POKAZALI ŻE UKARANIE BANKÓW JEST MOŻLIWE! UCZYŃMY Z TEJ HISTORII LEGENDĘ O LEPSZYM ŚWIECIE!

Czy lepsze jutro jest możliwe? Czy znamy przykłady realne, gdzie zmiany naprawdę nastąpiły? Takim przykładem jest Islandia. Czyli kraj gdzie bankierom nie tylko nie zezwolono na dalszą grabież kraju, ale spotkały ich procesy sądowe i poszli oni do więzienia. Zapraszam Cię do przeczytania historii temu poświęconej!

Polacy nie będą wolni, Polacy nie będą żyć dostatnio, dopóki będą u nas się panoszyć obce banki, obce media i obce sklepy. Bowiem te trzy dziedziny (bankowość, media i handel) są fundamentem bytu państwa. Banki mają moc akumulacji kapitału i mogą powalić na kolana niesforne państwo. Media to rząd dusz – wolę, by były w rękach polskich. Handel to krwiobieg gospodarki i nie może być zdominowany przez obce podmioty.

W mediach od zawsze jest niemal całkowite embargo informacyjne na temat tego, co tam się stało!

Wstęp: Jarek Kefir

zmiany-na-c59bwiecie

Cytuję: „Napiszcie o to co się stało w Islandii bo media o tym milczą – prosi nasz czytelnik Pan Grzegorz.

Publikujemy jego wiadomość przesłaną na naszą skrzynkę.

Islandczycy sprawili, że rząd, który aprobował pod dyktando światowej finansjery zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem aktualnie „przerabianym” przez Grecję podał się w komplecie do dymisji!

Główne banki w Islandii zostały znacjonalizowane i mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii. Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu ponownego spisania konstytucji. I to wszystko w pokojowy sposób. To prawdziwa rewolucja przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do aktualnego załamania. Na pewno zastanawiacie się, dlaczego te wydarzenia nie zostały szeroko nagłośnione? Odpowiedź na to pytanie prowadzi do kolejnego pytania: Co by się stało, gdyby reszta europejskich narodów wzięła przykład z Islandii?

Oto krótka chronologia faktów:

Wrzesień 2008 roku: nacjonalizacja najważniejszego banku w Islandii,Glitnir Banku, w wyniku czego giełd zawiesza swoje działanie i zostaje ogłoszone bankructwo kraju.

Styczeń 2009 roku: protesty mieszkańców przed parlamentem powodują dymisję premiera Geira Haarde oraz całego socjaldemokratycznego rządu,a następnie przedterminowe wybory. Sytuacja ekonomiczna wciąż jest zła i parlament przedstawia ustawę, która ma prywatnym długiem prywatnych banków (wobec brytyjskich i holenderskich banków) wynoszącym 3,5 miliarda euro obarczyć islandzkie rodziny na 15 lat ze stopą procentową 5,5 procent. W odpowiedzi na to następuje drugi etap pokojowej rewolucji.

Początek 2010 roku: mieszkańcy zajmują ponownie place i ulice, żądając ogłoszenia referendum w powyższej sprawie.

Luty 2010 roku: prezydent Olafur Grimsson wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym 93 procent głosujących opowiada się za niespłacaniem tego długu. W międzyczasie rząd zarządził sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu. Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankowców, którzy przezornie odpowiednio wcześniej uciekli z Islandii. W tym kryzysowym momencie zostaje powołane zgromadzenie mające spisać nową konstytucję uwzględniającą nauki z dopiero co „przerobionej lekcji”. W tym celu zostaje wybranych 25 obywateli wolnych od przynależności partyjnej spośród 522, którzy stawili się na głosowanie (kryterium wyboru tej „25%u2033 – poza nieposiadaniem żadnej książeczki partyjnej – była pełnoletniość oraz przedstawienie 30 podpisów popierających ich osób). Ta nowa rada konstytucyjna rozpoczęła w lutym pracę, która ma się zakończyć przedstawieniem i poddaniem pod głosowanie w najbliższych wyborach przygotowanej przez nią „Magna Carty”. Czy ktoś słyszał o tym wszystkim w europejskich środkach przekazu? Czy widzieliśmy, choćby jedno zdjęcie z tych wydarzeń w którymkolwiek programie telewizyjnym? Oczywiście – NIE!

W ten oto sposób Islandczycy dali lekcję bezpośredniej demokracji oraz niezależności narodowej i monetarnej całej Europie pokojowo sprzeciwiając się Systemowi. Minimum tego, co możemy zrobić, to mieć świadomość tego, co się stało, i uczynić z tego „legendę” przekazywaną z ust do ust. Póki co wciąż mamy możliwość obejścia manipulacji medialno informacyjnej służącej interesom ekonomicznym banków i wielkich ponadnarodowych korporacji.

Nie straćmy tej szansy i informujmy o tym innych, aby w przyszłości móc podjąć podobne działania, jeśli zajdzie taka potrzeba. kopiuj wklej gdzie się da ! niech ludzie się dowiedzą!”

Autor: Grzegorz
Źródło: http://polskaniepodlegla.pl/wydarzenia/item/2045-alarm-od-czytelnika-niepokojace-wiesci-z-islandii-media-o-tym-milcza

6 myśli w temacie “POKAZALI ŻE UKARANIE BANKÓW JEST MOŻLIWE! UCZYŃMY Z TEJ HISTORII LEGENDĘ O LEPSZYM ŚWIECIE!

 1. Wielu blogerów i publicystów próbowało swego czasu nagłośnić tę sprawę, niestety z marnym skutkiem.

  Zastanawia mnie jedna rzecz: co dalej z 3,5 miliarda euro? Ok, obywatele wypinają się dupskiem, mówią, że długi zostały zaciągnięte przez zdrajców narodu i nie zapłacą.. czy pejsate banki nie mają możliwości jakoś tego wyegzekwować?

  1. ,, .. czy pejsate banki nie mają możliwości jakoś tego wyegzekwować? ”

   Gdyby ktoś zadłużył ciebie, bez twojego podpisu, umowy, deklaracji, powiernictwa etc. Czy miałbyś problem z takim oszustem?

 2. Zajrzyjcie na blog Astromarii. Ma tam ona cały cykl artykułów pt. Przekręt wszechczasów.
  Piotras pisze tam o wielu numerach robionych przez prawo banki i [władzę] Jest tego sporo i naprawdę warto poczytać. Niespodziewanie znalazł się tam Lavo który zaczął pisać komentarz do tego z punktu widzenia polskiego prawnika. Omawiane i dyskutowane sa tam bardzo ciekawe tematy. Obecnie chodzi o zakup ziemi i podatek za nią. est tam wiele rozbierzności i jest to omawiane. No bo jak można płacić podatek za użytkowanie prywatnej własności.
  Jeśli chodzi o Islandię to kiedyś widziałem film opowiadający ta Historię. Było to gdzieś rok temu!. Podobnie sie dzieje na Węgrzech dlatego są tak tepione przez kraje Unii. Troszkę się zajmowałem tym tematem i wyszło tak dziwnie że wszelkie istotne zmiany które dawały w pysk banksterom odbywały sie w maju
  Napisałem o tym artykuł [Doczekać Maja] i wrzuciłem na eiobę tam jest kilka ciekawostek
  Z tego wszystkiego wynika ze jest coś co można nazwać Nieoficjalnym Rządem Świata. To grupa banksterów która ma wbite w głowe tylko jedno – ZYSK! Maja w dupie zycie innych ludzi dla nich liczy się żeby powiekszać i tak ogromny majatek. Pieniądze tworzą z powietrza, ale chca dostawac prawdziwe. To prowadzi do załamania sie rynku i tragedii prostych ludzi. Goście w melonikach nie biorą za nic odpowiedzialności tylko obciążają tym społeczeństwa. To taka ogromna piramida finnansowa. Takie twory wpływają na rządzących przekupując ich drobnymi kwotami lub stanowiskami – tu pięknym przykładem jest Tusk.
  Aby to wszystko sie kręciło czasem trzeba wywołac jakąś wojnę by ludziom odwrócić uwagę, lub podłożyc jakąś ofiarę na pożarcie. To przemyslane zaplanowane działanie w którego cięzko bedzie sie wyrwać

  1. Właśnie tak! Tego długu nie ma!
   Jeżeli zawierasz umowe z kimkolwiek to musi być na niej Twój podpis. Świadczy on o tym ze ponosisz wszelkie skutki umowy. Gdzie jest podpis pod zobowiazaniem do płacenia Abonamentu za TV, gdzie za przesył energii, gdzie na podatki, gdzie na KRK! Mozna mnożyć.
   Jest niebezpiecznie bo ludziska budza się – dlatego trzeba zrobic rozpierduche z [emigrantami]

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.