ODWIECZNA ZAGADKA CHORÓB PSYCHICZNYCH MA DOŚĆ PRZERAŻAJĄCE ROZWIĄZANIE!

Zagadka chorób psychicznych jest prosta do wyjaśnienia

Choroby psychiczne pojawiają się wtedy, gdy rzeczywistość staje się nie do zniesienia. Gdy punkt krytyczny zostaje osiągnięty, to umysł, by chronić swoją integralność przed całkowitym kolapsem, syntetyzuje iluzję. Może ona się przejawiać jako bezwładne halucynacje, jako wyobrażenie że jesteś Napoleonem, jako borderline, nerwica, depresja.

Nie jest to tak naprawdę coś złego, choć wydaje się to paradoksalne. Jest to mechanizm obronny psychiki / umysłu. Wbrew pozorom i wbrew temu, co się mówi, jest to dla umysłu.. wielka ulga. Iluzje które wymieniłem powyżej, są syntetyzowane po osiągnięciu punktu krytycznego. Mają za zadanie „mechanicznie” zagłuszyć rzeczywistość, za wszelką cenę. Mają za zadanie zająć czymś umysł – czymkolwiek, choćby takim bełkotem, i odwrócić jego uwagę od rzeczywistości.

Nie dotyczy to tylko „twardychchorób psychicznych. Tak naprawdę większość ludzi o ile nie wszyscy, syntetyzuje takie iluzje. Nie jest to choroba psychiczna w sensie stricte. Ale działa to na tej samej zasadzie. Człowiek nie akceptuje rzeczywistości, więc syntetyzuje iluzję, więc nie chce dostrzegać pewnych rzeczy, nie chce poszerzać horyzontów. Nie dopuszcza do siebie nowych poglądów i spojrzeń. Ma niski poziom świadomości, prowadzi go bezwładny autopilot. To jest właśnie zbiorowa halucynacja, sen na jawie.

Jednym z przypadków znanych mi jest człowiek który zakochał się nieszczęśliwie w jakiejś kobiecie. Odrzucenie, niby normalna rzecz, było dla niego tak silną traumą, że umysł by chronić integralność systemu, wygenerował iluzję – sen na jawie, halucynację. On dalej rozmawiał z tą dziewczyną w myślach, widział ją swoimi zmysłami. Umysł by chronić się przed całkowitym kolapsem, stworzył wirtualny sektor, w którym ta dziewczyna jest obecna. Okazuje się jednak, że te niby wirtualne sektory syntetyzowane przez umysł są dużo bardziej rzeczywiste niż nam może się zdawać..

duchowość 1

Choroby i zaburzenia psychiczne a prawa wszechświata

Cytuję: „Dokładnie tak samo ludzie z zaburzeniami psychicznymi, znajdując się ciałem w sektorze materialnego urzeczywistnienia, postrzegają inny, nieurzeczywistniony sektor. Ich percepcja nastrojona jest na określony sektor w przestrzeni wariantów, gdzie mogą być nie tylko inne dekoracje, lecz również inny scenariusz i role.Ludzie z zaburzeniami psychicznymi wcale nie są chorzy w zwyczajnym rozumieniu.Oni nie wyobrażają sobie, że są Napoleonami i innymi odpychającymi osobowościami.

Oni rzeczywiście postrzegają taki wariant,widzą go w sektorze przestrzeni. Są tam wszystkie warianty, lecz człowiek wybiera to, co bardziej podoba się jego duszy.Kiedy konflikt duszy i umysłu osiąga taki punkt graniczny i „wykończona” dusza nie jest w stanie dłużej znosić okrutnej rzeczywistości,wówczas percepcja nastraja się na wirtualny, nieurzeczywistniony sektor.

Przy tym sam człowiek fizycznie żyje w sektorze materialnym. Pewien psychiatra opowiadał historię o kobiecie, która patologicznie pragnęła mieć idealnego męża i dzieci. Wyrażając się terminami Transerfingu, ważność rodziny osiągała u biedaczki szczyt.Wrezultacie wyszła za mąż za człowieka, który brutalnie się nad nią znęcał. Nie udało się jej urodzić dzieci. Rzeczywiste życie stało się nie do zniesienia i wkrótce znalazła się w szpitalu psychiatrycznym. Nie przyjmowała już do wiadomości sektora materialnego urzeczywistnienia.

Jej ciało znajdowało się w materialnym świecie, a percepcja była nastrojona na sektor wirtualny, w którym była żoną angielskiego lorda, miała dzieci i była absolutnie szczęśliwa. Z punktu widzenia otoczenia żyła w naszym świecie, podczas gdy jej percepcja była nastrojona na sektor wirtualny. Takich chorych usiłuje się leczyć, lecz wielu z nich jest szczęśliwych właśnie w tym stanie, kiedy iluzje są o wiele przyjemniejsze od okrutnej rzeczywistości.Tak naprawdę to wcale nie iluzje, tylko nieurzeczywistnione warianty, które istnieją tak samo rzeczywiście, jak sektor materialny.”
~Vadim Zeland

choroby psychiczne

Farmakologiczna lobotomia uspokaja chorych psychicznie

Jest to trochę przerażające, nieprawdaż? Z jednej strony jest to halucynacja, sztucznie wygenerowana iluzja. Z drugiej strony nie jest to iluzja. Bo ona naprawdę istnieje w stanie stacjonarnym w tej dziwnej otchłani znajdującej się po drugiej stronie lustra, którą ludzkość umownie nazwała „Bogiem„. No i ta iluzja nie jest iluzją dla umysłu, ona istnieje naprawdę, ale już nie w stanie stacjonarnym. Bo umysł ja odtwarza w czasie rzeczywistym.

To tłumaczy fakt, dlaczego leczenie nie przynosi żadnego rezultatu, lub przynosi rezultat nikły. Farmakologiczna lobotomia pomaga uspokoić takiego chorego, dzięki temu rzeczywistość staje się dla niego trochę bardziej znośna. Część objawów mija, choć tylko na jakiś czas.

Pewna część takich zaburzeń bierze się z powstawania tzw jungowskiego cienia. Jest on naprawdę krańcowo niebezpieczny, choć do tworzenia cieni wręcz zmusza nas społeczeństwo, szczególnie w procesie wychowania. W niektórych wypadkach może on nawet zabić. Cień powstaje gdy jakaś część naszego „ja„, szczególnie jakiś potencjał, zostanie zanegowany, uznany jako grzeszny, niewłaściwy, zły. Wtedy schodzi on do „podziemi„, do podświadomości. I stamtąd atakuje, dopominając się o swoje.

Tworzenie cieni wymusza na nas purytańskie społeczeństwo. Purytanizm, dulszczyzna itp nie są naszymi normalnymi „programami„. Nie są kompatybilne z prawdziwą głębią naszej istoty. Zostały one narzucone ludzkości przed eonami. Są reliktem trudnych czasów, są reliktem mentalności niedoboru. Że „nie starczy dla wszystkich„, więc trzeba wytrwale walczyć, rywalizować, konkurować, iść po trupach, niszczyć innych.

choroby psychiczne

Ludzie chcą więcej i więcej a potem wariują i chorują

Tak naprawdę wystarczy dla wszystkich, spokojnie. Tylko jest jeden problem.. Ludzie w swojej przewrotności pragną więcej, więcej i więcej. I m.in. stąd się bierze tragedia ludzkości. Większość problemów i pragnień jest sztuczna, jest rozpaczliwie pusta, jak większość naszego człowieczego losu. Bo czego pragniesz? Tego, co narzuciło Ci społeczeństwo – stąd pochodzi ogromna większość tych krzykliwych i nie znoszących sprzeciwu pragnień. Musisz, musisz i musisz.

A gówno prawda. Po co szary Kowalski stale pragnie ciągle nowych rzeczy, albo nowego samochodu, skoro stary nie ma nawet trzech lat i działa niezawodnie? Po co politykowi zachłanne pragnienie wywołania wojny domowej w Syrii, zgładzenia setek tysięcy ludzi i zawładnięcia zasobami tego państwa? Czy sprawi to, że będzie on szczęśliwy?

Jest to schyłkowa, krańcowa forma dominacji ego / umysłu nad duszą. Tworzy ona chyba najbardziej niebezpieczne cienie. Ci ludzie autentycznie cierpią i wariują. Ich dusza nad którą umysł znęca się jak oszalałe bydlę, jest zaszczuta do kąta. I stąd się biorą różne „atrakcje” których doświadczają Ci ludzie. Boją się demonów – więc są przez nie „nękani„, choć te demony to oczywiście ich własne meta-programy. Widzą wszędzie zło – więc to zło materializuje się w ich życiu.

Mają różne wydarzenia w nocy, takie jak koszmarne sny, paraliże przysenne i szereg innych. Co chwila coś złego im się przydarza, np wypadki czy stłuczki samochodowe, co oczywiście interpretują jako dopierdalanie przez diabła za głoszenie prawdy. Skończyć to się może opętaniem przez.. ich własne meta-programy w psychice nazywane demonami, co skwitują tym, że nie wierzyli zbyt silnie lub że to kara za ich silną wiarę, do wyboru do koloru. Tudzież skończyć to się może zwykłym obłędem.

Autor: Jarek Kefir

Podobał Ci się ten artykuł? 🙂 Mój cel to zwiększanie poziomu świadomości u Czytelników. Im większa świadomość, tym szybciej nastąpią przemiany. Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę zachować niezależność i pisać o tym, co ukrywane i nieobecne nawet na „alternatywnych” stronach.

Niezależne media nie mają dochodów z prenumerat. W dobie dominacji potężnych korporacji medialnych radzimy sobie sami. Koszt utrzymania mojej strony to 199 dolarów rocznie + inne koszta. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia. Ty też możesz pomóc zwiększać świadomość! Link z informacją tutaj: https://atomic-temporary-22196433.wpcomstaging.com/wsparcie/

  

14 myśli w temacie “ODWIECZNA ZAGADKA CHORÓB PSYCHICZNYCH MA DOŚĆ PRZERAŻAJĄCE ROZWIĄZANIE!

 1. Faktyczną przyczyną chorób psychicznych oraz innych nieszczęść – jest kanibalizm.
  Wyjaśnienie naukowe.
  Zgodnie z systematyką, podstawową jednostką klasyfikacji organizmów jest gatunek. Gatunki łączą się w rodzaje a te w rodziny. Rodziny łączą się w rzędy, rzędy w gromady. Dalej gromady łączą się w typy a te w królestwa. Królestwo, to najwyższa jednostka klasyfikacji. Z uwagi na wspólne cechy organizmów i budowę komórek, ludzie należą do królestwa zwierząt. Zwierzęta oddychają , wydalają , reagują na bodźce , rozmnażają się płciowo , są wielokomórkowe i odżywiają się cudzożywnie.
  Wyjaśnienie Biblijne.
  „Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt, …” (Koh 3:19). W zamiarze Stwórcy, ludzie posiedli jedynie takie, dodatkowe cechy, które pozwalały im być naczelnymi w przyrodzie, by opiekować się żywymi stworzeniami. Na początku zwierzęta były wiec posłuszne ludziom w sposób naturalny (Rdz 1:28) i żywiły się, tak jak i człowiek, roślinami (Rdz 1:30).
  Zjadanie osobników, przez inne osobniki należących do tego samego gatunku.
  W języku potocznym, którym posługują się osoby ludzkie, będące w początkowej fazie rozwoju intelektualnego, świat ożywiony dzieli się na rośliny, zwierzęta i ludzi. W nomenklaturze naukowej, z samego tylko królestwa zwierząt wyodrębnia się płazy, ryby, gady, ptaki i ssaki, do którego to gatunku zaliczony jest także człowiek (Homo sapiens). Praktyka zjadania osobników, przez inne osobniki, należące do tego samego gatunku, rozpowszechniona w naturze – zwana jest kanibalizmem. Tak więc z naukowego punktu widzenia, konsumowanie przez człowieka (ssaka), osobników tego samego gatunku (ssaków) – jest czystym kanibalizmem. Kanibalizm, w procesie stopniowego degradowania się ludzkości (rozwoju historycznego), wpisany został w przekonania niektórych religii i ideologii. By być silnym i panować, należy podporządkowywać sobie słabych, eksploatować ich, zabijać i w miarę potrzeby, zjadać.
  Ludożerstwo
  Dla ścisłości – ludożerstwo określane jest jako antropofagia (gr. anthropos – człowiek, phagein – pożerać). Ludożercę, dla odróżnienia od kanibala, nazywa się sanguikiem (gr. sanguis – krew).
  Kanibalami nie są jedynie jarosze, wegetarianie i weganie. Człowiek rozumny, uczciwy, dobry i sprawiedliwy powinien wziąć sobie głęboko do serca prawdę o tym, że uczestnicząc w światowym kanibalizmie, jest imiennie odpowiedzialny za wszelkie zło tego świata. Najbardziej zgubną filozofią, jest obwinianie Stwórcy, za przeżywane dramaty i tragedie ludzkości, która to ludzkość, w pełnej Prawdzie – sama odpowiada za to co ją spotyka. Boska Sprawiedliwość domaga się, aby każda osoba ludzka, doświadczyła na sobie i najbliższych, za których jest odpowiedzialna, skutków nieprzestrzegania, ustanowionego przez Jednię (Stwórcę), bezwzględnie obowiązującego, na Ziemi i w Kosmosie, Uniwersalnego, Naturalnego Prawa, na którym oparta jest Boska Sprawidliwość.
  Przede wszystkim: Nie zabijaj.

  1. Bardzo uprzejmie proszę próbować wszystko zrozumieć w naturalnym porządku rzeczy – zamiast polegać na własnych, mylnych i nietrafnych skojarzeniach. Na świecie żyją całe nacje, które odżywiają się tak, jak naucza Stwórca. Nie chorują oraz żyją długo i zdrowo. Można to sprawdzić na sobie samym.

 2. Radiacja i metale ciężkie wprowadzone do żywności, tak jak i cukier w nadmiarze, to nie zasługa wegetarian a mięsożerców, którzy muszą w cierpieniu, aby zrozumieli, doświadczać na sobie i na tych za których są odpowiedzialni – skutków zerwania z Boskim prawem i porządkiem rzeczy.

 3. patrząc na tytuł można pomyśleć, że artykuł jest o chorobach psychicznych a to nie prawda, bo borderline i nerwica to nie choroby psychiczne a zaburzenia, warto to podkreślić.

  1. Do: Natt pisze. Publikacja stanowi o rzeczywistości psychopatycznej, neurotycznej i paranoidalnej, wykreowanej przez cywilizację, w której tkwi cała ludzkość. Chore społeczeństwo oddziałując na populację, powoduje, że młode, zdrowe jeszcze w niej osobniki , ulegają negatywnym wpływom. Początkowym stadium aberracji osobowości, młodego pokolenia, są nerwice i zaburzenia z pogranicza o charakterze psychotycznym i urojeniowym (borderline). Fakt, że zaburzenia te mogą mieć podłoże biologiczne a nie tylko środowiskowe, tak naprawdę niczego nie zmienia. Patologiczne uwarunkowania społeczne i środowiskowe, mają negatywny wpływ na biologię człowieka, który z tej przyczyny, rodzi się z defektywnym DNA. Tak więc uwarunkowania biologiczne chorób psychopatycznych są wtórne do – społecznych i środowiskowych. Zatem autor publikacji napisał prawdę, której nie rozwinął szerzej, zapewne licząc na zaangarzowanie czytelnika.

   1. Do: Natt pisze. Publikacja stanowi o rzeczywistości psychopatycznej, neurotycznej i paranoidalnej, wykreowanej przez cywilizację, w której tkwi cała ludzkość. Chore społeczeństwo oddziałując na populację, powoduje, że młode, zdrowe jeszcze w niej osobniki , ulegają negatywnym wpływom. Początkowym stadium aberracji osobowości, młodego pokolenia, są nerwice i zaburzenia z pogranicza o charakterze psychotycznym i urojeniowym (borderline). Fakt, że zaburzenia te mogą mieć podłoże biologiczne a nie tylko środowiskowe, tak naprawdę niczego nie zmienia. Patologiczne uwarunkowania społeczne i środowiskowe, mają negatywny wpływ na biologię człowieka, który z tej przyczyny, rodzi się z defektywnym DNA. Tak więc uwarunkowania biologiczne chorób psychopatycznych są wtórne do – społecznych i środowiskowych. Zatem autor publikacji napisał prawdę, której nie rozwinął szerzej, zapewne licząc na zaangażowanie czytelnika.

    1. Wiesz, Lesiu… Natchnąłem się na taki wpis… Może głupi, może mądry… Jestem Bardzo Ciekawy, co Katoliccy Święci piszą na ten temat… Leszek, ja już naprawdę mam to za Sobą. Chociaź mi się Łza Leje Strumieniem…

     OTO CO MÓWI PISMO ŚWIĘTE.

     Seks i wartości rodzinne:
     – Abraham prostytuuje własną żonę faraonowi (Rdz 12:11-16)
     – Ojciec wydaje 2 swoje córki na zbiorowy gwałt (Rdz 19:1-8)
     – Mężczyzna wydaje swoją konkubinę na zbiorowy gwałt. Po zakończeniu orgii ćwiartuje jej ciało (Sdz 19:22-30)
     – Dwie córki Lota upijają swojego ojca w celu podjęcia z nim czynności prokreacyjnych (Rdz 19:30-38)
     – Kobieta udaje prostytutkę by uwieść swojego teścia (Rdz 38:12-30)
     – Opis rozmiarów męskiego przyrodzenia oraz obfitości ejakulatu, w kontekście erotycznym (Ezekiel 23:20)
     – Wytrysk pozapochwowy jako metoda antykoncepcji Onana (Rdz 38:1-10)

     Prawa człowieka:
     – Nakaz podboju sąsiednich narodów i ludobójstwa. (Pwt 7:1-2)
     – Opis mordowania dzieci na oczach ojców, oraz gwałtów na ich żonach (Iz 13:15-16)
     – Prawo wojenne: jeńców należy wymordować wraz z ich rodzinami (Liczb 31:17)
     – Prawo ojca: nieposłuszne dziecko należy ukamieniować. Szczególnie jeśli chce zmienić wyznanie. (Pwt 21:18-21)
     – Prawo męża: zabij żonę, jeśli zataiła utratę dziewictwa przed ślubem
     – Jak należy karać za (męski) homoseksualizm? Oczywiście śmiercią. (Kpł 18:1-22, 20:1-13)
     – Jak należy karać za gwałt? Przymusowym małżeństwem. (Pwt 22:28-29)
     – Sakralna dyskryminacja chorych i niepełnosprawnych (Kpł 21:16-24)
     – Nakaz dyskryminacji kobiet (list do Efezian 5:22-23, 1 list do Tymoteusza 2:11-12) (Pwt 22:5)

     Niewolnictwo:
     – Niewolnik powinien być posłuszny panu (l. do Efezjan 6:5-9, l. do Kolossan 3:22-24)
     – Niewolnik powinien znosić złe traktowanie przez surowego pana (1 list św Piotra 2:18-21)
     – Prawa właściciela i niewolnika (Kpł 22:11, 25:44, Wyj 21:1-32)
     – Składnik Dekalogu: „Nie będziesz pożądał niewolnika ani niewolnicy bliźniego swego” (Wyj 20:17)
     – Niewolnictwo seksualne: nie będziesz bzykał niewolnicy bliźniego swego. (Kpł 19:20)
     – Niewolnictwo seksualne: jeśli córka pokonanego wroga jest dziewicą, może zachować życie jako twoja zabawka seksualna (Liczb 31:17-18)

     Inne ciekawostki:
     – Kanibalizm rodzinny: rodzice zjadają swoje dzieci (2 Królów 6:28-29)
     – Noc żywych trupów: zombie powstawały z grobów i rozlazły się po Jerozolimie (Mt 27:52)
     – Wysmarowanie twarzy fekaliami jako forma kary (Malachiasza 2:3)
     – Zalecanie samookaleczania jako prewencję przed grzechem (Mt 5:28-30) (Mk 9:43-45)
     – Gościnność: kobieta zaprasza gościa na nocleg, po czym morduje go śpiącego, wbijając mu młotkiem palik w skroń (Sdz 4:21)

     Potwory, magiczne zwierzęta i rośliny:
     – gadający wąż
     – gadający krzak
     – gadający osioł
     – Jednorożec (koń z pojedynczym rogiem)
     – manna spadająca z nieba
     – wielka ryba, w której brzuchu połknięty Jonasz spędził 3 dni
     – olbrzymy Nefilim (spłodzeni przez „synów bożych” z ziemskimi kobietami)
     – Moloch
     – Behemot
     – Lewiatan
     – satyr (pół człowiek, pół kozioł)
     – bazyliszek (skrzyżowanie koguta ze smokiem)
     – baran z siedmioma rogami i siedmioma oczami (postać Boga w dzień apokalipsy)
     – lew z sześcioma skrzydłami (towarzysz Boga w sali tronowej w Niebie)
     – siedmiogłowy smok

     Magia:
     – woda zamieniona w wino
     – kij zamieniony w węża
     – kobieta zamieniona w słup soli (żona Lota)
     – dziewica która magicznie zaszła w ciążę
     – włosy Samsona jako źródło nadludzkiej siły
     – ludzie żyjący 900 lat (Adam i jego rodzinka)
     – zatrzymanie słońca w ruchu, na czas bitwy
     – wpływ na losy bitwy poprzez uniesienie rąk do górę
     – rozstąpienie się morza
     – woda wypływająca ze skały po uderzeniu w nią kijem
     – chodzenie po wodzie
     – uleczenie ślepoty za pomocą błota ze śliny

     1. Myślisz, Areckir, że nasz Lesiu ustosunkuje się do twojego, powyższego wpisu?

      Świetnie by było …

      Ale póki co to widzę za oknem zaspy śnieżne, a z twojej dłoni wyrastający dorodny kaktus 😀 😀 😀

      No cóż, kochajmy siebie, jakimi jesteśmy, kochajmy ludzi jakimi są, wszak oni też widzą w nas postaci z krzywych zwierciadeł 🙂

      Serdecznie pozdrawiam.

      1. Dziś w czasie meczu pijac piwo i analizując nazwiska [Szwajcarów] zapytałem mojego kolegę katolika – czy czytał Koran
       Jakież było oburzenie ze w ogóle jego takiego wierzącego mozna o takie bezeceństwo spytać!. Powiedziałem ze tylko przeczytać – a nie zmieniać wiarę – po to by wiedzieć w co inni wierzą.
       Zostałem sklasyfikowany jako dziwak! To ze on nic nie wie poza [pismem świetym] jest nieistotne, ważne żeby księżulo widział go co niedzielę na mszy i zona słuchała bez komentarzy
       Wychodzi mi na domowego tyrana, ale trzymam gebę na kłódkę
       Pozdrawiam

 4. Smutno mi, że w szczególności jeden z moich interpelatorów o wdzięcznym, słowiańskim imieniu: Bógdał, nadal nie szanując siebie a swoją frustrację, spowodowaną ogromem wiedzy, stara się przerzucać na mnie (25.06.2016 o 20:55). Natomiast gmo zabija (26.06.2016 o 9:39), nie wie o tym, że niektóre zwierzęta, w tym przede wszystkim świnie, powołał do życia, na obraz i podobieństwo swoje (98 % genów ludzkich), upadający już człowiek. Całkowicie upadła, odłączona od Ojca (Jedni) ludzkość , z zadowoleniem i satysfakcją uprawia kanibalizm – nie chcąc dostrzec w tym nic zdrożnego, ani groźnego dla siebie. Czy świnia zrozumie kiedykolwiek – kim tak naprawdę jest?

  1. gmo zabija – i tym razem, jak ostatni wpis o tym stanowi (26.06.2016 o 15:21), konsekwentnie mija się z tematem moich przekazów, przenosząc swoje intelektualne odkrycia, dla godnych poziomu, dotkniętych ułomnością Piotrusia Pana, osób. Powyższe, w sposób naturalny oraz nie przypadkowy , skutecznie wpisuje się w nurt głównego zagadnienia tej strony: Zagadka chorób psychicznych – w których tkwi cała ludzkość. Może okazać się, że Piotruś Pan, to z innej epoki przypadek medyczny.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.