia prawym posłem w lewej polityce, no i korzystał z tuby telewizyjnej aby o wielu sprawach mówić głośno. Sądzę tak dlatego, że był wyśmiewany przez sprzedajnych sqrwysynów. Wyśmiewanie jest prawdziwym obliczem tych, co nie mają argumentów. tak było i jest.

    1. „kukiz to bedzie swietna opozycja dla pisu jak urośnie w sile” – do tego miejsca się zgadzam. jak urośnie, tylko kto pozwoli mu wyrosnąć? prędzej wyrośnie inna zakała jak don petro albo inny szajbus

    2. hmmm, czas to zweryfikuje. Bliżej mi myślami do osób, których system już wyłączył
     kolonko również jest systemową tubą. tacy i podobni mają za zadanie „obeznać” ludzi z tym co jest i co będzie. Gdyby ktoś chciał nazwać rzeczy po imieniu, tak jak trzeba, to usłyszelibyśmy go raz, może dwa i koniec.
     no ale tylko czas zweryfikuje każdego człeka, bo poznać głupiego po czynach jego 😉

   2. gmo, chciałbym przesiąknąć Twoim optymizmem. jest niezdrowy w te czasy ale dobre nastawienie. tylko czy w tym tunelu jest światełko czy jedzie pociąg? w tym roku się wszyscy przekonamy

 3. Kto wybiera ten wybiera, w prezydenckich głosowałem na Jacka Wilka a w parlamentarnych na Korwin i co z tego mi przyszło albo Polsce ano nic. Więc nie każdy źle wybiera. Z resztą gdyby wybory miałyby coś zmienić już dawno byłyby zakazane. To były moje ostatnie wybory w życiu. Demokracja jest zła sama w sobie. TO jest upadek cywilizacji pod względem intelektualnym że wszyscy lub prawie wszyscy powtarzają mantrę leminga – DEMOKRACJA DEMOKRACJA DEMOKRACJA. Bez opamiętania jak zombie. Demokracja zawsze prowadzi do podziałów do anarchii i chaosu to ustrój z piekła rodem. Chcesz zniszczyć system pokaż dowody świadczące o mordzie rytualnym przeprowadzonym przez BND na elicie z Tupolewa 154. Tylko wtedy możesz przypłacić to życiem swoim lub rodziny.

   1. ABW to raczej jest zamieszana w sprawy, które musi prowadzi prowadzić zgodnie ze swoim „ustawowym” powołaniem a prawdziwe powołanie to właśnie to o czym mówicie, czyli nic nielegalnego się u nich nie dzieje 😉

  1. Nie wliczając tych 40-50 % co nie głosuje to największe partie PIS i PO mają około 10% poparcia wszystkich uprawnionych do głosowania. Więc demokracja to tyrania mniejszości w szczególności beneficjentów systemu.

   1. Wszystko zależy od samych Polaków. Jest wiele wariantów. Podałem we wcześniejszych postach. Aha i tu ciekawostka Polska została także wybrana przez Rockfellera jako centrum NWO w Europie po III wojnie światowej.

   2. życie w Polsce stanie się nieznośnie drogie, pomimo braku mimsów, depopulacja będzie kroczyć po Polakach. Wawa się podzieli terytorialnie, coś jak Watykan. Proroctwa agentów zmaterializują się i Polska jako „suwerenny” kraj będzie rządzić dystryktem składającym się z wielu państw – niektórzy twierdzą, że kraje słowiańskie się zjednoczą, może i tak, ale będą pod dyktaturą nwo.
    i znowu człowiek będzie myślał, że jest wolny a boa jak to boa, zaciśnie mocniej szyję

    NWO to 10 dystryktów, czy to się komuś podoba czy nie i to jest fakt. przed nwo żaden kraj nie ucieknie

    proponuje poczytać o „gongu pokoju”, bo mieści wszystkie państwa i religie na jednym ziemskim dysku

   3. Hmm a to ciekawe co mówisz. Mógłbyś rozwinąć temat tej Warszawy Bara Bara. A co do Nwo to ono długo nie potrwa ale będzie kurewsko bolesne na zgliszczach Nwo może międzymorze zostać w gej samej formie wszystko zależy od nas samych grunt aby przetrwać z nie złamanym kręgosłupem moralnym jak to wcześniej bywało. Bo międzymorze będzie czy to się komuś podoba czy nie. Taki jest cel globalnej gry.

   4. raz mówił o tym sam Kaczor, że województwo Mazowieckie się podzieli, to było zaraz po wyborach
    łączę takie informacja:
    – mapa NWO – 10 dystryktów
    – proroctwa – 10 głów wynurzy się z mórz
    – proroctwa – Polska będzie przykładem dla całego świata
    – gong pokoju
    – wycofanie gotówki na całym świecie
    – migracja milionów/miliardów ludzi na świecie

    jedna religia, jeden rząd z 10 dystryktami. kiedyś zostawiałem do tego linki. jesteśmy Roni juz w takim położeniu, że puzzle same od dawna dla mnie się układają i dziwi mnie że tak nie wiele osób to widzi i tak wielu dalej wierzy, że coś pozytywnego przed nami. a przed nami qrwa czarny scenariusz

   5. Też tam mam od jakiś 2 – 3 lat. Czuję jakby już nic nie było po staremu. Jakby wszystko miało ulec erozji albo utracić na znaczeniu. Wszystko takie bezsensowne i fatalistyczne. Więc nie jesteś sama Ruda.

   6. Ruda & Roni, szczęście w nieszczęściu, że macie to od „niedawna”. Ja z tym qrwa idę od dzieciństwa, jakieś qrwa przekleństwo w widzeniu niewidzialnego.
    To co się dzieje, to nie są żarty. Polska będzie mózgiem Nowego Świata i w tym dopatrujmy się okazji, aby któregoś dnia zrobić „coś” 😉

   7. I w jakim celu miałoby Mazowieckie się podzielić. Bo ja słyszałem że Pis chce utworzyć nowe województwa – Srodkowopomorskie i Częstochowskie.

   8. ano w takim, że to Państwo w Państwie, nietykalne jak qrwa Watykan. Swoje prawo, niezależne od tego, które będzie obowiązywać dookoła niego. Swoje wojsko, swoej banki, swoja corpo księgowość, …

   9. A to oto chodzi Warszawa jako odzielny okręg jak w przypadku Pekinu Moskwy Dystryktu Kolumbia czy City of London eh a miałem już się przeprowadzać na stale do wawy ale jakoś nie cierpię tego miasta więc się waham .

   10. do wawy jadą ludzie bez charakteru. z charakterem długo tam się nie pożyje, tam trzeba żreć innych, aby się utrzymać „na fali”. Natomiast Wroclove jest qrwa spokojny, zielony i nie ma tego betonowego pędu do niczego. Ale oczywiście jest wiele mega pięknych miejsc i nie mają one nic wspólnego z dużymi miastami. Im mniejsze, tym lepsze.

   11. No no Wrocław zawsze mi się podobał mimo że nigdy tam nie byłem. Wawa to typowy korpoland zmieszany z lemingozą.

   12. mam wiarygodne porównanie i „na czasie” Wrocka i Wawy, bo przez wiele lat moja ex tam mieszkała. Dziś już jej tam nie ma. „Szkoda życia, które ucieka przez palce” – to słowa ex. Generalnie robota jest wszędzie, Wawa wyciska życiowe soki i jeśli nie jesteś sqrwysynem, to zapomnij o wygodnym życiu w zasyfiałym mieście. Za duże tempo i na prawdę w hooj czasu ucieka, aby poruszać się po tym mieście i nie ważne czy masz swoją furę, komunikację miejską, włączając w to metro, gdzie życie toczy się jak podziemna szczurza rodzina. no mnie osobiście metro przeraża z wielu względów – również bezpieczeństwa, bo jesteś uwięziony pod ziemią.
    Oczywiście w Wawie można zarobić dużo albo dużo więcej, to wprost odnosi się do funkcji np menadżerskich i w ogóle wyższego szczebla. takie dysproporcje finansowe na tle innych miast są oczywiste. Moja ex była menadżerem sieci salonów kosmetycznych. fajna, lekka, pachnąca robota ale robotę kończysz zbyt późno, dojazdy, przejazdy, zajebane miasto korkami albo manifestacjami, no logistycznie ze względów bezpieczeństwa własnego prywatnego lepiej w tych czasach unikać Wawy. Wiesz o co chodzi Roni

    Wroclove jest dobrym, przyjaznym miastem, gdzie wszędzie jest blisko a korki to nie korki w porównaniu ze stolicą. Rynek nieruchomości jest rozbudowany i bardzo silny, mieszkania, biura, handel, logistyka, przemysł, …, komunikacyjnie jest położony bardzo wygodnie, bo w poziomie i w pionie można poruszać się pomiędzy Bałtykiem a całym górzystym południem kraju.

    w jakiej branży szukasz zajęcia? Może będę mógł pomóc/doradzić/skontaktować

   13. Wrocław i Kraków to w mojej ocenie dobre satelity do życia – myśląc o dużym mieście ale jeszcze nie przeładowane ludzkim złomem i totalną anonimowością

   14. Nie szukam , chodzi mi tylko o stałe lokum bo nie chce mi się taki szmat drogi jeździć , jako freelancer IT- z branży administrowanie serwerami/teleinformatyka (m.in.back-end,virtual serwers, i czasami hardware-elektronika) to trzeba czasami się pofatygować do klienta nawet jeśli jest to praca zdalna. Różnie jeżdżę przeważnie też jako podwykonawca firm do Lublina głównie ale także do Warszawy oraz Rzeszowa, głównie Polska wschodnia.

   15. Mi się osobiście podoba Rzeszów nie za duże miasto , czyste i zadbane oraz blisko moich ulubionych gór Bieszczad, w Lublinie z kolei jest w miarę czyste powietrze ale a bardzo chce naśladować Warszawę w tempie życia. TO jakiś syndrom albo kompleks na punkcie 5 razy większej Warszawy. Jak bym miał wybierać to chyba bym się zdecydował na południe Polski a nie na północ i byłyby to miasta – Wrocław jeśli zachód wchodzi w grę albo Rzeszów jeśli wschód. Co do Krakowa to niestety ale to miasto do życia się nie nadaje. Jest skatoliczone bardziej jak bastion Pisu czyli Rzeszów, bardzo brudne i zanieczyszczone (smog) i za dużo w nim turystów z zagranicy( nadzy anglicy na rynku). Jako miasto studenckie to jest to najlepsze miasto (dwie uczelnie techniczne plus jedna z najstarszych uczelni europejskich).

   16. Uwierz mi Bełchatów przy moim Hrubieszowie to nie jest prowincja przecież to miasto z centrum Polsk – u mnie to dopiero prowincja.
    „Zresztą i tak jestem domatorką, więc lubię wszystko, co kameralne, a zbyt duża ilość ludzi po prostu mnie przeraża i niesamowicie wprost męczy, nie znoszę tłumów.” – no jak nic jesteś moją bratnią duszą jak nic , a na dodatek to mam jakiś lęk gdy jestem w zatłoczonym mieście odczuwam jakby mnie coś przetłaczało – czuje się taki malutki bez przestrzeni źle się czuje niezbyt swobodnie. Męczę się gdy jestem w dużym mieście a co do Wawy to już w ogóle dostaje przyspieszonego bicia serca.

 4. Trzy słowa: „the big short” , tam jest scena jak pracownik agencji ratingowej przyznaje ze wykonuje polecenia banków ogłaszając ratingi!

 5. Ależ to głupie i naiwne. NATO i UE to są jedne z kolejnych wydmuszek tych samych sił kontrolujących.
  Wyjść z jednej, zostać w drugiej..
  Polaki mają cały kij do gadania.
  Kazali im wejść w te struktury to weszli. Wyrzucą też kiedy chcą.

 6. re: S.D. (19 Styczeń 2016 o 00:08)

  Sluszna uwaga i dobry pomysl z wprowadzeniem drugiej waluty obiegowej, ktora w tym przypadku musialaby byc calkowicie kontrolowana przez Polske i przeznaczona wylacznie na rynek wewnetrzny.
  Ale musisz pamietac, ze Polska ma obce rezerwy walutowe w zydowskich bankach, ktore w przypadku niewyplacalnosci panstwa zostana zamrozone, a nastepnie przepadna z powodu dlugu zagranicznego Polski.

  Kolejna sprawa, ktorej nie poruszyles to zagraniczni wlasciciele zakladow, fabryk, firm, bankow etc, ktorzy trzymaja w swoich rekach ponad 80% polskiego majatku narodowego, bo gielda to jedynie malo znaczny element spekulacyjny.
  Gdyby obce firmy zaczely zamykac swoje zaklady w Polsce, wowczas dojdzie do masowego bezrobocia niezaleznie od tego co zrobia zydowscy bankierzy lub firma opiniotworcza.

  W Rosji bylo tak, ze zagraniczne firmy inwestycyjne zaczely wycofywac swoje kapitaly z rynku rosyjskiego i dlatego rubel zaczal drastycznie spadac na gieldzie.
  Poza tym zydowscy miliarderzy zyjacy w Rosji zaczeli rowniez przenosic zarobione dolary do bankow zagranicznych poza Rosje, glownie do USA, Szwajcarii, na Cypr, do Anglii etc – wyplynelo ponad 500 miliardow dolarow z Rosji (1/4 rocznego PKB Rosji) i nawet Putin apelowal do zydowskich miliarderow zyjacych w Rosji, zeby z powrotem przywiezli wywiezione pieniadze do Rosji – Putin chcial sie zapewne zabezpieczyc, a jednoczesnie zlozyc zydowskim miliarderom w Rosji „propozycje nie do odrzucenia”.
  PKB Rosji to glownie dochody z ropy naftowej, gazu ziemnego, metali szlachetnych, diamentow i handlu bronia, a wziawszy pod uwage niskie ceny ropy naftowej i gazu ziemnego na rynku swiatowym, PKB Rosji drastycznie spadnie w 2015r.

  Wracajac do sprawy Polski, to rzad w Polsce musialby dokonac nacjonalizacji sprywatyzowanego wczesniej majatku narodowego pozostajacego w obcych rekach, zeby utrzymac zatrudnienie i ciaglosc produkcji, a jednoczesnie zamrozic ceny towarow, produktow i uslug w celu wyeliminowania spekulacji i uspokojenia nastrojow w polskim spoleczenstwie.
  A w zwiazku z wprowadzeniem drugiej waluty obiegowej, rzad w Polsce musialby zakazac obcym bankom w Polsce wymiany starych pieniedzy na nowe za wyjatkiem dolarow, funtow, frankow czy euro po okreslonej cenie.
  Kolejna metoda na wyeliminowanie zagranicznych bankow z Polski, ktore wywoza zarobiony kapital z Polski jest wprowadzenie nowych przepisow prawnych, ktore beda regulowaly rozliczenie podatkowe poprzez nakazy i zakazy oraz poprzez zwiekszony podatek od obrotow bankowych i podatek od gruntow, na ktorym stoi bank lub od metra kwadratowego powierzchni banku.
  Rzad moze rowniez wprowadzic specjalne nisko-oprocentowane kredyty rzadowe dla polskich biznesow ponizej stopy procentowej banku centralnego, ktory udziela pozyczek bankom zagranicznym w Polsce, a polskie biznesy moga udzielac pozyczek pracowniczych na niski procent, nawet rowny stopie procentowej banku centralnego, zeby wyeliminowac banki zagraniczne z konkurecji i z polskiego rynku.

  To tylko czesc pomyslow do walki z obca konkurencja.
  Pozostaje wiec pytanie:
  Kto to zrobi ?

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.