DR PETER LANGSJOEN: „LEKI NA CHOLESTEROL SĄ TAK SZKODLIWE ŻE NIE POWINNY BYĆ STOSOWANE!”

O statynach, czyli lekarstwach mających rzekomo obniżać cholesterol nigdy dość. Są to leki zupełnie niepotrzebne i w dodatku mało skuteczne w rzeczywistym obniżaniu cholesterolu. Poza tym często powodują bardzo poważne skutki uboczne, takie jak depresja, obniżenie zdolności intelektualnych, problemy żołądkowe, zwapnienie tętnic i żył, osłabienie, męczliwość, niedobory witaminy D3 i wiele innych.

To nie cholesterol jest szkodliwy. To nie cholesterol odpowiada za choroby serca i układu krążenia, zawały. Prawdziwą ich przyczyną jest nadmiar wapnia w diecie przy jednoczesnym niedoborze witaminy D3 i magnezu. Nadmiar wapnia nieorganicznego odkłada się jako blaszki wapniowe w naczyniach krwionośnych i uszkadza je. Wtedy do akcji wkracza cholesterol, który jest „balsamem” a więc lekarstwem, które ma za zadanie nie dopuścić do całkowitego zniszczenia naczynia krwionośnego.

wysoki cholesterol (2)

.

Kłamstwo cholesterolowe powoli wychodzi na jaw. Jednak koncerny farmaceutyczne zdążyły na nim zarobić miliardy dolarów. Zaś miliony ludzi przedwcześnie odeszło z tego świata, bowiem w dobrej wierze brali statyny na cholesterol, które są wyjątkowo wrednymi i podstępnymi truciznami. Pamiętajmy także, że organizm zawsze przyjmuje z jedzenia do 1 grama cholesterolu (maleńka ilość), nawet jeśli byśmy zjedli 10 jajek i wielką golonkę.

Zapraszam do przeczytania poniższego artykułu, który uzupełnia demaskację kłamstwa cholesterolowego o kolejne, szokujące informacje. Jeśli chcesz żyć – odstaw statyny na cholesterol natychmiast!


Cytuję: „Kontrowersyjny lek – statyny – w rzeczywistości może zwiększyć ryzyko wystąpienia chorób serca – szokujące wyniki najnowszych badań.

Ludzie przyjmujący statyny są bardziej narażeni na stwardnienie tętnic, główną przyczynę chorób serca. Dodatkowo, zdaniem naukowców, lek ten blokuje procesy, które chronią serce, co może „wywołać lub pogorszyć niewydolność tego organu”.

Szefowa tego projektu badawczego mówi, że „nie jest w stanie znaleźć żadnych dowodów, które wspierałyby zasadność przyjmowania statyn”. Wyniki tych badań, opublikowane w czasopiśmie Expert Review of Clinical Pharmacology, staną się przyczynkiem do debaty na temat tego leku, który w Wielkiej Brytanii jest rutynowo przepisywany 12 milionom pacjentom, czyli z grubsza co czwartej dorosłej osobie.

Zwolennicy statyn mówią, że ratują one życie poprzez obniżanie poziomu cholesterolu, a organy nadzoru w brytyjskiej służbie zdrowia uznają je za bezpieczne.

Profesor z Oksfordu Sir Rory Collins ostrzega, że przesadne obawy odnośnie statyn mogą „doprowadzić do bardzo dużej liczby niepotrzebnych zgonów wskutek zawału serca lub udaru mózgu”.

Przeciwnicy statyn wskazują na skutki uboczne ich przyjmowania, takie jak osłabienie kości i bóle mięśniowe, oraz są zdania, że w przypadku tego leku zagrożenia przeważają nad korzyściami.

Doktor Okuyama z japońskiego Uniwersytetu Nagoya City powiedział: „Zebraliśmy mnóstwo informacji na temat cholesterolu i statyn z wielu opublikowanych prac i znaleźliśmy przytłaczające dowody na to, że te leki przyspieszają proces twardnienia tętnic i mogą doprowadzić do niewydolności serca lub pogorszyć ten stan. Nie jestem w stanie znaleźć żadnych dowodów na poparcie przyjmowania statyn, a pacjenci, którzy je przyjmują, powinni przestać to robić”.

Naukowcy mówią, że hipoteza o tym, że statyny chronią serce poprzez obniżanie cholesterolu jest błędna, a wysoki poziom cholesterolu niekoniecznie ma związek z chorobami serca.

Odkryli też, że statyny mają negatywny wpływ na procesy, które są odpowiedzialne za zdrowe serce.

Odkryli, że pacjenci przyjmujący statyny są bardziej narażeni na złogi wapnia w tętnicach, zjawisko bezpośrednio związane z atakami serca.

Jest tako dlatego, że statyny blokują cząsteczkę potrzebną do produkowania przez organizm ważnej witaminy K, która zapobiega zwapnieniu tętnic.

Doktor Okuyama i jego zespół mówią, że wiele wcześniejszych badań sponsorowanych przez przemysł farmaceutyczny, które wskazywały na korzystne strony statyn, jest niewiarygodnych, ponieważ były one przeprowadzane przed 2004 rokiem, czyli przed wejściem w życie regulacji, wymagających zgłaszanie wszystkich wyników badań, i pozytywnych, i negatywnych.

W badaniu stwierdzono również, że zanim weszły w życie nowe przepisy, „badaniom klinicznym zgłaszanym przez naukowców wspieranych przez branżę farmaceutyczną towarzyszyły nieuczciwe i nieetyczne praktyki”.

Zespół doktora Okuyamy przyjrzał się badaniom sprzed 2004 roku i późniejszym. Okazało się, że „epidemia niewydolności serca i miażdżycy tętnic (stwardnienia tętnic), która nęka współczesny świat, paradoksalnie może być spotęgowana przez wszechobecne stosowanie statyn. Zalecamy, ażeby aktualne wytyczne odnośnie leczenia statynami zostały uważnie zweryfikowane”.

Doktor Malcolm Kendrick, który studiował choroby serca i statyny, powiedział: „To badanie obala argument, że leki te powinny być przepisywane każdemu, gdyż szkody, jakie wyrządzają, wyraźnie przeważają nad wcześniej sugerowanymi korzyściami”.

Doktor Peter Langsjoen, kardiolog z Teksasu i współautor tego badania stwierdził: „Statyny są stosowane tak nachalnie i w tak dużej grupie osób, że ich skutki uboczne stają się coraz bardziej oczywiste. Te leki nigdy nie powinny być dopuszczone do użytku. Długookresowe negatywne skutki ich przyjmowania są katastrofalne”.

Rzecznik MHRA, Agencji Regulacyjnej Leków i Produktów Medycznych, powiedział: „Korzyści statyn są dobrze znane i uważa się, że u większości pacjentów przewyższają one ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków. Każda nowa, istotna informacja na temat skuteczności statyn będzie dokładnie sprawdzana i, w razie konieczności, zostaną podjęte stosowne działania”.

Autor: Lucy Johnston
Źródła oryginalne: Express.co.uk
Źródło polskie i tłumaczenie: PRACowniA4.wordpress.com

Czy zależy Ci na tym, by wartościowe informacje i demaskatorska wiedza były przekazywane dalej? Ty też możesz pomóc!

A wiesz, że tylko jedna na 4000 osób odwiedzających moją stronę wspiera jej utrzymanie darowizną finansową? Jeśli cenisz moje publikacje, możesz to zmienić i wspomóc uświadamianie i docieranie z wiedzą do większej liczby ludzi! Poniżej masz informację, jak to zrobić. Dziękuję!

Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

11 myśli w temacie “DR PETER LANGSJOEN: „LEKI NA CHOLESTEROL SĄ TAK SZKODLIWE ŻE NIE POWINNY BYĆ STOSOWANE!”

 1. Ano właśnie ! Organizm absorbuje niewiele cholesterolu z pożywienia. Sam go sporo wytwarza przy udziale węglowodanów.

  ” Cholesterol powstaje głównie w wątrobie (w 90%) z koenzymu acetylo-CoA przy udziale NADPH2 (węglowodanów) oraz tlenu O2. Najwięcej acetylo-CoA powstaje z kwasów nasyconych, następnie jednonienasyconych a na końcu wielonienasyconych. ”

  Odrobiłem lekcje Panie Kefir. Najlepszą opcją jest optymalna wysokotłuszczówka. Do 60g węgli ze skrobi tak żeby balansować na granicy ketozy, tłuszczu od 2 do 3 razy więcej niż białka i to tłuszcz nasycony, śmietanki, smalec, masło zwykłe lub klarowane, olej kokosowy, białko na poziomie 1 – 1,3g na kg masy ciała. Wysoki cholesterol to gwarancja zdrowia i długowieczności.

 2. W ostatnim czasie lekarz przypisał mi na cholesterol bo miałem 230 z tego więcej złego >Simvasterol 40 mg<
  Po 3 miesiącach cholesterol spadł do 136 i dobrego jest więcej niż złego, ale tragedia, bo bolały mnie wszystkie mięśnie tak, że trudno chodzić.
  Przestałem brać ten lek i następuje powolna poprawa.
  Poziomu cholesterolu nie sprawdziłem ale zacząłem jeść masło a nie żadne chemiczne śmiecie.
  Polski SANEPID powinien twardo wejść na rynek spożywczy i eliminować te wszystkie szkodliwe produkty bezdyskusyjnie nakładając bardzo wysokie ale to bardzo wysokie kary na producentów żywności bo inaczej to nas wszystkich wyniszczą.

 3. Brałem te leki statynowe i w parze z nimi na nadciśnienie i bolały mnie przedramiona tak, że nie dawałem rady. Kiedyś nieopacznie najadłem się smazonki/podgrdle z cebulą na patelni dwa razy w ciągu dnia bez chleba i na drugi dzień ramiona przestały mnie boleć. Od tamtego dnia jem mięsa i pije witamine c i nie mam dolegliwosci bólowych. Nadciśnienie zwalczyłem hibiskusem i rodzinny mierząc mi ciśnienie kilkakrotnie nie kazał mi brac leków na nadciśnienie. Aktualnie nie biorę żadnych leków : ) jedynie piję askorbinian sodu ew kwas askorbinowy.

 4. A ja jestem po ciężki zawale. Nie wiedziałem co mi wyłazi z porów po przyciśnięciu – taka biała maź. Miałem też plamy na ciele wypełnione tym. Teraz wiem – to był cholesterol. Biorę statyny oraz ezetrol i znikają, a pory już nie sę tym wypełnione. Mam wrodzoną hipercholesterolemię i statyny utrzymują mnie przy życiu. Kto żre niezdrowo, to statyny nie dla niego – tylko właściwa dieta. Dla mnie to konieczność.

 5. po dwóch latach brania nRoswera, bardzo bolą mniedłonie i stopy nóg również były bóle serca, po nocy zaczerwienienia wraz z obrzękiem twarzy, ostatnio bardzo silnym i niebezpiecznym dla życia. dolegliwości zgłaszałam lekarzowi,bez reakcji. 10 dni temu domyśliłam się, że przyczyną moich dolegliwości jest ten lek i przerwałam branie. Nie wiem czy wrócę do zdrowia…………….

   1. Pani Basiu, wszystkie te wypowiedzi na temat zaprzestania brania statyn na obnizenie cholesterolu są PRAWDZIWE!!!! nasz poziom / max. 200 cholesterol całkowity/ w Polsce są celowo zanizone. Norma w Stanach jest 300. Hasła ,, masz wysoki cholesterol bedziesz długo zył ,, są prawdziwe. Oczywiscie, że to co jemy ma wielki wpływ na nasze zdrowie. Prosze uwierzyć w siebie / jak wyżej Jarek pisze o sile autoleczeania/ , starać sie pić olej lniany zmieszany z twarożkiem, ja tak robię. Życzę wiele zdrowka!!!!!!!! Ewa

   2. Barbaro mam nadzieję, że zdrowie powróci, bo krótko zażywałas roswerę, ja po 10 latach mam kilka nowotworów własnie od roswery i innych zbijaczy cholesterolu. Mafia farmaceutyczna zabija nas statynami a sama bogaci się. Nie zażywajcie żadnych obniżaczy cholesterolu, bo cholesterol to nasz przyjaciel a nie wróg. Mafia znów obniżyła poziom cholesterolu do 180, i jeszcze wmawia, że statyny lecza nowotwory. Kiedy tymi barbarzyńcami, sadystami zajmie sie prokuratura? również tymi powiazanymi z ministerstwem zdrowia? Dojdzie do tego, na 100%. Polacy wezma się za nich

 6. I, jak żyć, kiedy sami lekarze wpędzają nas w choroby, zamiast leczyć? Od lat biorę LAMBRINEX i cieszyłam się, że mam niski LDL! – A tutaj czytam, że mam z tego powodu bóle mięśni, które dokuczają od kilku miesięcy i ich przyczyna była wielkązagadką. Od dzisiaj już niczego nie wezmę.

  1. @Krystyna – szczerze odradzam nagłe odstawianie leków na cholesterol. Nie jestem lekarzem i nie jest to porada medyczna, ale nagłe odstawianie takich leków może być niebezpieczne.

   1. Krystyno piszesz bzdury, ja odstawiłam z dnia na dzień i poczułam się jak nowonarodzona, nagle przestały mi boleć kości, mięśnie, przestałam tracic orientację w terenie, gdzie nie mogłam poznac swego domu. Piłam je 10 lat i finał jest taki, że mam nowotwory od statyn i fibratów, o czym zresztą pisze w swoich książkach wielu uczonych jak prof.Kalenbach „Cholesterolowe oszustwo”

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.