EKONOMIA ZOMBIE: MECHANIZMY REGULACJI KRYZYSU GOSPODARCZEGO SĄ NA WYCZERPANIU

Ekonomia zombie: ostatnie mechanizmy regulacji kryzysu są na wyczerpaniu

Światowa ekonomia jako system doszła obecnie do ściany, spod której jak się wydaje nie ma już odwrotu. Po kryzysie w bankach greckich, przyszedł czas na banki włoskie. Ale zaraz zaraz, to dopiero wierzchołek góry lodowej. Bo w identycznie złej sytuacji są banki całej Europy i ogólnie, całego świata.

Przyjęliśmy, że dług to tylko to, co podaje się oficjalnie. Tymczasem dług długowi nierówny. Dług państwa jest poukrywany pod wszelkimi nieoficjalnymi, ale bardzo kreatywnymi mechanizmami ekonomicznymi. Dług publiczny Polski to około bilion złotych, ale już w 2011 roku mówiło się, że nieoficjalnie trzeba doliczyć jeszcze trzy biliony złotych.

Do tego należy doliczyć długi banków, korporacji i obywateli. Deutsche bank który jest w katastrofalnym stanie, na progu bankructwa, zgromadził potężną ilość toksycznych aktywów (m.in. derywatów). Są one absolutnie niespłacalne i nie do ruszenia. Nie można z nimi zrobić już nic. Ich wielkość wynosi 55 bilionów euro. Jest to 20-krotność rocznego PKB Niemiec i o wiele więcej niż roczne PKB całej kuli ziemskiej.

kryzys gospodarczy

.

Cytuję: „Problem Deutsche Banku jest poważny z wielu powodów. Bank jest nieporównywalnie większy niż Lehman Brothers, więc skala rażenia również jest nieporównywalnie większa. Obecnie globalny sektor finansowy przypomina system naczyń połączonych, a współzależności są niezwykle silne.

Problemy jednego banku natychmiast przekładają się nie tylko na inne banki, ale i na całe kraje. Co więcej, same banki centralne wykorzystały już większość możliwości łagodzenia kryzysów finansowych. W przeszłości, gdy tylko zaczynały się problemy, banki centralne natychmiast wpompowywały w rynek środki płatnicze oraz obniżały stopy procentowe. Ratowanie instytucji finansowych rozpoczęte w 2008 tak naprawdę nigdy się nie skończyło, w efekcie czego banki centralne niespecjalnie mają już możliwości ratowania sytuacji.”
DALEJ: http://independenttrader.pl/deutsche-bank-na-progu-bankructwa.html

kryzys gospodarczy

.

Sztuczne generowanie pieniądza przez kredyt jak i sztuczny dodruk pustego pieniądza – są to mechanizmy o typowo nowotworowym charakterze. Wszyscy Ci broniący tej zombie-ekonomii, nie mają zielonego pojęcia o skrajnie toksycznych mechanizmach jakie stoją za jej kulisami. Wiedzą tyle, co powie im Korwin, Petru, Tusk czy inny obrońca tego konającego już systemu, niezależnie od światopoglądu. Wszystkie mechanizmy regulacji ekonomii planety, nawet te najbardziej „kreatywne„, są już na wyczerpaniu.

Wiele bierze się z samej filozofii kapitalizmu, którego mechanizmy są jak już wspominałem, mechanizmami nowotworowymi. Wzrostu gospodarczego nie da się generować non stop. Z prostej przyczyny – zasoby państwa czy szerzej, planety, są ograniczone. Prędzej czy później musi nastąpić korekta (1987, 1994, 2000), kryzys (2008) czy wręcz zapaść całego systemu (2016?).

Filozofią kapitalizmu jest generowanie wzrostu gospodarczego poprzez sztuczne (nowotworowe) zwiększanie konsumpcji. Aby ta maszyna pędząca z coraz większą i większą prędkością działała, trzeba kupować i konsumować coraz więcej i więcej. Stąd dekady temu korporacje wpadły na pomysł, by przestać produkować rzeczy niezawodne i trwałe. Rzeczy będą więc sztucznie postarzane, m.in. przez używanie słabszej jakości materiałów i szereg innych zabiegów.

Czy naprawdę potrzebujesz nowego telefonu co dwa lata? Oczywiście, że nie. Można by kupować jeden co pięć lat lub co dziesięć. Ale po pierwsze, po tych dwóch latach często trzyma się on słabo, szyba popękana itp itd. Po drugie, stale są produkowane nowe modele z nowymi opcjami. Przykład – iPhone. Wszelkie nowinki znane w XXI wieku można było upchnąć już w którejś ze starszych wersji. Jednak są one dodawane stopniowo do każdej kolejnej wersji, by ludzie kupowali co roku nową.

system (4)

.

Cytuję: „Dlaczego wciąż psują się nasze telefony, drukarki, komputery, samochody? Albo dlaczego w rajstopach nagminnie „lecą oczka”? W ogóle dlaczego wszystkie dzisiejsze produkty tak szybko się psują? Z tego samego powodu, dla którego już 90 lat temu powstał kartel producentów żarówek. Kartel, który uzgodnił, że wszystkie żarówki na świecie mają działać o wiele, wiele krócej.

Produkcja bez granic potrzebuje konsumpcji bez granic. Już wiek temu przestaliśmy produkować rzeczy tylko po to, żeby zaspokoić nasze potrzeby. Produkujemy dla samego produkowania — „bo to napędza gospodarkę”, „bo dzięki temu wzrasta światowe bogactwo”. Ten system opiera się na trzech filarach: 1) planowane postarzanie produktów, 2) reklama, 3) zaciąganie kredytów na wciąż nowe dobra. Film, który gorąco polecamy odkrywa kulisy spisku żarówkowego — pierwszego udokumentowanego planowanego postarzania produktu.

Prawie wszystko co dziś kupujemy ma się popsuć szybciej niż się nam wydaje. W drukarkach instaluje się specjalne czipy, które blokują sprzęt, po wydrukowaniu określonej ilości stron. To nic, że nasz sprzęt wciąż jest sprawny, czip decyduje o tym, że drukarka po wygaśnięciu gwarancji… „udaje” zepsutą.” (Autor nieznany)

Dobrze, a jaki jest ostateczny cel tej spirali zadłużenia? Wiadomo, że wierzyciel zawsze trzyma za jaja dłużnika. A co jeśli dłużnikiem są państwa i narody? Aż strach myśleć. Ale to i tak nie ma większego sensu, ten plan się nie uda. Za daleko to wszystko zaszło. Doprowadzono do ogromnego kryzysu, który trawi wszystkie dziedziny ziemskiego życia. Konsumpcja bez granic i produkcja bez granic doprowadziły biosferę do wymierania, zaś klimat do anomalii wcześniej nie notowanych.

Cytuję: „By ratować sytuację, Mario Draghi dokapitalizował (nieoficjalnie) upadający sektor kwotą 250 mld euro. Jest to niestety ciągle za mało. Odpływy środków z zagrożonych podmiotów nałożyły się na ogromną sumę złych kredytów i w efekcie potrzeba znacznie więcej pieniędzy, aby ustabilizować sytuację. Na to z kolei nie zgadzają się Niemcy, które – podobnie jak w Grecji – z chęcią wykupiłyby cenne aktywa za ułamek ich prawdziwej wartości.”
DALEJ: http://independenttrader.pl/wloskie-banki-na-krawedzi-bankructwa.html

upadek ekonomii

.

Tak czy owak to musi jebnąć, innego wyjścia już nie ma. Pytanie tylko co dalej. A co jeśli do władzy w różnych krajach dojdą charyzmatyczni i nie znoszący kompromisów ludzie, którzy owych bankowych wierzycieli będą woleli raczej powiesić za jaja, niż im ulegać i tracić tę iluzję wolności, która teraz została? Tacy ludzie rządzą w kilku europejskich krajach – zgadnijcie, w których.

Cytuję: „Film Big Short z 2015 roku. W 2008 roku światowe rynki finansowe i bankowe dopadł kryzys gospodarczy, na którym wzbogaciła się jedynie garstka ludzi, przewidująca nadchodzącą katastrofę.”

Reżyseria: Adam McKay
Scenariusz: Adam McKay, Charles Randolph
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
Premiera: 1 stycznia 2016 (Polska) 12 listopada 2015 (świat)

LINK do filmu: http://www.cda.pl/video/870248a3

Cytuję: „W społeczeństwie kapitalistycznym wszystko staje się towarem, łącznie z wolnością. Wolności można mieć tyle, ile da się jej kupić. Ci, którzy mają dużą siłę nabywczą, mogą liczyć na dużą podaż wolności […] Nie dziwi więc, że w kapitalizmie ludzie próbują zwiększać swój stan posiadania. Nie tylko ze względu na chęć gromadzenia majątku, ale również dlatego, że gwarantuje to im wolność […] W związku z tym, największymi obrońcami „wolnych” mediów są ci, którzy najwięcej na nich korzystają – klasa ludzi majętnych i będących u władzy. Mogą oni kupować towar „wolność” i dlatego tak dużo mówią o „wolnych” mediach.”
~Adam Chomsky

Polecam też inne artykuły w temacie kapitalizmu, zombie-ekonomii, wolnego rynku, kryzysu i krachu gospodarczego:

Wolność od systemu istnieje, poszukaj jej!
Największe tabu: przeludnienie doprowadzi do cywilizacyjnej zagłady?
Kapitalizm i polityka: systemy stworzone przez psychopatów
Logika kapitalizmu: „Ratowanie życia, przywrócenie planetarnej równowagi, sprawiedliwość i pokój nie są dochodowe”
Jak zrobiono z nas nieszczęśliwych niewolników? Kluczem nie polityka i spiski, a psychologia
Kapitalizm i wolny rynek stały się toksyczną religią
Mitologia kapitalizmu, oszustwo ideologii „wolnego rynku”

Autor: Jarek Kefir

.

jarek kefir

Czy wiesz, że tylko jedna na 4000 osób odwiedzających moją stronę wspiera jej istnienie finansowo, poprzez darowiznę? Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do setek tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz ciężki i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

20 myśli w temacie “EKONOMIA ZOMBIE: MECHANIZMY REGULACJI KRYZYSU GOSPODARCZEGO SĄ NA WYCZERPANIU

 1. taa ogórek (odkurzacz) zabytek działa bezawaryjnie , odziedziczony po ojcu któremu działał też ponad 20 lat to już będzie jego 40 lat użytkowania. W rodzinie mojej od dawna panuje opinia ,że cały ten badziew produkowany jest po to, żeby psuć się zaraz po tym jak mija okres gwarancji, albo nawet szybciej. Własciwie to żadna tajemnica , chyba wszyscy mniej lub bardziej zdają sobie z tego sprawę. Mam w domu jeszcze sokowirówkę tez zabytek działa pomimo przechowywania w skandalicznych warunkach.

  1. Ja mam mikser (zwykły robot kuchenny) już 25 lat. Działa bez zarzutu, choć już raz spadł na podłogę. Laptop Acer 10-letni też działa. Podobnie równie „stara” drukarka HP.

 2. Witaj Jarek, cieszę się że dalej blogujesz.
  Na pustynnej planecie Arrakis (w rzeczywistości jest gwiazdą) w filmie Diuna też w końcu zaczął padać deszcz, bo jebnął więzienny i technokratyczny system. Zginął pasożyt który doił planetę z zasobów tzw przyprawy, która była środkiem uzależniającym (białym proszkiem złota) a mieszkańcy zaczęli odczuwać koherentne emocje, które też pozwoliły planecie się odrodzić. Dzisiejszy konsumpcjonizm jest tak samo uzależniający, dlatego szczęśliwi Ci, którzy nie mają potrzeby ciągłego kupowania, bo szczęście z tym związane jest złudne i trwa tylko chwilkę przed zakupem. Natomiast skutki dla życia ludzi, biosfery i całej planety są katastrofalne i długoterminowe.
  W jaką stronę to pójdzie, czy większość ludzi weźmie za siebie odpowiedzialność i przestanie zasilać pasożytniczy system ? Czy planeta stanie się ponuklearnym pustkowiem, którego przyczyną będzie wojna będąca lekarstwem na zaistniały kryzys i przy okazji realizująca inne cele ?, Obecne pustynie z zielonym szkłem dowodzą dawnych wojen nuklearnych, czyli ten ciagle powtarzany schemat jest nieefektywny i prowadzi do unicestwienia.
  Zatem tylko mentalna rewolucja, stwarzajaca niekorzystne warunki dla pasożytów może nas uratować, co myślę że ma obecnie miejsce.
  Serdecznie Pozdrawiam

 3. Nacisk na ortodoksyjność życia społecznego, wymusza udział w nim ludzi o określonych cechach intelektualnych i etycznych. Z czasem ludzie ci tworzą elity, spośród których rekrutują się kandydaci do rozmaitych władz. Rządy takich ludzi zmierzają do opanowania i podporządkowania sobie wszystkich, najważniejszych sfer życia społecznego. W ten sposób dochodzi do całkowitej dominacji ortodoksyjnych elit i działających w symbiozie, utworzonych przez te elity, poszczególnych władz. Następuje kodyfikacja, penalizacja i pełne uzależnienie życia zwyczajnych ludzi od wszechwładnych oraz wszechobecnych elit. Z uwagi na powyższe, zamiast propagowanej i oczekiwanej demokracji, zamiennie wprowadza się zinstytucjonalizowaną jej kreację, czyli anarchię, symptom wyniszczającej Polaków, pełzającej rewolucji, sprytnie ukrytej za parawanem demokracji. Stosowana jest inżynieria psychologicznego wyniszczania narodu, w tym przez propagowanie przemocy w literaturze, mediach i filmach oraz małości w życiu publicznym a także przez wulgaryzację stosunków społecznych. W celu pogłębienia beznadziei i apatii, utrzymywane jest napięcie społeczne, w tym poprzez podsycanie rozmaitych konfliktów, w szczególności na szczeblach władzy. Krajem powinni rządzić ludzie prawdziwie wolni a nie ci, którzy wolność mają za maskę – sami pozostając niewolnikami zepsucia (2 P 2: 19).

 4. ekwiwalent uniwersalny jest długiem. to demoniczny byt. demon o niewyobrażalnej mocy razenia. bestia.
  kto zna jedynke Faust’a Goethego i ROZUMIE o czym to dzielo doznaje iluminacji. antyelity podpala swiat. to tchórze wiec tylko tak „unikna” kary. a może nie unikna….?

  1. Nikt nie uniknie kary, każdy zbierze to co zasiał, a iluminackie elity to największe tchórze jakie świat znał. Ponieważ obecnie zaczęło się im palić pod ogonami, a wiedzą, że na nich nadszedł kres, to za wszelką cenę chcą wywołać wojnę, i to najlepiej w Europie, bo przecież oni tylko tym żyją aby brużdzić i innych zniewalać. Czas zacząć żniwa i i wykosić to jahwistyczno-żmijowe plemię.

   Co 25 000 lat Ziemia oczyszcza się z ” brudów” właśnie jesteśmy w końcówce trzeciego okresu 25 000 ,stąd takie nasilenie anomalii wszelkiej maści. Ale dobro i tak musi zwyciężyć i zwycięży.

    1. Jarku nie martw się zawczasu, wszystko będzie dobrze ,Ty tylko wysyłaj energię miłości do wszystkich zakątków naszego globu, przecież wiesz dobrze, że to działa. Staraj się myśleć pozytywnie pomimo życiowych przeciwności, a będą się wokół Ciebie dziać cuda, mówię to na swoim przykładzie. Nie potrafię tego sformułować ani opisać, a tak bym chciała, żeby inni odczuwali to co ja czuję ,jest to euforia, ekstaza czy nawet coś więcej.

      1. Jarku ja wiem, że Ty jesteś na dobrej życiowej drodze, a ta jak to zwiesz „biologia mnie dobija” to nic innego jak tylko komórki macierzyste w Twoim organizmie wracają na swoje miejsce. I właśnie uzdrawiają Twoje bolesne miejsca, to niedługo minie i będziesz jak nowo narodzony, ja mam to już za sobą ,ale pamiętam swoje zdrowotne i psychiczne kryzysy.

      2. Dobrze, a co jeśli TO NIE MINIE? Jeśli po prostu jestem chory (Hashimoto – tarczyca, nadnercza) i tyle, i żadnej filozofii w tym nie ma? 😉

      3. Jarek ja Ci mówię, że minie, Ty musisz tylko zmienić swoje nastawienie, tj. przekonanie. Mówiąc ciągle, jestem chory będziesz chory, bo ze swoich myśli tworzysz przekonanie, że jesteś chory , zmień mantrę myślową na „jestem zdrowy,szczęśliwy i bogaty” (moja codzienna całodobowa mantra) a zobaczysz w niedługim czasie, że zacznie działać. Moja druga codzienna poranna mantra, to „komórki macierzyste, proszę wrócić na swoje miejsce”

       Każdy człowiek jest w stanie zmienić wszystko w swoim życiu na lepsze, jeżeli tylko zmieni swoje nastawienie na pozytywne i uparcie w myślach (umyśle) będzie dążył do zmiany. O godzinie 22,30 przesłałam Ci z mojego serca wiązkę uzdrawiającej energii, na pewno Ci pomoże o ile uwierzysz.

    2. Jarku, dobro zwycięży… Bo musi! I tak będzie. Wiesz o Tym Ty, tak mi się wydaje, A Anna wie o wiele więcej… Serdecznie Cię pozdrawiam! Anne, troszkę mocniej… Wiemy o tym oby Troje… Albo jest ich więcej…

  2. Ekwiwalentem kredytu, jest debet – dobra – zło, miłości – nienawiść, życia – śmierć a wizerunku Jezusa – chrześcijaństwo. Każdy sam dokonuje wyboru. Byt ludzki, także stanowi element Natury – stąd podlega Prawom Uniwersalnym.

 5. Ludzkości
  Do widzenia,
  to czas pożegnania
  Zabawa się skończyła
  kiedy śmiech zamarł, a
  anioł płacze

  Ludzkości
  To kres twojego obłędu
  Sprzedałaś duszę, aby nakarmić twoją próżność
  twoje fantazje i kłamstwa

  Jesteś kroplą w deszczu
  Tylko liczbą, nie imieniem
  Nie widzisz tego
  Nie wierzysz w to
  Na końcu dnia
  Jesteś igłą w stogu siana
  Podpisałaś i zapieczętowałaś to
  I teraz musisz się z tym pogodzić
  Ludzkości
  Ludzkości
  Do widzenia

  Bądź na swojej drodze
  Żegnaj przyjacielu
  Jest cena do zapłacenia
  Za wszystkie idiotyczne gry jakie zagrałaś
  Świat, który stworzyłaś, przeminął

  Jesteś kroplą w deszczu
  Tylko liczbą, nie imieniem
  Nie zobaczysz tego
  Nie wierzysz w to
  Na końcu dnia
  Jesteś igłą w stogu siana
  Podpisałaś i zapieczętowałaś to
  I teraz musisz się z tym pogodzić

  Ludzkości,
  ludzkości
  Do widzenia

  Ucieknij i skryj się, niebo płonie
  (zostań w środku)
  W twoich oczach
  Wypatruję końca czasu
  Nic nie może nas zmienić
  Nikt nie może nas ocalić od nas samych

  1. Świetny utwór, przesłanie o wiele mądrzejsze i bardziej adekwatne do sytuacji na świecie niż w ich „Wind of change” bo świat zmienił się – ale na gorsze. A może już się nie da?

 6. Bogdan zgadzam się z Twoim zdaniem, że polityka amerykańska jest agresywna i jest całym złem tego świata, ale wyodrębnić tu trzeba też frakcję pentagonu tworzącą pozytywną politykę, gdzie generał Dutford został powołany na prezydenta Republiki Stanów Zjednoczonych w miejsce upadłych USA, prawdopodobnie po planowanym we wrześniu tego roku upadku wszystkich banków , nie będzie już wyborów prezydenckich. Czas pokaże prawdę.

  Rosja z Chinami i Unią Europejską chcą utworzyć Euro-Azjatycką Unię z bankami i walutą opartą na złocie, a nie rockefelerowsko-rotshildowskim drukowanym papierowym pieniądzu.
  Nadszedł czas żniw ,ale nie tych zbożowych , tylko tych uczynkowych, zło już wystraszone, musi zostać skoszone jako chwast i unicestwione, ono o tym dobrze wie, ale jeszcze resztkami złości atakuje. Nic to już nie da, albo skrucha z ich strony, albo powrót do Centralnego Słońca innej opcji nie mają.

  1. Aniu prosze rozwiń temat wrzesniowego upadku banków
   Po pierwsze we wrzesniu mam urodziny, a po drugie mam troche w banku i warto wybrać za wczasu

   1. Bogdan z okazji urodzin złożę Ci życzenia, o ile do września nie zapomnę, a co do pieniędzy to moją zasadą jest nie przywiązywanie do nich żadnej wagi i tak się jakoś składa, że zawsze je mam. Mam zawsze w domu tak zwaną ” kwotę na czarną godzinę” ,a w banku tylko na drobne cotygodniowe wydatki na dom. Nie przywiązuję się do pieniędzy ani dóbr materialnych, to nie moje klimaty i jestem z tego powodu szczęśliwsza, zauważyłam, że ludzie chciwi zawsze mają mało i zawsze są niezadowoleni.

    Czytając tu i tam artykuły na tematy ekonomiczne , można wydedukować, że coś się święci w dziedzinie ekonomii, tu i tam napomykają o upadku banków, chociażby ostatnio Deutsche Bank na krawędzi upadku, nie mówiąc już o kłopotach Włoskich banków.
    Nawet w codziennej internetowej prasie wyczytałam, że planowane są na wrzesień zmiany finansowe na skalę globalną.

 7. George W. Bush pijany lub niespełna rozumu 😮 Szok i zgorszenie, popatrzcie tylko na to co on odjebał. Zawiesił się program? Hologram mu się rozpada czy co? Nie wytrzymuje zmian energetycznych? 😮 Cyborg? 😀 xD

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.