Studium globalnego upadku systemowego: sukces cywilizacji jest naszą porażką

Studium globalnego upadku systemowego: sukces cywilizacji jest naszą porażką

upadek cywilizacjiWklejam krótkie video autorstwa Alana Wattsa o problemach naszej cywilizacji i kultury. O tym, że sukces naszej cywilizacji jest tak naprawdę wielką porażką. Cena jaką płacimy za wzrost jest bardzo wysoka. Ludzie chorują na depresje, nerwice, choroby autoimmunologiczne, zawały, udary, nałogi i inne choroby cywilizacyjne.

Planeta i jej biosfera są w trakcie kolejnego wielkiego wymierania. Jeśli w najbliższych czasach nie będzie jakichś rewolucyjnych zmian, to czeka nas chyba los Atlantydy. To my sami się załatwimy, nie bunt robotów ani asteroida. To my jesteśmy niszczącą asteroidą.

Ja proponuję jednak się tym, paradoksalnie, nie przejmować. Nieumiejętne obchodzenie się z tą wiedzą może skutecznie zatruć psychikę i umysł. W ogóle wiedza ma to do siebie, że jeśli nie masz do niej dystansu – to możesz po prostu zwariować. Polecam Wam wiedzieć i mieć świadomość, być może też działać, ale jednocześnie.. trochę olać tę wiedzę i po prostu żyć.

Korzystajmy być może z ostatnich lat / dekad globalnej pogody, jakie nam zostały. Dystans to życia, w tym dystans do nawet najbardziej prawdziwej wiedzy, to podstawa, to coś bezcennego. Wiadomym jest fakt, że na świecie jako pierwsze zauważa się to, co jest negatywne. Negatywizmy dominują dosłownie wszędzie, choćby w poniższym video które wklejam.

Ja proponuję jednak coś innego. Zaznajomić się z wiedzą – owszem. Ale starać się dostrzegać we wszystkim iskierkę dobra. Starać się choć raz wyolbrzymić to, co dobre i pozytywne zamiast tego co negatywne. A jak już raz Ci się uda – to rób to ponownie i ponownie.. Wtedy Twoje życie, Twój własny świat się zmieni. Dystans wobec negatywizmów, jak i docenienie, wdzięczność i nawet wyolbrzymianie pozytywności i radości – to uniwersalny klucz do szczęścia.

Najmądrzejsze zdanie z poniższego video to: „Jesteśmy zaangażowani w globalną wojnę o budulec naszego wszechświata: czas i przestrzeń„. Uważaj więc czym wypełniasz czas – by nie zachwiać równowagi pomiędzy pozytywizmami a negatywizmami. Ta równowaga u ogromnej większości ludzi jest patologicznie zachwiana na korzyść negatywizmów, więc cierpią oni bardzo.

Logiczne prawo wszechświata – to na czym skupiasz uwagę, manifestuje się w życiu realnym w takiej a nie innej formie. Uważaj też na to, czym wypełniasz swoją przestrzeń. Na żywność i substancje które przyjmujesz, na gadżety (czy wszystkie są potrzebne?), i na ludzi którzy w niej przebywają. Czas i przestrzeń to dwie wartości bezcenne, których nigdy nie odzyskasz.

Wstęp: Jarek Kefir

 

Alan Watts – Co jest nie tak z naszą kulturą:

Źródło nagrania video (tłumaczenia): https://www.youtube.com/user/SzamanPsychedeliczny

6 myśli w temacie “Studium globalnego upadku systemowego: sukces cywilizacji jest naszą porażką

 1. Wszyscy powstać i cisza na sali
  Wolność słowa obita na mordę się wali

  To twój nowy wspaniały świat
  Nowy wspaniały świat

  Kodeks karny – synonim prawa
  I tak dalej i dalej to niezła zabawa
  W zamian dajemy im wszystko, co trzeba
  Państwo opiekuńcze przychyli wam nieba

  Wszyscy powstać i cisza na sali
  Oto nadszedł i musicie go chwalić

 2. …CIA & Mossad szykują megarozpierdol false flage w Polsce … to jest tak rażąco widoczne, że nawet ślepy by zauważył …

 3. Dobry filmik Kefirku – taki do przemyslenia
  Sanctus – jedna z Twoich wypowiedzi zrodziła we mnie refleksję
  Chodzi o ten wpis gdzie wspomniane jest o kontroli internetu by nie siać mowy nienawiści. Wiem ze to tylko przeniesienie i nie Twój tekst, ale mnie cholera bierze. Wychodzi na to – że Ty, ja, Kefir i Krysia – jestesmy zwykłymi przygłupami. Że nie potrafimy samodzielnie mysleć. Że nie potrafimy czytać ze zrozumieniem i wyciagać wniosków. I najwazniejsze – Że musi być ktoś kto musi nam mówic – CO JEST DLA NAS DOBRE
  Jesli tak jest to pytam – kto to jest? Skad wie co jest dobre dla mnie, Krysi, Ciebie – skoro nawet nas o to nie zapytał? Dlaczego uważa ze może za nas decydować skoro wcale nas nie zna?
  Teraz nawiąże do Praw Hermetycznych. Wiemy wszyscy ze sa one stałe i niezmienne. Pytanko – jakie działanie stanowi wystepek przeciwko nim? Jest ich 5, ale mozna je sprowadzić do jednego – to KRADZIEŻ. W tym wypadku chodzi o kradzież osobistej WOLNOŚCI. Jeśli tak jest – to powinniśmy zaprotestować zdecydowanie przeciw temu. Jak? Robiąc dalej swoje i nie przejmujac sie kłamcami i złodziejami

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.