Felietony i artykuły autorskie

Teoria o wszechświatach równoległych jest prawdą! [FOTO]

Teoria o wszechświatach równoległych jest prawdą! [FOTO]

Wielu Czytelników zapewne zna teorię o istnieniu wszechświatów równoległych. Czy też światów równoległych. To w zasadzie to samo. Co ciekawe, nie musi to oznaczać czegoś „magicznego” i „nieuchwytnego”. Nie musi to oznaczać opowieści rodem z amerykańskiego serialu „Z Archiwum X”.

Światy równoległe mogą istnieć na jednej planecie, w jednym mieście, ba, nawet na jednej ulicy, co zaraz zobaczycie. Pozostaje też do rozpatrzenia kwestia, na ile pokrywają lub nie pokrywają się ze sobą takie równoległe światy. No i czy wyczerpuje to definicję świata / wszechświata równoległego.

Poniższe zdjęcie oddaje ironię życia na naszym łez padole. Na zdjęciu 3 (wszech)światy równoległe, nie pokrywające się w ogóle lub pokrywające się tylko w niewielkim stopniu. Jednak istnieją one tuż obok siebie. Podobne zjawiska można dostrzec choćby na plaży nad morzem w sezonie letnim. Inni ludzie idą na nią o 8 rano, inni o 12, inni o 18, gdy większość z plaży schodzi. Jeszcze inni przebywają na niej o 4 rano. A to ta sama plaża, to samo miasteczko.

wszechswiaty rownolegle

.

Pozostaje otwartym pytanie, na ile możliwy jest swobodny przeskok z jednego świata do drugiego, i jakie konkretnie czynniki sprawiają że to się dzieje. Życie daje nam miliony możliwych opcji i dróg samorealizacji. Po to właśnie są reinkarnacje – by dusza zebrała jak najszerszą bazę doświadczeń. Bo nasze max 120 lat życia, to zdecydowanie za mało.

Ale to już zupełnie inny temat do dyskusji. Różne starożytne pisma mówią o tym, że żyliśmy kiedyś po 900, 1000, a nawet 1200 lat. To, że „ktoś” (a może: „coś”..?) skrócił nam życie 10 razy, jest niezwykle istotne. Nie ma kiedy zdobywać wiedzy, nie ma kiedy budować życiowej mądrości, doświadczeń. Ledwo człowiek zdąży się wybawić – ma już 30 lat. A wiek 30 lat to już powolne starzenie się organizmu.

Stąd może brać się też neurotyczność, niespokojność i agresywność współczesnych ludzi. Tyle opcji jest do wyboru, tyle możliwości rozwoju życiowego. A czasu? Wykształcenie, wybawienie się i założenie rodziny – biologia nam daje na to czas do 30 roku życia, niestety.

A teraz owo zdjęcie przedstawiające wszechświaty równoległe w prawdziwym życiu:

swiaty rownolegle

.

Autor: Jarek Kefir

.

jarek kefir

Czy wiesz, że możesz wspomóc finansowo moje inicjatywy uświadamiające? Jest to forma wdzięczności za moją pracę i treści, które były dla Ciebie pozytywne i coś dobrego Ci dały. 🙂 Wsparcie umożliwia też zachowanie niezależności mojej strony.

Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

38 odpowiedzi »

 1. Skoro mówimy o światach równoległych to polecam zagrać w Bioshock Infinite.Piękna gra i fabuła.

 2. Podoba mi się, że teoria światów równoległych przedstawiona przez Jarka jest taka prosta i prawdziwa.
  Kiedyś przeczytałam, że jakaś część mnie żyje w świecie alternatywnym czyli równoległym tylko powzięła inna decyzję i inaczej się jej czyli mnie – dzieje.. I co mi z takiej wiedzy i poczucia bycia, którego nie czuję – nie jestem świadomością w tamtym świecie, czyli nie jestem tamtą tylko tą. 🙂
  To tu w tym świecie są „światy alternatywne” świat duchowego ubóstwa ( jaka parodia! słowo u-boga (lepiej to widać w żeńskiej formie) – bez żadnego wysiłku będąca „u boga”, wystarczy się nie wysilać i być biedną A bogaty/bogactwo też ma związek z bogiem. To jak to jest? Ten sam bóg i dwa różne style życia?
  „Stan świadomości jest stanem życia”. jak mawiali starożytni i to się sprawdza w każdej dziedzinie i w każdej rzeczywistości.

  • @dakini – no, widać jakoś Ty łapiesz to co chciałem przekazać, a niektórzy już nie.. O dziwo, większość nie kumających tego to faceci. Przypadek?

   • Krysiu po przeczytaniu Twojego wpisu uświadomiłam sobie,że to,co kiedyś widziałam to nie były „duchy” lecz możliwe,że znalazłam się w równoległym świecie:)
    Miałam 4 takie przypadki,wszystkie zdarzyły się w jednym miejscu na podmiejskich działkach.Opiszę jeden:wracałam z mężem z działki .Było widno,dokładnie ok.12 w południe.Dochodząc do bramy działek z odległości kilkunastu metrów zobaczyłam starszego,po 60 pana ubranego w czapkę,taki kaszkiet i brązową kurtkę.Stał i zaglądał do środka naszego samochodu przez szybę od strony kierowcy.Trochę się przestraszyłam i pomyślałam,czy aby nam nic z tego auta nie ukradł.(dziwne,że nie powiedziałam tego na głos do męża,byłam jakby w szklanej bańce,mąż niczego nie widział).Potem ów pan skręcił w lewo wzdłuż ogrodzenia.Kilka sekund później dotarłam do bramy,spojrzałam w lewo,pana ani śladu,pusta łąka nawet bez krzaków.
    Nie piję,nie palę,nie ćpam;DDD (czyli nie żyję jak mówią niektórzy;)) dziwne to było:))

  • chodzi o to, że dzisiaj zalegalizowali medyczną marihuanę, Jarek skopcił bucha, i ma dobrego tripa na fazie, i tak trzymać! 😀

 3. Propo „Z Archiwum X” – oglądał ktoś ostatni odcinek najnowszej serii? Dużo prawdy w tym może być, już widzę jak ludzie zaczęli nagle perchać i się przeziębiać nieco częściej i mocniej niż rok temu, czy 2,3. Obejrzyjcie i sami oceńcie z resztą…

  • DLA JARKA I WSZYSTKICH PANÓW ODWIEDZAJĄCYCH TEN BLOG!!!

   WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO: SPEŁNIENIA MARZEŃ, MIŁOŚCI I ZAWSZE SŁONECZNEJ POGODY DUCHA, Z OKAZJI DNIA MĘŻCZYZNY,
   ŻYCZY KRYSIA!

   NAJBARDZIEJ NAMACALNYM DOWODEM ISTNIENIA ŚWIATÓW RÓWNOLEGŁYCH SĄ TE DWA: ŻYJĄCE OBOK SIEBIE, PRZENIKAJĄCE I UZUPEŁNIAJĄCE SIĘ WZAJEMNIE; ŚWIAT MĘŻCZYZN I ŚWIAT KOBIET!!!
   JEŚLI MĘŻCZYŹNI NABYLI UMIEJĘTNOŚĆ PORUSZANIA SIĘ W ŚWIECIE KOBIET, A KOBIETY W ŚWIECIE MĘŻCZYZN, TO PRZENIKANIE I ŻYCIE W POZOSTAŁYCH ŚWIATACH RÓWNOLEGŁYCH NIE JEST ŻADNYM PROBLEMEM! 🙂 🙂

   JESZCZE RAZ, WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO PANOWIE!

 4. zdecydowanie odradzam Panom malzenstwo gdy oboje maja po 30 lat. ona ma najlepsze za sobą a on przed. wiem co mowie bo mam 46,5 lat. wyszalalem się do 36 roku zycia a moja obecna konkubentka miała wtedy 29. oboje po „Ibizach i Formenterach” tego swiata poszliśmy w Zlota Bezdzietna Jesien. Albo tak albo 30 latek z 20 latka. Wtedz jada razem w gore i w dol w temacie SMV.

 5. … osobiście, jako zdeklarowany antynatalista, jestem totalnym zwolennikiem wazektomii, która powinna być w Polsce dopuszczalna, albowiem ja nie zamierzam nigdy popełniać grzechu ojcostwa i skazywać jakąkolwiek duszę na ten wyrok życia w tym upadłąym matrixie … to moja ostatnia inkarnacja, wreszcie zrozumiałem czym to grozi, to życie w ciągłym dualizmie duch-materia 🙂 …

  • Jeśli już, to w tempie geometrycznym 😀 😀 Może być ,,tempo”(ciąg Fibonacciego), ale jest ,,wolniej” postępowy.

   Ale się baba przypierdzieliła!

   No, OK. to tylko żarty!

   A tak, swoją drogą, co myślisz,Jarku o świętej geometrii? To dopiero kosmos!

   • ,, mi to bardziej podchodzi pod geometrie uzytkowa niż snieta …”

    Oczywiście, że tak. Człowiek, odkrywając zależności liczbowe, matematyczne, jakimi ,,posłużył się” Kreator, dlatego nazywa je świętymi, boskimi.
    A z tą Pelagią to masz rację. Wszyscy wiemy jaką osobę, o jakich cechach nazywano ,,pelaśką”.
    Można by pójść dalej i w wielu innych ośmieszeniach, zafałszowaniach, utajnieniach – tam doszukiwać się prawdy. Jesli ktoś chciał coś ukryć, zniszczyć, to właśnie ośmieszał lub zakazywał. Miał w tym swój cel – ukrycie prawdy.

 6. Moim ulubionym przewodnikiem duchowym jest De Mello:)Czytałam Osho ale najczęściej sięgam po „Przebudzenie”.Powiedzmy,że najlepiej „czuję”De Mello;))
  długi czas trzymałam się zasady,że ludzie powinni unikać cierpienia i korzystać z życia.Lecz kiedy dosięgło mnie bardzo głębokie cierpienie zrozumiałam,że dzięki cierpieniu można się rozwinąć duchowo i że wszystko ma swój sens.
  Przyszedł moment,że na wpół załamana(a twarda ze mnie zawodniczka) prawie się poddałam i moim marzeniem było stać się Buddą,nic nie czuć ni cierpienia ni szczęścia.
  I wtedy moja przyjaciółka ,wyluzowana,pijąc piwko mówi:ależ ty nigdy nie pójdziesz drogą Buddy,to nie jest dla ciebie.A wiesz dlaczego?Bo jesteś kobietą!A Budda to facet!;DD

 7. …no to opowiem Wam moją historię…Działo się to onegdaj sławnego roku „2012” ! Lubię pograć sobie w STS-a, a wieczorem sprawdzać wyniki na żywo (wtedy jeszcze (livescore.pl) aktualnie ta sama witryna nazywa się flashscore.pl. W międzyczasie czytam Jarka ew. inne ciekawe strony. To był wtorek, bo grałem mecze w piłce nożnej z kilku lig angielskich (od 2 – 5). Ok godz.22.30 mecze się kończą(lecz bywa też doliczony czas). W układzie tabelarycznym podają kto z kim gra i aktualny wynik oraz aktualną minutę gry – połowy- uwaga wynik i czas na czerwono; po zakończeniu w kolumnie czas jest FT(full time) na czarno i końcowy wynik także. Nazwa drużyny, która wygrała – pogrubiona. …no to „wchodzę” na oną stronę i sprawdzam – wszystko na czarno, i do tego moje typy nietrafione!!!Zamykam stronę. Nieskolko wkurzony idę do kuchni, zaparzam sobie herbatę i za ok. 5 min.wracam i wchodzę by sprawdzić ostatni (nie położony) kupon. jAKIE JEST MOJE ZDZIWIENIE , KIEDY JĄ OTWIERAM – mecze trwają w najlepsze (zostało śr. ok. 5 min. każdego i wszystkie na czerwono)! Aby było ciekawiej, mecze kończą się (zupełnie inne wyniki) po mojej myśli i kasuję…. Wytłumaczy mi ktoś ten fenomen?.Dodam tylko, że parę miesięcy pózniej miałem „powtórkę z rozrywki”, czyli tak samo „się działo” jak opisane wyżej…

 8. ” Archonci upierdalają mój rozwój i doskonalenie miałem mnóstwo w życiu, od dziecka mnie atakują”
  W rozwoju duchowym są dwie drogi (nie mówię tu o człowieku biologicznym – człowieku natury)
  droga WOJOWNIKA i droga ŁOWCY PRZYGÓD.
  Ten, na którego napadają ma naturę Wojownika i dostanie to czego oczekuje – walki, trudu, przeszkód i zmagania.
  Natomiast Łowca Przygód – luzak – nie ma wrogów, zdobywa doświadczenia i idzie od przygody do przygody trochę żartując z Wojowników, którzy gdzie by się nie znaleźli przyciągają wrogów – a to komary, a to teściową, no ewentualnie Archontów 🙂 a to ci z „wyższej półki 😛
  Każdemu wg życzeń i oczekiwań. To są te „równoległe” światy ! To tu w tym świecie się to rozgrywa.
  „A kto sieje wiatr ten zbiera burzę”

  • Sprawa jest prosta. „Łowcy przygód” to uduchowieni którzy zasilają system. Zaś „Buntownicy” to uduchowieni, którzy ów system osłabiają. Te dwie postawy dotyczą również nie uduchowionych. To utrzymuje system w stanie stabilizacji / homeostazy.

 9. Aniu – dziękuję i wierzę CI, albowiem „dzieją się na tym świecie dziwy, o których największym filozofom się nie śniło”…dakini – może to jeden z aspektów, ale z pewnością nie jedyny…ja obstaję jednak przy „równoległych” jako że „nakręcają” mnie do poszukiwań takie właśnie „przypadki” …pozdrawiam obydwie Panie

 10. Ciekawe bardzo!
  Kiedyś racjonalizm kazałby mi to (takie wieści) zlekceważyć..

  Już nie śmieję się z niczego.
  Wszystko jest inne niż widzimy..

 11. ,, Pani Krysiu, jak pani przejdzie korowód tysięcy inkarnacji, to może pani coś zrozumie, bo póki co reakcjonizm wskazuje typowe podejście samiczej kobiecości, która owszem jakąś tam inteligencję emocjonalną ma, ale żyje w swoim świecie wielu nie rozkodowanych programów podświadomości….”

  Bardzo dziekuję, Sanctus za twój komentarz. Każdy z nas jest na różnym etapie rozwoju i bardzo się cieszę, że jeśli czegoś jeszcze nie pojmuję, żyję w rzeczywistości, którą inni już ,,przerobili”, to jest mi to pokazywane, mogę się uczyć.
  Dobrze jest być uczniem, dobrze jest być nauczycielem, ale ten drugi z pewnością musi mieć o wiele większą cierpliwość i wyrozumiałość, za co jestem ci wdzięczna.
  Jeśli czegoś nie rozumiemy, stawiani jesteśmy przed ,,nowym”, często pierwszym odruchem jest bunt, na kanwie którego nadal chcemy patrzeć przez ,,stare pryzmaty”.
  Wydaje mi się, drogi Sanctusie, że to naturalne. Człowiek transformujący siebie powoli wyzbywa się ograniczających przekonań na rzecz lepszych, bardziej uniwersalnych. Cieszę się, że w naszej Jarkowej rodzinie możemy to robić, będąc otoczonymi życzliwymi ludźmi. To bardzo ważne. Określenie ,,rodzina” trochę tu pasuje, ponieważ w niej są różne poziomy wiekowe, różne poziomy rozwoju, różne możliwości asymilacji wiedzy, a wszyscy wzajemnie wspierają się, pomagając sobie wzajemnie.

  Dzięki i serdecznie pozdrawiam.

 12. Nie rozumiem dlaczego przywołując temat światów równoległych ciągle jest mowa o serialu „Archiwum X”. Przecież serial który był o światach równoległych to „SLIDERS”

 13. polecam lekture na hellenandchaos, po smierci zyjemy na antyziemi obracajacej sie przeciwnie do ziemi w antyukladzie slonecznym przedstawia ja chinska sfastyka, hitlerowska sfastyka to nasza ziemia i uklad sloneczny, anty swiat drga z czestotliwoscia 10 do 6 swiatla dlatego go nie widzimy, oni nas widza jak chca, gdziekolwiek widzicie przeciwstawne sfastyki np na greckich obeliskach wlasnie oznacza to te dwa nasze swiaty, chusty serbskie i rosyjskie zawsze byly w niebieskie sfastyki

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.