Banki i tajna władza

CO BĘDZIE JEŚLI UPADNIE ŚWIATOWA EKONOMIA?!

A co jeśli ekonomia świata upadnie?

Żyjemy w czasie chaosu i upadku wielu globalnych systemów. Obecny ład światowy chwieje się w posadach i lada moment runie zupełnie. Dotyczy to nie tylko systemu ekonomicznego z jego zwodniczym, nowotworowym kapitalizmem neoliberalnym. Ale trwający światowy kolaps dotyczy praktycznie wszystkich dziedzin życia.

Wielkie wymieranie i upadek biosfery, wyczerpywanie się zasobów środowiska i surowców, skorumpowane moralnie i przestarzałe ideologie i religie, skostniałe i przeżarte zbiorową schizofrenią struktury społeczne, upadająca ekonomia, medycyna i żywność które zabijają zamiast pomagać.. To kilka najbardziej jaskrawych przykładów.

Cytuję: „Współczesny mieszkaniec Ziemi przypomina akumulator naładowany starym prądem, do którego nie ma już generatora. Stare wzorce będą nas straszyć dopóty, dopóki akumulator się nie wyładuje, a jest on bardziej wyczerpany, niż moglibyśmy przypuszczać.”

Prawdą jest porzekadło: „Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi”. Otóż to co stare w bólach odchodzi w niebyt, ale co w zamian? Alternatyw jest jak na lekarstwo. I która z nich sprawdziłaby się w świecie realnym? Co z odwiecznymi problemami ludzkiej natury?

Organizacja Zeitgeist proponuje swoje rozwiązania m.in. odnośnie systemu ekonomicznego planety. Wiemy to, że obecna ekonomia jest już całkowicie niewydolna. Że od 2008 roku nie zrobiono nic, że wygenerowano kolejne tryliony pustych pieniędzy i długów nie do spłacenia.

Wprawni obserwatorzy rynków wiedzą już, że coraz bardziej zbliżamy się do ściany, której niczym już nie da się przebić. Że nawet najbardziej kreatywne i oszukańcze metody podtrzymywania systemu ekonomicznego (de facto reanimacji tego trupa) już się kończą.

Poniżej wklejam nagranie Petera Josepha z Zeitgeist o końcu kapitalizmu i ekonomii w jej obecnym, oszukańczym kształcie. Zdanie o tym, czy jego utopia zadziała – wyróbcie sobie sami.

Koniec Kapitalizmu – Peter Joseph, Ruch Zeitgeist:

Polskie napisy należy włączyć samodzielnie (ręcznie):

.

Polecam też artykuły o kapitalizmie, blefie ludzi takich jak Korwin czy Petru, o upadku ekonomii:
Zwolennikom Korwina i Petru. Destrukcyjne i nowotworowe fundamenty kapitalizmu
Kapitalizm w Polsce, a w kraju cywilizowanym. Dlaczego jesteśmy niewolnikami?
Prawdziwe oblicze kapitalizmu. Niewolnicze stawki i nagminne łamanie prawa
Studium globalnego upadku systemowego: co będzie jak upadnie ekonomia?
PO chroni banki, korporacje i kartele, za to opodatkowuje biednych obywateli!
Kapitalizm i polityka: systemy stworzone przez psychopatów
Logika kapitalizmu: „Ratowanie życia, przywrócenie planetarnej równowagi, sprawiedliwość i pokój nie są dochodowe”
Kapitalizm i wolny rynek stały się toksyczną religią
Mitologia kapitalizmu, oszustwo ideologii „wolnego rynku”

Autor: Jarek Kefir

.

jarek kefir

Czy wiesz, że możesz wspomóc finansowo moje inicjatywy uświadamiające? Jest to forma wdzięczności za moją pracę i treści, które były dla Ciebie pozytywne i coś dobrego Ci dały. 🙂 Wsparcie umożliwia też zachowanie niezależności mojej strony.

Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

17 odpowiedzi »

   • A tak przy okazji jeśli nie kapitalizm to co w zamian ? Socjalizm dzieli i rządzi w europi i w USA od końca lat 60-tych. Aha nie jestem żadnym kucem korwinistą czy jakimś jebanym neoliberałem czy liberałem. Jestem raczej za wolnością i gospodarczą i społeczną czyli o stanowieniu o sobie. W dobrą zmianę Pis uwierzę kiedy wszystkich z kod z PO i Nowoczesnej wsadzi do pierdla albo powiesi oraz zlikwiduje podatki dochodowe lub zwiększy kwotę wolną od podatku tak do pułapu 25-30 tys. zł oraz unowocześni i zwiększy armię.

    • Wygrana Pisu w wyborach była zagraniem elit.Po latach rządów PO zjawia się Pis który wybawi Polskę ?Kefir naprawdę w to wierzysz ?Roni dobrze pisze

     • Tak to tak zwany wentyl bezpieczeństwa systemu aby mniej wartościowy naród tubylczy się nie zbuntował i przy fatalnej kondycji Polskiej armii i służb jeszcze by obalił system a „oni” nie mogą sobie na to pozwolić. Typowe odwrócenie sił o 180 stopni czyli odwrócenie reszki na orła ale to nadal ta sama moneta.

 1. Pamietasz Młynarskiego?
  Róbmy swoje!
  Ja nie rozumiem dlaczego mamy przejmować sie wymysłami Unii! Odciać im dopływ gotówki i sami umrą!

  • ” Ja nie rozumiem dlaczego mamy przejmować sie wymysłami Unii! Odciać im dopływ gotówki i sami umrą!”

   Czy chociaż, Bogusiu, wywiesiłeś właśnie takie hasło o takiej treści na bramie swego domu?
   Mówiłeś kiedyś, że chciałbyś coś zrobić, ale nie wiesz co. Masz dobre pomysły, wystarczy wprowadzić je w życie!

 2. Widzisz – ja takich nie znam! Podswiadomie obchodzę ich duuuużym łukiem! Jednak mam niesamowitą chetke zgnoic ksiedza rozmawiajac z nim z pozycji lepszego niz on sam. Nie są do tego przyzwyczajeni wiec przeżyłby chłopina szok

  • Czytałem ten tekst!
   Tam jest drugie i trzecie dno! Dlaczego dyrektor szkoły nie powiadomił kogo trzeba? Jest przecież jakiś paragraf na molestowanie, wiec gdzie policja i prokuratura?. Takie zapetlenie – to jest własnie prawdziwe piekło

 3. Pieprzycie tak żeby pieprzyć, ale nikt się za robotę nie zabiera. Krytykujecie tych, co już są tak ugnojeni, że wasza krytyka nawet nie ma się do czego przylepić, chyba, że do gówna, w którym są unurzani, a gówno jak wiemy jest gównem i krytyki się nie boi. Więc zamiast pieprzyć i krytykować załóżcie kosy na sztorc i do dzieła.

 4. Krysiu rozwiń to ,1″. I zobacz jak się pięknie ,,układa” z dziewiątkami!
  Po dodaniu jest 10 – czyli dalej jedynka!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.