Banki i tajna władza

ZŁY STAN ŚWIATOWEJ EKONOMII O KTÓRYM MEDIA I SKORUMPOWANI POLITYCY CI NIE POWIEDZĄ..

Kiedyś słyszałem, że pieniądz powinien „gnić” w gospodarce, czyli zupełnie odwrotnie niż jest teraz, gdy inflacja i akcja kredytowa powodują jego „rozmnażanie”. To potwierdza tezę, że na tej planecie wszystkie wartości są „odwrócone” dokładnie o 180 stopni.

Poniższe nagranie video mówi o alternatywnym pieniądzu i alternatywnej ekonomii. Również ruch Zeitgeist Movement proponuje swoje rozwiązanie – czyli gospodarkę opartą na zasobach. Obecna ekonomia oparta na pieniądzu dłużnym, który stale traci na wartości, jest już w totalnej rozsypce.

Dziwi mnie to, że w mediach o tym prawie nie informują. Specjalistyczne, niezależne portale ekonomiczne od lat przedstawiają opłakany stan ekonomii globalnej, ale ich mało osób czyta. Co się zmieniło od 2008 roku? Otóż nie tylko nie rozwiązano problemu powolnego rozkładu światowej gospodarki.

upadek ekonomii

Nie zrobiono nic by pokonać kryzys ekonomiczny

Od 2008 roku zrobiono dokładnie wszystko, by jeszcze bardziej nasilić kryzys i patologiczne mechanizmy. Wykorzystano już praktycznie wszystkie możliwe mechanizmy kontroli ekonomii, nawet te najbardziej „kreatywne”. Państwa i banki (np Deutsche Bank) mają skrajnie toksyczne aktywa liczone w bilionach dolarów, z którymi nic już nie można zrobić.

Kolaps globalnej ekonomii zbliża się wielkimi krokami. W artykule „Studium globalnego upadku systemowego” (polecam poszukać) jest mowa o tym, że załamanie łańcucha dostaw w jednym kraju, może pociągnąć za sobą gospodarkę całej planety. Według tych symulacji, jeśli kryzys potrwa dłużej niż 3 tygodnie – to będzie nieodwracalny.

upadek ekonomii

Jest niezwykle ważną rzeczą, byśmy przebudzili się z bycia niewolnikami nielicznych (czyli niewolnikami bankierów, finansistów, polityków). Byśmy przestali usprawiedliwiać ekonomiczne niewolnictwo religią (wielbłąd i ucho igielne), ideologią (jest kryzys, tak działa wolny rynek, to prawa ekonomii) czy new agiem (pieniądz to niska wibracja). Każda ideologia i każda religia ma w sobie moduł usprawiedliwiania biedy u ludzi i gloryfikowania bogactwa nielicznych. Pora powiedzieć temu „stop” i upomnieć się o to, co jest nam odbierane.

O kapitalistycznym niewolnictwie pisałem poniżej:
Mamy w sobie potężną siłę której możemy użyć przeciwko systemowi i elitom!
Przebudzenie ludzkości: to początek trudnej drogi, od której zależy nasze przetrwanie!
Przebudzenie ludzkości weszło w krytyczną fazę
Gdzie podziała się Twoja wolność? Całą Ziemia jest w ich rękach
Dlaczego w Polsce jest wieczna bieda i wieczne „nie da się”? Spojrzenie mistyczne na ten problem

Bernard Lietaer – Różnorodność pieniądza (Money diversity):

Moja strona jest niezależna od wszelkich stron sporu politycznego. Utrzymuję ją z reklam i dobrowolnych darowizn Czytelników. Nie ma u mnie przymusowych abonamentów i opłat za treści. Dzięki temu mogę zachować niezależność i dostarczać Ci wartościowych i prawdziwych informacji, które są cenzurowane i trudno dostępne. Wspomóż moją pracę na rzecz poszerzania świadomości, a w zamian za to dotychczasowa ilość nowych wpisów będzie zachowana. Link z informacją, jak to zrobić tutaj: https://jarek-kefir.com/wsparcie/

  

 

42 odpowiedzi »

 1. „Wrodzeni ot tak
  W to
  Gdy blade twarze szczerzą się
  Gdy Pani Śmierć rechocze
  Gdy windy psują się
  Gdy polityczny krajobraz zanika
  Gdy pakowacz z dyskontu ma dyplom
  Gdy zaropiałe ryby wypluwają swe zaropiałe ofiary
  Gdy Słońce jest przesłonięte
  Jesteśmy
  Wrodzeni ot tak
  W to
  W te starannie obłąkane wojny
  W widok wybitych fabrycznych okien na pustkę
  W knajpy w których ludzie już ze sobą nie rozmawiają
  W bijatyki które kończy strzał i dźgnięcie
  Wrodzeni w to
  W szpitale tak drogie że taniej jest umrzeć
  W prawników liczących sobie tyle że taniej jest przyznać się do winy
  W kraj gdzie więzienia są zapełnione a psychiatryki pozamykane
  W miejsce gdzie masy windują głupców na nadzianych bohaterów
  Wrodzeni w to
  Przechodzący przez to
  Umierający przez to
  Niemi przez to
  Wysterylizowani
  Zdeprawowani
  Wydziedziczeni
  Przez to
  Oszukani przez to
  Wykorzystani przez to
  Olani przez to
  Zarażeni szaleństwem i chorobą przez to
  Przywiedzeni do przemocy
  Odwiedzeni od człowieczeństwa
  Przez to
  Serce jest poczerniałe
  Palce sięgają po tchawicę
  Broń
  Nóż
  Bombę
  Palce sięgają ku niewrażliwemu na bodźce bogowi
  Palce sięgają po butelkę
  Pigułkę
  Proszek
  Jesteśmy wrodzeni w tę wypełnioną smutkiem martwotę
  Jesteśmy wrodzeni w zadłużony od sześciu dekad rząd
  Który wkrótce utraci zdolność spłaty procentu
  I banki zapłoną
  Pieniądze będą bezużyteczne
  Będzie jawny i bezkarny mord na ulicach
  Będzie broń i grasujące bandy
  Gleba będzie nieużyteczna
  Żywność będzie malejącym przychodem
  Jądrowa potęga zostanie przejęta przez wielu
  Wybuchy będą bezustannie wstrząsać Ziemią
  Napromieniowani ludzie-roboty będą prześladować się wzajemnie
  Bogaci i wybrani będą obserwować z orbitalnych platform
  Piekło Dantego będzie przypominało dziecięcy plac zabaw
  Słońce nie będzie oglądane i zawsze będzie noc
  Drzewa obumrą
  Cała roślinność obumrze
  Napromieniowani ludzie będą jeść mięso napromieniowanych ludzi
  Morza będą skażone
  Jeziora i rzeki znikną
  Deszcz będzie nowym złotem
  Gnijące korpusy ludzi i zwierząt będą cuchnąć na czarnym wietrze
  Ostatnią garstkę ocalałych pokonają nowe i ohydne choróbska
  A stacje orbitalne wyniszczy zużycie
  Wyczerpane zasoby
  Naturalny skutek ogólnego rozkładu
  I zapadnie najpiękniejsza cisza jakiej nigdy nie słyszano
  Zrodzona z tego.
  Słońce wciąż tam ukryte
  Wyczekujące kolejnego rozdziału.”

  Dinosauria, My – Charles Bukowski

  ************************
  Polecam Bukowskiego! Ponadto on kochał KOTY <3 , jak JA! i pisał im wiersze! *_*

  • Bukowski, numerologiczna „9”. chyba wiem, co i skąd szumiało mu w głowie. wielki mały człowiek, pzdr Sanctusie

    • tyson miał 2 m-ce jak znalazłem go w styczniu w śniegu. forest był od wykastrowanej matki

     qrwa, koty są super, no i dwa muszą być, to rozrywka po pachy

     dlaczego „9” lubią koty? Jarek, rozkmiń nowego arta, hehe

     • barra barra, jeśli „9” lubią koty, to mistrzowskie „11”, do których należę, wręcz je kochają obsesyjnie! 😛

      • no to większa korba z kotami, jakaś lepsza al-chemia u Was „11”-ek. Ciekawe co by powiedziała „44”-ka albo „99”, bo różne są szkoły z liczbami mistrzowskimi. 99% ludzi ma świadomość, że na 44 kończy się droga ale do mnie to nie przemawia i jakoś bliskie są mi myśli, ze mistrzowie sięgają „99”-go stopnia. Hmmm, czy 99 potrafi już rozmawiać z kotem a kot z 99? ciekawe

      • a propo numerologi, to coś Ci barrabusie zaproponuję, o ile nie jesteś uprzedzony, to polecam wykonać test pewien, i napisz co Ci wyszło, i czy odczuwałeś mentalną koherencję z tym rezultatem i nakreślonym portretem psychologicznym 😉 a jak Ci się spodoba to pokażę coś jeszcze ciekawszego „szatańskiego” 😀
       http://www.enneagram.pl/ ja jestem „4” w enneagramie, a z daty numerologiczna „11”, co lepsze urodziłem się 04.04. a moje prawdziwe imię i nazwisko w gematrii ma 111! 😀

      • „Typ numer Cztery, czyli Tragiczny Romantyk albo: „Jestem inny niż wszyscy, więcej czuję i bardziej cierpię”

       Tragiczni Romantycy już w dzieciństwie poczuli się porzuceni lub odrzuceni, a przez to inni niż wszyscy. Jako dzieci czuli, że nie mają czegoś, co inni dostali bez wysiłku: normalnej rodziny, troski rodziców, zwykłego, „zwierzęcego” szczęścia. Na ten stan odkryli szczególne lekarstwo: pogrążanie się w swoich uczuciach, najczęściej w przeżywaniu straty, smutku, żalu oraz tęsknoty za lepszym życiem, które musi kiedyś nadejść. Nie jest to jednak stabilny punkt oparcia i Czwórki z całego ennegramu przeżywają największe emocjonalne huśtawki, wahając się od szaleńczego entuzjazmu do obezwładniającej depresji.

       Tragiczni Romantycy nie ufają pospolitemu szczęściu i sukcesom. Skupiają uwagę na ciemnych stronach tego, co jest realnie dostępne, i na najjaśniejszych stronach tego, co dalekie, wymarzone i nieosiągalne. Wciąż pożądają czegoś, czego nie mają, a jeżeli to już zdobędą, przeżywają zawód i frustrację z powodu wad tego, co dostały. Kiedy znajdą wymarzona pracę, zaczynają szukać idealnego partnera. Kiedy go znajdą, z reguły czują, że „to nie to” i ustawiają sobie kolejny przedmiot marzeń. Żyją tak, jakby nie całkiem należały do świata realnego.

       Wrażliwość na uczuciowe poruszenia i poczucie własnej wyjątkowości czyni z Czwórek dusze artystyczne: właściwa jest im zarówno estetyczna wrażliwość jak i zamiłowanie do artystycznej, twórczej ekspresji. Czwórka czuje się oryginalna i świadomie pracuje nad tym, aby osiągnąć swój własny styl: w ubiorze, w zewnętrznym wyglądzie, w sposobie wyrażania się… często taki styl staje się przebraniem. Aby sprostać standardom, jakie sobie narzuca, gotowa jest nawet dręczyć swoje ciało. Tym bardziej, że Tragiczni Romantycy zwykle są na bakier z własnym ciałem: wydaje im się ono (zwykle niesłusznie) niezgrabne, niemodne, zbyt otyłe… Stąd już krok do częstej w tym typie anoreksji.

       Czwórki instynktownie są przekonane, że nie należą do stada, że są ponad ogólne normy obyczajowe, moralne, prawne. Przepisy usiłują obejść, z szefami wolą zaprzyjaźnić się aniżeli ich słuchać; w ich stylu są towarzyskie prowokacje, a nawet przekraczanie prawa. Przy tym uwielbiają, jak im się upiecze. Jak magnes przyciągają je wszelkie elity: zarówno te wysokie, jak arystokracja, jak i te niskie, jak mafie.

       Czwórki, aby normalnie funkcjonować, potrzebują wciąż mocnych bodźców emocjonalnych, jakie rodzą się, kiedy człowiek stoi na krawędzi twarzą w twarz ze śmiercią, z pożądaniem, seksem; z ciemnymi stronami ludzkiej natury. Charakterystyczne jest dla nich obsesyjne wracanie do możliwości samobójstwa, jakby w takich myślach znajdywali oparcie. Z tej przyczyny Tragiczni Romantycy potrafią zrozumieć ludzi pogrążonych w rozpaczy, załamanych, szykujących się do samobójstwa – i potrafią udzielić im wsparcia.

       Typ nr Cztery zrobił wielką karierę w literaturze: jako bohater, który zdobywa bogactwa, a mimo to ginie z niespełnionej miłości – jak Wokulski lub Wielki Gatsby.”

       ……………………….
       Ze mną osobiście to się w dużej mierze zgadza, zwłaszcza huśtawy emocjonalnej polaryzacji i samobójcze tendencje 🙂

      • noooo, duuużo prawdy 😉
       dawaj teraz „szatańskie” ciekawostki numerologiczne

      • http://www.gematrix.org/ … wpisz w kalkulator swoje imię i nazwisko, tylko bez polskich znaków miękkich, i zobacz później wynik, english gematria, tam będą przypisy różne w tabelkach, mi wyszło 1110, że jestem mesjasz itp 😀 … to tak z przymrużeniem oka, bo ta gematria to wiem, że jakieś triki masońskie, ale sprawdziłem różne osoby, np Wojtyłę, i wyszło że był sługą YHVH 😉 … i jeszcze coś ciekawego znalazłem ale muszę poszukać, żeby Ci pokazać …

      • ciekawe co napisałeś i prawdziwe. sory za niepotrzebny wybieg. temat zamknięty i niech się toczy.
       jestem „4” i co dalej powiesz, bo zainteresowało mnie to. kiedyś widziałem tą stronkę ale było tak dawno temu, że nie pamiętam wyniku.

       ps. a propo numerologii, moja wewnętrzna „prawda”, to numerologia, która kończy się jednak na „9”, liczb mistrzowskich nie ma i nie mówię tego aby się przekomarzać, bo moja córka jest „22” i wolałbym wierzyć w liczby mistrzowskie. jednak jest inaczej i w mojej ocenie 9 to szczyt. i nie chodzi o mnie, bo jestem 9, tylko po prost zbyt wile jest nauczycieli numerologii, których liczby mistrzowskie kończą się na 33 albo na 44 albo na 66 a nawet na 99. za duży zamęt i niejednoznaczne interpretacje duchowe – pomijam ksera robione z innego ksera w necie, bo czuć smród komercji na odległość

      • To przeczytaj tam jest wszystko 4w5 to „Włóczęga”.
       Mi wyszło że jestem 5w4 czyli „Obrazoburca”

      • 4w5 a 5w4 to co innego wbrew pozorom mówiłem to raczej odbicie lustrzane albo połówka pasująca do drugiej coś w tym stylu.

      • Ciekaw jestem jak inni czy też z dołu eneagramu czy może coś innego.

      • tak czytam Sanctusie Twoje poniższe wpisy o kotach…. no muszę przyznać, że większego „sierściucha” od Ciebie to chyba nie ma w tej knajpie 😉 pozytywnie jesteś zakręcony 😉

      • Wtrącę się do waszej dysputy o kotach,bo ja w chwili obecnej
       dokarmiam w swojej altance w ogrodzie 7 takich puszystych
       pięknot.Najpierw przyplątały się 4 malutkie podrzutki jak je nazywam,a póżniej dobiły do tej 4 jeszcze 3 dorosłe i teraz już
       workami kupuję dla nich karmę.Osobiście wolę koty od psów,
       chociaż w domu mamy 3 psy ,suczka ratlerka Maja,brodacz
       monachijski duży Filc i miniaturowy Stefan.Jak więc widać
       koty nie mają większych szans na stałe zamieszkać u mnie w
       altanie.Najbardziej zażartym psem na koty jest oczywiście
       suczka Maja.Natomiast Filc kocha koty.Sanctus ja też uważam,że koty mają w sobie coś magicznego,a poza tym te ich magiczne oczy są nieziemskie.Przez to ich dokarmianie,już się w domu ze mnie śmieją,że będę drugą
       Willas,ale co tam,nic sobie z tego nie robię.Zawsze mi żal głodnych stworzonek i dlatego dokarmiam,pomimo,że koty
       polują na dokarmiane przeze mnie ptaki.No ale tak już jest w
       przyrodzie.Mój numer z daty urodzenia 33,powiedz coś o nim
       więcej.

      • powiem tylko tyle, że „9” i liczb mistrzowskich w kefirowej knajpie dużo, jeśli nie pełno 😉 i na dodatek same sierściuchy psie i kocie wszelkiej maści. poglądy podobne a wręcz te same. i dziwię się po co tyle kwasów było. no ale kto się czubi, ten…
       slava przyjaciele, jak mawia Roni, trza się trzymać w kupie, raźniej, cieplej i bezpieczniej

      • „powiem tylko tyle, że „9” i liczb mistrzowskich w kefirowej knajpie dużo, jeśli nie pełno ” – ja bara bara nie jestem żadną mistrzowską 9 tylko zaledwie numerem 4. Więc chyba jestem wyjątkiem tutaj.

      • 9 pełno co nie oznacza że wszystkie;) na numerorlogię trzeba patrzeć z przymrużeniem oka, bo przez wieki rodził się temat zaglądania w niewidzialne. Sami specjaliści 😉 ja i tak myślę, że numerologia dobrze podpowiada człowiekowi zagubionemu, nic nie wiedzącemu o sobie ale odnaleźć siebie każdy musi z osobna. to indywidualne ścieżki i skrzyżowania. poza tym są różne koniunkcje i zależności układów, trygonów, etc. są astronomowie, magowie, spirytualiści, itd. należy pamiętać, że omnibusa w numerologii nie ma, są tylko fascynaci lub/i fanatycy.

       numerologia nie jest i nigdy nie będzie żadnym wyznacznikiem. Wielokrotnie zostało udowodnione, że człowiek ma możliwość życia takiego, aby nigdy siebie nie odnalazł. dosłownie i do tego również służy numerologia. mądry człowiek nigdy nie zaszufladkuje się w tematach wymyślonych przez innego człowieka, bo to jego świat 😉

  • https://www.youtube.com/watch?v=IaewXfw_OX4

   „Bukowski ze swoim kotem. Bardzo je lubił. Jak sam mawiał: „fajnie mieć gromadę kotów. Jeśli czujesz się źle, po prostu patrzysz na koty i czujesz się lepiej, bo one wiedzą, że wszystko jest jak jest. Nie ma się czym podniecać. Po prostu wiedzą. Są zbawicielami. Im więcej masz kotów, tym dłużej żyjesz. Jeżeli masz sto kotów, będziesz żył dziesięć razy dłużej niż gdybyś miał dziesięć. Któregoś dnia zostanie to odkryte, a wtedy ludzie będą mieli po tysiąc kotów i będą żyli wiecznie. To naprawdę niedorzeczne”.

   *************************
   Ruda, jestem maniakalnym kotofilem! 😀 … Koty & Kobiety to dla mnie najbardziej fascynujące stworzonka 😀 … Mam obsesje tak porytą, że szkoda gadać, kolekcjonuję zdjęcia kobiet z kotami, jak oglądam jakieś filmiki z kotami, to mi się robią maślane łoczyska *-*. Ponadto Koty, to ulubione pupile Lucyfera! }:-> , bowiem są piekielnie inteligentne bestyje futrzaki 😀 Były uznawane za demoniczne przez demiurgiczne religie, bowiem miały w sobie magiczne moce i były towarzyszkami czarownic! Ja jestem introwertykiem i koty mają taką samą naturę, stąd ta bezinteresowna miłość. Poza tym jestem antynatalista, i zamiast dzieci wolę koty! 😛 Jak bywam po wsiach na robocie, to już jest omen koci, że zawsze jakieś spotykam w domach. Nienawidzę psów! Kocham koty i jeszcze delfiny uwielbiam! 🙂

   …………………..
   „To koty są najlepszym i najmilszym przyjacielem człowieka i nigdy nie uda się tej oczywistej prawdy obalić. Ponadto kota nigdy nie uda się przerobić w maszynkę do zabijania ludzi, a psa z łatwością.”

   • Moje koty zawsze wyczuwają gdy coś mi dolega i zaraz tam gdzie boli np. bark gdy leżę to one tak się układają aby jak najdłużej wygrzać to miejsce. Kiedyś gdy mnie przewiało to gdy leżąc kot tak się ułożył na mojej szyi że robił za szalik. Intrygują mnie ich pionowe – gadzie źrenice. Bardzo ciekawe. Wyczuwają gdy ktoś ma problemy natury psychologicznej czy fizycznej. Na szacunek i zaufanie trzeba sobie ciężko zapracować czyli są podobne do mnie chodzą własnymi ścieżkami i są zbyt dumne i honorowe aby naskakiwać ludziom. Za to cenię te zwierzęta i po prostu je lubię potrafią odstresować mnie i obniżyć ciśnienie o dziwo.

  • https://www.facebook.com/media/set/?set=a.921488244595591.1073741832.774471169297300&type=3

   Ruda & inni miłośnicy kotinków – poczajcie sobie ten album i ogólnie ta stronę! 😀 Koty zamiast bachorów, to jest to! 😛

   *****************
   https://www.facebook.com/pessimistikitties/?fref=ts

   Sentencje filozoficzne, egzystencjalno nihilistyczne, dekadenckie itp z kotami w tle! 😀 głównie z kotami, bo są też psiury pchloki i inne zwierzaki 😉

 2. To, Sanctus, rzeczywiście przekręt stulecia. Dlaczego nikt tego nie wyciąga na powierzchnię? Przecież Niemcy nie mają na świecie samych ,,przyjaciół”. Co jest powodem, że państwa, którym przypuśćmy, zależałoby na wyjawieniu prawdy o ,,niemieckiej spółce” tego nie czynią? Jakie byłyby tego konsekwencje? Może obawa przed nimi każe milczeć?

  Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za wiele ciekawych wiadomości, które tu nam przedstawiasz.

    • Nie wiem ogólnie to między 9 a 16 lub 18 to jestem zajęty zleceniami albo jest się u klienta i dopiero późnym wieczorem ma się czas, a spać i tak krótko śpię. W lecie to się ciężko na pracy skupić nie chce się kisić w domu cały dzień przed komputerem ale robotę trzeba wykonać.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.