CO BĘDZIE JEŚLI UPADNIE ŚWIATOWA EKONOMIA?!

A co jeśli ekonomia świata upadnie?

Żyjemy w czasie chaosu i upadku wielu globalnych systemów. Obecny ład światowy chwieje się w posadach i lada moment runie zupełnie. Dotyczy to nie tylko systemu ekonomicznego z jego zwodniczym, nowotworowym kapitalizmem neoliberalnym. Ale trwający światowy kolaps dotyczy praktycznie wszystkich dziedzin życia.

Wielkie wymieranie i upadek biosfery, wyczerpywanie się zasobów środowiska i surowców, skorumpowane moralnie i przestarzałe ideologie i religie, skostniałe i przeżarte zbiorową schizofrenią struktury społeczne, upadająca ekonomia, medycyna i żywność które zabijają zamiast pomagać.. To kilka najbardziej jaskrawych przykładów.

Cytuję: „Współczesny mieszkaniec Ziemi przypomina akumulator naładowany starym prądem, do którego nie ma już generatora. Stare wzorce będą nas straszyć dopóty, dopóki akumulator się nie wyładuje, a jest on bardziej wyczerpany, niż moglibyśmy przypuszczać.”

Prawdą jest porzekadło: „Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi”. Otóż to co stare w bólach odchodzi w niebyt, ale co w zamian? Alternatyw jest jak na lekarstwo. I która z nich sprawdziłaby się w świecie realnym? Co z odwiecznymi problemami ludzkiej natury?

Organizacja Zeitgeist proponuje swoje rozwiązania m.in. odnośnie systemu ekonomicznego planety. Wiemy to, że obecna ekonomia jest już całkowicie niewydolna. Że od 2008 roku nie zrobiono nic, że wygenerowano kolejne tryliony pustych pieniędzy i długów nie do spłacenia.

Wprawni obserwatorzy rynków wiedzą już, że coraz bardziej zbliżamy się do ściany, której niczym już nie da się przebić. Że nawet najbardziej kreatywne i oszukańcze metody podtrzymywania systemu ekonomicznego (de facto reanimacji tego trupa) już się kończą.

Poniżej wklejam nagranie Petera Josepha z Zeitgeist o końcu kapitalizmu i ekonomii w jej obecnym, oszukańczym kształcie. Zdanie o tym, czy jego utopia zadziała – wyróbcie sobie sami.

Koniec Kapitalizmu – Peter Joseph, Ruch Zeitgeist:

Polskie napisy należy włączyć samodzielnie (ręcznie):

.

Polecam też artykuły o kapitalizmie, blefie ludzi takich jak Korwin czy Petru, o upadku ekonomii:
Zwolennikom Korwina i Petru. Destrukcyjne i nowotworowe fundamenty kapitalizmu
Kapitalizm w Polsce, a w kraju cywilizowanym. Dlaczego jesteśmy niewolnikami?
Prawdziwe oblicze kapitalizmu. Niewolnicze stawki i nagminne łamanie prawa
Studium globalnego upadku systemowego: co będzie jak upadnie ekonomia?
PO chroni banki, korporacje i kartele, za to opodatkowuje biednych obywateli!
Kapitalizm i polityka: systemy stworzone przez psychopatów
Logika kapitalizmu: „Ratowanie życia, przywrócenie planetarnej równowagi, sprawiedliwość i pokój nie są dochodowe”
Kapitalizm i wolny rynek stały się toksyczną religią
Mitologia kapitalizmu, oszustwo ideologii „wolnego rynku”

Autor: Jarek Kefir

.

jarek kefir

Czy wiesz, że możesz wspomóc finansowo moje inicjatywy uświadamiające? Jest to forma wdzięczności za moją pracę i treści, które były dla Ciebie pozytywne i coś dobrego Ci dały. 🙂 Wsparcie umożliwia też zachowanie niezależności mojej strony.

Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

29 myśli w temacie “CO BĘDZIE JEŚLI UPADNIE ŚWIATOWA EKONOMIA?!

 1. http://m.niezalezna.pl/79035-kukiz-zrzucil-maske-na-nagraniu-widac-jak-po-glosowaniu-sciska-sie-z-petru

  „Po pierwszym podaniu wyników głosowania ws. kandydatury nowego sędziego TK opozycja wybuchła radością. Była bowiem przekonana, że w wyniku zmowy PO, Nowoczesnej i Kukiza kandydatura Zbigniewa Jędrzejewskiego na nowego sędziego TK została odrzucona. W czasie tego przedwczesnego wybuchu entuzjazmu doszło do znamiennej sceny: Paweł Kukiz uścisnął się z Ryszardem Petru.

  Przypomnijmy: przed głosowaniem PO, Nowoczesna i Kukiz’15 ustaliły, że wspólnie wyjmą karty do głosowania, powodując w ten sposób brak większości sejmowej do przegłosowania przez PiS kandydatury nowego sędziego TK.

  Plan ten powiódłby się, gdyby w ostatniej chwili nie wyłamało się 6 parlamentarzystów z klubu Kukiz’15. Paweł Kukiz, który miał osobiście dyscyplinować przed głosowaniem swoich posłów, ma podobno wyrzucić „buntowników” z klubu.

  Zachowanie Kukiz’15 dziwi o tyle, że w dzisiejszej dyskusji przed głosowaniem nazywali PO „targowicą” – chociażby w związku z wczorajszą rezolucją europarlamentu. A teraz?

  Na jednym z nagrań, które rejestrowało przedwczesny szał radości po głosowaniu (posłowie opozycji myśleli, że odrzucili kandydaturę sędziego), widać znamienną scenę. Paweł Kukiz ściska dyskretnie dłoń Ryszarda Petru…”

    1. A tak przy okazji jeśli nie kapitalizm to co w zamian ? Socjalizm dzieli i rządzi w europi i w USA od końca lat 60-tych. Aha nie jestem żadnym kucem korwinistą czy jakimś jebanym neoliberałem czy liberałem. Jestem raczej za wolnością i gospodarczą i społeczną czyli o stanowieniu o sobie. W dobrą zmianę Pis uwierzę kiedy wszystkich z kod z PO i Nowoczesnej wsadzi do pierdla albo powiesi oraz zlikwiduje podatki dochodowe lub zwiększy kwotę wolną od podatku tak do pułapu 25-30 tys. zł oraz unowocześni i zwiększy armię.

     1. Wygrana Pisu w wyborach była zagraniem elit.Po latach rządów PO zjawia się Pis który wybawi Polskę ?Kefir naprawdę w to wierzysz ?Roni dobrze pisze

      1. Tak to tak zwany wentyl bezpieczeństwa systemu aby mniej wartościowy naród tubylczy się nie zbuntował i przy fatalnej kondycji Polskiej armii i służb jeszcze by obalił system a „oni” nie mogą sobie na to pozwolić. Typowe odwrócenie sił o 180 stopni czyli odwrócenie reszki na orła ale to nadal ta sama moneta.

 2. „Zbliża się wojna islamska w UE! (…) „Unia Europejska reformuje ustawodawstwo dotyczące azylu politycznego, by faworyzować inwazję imigrantów na nasz kontynent oraz przyciągać nowych nielegalnych przybyszów, ułatwiając im uzyskanie azylu politycznego. Dzieje się to w sytuacji, kiedy ilość przybyłych do brzegów Włoch imigrantów podwoiła się w stosunku do analogicznego okresu z roku ubiegłego.”

  http://www.pch24.pl/nowe-prawo-azylowe–unia-europejska-faworyzuje-nielegalnych-imigrantow,42630,i.html#ixzz45uqwSicK

   1. Wspaniałe Stulecie zrobiło w Muzgach Polaków niezły dym… Kto bracia i Siostry jest za odrodzeniem Się Słowian???

  1. ,, „Zbliża się wojna islamska w UE! (…) „Unia Europejska reformuje ustawodawstwo dotyczące azylu politycznego, by faworyzować inwazję imigrantów na nasz kontynent oraz przyciągać nowych nielegalnych przybyszów, ułatwiając im uzyskanie azylu politycznego.”

   A co my na to? Konkret. Co Polska , czyli my, na to? Jak na to reagujesz i zareagujesz Ty i ja?

   1. Pamietasz Młynarskiego?
    Róbmy swoje!
    Ja nie rozumiem dlaczego mamy przejmować sie wymysłami Unii! Odciać im dopływ gotówki i sami umrą!

    1. ” Ja nie rozumiem dlaczego mamy przejmować sie wymysłami Unii! Odciać im dopływ gotówki i sami umrą!”

     Czy chociaż, Bogusiu, wywiesiłeś właśnie takie hasło o takiej treści na bramie swego domu?
     Mówiłeś kiedyś, że chciałbyś coś zrobić, ale nie wiesz co. Masz dobre pomysły, wystarczy wprowadzić je w życie!

     1. Co mam wieszać! ludziska sądzą że to Unia w tajemniczy sposób forsę daje! Czasem ręce opadają!
      Teraz wracam do tego Twojego opisu mego wejscia do knajpki Kefira
      Wchodzę i rozgladam się siadajac w konciku. Przysłuchuje się rozmowom i widzę kto jest kto. Nie odzywam sie bo nie jestem pewiem czy przy tak dostojnych osobach nie chlapne!
      Nie wytrzymałem jednak jak Beatka z Agnieszka [chyba był ktos jeszcze] zaczeły pod niebiosa sławić Biblię. No nie mogłem wysłychiwać głupot!. Wtedy okazało się że nie jestem sam i jestem akceptowany – no i dobrze! Szanuje ludzi którzy mają swoje zdanie! Nauczyłem się że wcale nie musi pokrywać się z moim. Tu chyba pokazuje tolerancje, bo choć czasem Sanctus cos zasatanizuje, albo gmo palnie – to co z tego? Maja prawo mieć swoja opinię, a ja własnie się tego uczę [mam coraz lepsze wyniki]
      Pisuje do Jarka i byc moze niedługo was czymś zaskoczymy! Jesli sie to powiedzie to już teraz jesteś wywoływana do odpowiedzi i liczę na Twoja opinię
      Pieknie zrozumiałaś moją [Mądrą Babę] – spotkałem się z wieloma odpowiedziami – tylko nie Babę! – no i ręce mi opadły! Dlatego awansowałem Cię na Chłopa! Choc u mnie sa na równym poziomie.
      Mam cudowna [nauczycielkę mistrzynię guru] Mogłaby być moją córką i jest blondynką! Wlasciwie to ja kocham, ale w ten prawdziwy sposób gdzie nie ma płci wygladu sexu – tylko prawdziwa istota. Poprowadziła mnie taka scieżką że sam bym jej nie odkrył, a poznałem tyle że jeszcze ciężko mi ogarnąć. Teraz mnie troszkę gnoi – bo wie do czego doszedłem i nakazuje mi byc z tego dumnym. Czyli dalej magluje swoje słabości i teraz ja jej zadaję trudne pytania. Ale to nie tu i innym razem
      Tak wiec pozdrawiam Cię Krysiu i życzę Ci – tego co ja nie wiem, a Ty oczekujesz!
      Bogdan

   2. ,, dev dlaczego nie mam twojego numerka wszystkich mam oprócz twojego, 9ka jesteś ?”

    O! Nasz dochtór w akcji! 😀 😀
    Dużo masz tych szafek z kartotekami? 😀

    No, no …, Boguś ,,1″. I zobacz jak się pięknie ,,układa” z dziewiątkami!

    A weź, Gmo, wyjmij mnie z szuflady – przypomnij jaka jestem, bo mnie się zapomniało.

    1. Krysiu rozwiń to ,1″. I zobacz jak się pięknie ,,układa” z dziewiątkami!
     Po dodaniu jest 10 – czyli dalej jedynka!

    2. ,, Krysiu rozwiń to ,1″. I zobacz jak się pięknie ,,układa” z dziewiątkami!”

     Oczywiście z tymi numerami to zabawa, w której cechy osobowości przyporządkowane cyfrom należy odbierać z lekkim przymrużeniem. 🙂

     Czasami ludzie z ,,ułożoną, spokojną” cyfrą wykręcają takie numery, że nie mieszczą się w standarcie cyfr od 1 do 9!
     Np. w twojej jedynce wcale do ciebie nie pasuje ,,po trupach do celu”. Może mozolnie, systematycznie, ale nie po trupach.

     Jesteś jedną z niewielu osób, które zaczęły odwiedzać naszą knajpę, początkowo w sposób niezauważalny, spokojny i można by rzez całkowicie bezkolizyjny. Czy to twoja natura, czy taktyka, nie mnie osądzać. Ale raczej to pierwsze, ponieważ prędzej czy później szydło wylazłoby z worka.
     Nie otworzyłeś z impetem, nogą drzwi, zwracając na siebie uwagę.
     Oj! a gdybyś jeszcze trafił na pochmurny dzień, to nie ręczę za niektórych! Tu są wspaniali ludzie, ale bywało, że podczas ,,docierania” talerze i szklanki fruwały nad głowami! 😀 😀 Lepiej było wtedy siedzieć pod stołem i przeczekać 😀 do momentu, aż nasz Admin Jarek zjebał nas i zagroził wyrzuceniem w p….du.
     Dziś się z tego śmieję. Ale wtedy …

     Dziś tu miło i przytulnie. Chociaż …, w końcu jesteśmy tylko ludźmi…

     Po burzy Słońce świeci jaśniej. A propos, jaka ulewa za moim oknem!

     Bardzo dobrze. Niech pada. Po bezśnieżnej zimie gleba jest bardzo sucha. Małe rzeczki i strumienie po prostu są wyschnięte. Budzący się do życia las jest bardzo spragniony wody.
     Jaka piękna jest wiosenna zieleń, szczególnie na brzozach – jasna, soczysta. Wierzba płacząca też nie ustępuje im swoją wiosenną urodą. Ulewa gra na niej jak na strunach harfy. W ogóle taki deszcz to koncert, symfonia. Szkoda, że zabiegani ludzie tak nielicznie wykupują na nią bilety …

     Pozdrawiam.

   3. „gmo” wrócę do tematu bo mam problem, wg numerologii w linku jestem „wizjonerską” 11-tką, z połączenia 3 / 8 i to by się zgadzało bo miewam w życiu wizje ale nie umiem ich zinterpretować i dręczy mnie to, co mam z tym zrobić?

 3. Panie Jarku, siedziałem sporo nad tym komciem, wstaw go choćby po to aby te dwie godziny nie poszły na marne, proszę 🙂

  2:10 – 2:20, zacznijmy od tego że podział dóbr nie może być równy bo nie każdy równo potrzebuje i nie każdy równo się stara.
  3:30, koleś mówi „lubimy myśleć że niewolnictwo zniesiono wskutek moralnego olśnienia lecz prawda jest taka że przysłużyło się do tego wynalezienie maszyn” i tym samym własnymi ustami potwierdza zasługi i słuszność kapitalizmu!!! Bo przecież to kapitaliści odpowiadają za wynalezienie maszyn i adaptację do użycia a nie lewuski co nie? 😉 Lewuskom jakoś zawsze środków brakowało, mimo że na początku je mieli, ale to pewnie spisek 😉 Owszem być może nie kierowała nimi szlachetność ale do ciężkiej anielki liczy się skutek right? Niezrozumienie tego mechanizmu odpowiada podejrzewam za tkwienie mnóstwa jednostek w lewoskrętnej ideologii – przedkładanie motywacji nad skutek.

  Świetnie obrazuje to nowa kampania zachęcająca do domagania się paragonu, przekaz wygląda z grubsza tak: proś o paragon bo wtedy prywaciarz płaci hara.. tzn. podatek^^, z tego podatku kochane państwo dba o nasze potrzeby i jest cool. A ja się pytam – czy nie może być cool jak prywaciarz – i tym samym ja (mniejsze podatki to niższa cena produktu czyli więcej zostaje u klienta) – zachowamy te pieniądze i sami sobie sfinansujemy te fajne rzeczy? Według typowej lewizny która oczywiście tego nie przyzna – nie może być fajnie bo mną i prywaciarzem kieruje rządża zysku lub konformizm a państwem kieruje.. no właśnie, szlachetność i poczucie służby? nosz kurwa trzymajcie mnie..

  5:15, „coś z czym borykamy się do dziś..” Nie mój słodki nadwrażliwy społecznie koteczku. Z klasami normalny człowiek się nie zmaga lecz akceptuje jako naturalny stan rzeczy gdy jedni ludzie więcej od innych pracują lub mniej ale przy bardziej pożądanym zawodzie. Nie mam pojęcia co jest fajnego w tym że chirurg – człowiek o wielkiej wiedzy i ratujący ludziom życie, ma zarabiać tyle sam co prosty robol skręcający śrubki, leń co ledwo gimbazjum skończył i nie wie kim był Bolek.

  11:20, „archaiczne zasady kapitalizmu”. Czy ten słodki jelonek sugeruje że ludzie już przestali pracować dla zysku a pracują dla kształtowania charakteru? xD

  12:50, cholera czy te nadwrażliwce zawsze muszą epatować takimi obrazkami? 😀 zupełnie jak śniade mordeczki w reportażach o tzw. kurwodźcach. Co do 80 tys. bezdomnych to zastanawia mnie w jaki sposób rząd ma niby wspierać bezdomność? I pytanko zasadnicze – skoro te rządy są faktycznie takie okrutne to skąd pewność że Twój słodki koteczku nie będzie taki? 😛 Ja tam jednak wolę zasadę „im mniej władzy tym lepiej” bo wtedy nie ryzykuję że jak się trafi zła to mam przesrane, jaka by nie była – gówno może, ludzie mają pełne portfele, broń w każdym domu, i jak coś to ukrócą zapędy takiego postępackiego słodziaka -.- Wracając do bezdomnych, jakoś nigdy nie zauważyłem żeby pracowali w innym sektorze niż puszkarstwo w celu natychmiastowej konsumpcji zarobku w pobliskim monopolowym xD To chyba wszystko tłumaczy co nie?

  13:30, sialala a ideologia dobrego wuja nie uwzględnia zysku jako nadrzędnej motywacji człowieka! 😛 ani tego że jak wszystko publiczne to nie ma czym się sugerować przy wycenie czegokolwiek i się robi bałagan! 😛 Taki myk.. Dalej siusiaczek jako nieodłączną wadę kapitalizmu wylicza nierówności – KURWA! przecież chirurg nie jest równy robolowi więc dlaczego mamy zakłamywać rzeczywistość i dawać im po równo?!

  13:55, jak to zdrowie nie jest brane pod uwagę? a co z wewnętrznymi regulaminami bezpieczeństwa? a co z firmowymi ubezpieczeniami jako bonus do pensji? Lol ale koleś jest oderwany @_@

  13:57, „System rynkowy nie ma jakiejkolwiek [b]strukturalnej[/b] odpowiedzialności” System rynkowy ma odpowiedzialność – przed klientelą, akcjonariuszami oraz zyskiem prywaciarza. Ale tobie misiu korolowy marzy się strukturalna hehe, już ty byś w prawie sobie pomajstrował co? xD Majstruj to sobie w gatkach kochasiu, nie mam żadnej gwarancji że będziesz „inny od innych”. Tym bardziej że jesteś totalniakiem czyli czerwona lampka jarzy się i kręci jak szalona.

  14:27, czyli że kapitaliści to samobójcy którzy wykończą swoich potencjalnych klientów? Ło matko skoro takie intencje dorabiasz człowiekowi dlatego że chce prowadzić biznes to co ja mogę pomyśleć o takim co zrównuje chirurga z robolem i chce przemocą państwową zmuszać wszystkich do respektowania tego szalonego pomysłu? No co?

  16:05, kapitalizm doprowadzi ludzkość do upadku a socjalizm czyli brak własności prywatnej, urzędas lepiej wie co dla Ciebie dobre itp. to z kolei do tryumfu i plazmy dla składacza długopisów? xD

  19:00, tutaj tititi żuczek daje upust swojej zaciętej i niedającej się uzasadnić pogardzie dla kapitalizmu. Najpierw cynicznie powtarza mantry wolnościowe „im szybciej/im więcej tym lepiej” (potwierdzone info) aby w swojej intelektualnej bezsilności śmieszkowato wzdechnąć i skwitować to jakże dojrzałym obrazkiem. To było takie mądre, nie zapluj się szczeniaku.

  25:25, nie tobie oceniać czy jest racjonalny i poinformowany, jego hajs, robi z nim co chce. To też bolączka lewactwa, myśleć i podejmować decyzje za innych. „Ty się nie znasz, zrób inaczej, ty jesteś robaczek, my państewko wiemy lepiej”. Czyli sztruktuchalnie xD nie różnisz się skarbeńku od podłych kapitalistów, obaj gardzicie szarym człowiekiem ale ten drugi chociaż nie postuluje złodziejstwa. Strukturalnego.

  Potem koleś porusza temat luddyzmu, oczywiście wieszczy naiwną koncepcję zastąpienia przez maszyny tak wielkiej ilości pracowników że ulice zapełnią się pomarłymi z głodu lub spłyną krwią burżuazji.. odpłynąłem, sorry. Przy tym co koleszka założył tzn. kapitalista patrzy głównie na zysk, takie posunięcie jest kuriozalne bo jeśli mało ludzi będzie zarabiać to kto kupi nowe produkty? Prywaciarze np. w całym kraju na początku roku wywalą połowę zatrudnionych żeby za miesiąc lub dwa dostrzec że nie opłaca się nawet uruchamiać tych maszyn – bo jest masa bezrobotnych i nikt nie kupuje szajsu. Kurwa naprawdę teraz są takie technologie że taka akcja jest zapewne możliwa no i co? Ale żeby to pojąć trzeba myśleć racjonalnie a nie być nadwrażliwym społecznie 😛

  34:40, skąd pomysł że potrzebę rywalizacji się wmawia a nie jest naturalna? Hehe jak zarywałeś do jakiejś random Jane/Dżejn (żeńskie imię z angielskiego) z zarośniętymi pachami na potrzeby walki z burżuazyjnym przesądem to nie próbowałeś wybić się nad resztą chłopaczków tylko.. solidarnie zabiegałeś o jej względy aby później równo rozdysponować jej cipkę między was? 😀 😀 😀 Nigdy nie czułeś takiej tyci tyci goryczy że zająłeś czwarte miejsce (najgorsze, tuż za podium) albo ostatnie? Pierdolisz waćpan. Już dzikie plemiona rywalizowały na ilość skalpów lub zębów dziczyzny. Oni też zostali zmanipulowani przez Rotschildów? xD

  Na tą chwilę czuje się przytłoczony wykresikami z końcówki, jutro to obcykam

 4. Podziemna próba ładunku termojądrowego w Rosji, w masywie górskim przy granicy z Mongolią wygenerowała trzęsienie Ziemi. Podobne próby przeprowadza teraz USA, Korea Północna, Japonia i inne kraje, bo trwa wyścig zbrojeń. Najgorsze że przez zabawki psychopatów na świeczniku cierpi cała planeta i jej biosfera, bo promieniowanie elektromagnetyczne i jonizujące powstające podczas tych prób jest dewastujące.

  Po 1998 roku prace i detonacje są prowadzone w tajemnicy. Japoński wojskowy program nuklearny został zatrzymany przez katastrofę w 2011 roku i utratę elektrowni (de facto plutonowni) w Fukushimie. Jak widać nie na długo.

 5. Widzisz – ja takich nie znam! Podswiadomie obchodzę ich duuuużym łukiem! Jednak mam niesamowitą chetke zgnoic ksiedza rozmawiajac z nim z pozycji lepszego niz on sam. Nie są do tego przyzwyczajeni wiec przeżyłby chłopina szok

  1. Czytałem ten tekst!
   Tam jest drugie i trzecie dno! Dlaczego dyrektor szkoły nie powiadomił kogo trzeba? Jest przecież jakiś paragraf na molestowanie, wiec gdzie policja i prokuratura?. Takie zapetlenie – to jest własnie prawdziwe piekło

 6. Pieprzycie tak żeby pieprzyć, ale nikt się za robotę nie zabiera. Krytykujecie tych, co już są tak ugnojeni, że wasza krytyka nawet nie ma się do czego przylepić, chyba, że do gówna, w którym są unurzani, a gówno jak wiemy jest gównem i krytyki się nie boi. Więc zamiast pieprzyć i krytykować załóżcie kosy na sztorc i do dzieła.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.