RELIGIE, IDEOLOGIE I POLITYKA ZABIERAJĄ CI BEZCENNY CZAS I DRENUJĄ Z ENERGII I SIŁY!

Czy ideologie i religie są przeszkodami na drodze do uświadomienia? Jak myślisz? Wiele razy analizowałem je pod kątem psychologii i wpływu na ludzką mentalność. Rzadziej przytaczałem ich pozamaterialną formę. A jest o czym pisać. Dziś chciałbym Ci o tym opowiedzieć, opisując niezwykłe prawa duchowe rządzące światem.

Każda ideologia czy religia oprócz pewnego destrukcyjnego wpływu na psychikę, mentalność, relacje i wybory życiowe, ma też inną formę, pozamaterialną. Ideologie i religie są bowiem bytami energo-informacyjnymi żyjącymi swoim własnym życiem. Każde zrzeszenie czy zgromadzenie istot (ludzi, roślin, zwierząt i niektórzy mówią że także rzeczy martwych) tworzy taką samoświadomą, zbiorową strukturę – świadomość zbiorową.

Te świadomości zbiorowe nazywane są homeostatami, egregorami bądź wahadłami. Jak już wspominałem, każde zrzeszenie istot myślących i zmierzających w tym samym kierunku jest świadomością zbiorową – homeostatem. Przykłady homeostatów to: konserwatyzm, liberalizm, prawica, lewica, PiS, PO, Szczecin, Mazowsze, Polska, UE, Europa, cywilizacja łacińska, chrześcijaństwo, ateizm, islam, fanklub czegoś lub kogoś, drużyna sportowa, zakład pracy, urząd, instytucja, firma, korporacja.

religie

Destrukcyjne egregory religii i polityki?

Przykłady homeostatów to też: las, pustynia, łąka, ławica ryb, stado wilków, mrowisko, pojedynczy organizm (w tym człowiek), część ciała (np serce, wątroba) kolonia bakterii, wirusów itp. Nawet substancje chemiczne zdają się mieć swoje świadomości zbiorowe.

Gdy jakaś firma chemiczna lub farmaceutyczna pierwszy raz syntetyzuje zupełnie nową substancję, to zawsze idzie to z oporem pomimo zastosowania wszelkiej naukowej wiedzy. Dopiero gdy już kilka razy dokonano syntezy, to idzie ona szybciej i sprawniej, a produktów ubocznych reakcji chemicznych jest mniej. Bo świadomość zbiorowa zwana także inną nazwą – pole morficzne – już się utworzyła.

Świadomości zbiorowe (homeostaty / wahadła) dzielą się na: neutralne, złe, ekstremalnie złe. Jak zauważyliście, nie ma tam pozytywnych wahadeł. Co świadczy dość dobitnie o konstrukcji naszego świata.. Wahadła mają za zadanie przechwycenie energii jego uczestników jak i.. wrogów (tak, tak..) i oddawanie jej w zasadzie nie wiadomo komu / czemu. To teoria ezoteryczna.

egregory i astral

Czym naprawdę są wahadła czy egregory?

Obecnie postrzegam wahadła czy też egregory na takiej zasadzie, że są to świadomości zbiorowe, i tyle. A są one złe, bo źli i nieświadomi są w większości ludzie. Jacy ludzie, takie egregory. Jacy ludzie, takie elity i taki matrix. To my tworzymy tę „górę” polityczną (elity) i „górę” duchową (matrix, system, astral, egregory).

Zwalanie winy na rzekome „odsysające energię egregory” lub na „złowrogiego zarządcę matrixa” jest objawem dużej niedojrzałości mentalnej i duchowej. To nie one zabierają nam energię, tylko my sami, wkurwiając się, walcząc i żrąc ze sobą. One są tylko „szkieletem” jak i „fundamentem” niezbędnym by świat trwał, by się nie rozpadł na kawałki.

Posłużę się tutaj metaforą. Przecież nie oskarżasz budynku który ma fundament, betonowo-metalowy szkielet, okna, drzwi, elektrykę o to, że w jednym z mieszkań ludzie maltretują dzieci, a w drugim doszło do przestępstwa. Zły lub dobry zawsze jest człowiek.

egregory

O egregorach, karmie i iluzjach duchowości ezoterycznej napisałem wiele artykułów. Popularyzuję wiedzę, której znajomość jest niemal zerowa, nawet wśród „uduchowionych”. Okazuje się, że klucz jest w zwykłej prostocie, w codziennych radościach, w byciu człowiekiem, a nie bydlakiem. A nie w skomplikowanych systemach i prawidłach. Możesz o tym wszystkim poczytać w poniższych artykułach:
Największa tajemnica duchowości: nie wszystko co „duchowe” jest prawdziwe!
Czy cierpienie i zło mają sens? Czyli tajemnice i przekłamania w duchowości
Czy karma na pewno wraca? Zaskoczę Cię, ale..
Te pseudo duchowe teorie mogą doprowadzić do życiowej tragedii. Nie zatrać tego co najważniejsze!
Czy Twoje życie na pewno należy do Ciebie? Zniewolenie jest największe w historii Ziemi!
Przebudzenie ludzkości: to początek trudnej drogi, od której zależy nasze przetrwanie!
Strefa tabu: który sposób myślenia wybierasz? Poddańczy czy samodzielny?

duchowość

Życie opiera się na świadomościach zbiorowych

Jak zauważyliście z powyższych akapitów, całe nasze życie opiera się na świadomościach zbiorowych. Bez nich życie byłoby niemożliwe. Źle a nawet bardzo źle jest wtedy gdy jesteś zwolennikiem lub… wrogiem destrukcyjnych świadomości zbiorowych. Takich jak ideologie (każda, na czele z wydawałoby się łagodnym lewicowym liberalizmem) religie (każda, także ateizm, buddyzm i new age), drużyny sportowe itp. Neutralnie jest wtedy gdy odcinasz się od wszelkich homeostatów / wahadeł destrukcyjnych.

Optymalnie jest zaś wtedy gdy stajesz się specem bądź gwiazdą w jakiejś SWOJEJ dziedzinie (jakiejkolwiek, byleby była zgodna z Twoją duszą) i sam stajesz się wahadłem, sam tworzysz swoją świadomość zbiorową. Cóż tu powiedzieć.. Albo zjadasz albo sam jesteś zjadany. Albo jesteś owcą (90% społeczeństwa) albo drapieżcą (10% społeczeństwa). Przy czym drapieżcy dzielą się na wilki (nie dają od siebie nic, tylko niszczą – 9% społeczeństwa) i mądrych pasterzy (starają się dać coś innym, budują zamiast niszczyć – 1% społeczeństwa lub mniej). Nie bądź owcą, ale nie bądź też wilkiem-skurwysynem. Bądź mądrym pasterzem który strzyże, ale nie zabija swoich owieczek.

Naprawdę nie ma znaczenia czy jesteś fanatycznym katolikiem, czy fanatycznym wrogiem kościoła – dla homeostatu katolickiego jest to identycznie spolaryzowana energia.

prawa duchowe

Kluczowe jest całkowite odcięcie się od egregorów destrukcyjnych. Po czym je poznać? Oto kilka cech wspólnych:

-walczy zaciekle z innymi wahadłami, i wzajemnie przechwytuje innym zwolenników, również zaciekle;
-jest potężną siłą, dysponuje aparatem przemocy i nacisku (państwo, partia, ideologia, religia, doktryna której w społeczeństwie nie wolno podważać);
-wmawia Ci destrukcyjne schematy i wzorce. Takie jak poczucie winy, poczucie obowiązku i powinności (tak naprawdę NIKOMU poza swoimi bratnimi duszami nie jesteś NIC winien);
-oprócz destrukcyjnych wzorców nie daje Ci wartościowych informacji zwrotnych, a wręcz same zafałszowane;
-każe Ci złożyć ofiarę lub być gotowym na to, np ofiarę z własnego życia;
-każdy przejaw samodzielnego myślenia jest zaciekle zwalczany. Przykład? Wystarczy w tylko kilku punktach nie zgodzić się z daną ideologią, by zostac okrzykniętym jej zaciekłym wrogiem;

duchowość

Egregor teorii spiskowych?!

Bardzo źle gdy wspierasz jakąś tego typu destrukcyjną świadomość zbiorową. Dobrze jest wtedy gdy odetniesz się od tych świadomości zbiorowych i zaczniesz koncentrować na tych neutralnych. Przecież siłownia, kółko zainteresować czy hobby, grupa przyjaciół i znajomych, blog czy portal z ciekawymi informacjami – nie tylko nikomu nie zrobiły nic złego, ale właśnie na tym polega życie.

Jeszcze lepiej gdy sam poprzez wirtuozerię w ulubionej przez siebie dziedzinie, staniesz się takim wahadłem. Oczywiście najlepiej byś stał się wahadłem neutralnym. Czyli mającym swoich zwolenników, ale nie wykazującym złych cech wahadeł destrukcyjnych. I możesz przy okazji dać swoim zwolennikom to, co jest najcenniejsze w życiu. Wiedzę, informacje, przeżycia, emocje, wsparcie.

Jedno z bardziej destrukcyjnych wahadeł to wahadło… teorii spiskowych. Dlaczego? Gdyż interesują się nimi ludzie, którzy poprzez swoje myśli i emocje mają większy wpływ na świat niż większość ludzi. Mają większą siłę kreacji i zmiany świata, nie tylko swojego własnego.. I co zrozumiałe, jeśli taka jednostka zapełnia swoje myśli przerażającymi i szokującymi rzeczami, to świat w odwecie dopierdala jej znacznie mocniej, niż typowemu lemingowi oglądającemu TVN.

13516268_254083764963349_2246851706420874282_n

O ideologiach przeczytać możesz w innych wpisach z mojej strony:
Wszystkie ideologie i religie są zniewalającym Cię oszustwem
Ideologie i religie to więzienia umysłu. Sekretne kulisy światowej konspiracji
Ideologie i religie to toksyczne wirusy uniemożliwiające samodzielne myślenie
Zbuntuj się przeciwko swoim katom! Ideologie i religie to więzienia umysłu, emocji i duszy
Ideologie: Święty Mikołaj nie istnieje, to blef! Wyrzuć z mózgu syf
Gdy upada cywilizacja. Kapitalizm i racjonalizm to ideologie psychopatów

Zapraszam też na dwa nagrania video (prelekcje) o religii i świadomości:
Religia vs świadomość: Dlaczego kościół nie lubi inteligentnych ludzi?
Rozmowa z Krzysztofem Pieczyńskim w NTV, 2 czerwca 2016

Autor: Jarek Kefir

Podobał Ci się ten artykuł? 🙂 Moim celem jest zwiększanie poziomu świadomości u Ciebie i innych Czytelników. Im większa świadomość, tym szybciej nastąpią krajowe i globalne przemiany, bo prawdziwa rewolucja to ta wychodząca od ludzi. Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę zachować niezależność i pisać o tym, co ukrywane i zakazane.

Niezależne media nie mają milionowych dochodów z prenumerat. Radzimy sobie sami. Koszt utrzymania mojej strony to 199 dolarów rocznie, do tego dochodzą inne koszta. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia. Zwiększanie naszej świadomości i ewolucja ludzkości jest też w Twoich rękach! Link z informacją jak wesprzeć moje publikacje i demaskacje, tutaj: https://atomic-temporary-22196433.wpcomstaging.com/wsparcie/

  

 

5 myśli w temacie “RELIGIE, IDEOLOGIE I POLITYKA ZABIERAJĄ CI BEZCENNY CZAS I DRENUJĄ Z ENERGII I SIŁY!

 1. Jareczku, jeśli przytaczasz przykład Dugina to czemu dla równowagi zapominasz o takim Brzezińskim i jego mocodawcach.

 2. Ja wolę pisac o Egregorach bo o nich sie uczyłem i ta nazwa do mnie przemawia
  Jareczku – to proste Egregor to duch zbiorowy. Jest jaki jest – to grupa go generuje i grupa nim steruje. Jest odzwierciedleniem stanu tej grupy i wszystko
  Pojedyńcza osoba moze być Egregorem – niby jak? Ona jest pojedyńcza swiadomością więc nie moze byc zbiorowa

  1. Agregory, homeostaty, wahadła i to w dodatku same neutralne lub destrukcyjne.
   Nijakie i zimne, nijakie i czarne, niziny i doły.
   A gdzie pozytyw?
   Wiesz, Boguś, co do mnie najbardziej przemawia?
   Że gdzieś tam w Polsce jest domek i ogródek. Przed chatką siedzi mały człowieczek i patrzy na dopiero co skoszony trawnik. Napawa się zapachem świeżo skoszonej trawy i Bogu dziękuje za deszcz. Czy to ważne? Bardzo, bo tego człowieka cieszą chwile, czuje się szczęśliwy, chce mu się żyć, jak mawia.
   Z tych małych chwil składa wielką MIŁOŚĆ, którą wysyła światu. I to nie są tylko puste słowa pisane. W ich energii tę MIŁOŚĆ się czuje! Wypełniając nią serce, wysyła się jednocześnie dalej.
   To są prawdziwe, pozytywne, służące życiu wahadła, homostaty, czy jak tam zwał.

   Czyż nie lepiej i prościej iść od razu tam, gdzie grają muzykę weselną miast wsłuchiwać się w miejsce, gdzie żałośnie zawodzą?
   Celem ŻYCIA jest RADOŚĆ. ŻYCIE TO RADOŚĆ.
   Wszystko to, co nie jest radością jest przeciwieństwem ŻYCIA.
   To jest tak banalnie proste, że aż nie do uwierzenia.

   Znasz człowieka, który robiłby cokolwiek po to, by w efekcie poczuć się źle, smutno ?
   Ja nie znam takiego człowieka. Co najwyżej człowiek może iść niewłaściwą drogą, ale nawet nią idąc, nigdy nie zakłada, że na jej końcu chce się znaleźć w czarnej dupie.

   Przepraszam, ale podoba mi się to określenie, z resztą to nie moje, to szkoła Admina 😀 😀 😀

   Pozdrawiam.

   1. Krysiu Kochana !
    Chyba tym razem mówimy o czymś innym
    Egregor [lubie ta nazwę] to duch grupy. W kościele unosi sie, nad stadionem, tu w knajpce Kefira no i w wiezienu. One są – istnieja i nie mamy na to wpływu. Na spotkaniu AA jest ich Egregor. W rodzinie zupelnie inny.
    Powtarzam – to grupa nadaje mu zabarwienie emocjonalne. To tak samo jak z informacją. Jest istnieje ale sama z siebie nie ma [zabarwienia]. Niesie informacje złe lub dobre, ale sama jest [neutralna] To samo jest z Egregorami
    Jasne ze jestem nastawiony na pozytywne sprawy. Jednak jakie przyjmą zabarwienie nie umiem przewidzieć [lub w bardzo ograniczonym zakresie]
    Kazdy największy zbir w swoim przekonaniu próbuje czynic dobro. W ogóle cały świat kieruje się w strone dobra. Nie zawsze jednak wychodzi.
    Z drugiej strony skad bysmy wiedzieli w która strone sie kierujemy gdyby była tylko jedna strona? To jakby nasze odniesienie do rzeczywistości w jakiej sie znajdujemy [wskaźnik]
    Z kolei to też tylko informacja
    Domek ławeczka trawnik – to marzenia wielu wielu ludzi. Moje też! i jutro zapłace podatek od tego marzenia wysyłajac Lotka
    Wiem ze to co napisałem jest kontrowersyjne, ale tak jest i od tego nie uciekniemy i albo pogodzimy się z tym, albo bedziemy kręcic się w kółko jak pies za swoim ogonem

    Krysiu – dalej dla mnie jestes Mądrą Babą

 3. Witam Cię Jarku. Od dawna czytam Twojego bloga. Zauważyłam, że Twoje ostatnie artykuły są zainspirowane książkami Vadima Zelanda. Super! Tak trzymaj! Koniec z karmieniem destrukcyjnych wahadeł 🙂 Przeczytałam wszystkie części Transerfingu. Te książki zmieniły moje życie. Serdecznie polecam wszystkim! Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.