Zniewolenie ludzkości osiągnęło poziom krytyczny

Zniewolenie ludzkości osiągnęło poziom krytyczny

wolnośćPiszę to z perspektywy człowieka w wieku poniżej 35 lat. Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które..
-wie, że na mieszkanie, rodzinę i często na samochód po prostu nas nie stać;
-że emerytur z ZUS nie będzie bo ZUS po prostu upadnie, a wraz z nim całe państwo. I srogie napominanie babci czy mamy o tym, żeby pracować na umowę bo idzie na ZUS, straci jakikolwiek sens. Tak jak sens straci wszystko inne, wszystkie spoiwa, które scalały dotąd społeczeństwo.
-że nie tylko ZUS upadnie, ale cały system ekonomiczny i monetarny planety;
-ba, cała biosfera planety chwieje się w posadach i powoli ginie. Wiemy jako pierwsi, że to wszystko kiedyś upadnie, pieprznie w jednym wielkim boom. Nie będzie ZUSu, nie będzie Petru ani Korwina, nie będzie Polski, nie będzieekonomii, nie będzie nic. Ziemia martwa, zimna i skażona przez wszystkie eony czasu, aż po kres dziejów.

Czy dziś możesz żyć w miejscu, które jest najbardziej korzystne dla Ciebie, np pogodowo, wizualnie, klimatycznie, czy pod względem infrastruktury? Czy musisz raczej żyć gdzieś na jakimś zadupiu zadupia, np na przedmieściu Sosnowca?
Czy możesz jeść to, co Ci smakuje a nie to, co musisz? Czy raczej informacje o wyszukanych i super-zdrowych dietach przeglądasz tylko w przerwach na pracę a zakupami w najtańszym dyskoncie?
Czy możesz uprawiać sport jaki chcesz? Czy raczej po pierwsze Cię na niego nie stać, a po drugie nie masz czasu, sił i ochoty, bo praca, dzieci, kredyty, obowiązki?

Czy możesz wyjechać sobie np na tydzień czasu do innego miasta, by spotkać się z bliską osobą? Czy raczej praca na pełen etat i śmieszne wynagrodzenie za nią nie pozwalają?
Czy możesz wyjechać w Bieszczady, w Tatry, na Mazury, gdziekolwiek, rozbić namiot, wybudować szałas, zamieszkać na miesiąc w głuszy? Czy raczej przeszkadza Ci w tym praca? A leśnicy, policja i 50 innych służb, natychmiast Cię złapią, spałują i wlepią 5000 zł mandatu lub aresztują? Czy możesz pójść na górską wyprawę gdziekolwiek, czy raczej musisz najpierw zapłacić za przejście szlakiem, potem kupić prowiant i opłacić miejsce w schronisku, bo w górach pod gwiazdami nocować nie wolno? Jeszcze 50 lat temu mogłeś zrobić to i z milion innych rzeczy, których teraz nie możesz.
Czy możesz pierdolnąć to wszystko w chuj, w cholerę, w pizdu i po prostu ruszyć przed siebie? A co z prowiantem, wodą, ubraniem? Za co to kupisz? A co z transportem? Pójdziesz pieszo? A co z noclegiem? Gdzie się zdrzemniesz, skoro nocleg we w miarę ludzkich warunkach to koszt 350 zł, a nocleg w psiej budzie zwanej hostelem to 100 zł? Na kamieniu, na dworcu, w parku z żulami? Możesz przejść góra 20 kilometrów z tego ponurego Sosnowca gdzie mieszkasz.. I potem w okolicach równie ponurego Jaworzna, głodny, odwodniony, wyczerpany, przemoczony, wychłodzony i często wystraszony, w środku nocy będziesz modlił się by jakiś kierowca TIRa podrzucił Cię z powrotem na stopa. Wakacje to tylko dach nad głową, transport i żarcie – tylko tyle i aż tyle, bo system jest skonfigurowany tak a nie inaczej.

Cytuję: „Naprawdę myślisz, że człowiek w wyniku ewolucji stoi wyżej, niż zwierzęta?
-Oczywiście, – odparłem. –Czyż nie?
-Nie. Człowiek spadł o wiele niżej, niż zwierzęta. Dziś jedynie milioner, którzy porzuci swoją pracę, może pozwolić sobie na zwierzęcy tryb życia: żyć na wolności, w najkorzystniejszych dla siebie warunkach klimatycznych, dużo się ruszać, jeść ekologicznie czyste pożywienie i prowadzić żywot wolny od stresu. Pomyśl tylko – żadne zwierzę nie chodzi do pracy.
-A wiewiórki! – spytała. – Przecież wiewiórki zbierają orzechy!
-Moja droga, to nie jest praca. Gdyby wiewiórki od rana do wieczora wciskały sobie przeterminowane niedźwiedzie gówno [na zasadach wolnego rynku] – to byłaby praca. A zbieranie orzechów to bezpłatny shopping.”
~Wiktor Pielewin, „Empire V”

Pora zrozumieć, że zniewolenie ludzi osiągnęło w tej cywilizacji poziom krytyczny, graniczny. I wcale nie trzeba do tego teorii o nowym porządku świata, lansowanej ochoczo na spiskowych portalach. To jest już obecne, tu i teraz, tylko większość tego nie dostrzega. Po co Wam jakieś często śmieszne i wyszukane teorie o NWO, najczęściej z dupy wzięte.. Skoro zniewolenie już teraz osiągnęło taki poziom?

Zauważmy, że nawet u mnie na stronie 90% przestrzeni wolności, które omawiamy, to WOLNOŚĆ WEWNĘTRZNA zwana także EMIGRACJĄ WEWNĘTRZNĄ. Przestrzeń WOLNOŚCI ZEWNĘTRZNEJ praktycznie już nie istnieje. Umarła w świecie kapitalizmu, prawa i technologii XXI wieku, w świecie niepewności jutra, ciągłych zmian, głodowych pensji i umów śmieciowych. W tym świecie oczekiwania i żądania społeczeństwa są dla mnie czymś tak skrajnym, abstrakcyjnym i popierdolonym.. że wyśmiałbym głośnym rechotem każdego kto by odważył mi się prawić o tym litanię.

Co powinienem, co muszę, czego się oczekuje po mnie – mężczyźnie w wieku 31 lat. Otóż nic nie muszę! Nie muszę sadzić drzewa, budować domu i płodzić syna. Mam wyjebane. Świat to jakaś pokręcona, numeryczna symulacja, tudzież jakieś laboratorium czy ZOO. Poszukujemy sensu i sprawiedliwości w świecie, w którym sensu i sprawiedliwości nie ma. Niewiele rzeczy w nim ma sens.

To co mówię od dawna – wrzuć na luzu. Luz, więcej luzu, bo wszyscy umrzemy. Nie spinaj się, nie musisz mieć tego i owego zaraz, natychmiast. Z doświadczeń życiowych wybierz te, których ciężar jesteś w stanie unieść. Obniż poziom ważności, ilość pragnień i oczekiwań jakie żywisz wobec świata. Jeśli to zrobisz, to wtedy paradoksalnie wydarzy się więcej.

Bądźcie jak Słońce które od eonów czasu po każdej nawet najczarniejszej nocy, beznamiętnie i olewczo wstaje nad całą nędzą i rozpaczą Ziemi, tej Ziemi. Każdą „życiową katastrofę” ale też każdy wybór, każdą rzecz którą tak bardzo chcesz mieć, i każdą rzecz którą próbują narzucić Ci inni siłą – kwituj słowami: czy za 5 lat będzie to miało jakiekolwiek znaczenie? Czy za milion lat będzie to miało jakiekolwiek znaczenie?

Autor: Jarek Kefir

Czy uważasz moje artykuły za wartościowe? Za odkrywające coś więcej niż te w nastawionych zarobek i dezinformację mediach? Uważasz że wnoszą do Twojego życia coś pozytywnego? Możesz wesprzeć ideę mojej strony, jest to dobrowolne i nieobowiązkowe. Nie ma u mnie abonamentów, przymusowych prenumerat, cen za artykuły.
–Poniżej opisałem, jak to zrobić, link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

41 myśli w temacie “Zniewolenie ludzkości osiągnęło poziom krytyczny

 1. Jarek – no Ameryki nie odkryłeś!
  Każdy w miarę rozgarnięty osobnik o tym wie.
  Oczywiście są jeszcze idioci którzy wierzą że polityk robi coś dla ich dobra. U Ciebie mój drogi takich nie ma. Nie wywarzaj wiec otwartych drzwi
  To zeby mieć olewkę na obecną sytuację to właśnie jest sztuka! Stanąć obok i zostać OBSERWATOREM – nie wchodzić w relacje z tym gównem dookoła – to jest sztuka
  Moze pogadajmy o tym jak do tego dojść

  Pozdrawiam

  1. Jarek powiem tak, jeśli wiesz na czym polega „wolność wewnętrzna” i posiadłeś, doświadczyłeś jej, a wiem, że wiesz, to jesteś Panem wszystkiego, po cóż Ci jest jeszcze potrzebna ” wolność zewnętrzna”.
   Tą zewnętrzną wolność potrzebujesz wszak na krótki ziemski okres życia, natomiast cenić sobie trzeba to co jest wieczne, a więc wolność Duszy /wewnętrzną/.

   Przychodzimy na ten świat, aby doświadczać życia i odzyskać ukradzioną nam pamięć Duszy, wybudzić się ze snu , który nam zafundowały złe istoty i które nas zniewoliły, ważne jest zdać sobie z tego sprawę i wykorzystać czas, który nam dano na odzyskanie naszej świadomości Duszy w 100%.
   Masz prawo mieć doła i to Cię usprawiedliwia pisać słowa pełne krzyku rozpaczy.

   Ja Ci mówię, że dożyjesz na tej planecie jeszcze pięknych dni, tylko nie pozwól by w twym sercu zakiełkowało ziarnko zwątpienia. Nigdy, ale to nigdy nie należy się poddawać, a wiem co mówię.
   Na razie wycisz wewnętrzne emocje, posłuchaj na spacerze po lesie, dobrej muzyki, prześpij złe chwile, a słoneczko dla Ciebie na pewno zaświeci.
   Życzę Ci z samego serca spełnienia Twych pragnień.

 2. Niewolnik krzyczy, myśli że wie czego chce
  Niewolnik krzyczy, myśli że ma coś do powiedzenia
  Niewolnik krzyczy, słyszy lecz nie chce słuchać
  Niewolnik krzyczy, zmuszono go do posłuszeństwa

  Nie otwieraj oczu, nie spodoba ci się to, co ujrzysz
  Demony prawdy kradną dusze wolnym
  Nie otwieraj oczu, zabierz to ode mnie
  Ja odnalazłem
  Ty też możesz
  Szczęście w zniewoleniu

  Niewolnik krzyczy, całe życie się dostosowuje
  Niewolnik krzyczy, twierdzi, ze ma własną tożsamość
  Niewolnik krzyczy, sprawi, że cały system padnie
  Niewolnik krzyczy, ale szczęśliwy jest będąct przykutym do ściany

  Nie otwieraj oczu, nie spodoba ci się to, co ujrzysz
  Ślepi pobłogosławieni zostali bezpieczeństwem
  Nie otwieraj oczu, zabierz to ode mnie
  Ja odnalazłem
  Ty też możesz
  Szczęście w zniewoleniu

  Nie wiem kim jestem, nie wiem gdzie byłem
  Ludzki śmieć, tylko słowa i tyle skóry
  Wystawiam ręce przez kraty tej klatki nieskończonej rutyny
  Tylko kawałek mięsa złapany w tryby tej wielkiej popsutej maszyny

 3. Prosiłby młodzież, aby nie używała wulgarnych zwrotów i słów, zabarwionych, na własne życzenie, negatywnymi energiami. Piękno i poprawność języka, kształtuje świadomość oraz determinuje sposób myślenia.

  1. Lesiu – to ja stary koń Ci odpowiem! Choć atakujesz młodzież!
   Pomysl jakie masz tu prawa? – goscia!
   Przypomnij sobie ile razy byłes proszony by nie wspominac o Jezusie? – wielokrotnie!
   Chcesz być szanowany? – szanuj innych – podstawy kultury stary Ośle!
   Dokonałeś wpisu pod tekstem piosenki cytowanej przez Sanctusa w której nie ma zadnego nieparlamentarnego zwrotu.
   Chłopie – ogarnij się i głośno bez ogródek wyraź O CO CI CHODZI? Pierdolisz jakieś bzdury nie zwiazane z tematem, wstawiasz jakies teksty dotyczace chuj wie czego!. Po jaką cholerę? Czy Ty w ogóle sam wiesz po co to robisz? Zdradź nam ta tajemnicę bo ni cholery nie idzie Cię zrozumieć

     1. Oto dowody: Cała mądrość od Boga pochodzi, jest z Nim na wieki (Syr 1:1). Pan zna myśli ludzkie: że są one marnością (Ps 94:11). Bóg przecież jest prawdomówny, a każdy człowiek – kłamcą (Rz 3:4).

      1. Co, prawda boli, @Rybol?! Złamasie Ty jeden! Widzę że uważnie czytasz ale to dobrze! Może kiedyś zmądrzejesz LOL! xD 😀

      2. Beato – sztuka jest odwracanie kota ogonem tak jak to zrobiłaś
       Tematem wypowiedzi nie jest zasób mojej wiedzy – tylko mania Lesia do którego nic nie dociera.
       O czym chcesz dyskutować?

      3. Najpierw dwa słowa o „ciemnocie” (lub ładniej mówiąc o ignorancji). Niezrozumienie istoty rzeczy, jak napisałeś, nie jest ciemnotą. Ale nierozumienie istoty rzeczy (brak wiedzy!), a pomimo to, szkalowanie, wyśmiewanie i poniżanie innych, którzy maja inne zdanie w tym temacie, to już niestety tak.
       Pamiętasz wykłady Marka Passio? Była tam mowa o dwóch rodzajach ignorancji. Pierwszy rodzaj niewiedzy wynika z BRAKU DOSTĘPNYCH INFORMACJI, a drugi jest wyrazem naszej gnuśności, żeby tę wiedzę (informację) posiąść. Twoja ignorancja jest, niestety, tego drugiego rodzaju

       Jeśli nie chce ci się, Bogdan tej wiedzy zdobywać, to twoje prawo. Ale po co, w takim razie, chcesz obalać czyjeś wierzenia, tworząc „teoryjki z księżyca wzięte”, niezgodne nie tylko ze zwykłym zdroworozsądkowym podejściem, ale także z faktami, które można łatwo sprawdzić? A w dodatku wyzywasz „swojego oponenta”, który, jak sadzę, ma dużo większą wiedzę w tym zakresie niż ty, od głupków i osłów.

       Twoim problemem, Bogdan, nie jest Leszek i jego mania! Twoim problemem jest twoja „niewiara”, której „musisz” tak zapalczywie i nienawistnie bronić. Jest wielu niewierzących ludzi, którzy wzruszają ramionami, albo grzecznie odpowiadają „nie jestem wierzący, nie wierzę w Chrystusa” i robią swoje. Ale w tobie słowa: „wiara”, „Jezus” budzą jakieś emocje, jakąś niezdrową , fanatyczną wręcz chęć zwalczania tego. I tu jest, moim zdaniem, sedno sprawy,
       Jeśli miałabym coś sugerować, Bogdan, to to, żebyś rzecz zbadał i przyjrzał się temu bliżej, chociażby w ramach samopoznania i pogłębiania wiedzy o sobie.

       Nie chcę być twoim oponentem i wrogiem, ale przyznam się, ze razi mnie zarówno twoja postawa, jak i słownictwo, którego używasz. Tym bardziej, ze bardzo chcesz nam imponować swoim „zaawansowanym rozwojem duchowym”. A to jakoś wszystko nie jest spójne z twoja osobą.
       Po co nam rozwój duchowy, który nie idzie w parze z naszą moralnością, opanowaniem „ego”, podniesieniem poziomu serca. Po co?

      4. Nie chcę być twoim oponentem i wrogiem, ale przyznam się, ze razi mnie zarówno twoja postawa, jak i słownictwo, którego używasz. Tym bardziej, ze bardzo chcesz nam imponować swoim „zaawansowanym rozwojem duchowym”. A to jakoś wszystko nie jest spójne z twoja osobą.
       Po co nam rozwój duchowy, który nie idzie w parze z naszą moralnością, opanowaniem „ego”, podniesieniem poziomu serca. Po co?

       To jest podstawa do rozmowy

       Przypomniałas cos co umkło mi z pamieci. [Nie jest istotne to co powiem do Ciebie – tylko to jak to odbiierzesz].
       Nikomu niczym nie chce imponować. To dla mnie ogromne zaskoczenie ze tak jestem odbierany. Dalej jem, spię, chodzę do kibla i nie widzę zebym jakkolwiek się zmienił. Czy coś doswiadczyłem? – tak ale każdy moze tego doświadczyć i zyczę sobie by tak się stało. Bardzo mi na tym zależy. Ale wymaga to wiele pracy do której zachecam nie tylko Ciebie
       Piszesz mi o słownictwie – no zesz ty! czego nie rozumiesz? jak rozmawiać z trzylatkiem? – tak jak z gościem na łożu śmierci? Wiele sposobów było spróbowanych na Leszku – joby podziałały – czyli ze to był jego język!
       Nie pisz mi tu o moralności i ego bo mieszasz sprawy – jedno z drugim nijak maja sie do siebie
       Teraz cos spokojnie od siebie –
       pomimo ze tak to nazywają – nie ma czegos takiego jak rozwój duchowy. To błędna nazwa choć moze wielu sie wydawać ze tak jest.
       Jest za to cos takiego jak rozwój samoswiadomości gdzie poznajemy siebie i otaczajacy swiat. Moze mylić wielu to ze wchodzi sie i poznaje sprawy ducha. Ale to tylko jeden z wielu elementów poznania.
       Jestes kobietą – moze wiec zainteresuj sie Lilith albo Hierogamią. Bedziesz zaskoczona – i to tak mocno. Świat nie jest tylko w Biblii – zdecydowanie wiecej jest poza nią – warto tam zajrzeć
       Pozdrawiam Cię

    1. Wszystko to prawda.Już dawno wiem,że została nam tylko wolność wewnętrzna.Pamiętam,jak mnie kilka lat temu shaltowali strażnicy miejscy za jazdę na rolkach .To było po 19,pusta uliczka,zero samochodów i dzieciaki na hulajnodze ale to na mnie ktoś doniósł i była interwencja;DD 3 byków jak szafy trzydrzwiowe przyjechało upominać jedną kobietę,bo „rolki nie są dopuszczone do ruchu ulicznego;))
     Wszelkie enklawy,gdzie można się jeszcze było schronić zanikają,wszędzie wkracza tzw.cywilizacja,coś budują,asfaltują,wycinają,nawet piwka pod chmurką zabraniają ludziom spożywać,a jeśli już to w wyznaczonych miejscach pod parasolem przy knajpkach.Tak,jedyne co nam pozostaje to olać wszystkie”must”:nie musieć grać w pokemony,nie musieć zakładać rodziny,nie musieć mieć wypasionego auta ani setek niepotrzebnych,szpanerskich gadżetów.Korzystajmy z tego,co mamy dane najpełniej,jak potrafimy nie zabijając się na siłę o więcej:)

   1. …Chcesz być szanowany? – szanuj innych – podstawy kultury stary Ośle!…:(szanujac samego siebie najpierw, mozna pozniej szanowac innych, to jest podstawa – zaczac od siebie

   2. Boguś, przykro mi, ale muszę Ci to powiedzieć,że Twoje
    inwektywy skierowane do Leszka, świadczą o Tobie a nie o Leszku, to Twoje nieprzepracowane traumy, porozmawiaj ze swoją nauczycielką. To, że nie zgadzasz się z poglądami Leszka , nie upoważnia Cię do Jego znieważania. Jak mniemam znasz maksymę /przykazanie/ „nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe”., nie zauważyłam aby Leszek określał Ciebie w swoich komentarzach epitetami, które Ty stosujesz wobec Niego. Przeanalizuj swoje postępowanie,proszę.

    1. Aniu – wiesz ze Cię szanuję – ale dlaczego mamy rozmawiać na podbudowie tradycji Chrzesciańskiej?
     Mamy rozmawiać jak równy z równym. Sanktus wstawia tekst piosenki a Lesio co?
     ,,Prosiłby młodzież, aby nie używała wulgarnych zwrotów i słów, zabarwionych, na własne życzenie, negatywnymi energiami. Piękno i poprawność języka, kształtuje świadomość oraz determinuje sposób myślenia.”
     Nie jest to jedyne takie jego wejscie – wytłumacz mi więc jak to sie ma do wpisu Sanctusa?
     Lesiu z uporem nie odpowiada na zadane mu trudne tematy ale wcina inne złosliwości tworząc wprost dywersję – uważasz to za normalna rozmowę?
     Nie rozmawiajmy tez po Chrześciansku i nie wprowadzajmy przykazań bo choć nie mnie tak okresla to okresla mi bliskich i nie tylko wg praw naturalnych moge ale wrecz powinienem reagować – co czynię

     Pozdrawiam z Szacunkiem

     1. Boguś ja nie czepiam się Ciebie o dyskusję, sama jestem za tym aby każdy mógł swobodnie wyrażać swoje zdanie i swój punkt widzenia w dyskutowanym temacie, ale stosowanie słów jak je nazwę „nieparlamentarnych” w stosunku do dyskutantów, którzy niezgadzją się z Twoim zdaniem , nie wnosi nic konstruktywnego do dyskusji oprócz zniżania się do rynsztoka., a nie to powinno być celem wymiany swoich poglądów.

      Co innego jest sobie czasem przekląć, wyrażając swoje emocje, a co innego wyzywać wulgaryzmami drugą osobę, jak to ma miejsce w Twoim przypadku w stosunku do Leszka, który ma odmienne poglądy od Twoich, ale wyraża je w bardzo kulturalny sposób, nie narzucając Ci nic na siłę, i nie widzę w wypowiedziach Leszka żadnych złośliwości, co jednak zdarza się w Twoim przypadku.

      Swoją opinię wyrażam jako postronny obserwator o kulturze waszej dyskusji, nie zaś o sednie tematu.
      Jeżeli jesteś człowiekiem wolnym, jak siebie określasz, to nikt i nic nie jest w stanie narzucić Ci czegokolwiek, ja przynajmniej tak mam.

      Boguś, coś mi się wydaje, że Ty po prostu jesteś uczulony na Leszka (*_*), wrzuć na luz jak mawiają młodsi od nas.

      Również pozdrawiam z szacunkiem

   3. ,, Chcesz być szanowany? – szanuj innych – podstawy kultury stary Ośle!”

    No żem się popłakała … ze śmiechu! Boguś, jesteś mistrzem świata w rozpoczynaniu ludziom wesołego dnia!
    Już widzę biblię, a w niej kilkanaście wersetów o niegodziwości ludzkich zachowań, które to wersety niebawem wygłosi nam nasz kochany Lesiu ze swej oratoryjnej ambony 😀

    Zawsze to samo. Jarek niczym niestrudzony, nocny piekarz pod ciemną powałą nieba pisze felieton i wchodząc tylnymi drzwiami, umieszcza go( świeży, pachnący farbą drukarską) na menu pustej jeszcze knajpki.

    Boguś, dumny ze swego zdyscyplinowania, że będzie pierwszym klientem tego zacnego wyszynku, otwiera drzwi i … i czy to fatamorgana, czy zwyczajny, wkurwiający pech?
    Lesiu siedzi przy stoliku, popija herbatkę, udając, że te pobożne hasło zawieszone na jego piersi wcale tam nie wisi 🙂 🙂 .
    Wzrok Bogusia niczym wiązka laserowa centruje się na kawałku tektury, falującej już teraz niczym czerwona płachta na byka.
    Ludzie, jak ja was kocham!
    Już teraz wiem, że wszystkie czynności i zabiegi, jakie mają wypełnić mój dzisiejszy dzień, będą dzięki wam lekkie, łatwe i przyjemne!
    I o to w tym życiu chodzi! 😀 Żyć w towarzystwie cudownych ludzi, którzy kąciki twoich ust podniosą do góry, a serce i myśli uczynią lekkimi.
    No, a już słowa Lesia:

    ,, Pan zna myśli ludzkie: że są one marnością (Ps 94:11). Bóg przecież jest prawdomówny, a każdy człowiek – kłamcą (Rz 3:4).”

    dopełniają mój dobry humor!

    Jak to jest możliwe, Lesiu, że dobry, cudowny, wszechmocny Bóg, stwarzając człowieka NA CHWAŁĘ SWOJĄ, stworzył MARNEGO PRYSZCZA I BADZIEWIE, I TO W DODATKU FAŁSZYWE JAK CHOLERA?
    To ja, nie mając w sobie tak potężnych boskich mocy, potrafiłam być lepsza od pojmowanego przez ciebie Boga, bo starałam się wychować dzieci na wspaniałych, szanujących i prawdomównych ludzi, czego owoce doświadczam. Widocznie ,,mój” Bóg, stwarzając mnie i otaczającą mnie rzeczywistość jest rzemieślnikiem, któremu zależy na pozytywnych cechach swoich przejawów, jakimi są w szczególności ludzie mnie otaczający, nie wyłączając cudownych istot z Jarkowej knajpy.

    Jeśli w całym stworzeniu czujesz się niczym i w dodatku kłamcą, to współczuję tak małego wartościowania siebie, a co za tym idzie nie kochania siebie.
    Jak możesz kochać bliźniego, jak siebie samego, skoro w sobie widzisz marność i fałsz?
    A może ta marność i fałsz dotyczy wszystkich, tylko nie ciebie?
    Nooo, … to by dopiero było zbliżenie do boga, który jedynie siebie uznaje za coś wartościowego! 🙂

    Ale dobra, dosyć już mojego ,,czepiania się” z iście babską, przekorą, wyprowadzającą porządnych ludzi z równowagi, niczym we fraszce ,,Golone, strzyżone” 😀 😀
    No może tylko jedno:

    ,,Dlaczego boisz się wypowiedzieć choćby jedno zdanie na temat ,,zaginionych” siedemnastu lat życia Jezusa?
    Jak myślisz, byłby On kontent, gdybyś odkrył światu połowę jego życia, a nie bazował jedynie na czterech latach Jego chodzenia po Ziemi?
    ,, Prawda wyzwoli was” – kto to powiedział?

    No OK, przepraszam. Każdy może żyć sobie w swojej, dla niego najbezpieczniejszej klatce. Ważne, by móc z niej widzieć błękit nieba i siebie uśmiechniętego w każdym człowieku.

    Serdecznie pozdrawiam.

 4. „Jedynym sposobem na walkę z powszechnym zniewoleniem jest stanie się tak niezależnym, aby twoje życie stało się aktem buntu”
  Albert Camus

  „Płynie się zawsze do źródeł pod prąd, z prądem płyną śmiecie”
  Zbigniew Herbert

 5. Wiesz, kochana Nieustraszona: człowiek ma wiele powodów do z martwych wstania i to w różnych aspektach swego życia. Każdy nowy dzień, w którym człowiek, rozkminiwszy coś w swojej mózgownicy, dochodzi do jakiejś prawdy ( to nic, że tymczasowej, o czym niebawem przekona się), doznaje olśnienia, każe mu wcześniejsze myślenie uznać za martwe, bo nierozsądne, nielogiczne, no czasem wręcz głupie.
  Nie ukrywam, że twoje wpisy, poruszające nader ważne tematy, śledziłam zawsze z wielką uwagą.
  Niektórych zawiłości administracyjno geszefciarskich mających na celu zarządzanie niewolnikami w postaci masy ludzkiej nie rozumiałam. Ciemniak jestem – być może – lecz żaden z czytających twoje wpisy(CO WCALE NIE OZNACZA, ŻE NIE SĄ MĄDRE I POTRZEBNE), żaden z ludzi na tym blogu nie krzyknął ,,eureka!, dzięki Nieustraszona, teraz wiem co mam zrobić, jakie to proste! Jutro walę do urzędu i zaczynam wchodzić na drogę wolności jako człowiek, domagający się dla siebie suwerennych praw tożsamości.
  Jakie są powody takiego stanu rzeczy? Myślę, że nie rozumieją do końca ( w tym ja)o co tak na prawdę chodzi, lub najnormalniej w świecie – o ile jarzą temat – boją się cokolwiek zrobić w tej kwestii.
  Powiedz mi, kochana, wprost. Czy trzymając w ręku moja metryke urodzenia mam już na całej linii przejebane wobec systemu? Czy mogę jeszcze coś z tym zrobić?
  Pójść: do jakiego urzędu, o co zapytać, jakie pismo wystosować, czego żądać w tym piśmie? Konkret mojego działania. Bo oflagować i oprotestować hasłami moją posesję, to chyba raczej sowizdrzałowy pomysł.

  Oczywiście, że gdy to wyjaśnisz, jak krowie na rowie, znajdzie się z pewnością ktoś, kto twój wywód przeczyta i powie, że ,,już dawno to wiedział” ha, ha, ha.
  Tylko dziwne, że nikt do tej pory z treściami(skądinąd rozsądnymi), które podajesz, nie podjął polemiki merytorycznej.
  Wyjaśnij mi zatem, gdzie mam się udać i co czynić, aby, o ile nawet nie polepszę swojego statusu jako człowiek, to chociaż uczynię sobie satysfakcję z oglądania wybałuszonych, zdziwionych oczu urzędników, którzy na moje pisma będą musieli odpowiedzieć.

  Serdecznie pozdrawiam.

 6. Dzięki , kochana Nieustraszona, na razie – jak zalecasz, krok po kroku – będę oswajać się z faktem mojego niezbywalnego prawa do życia na tej Ziemi, z wszystkimi przywilejami, jakie mi z tego tytułu przysługują. Mam świadomość, że najpierw powinnam odbudować w sobie, a raczej stworzyć na nowo! (sic!) pewność siebie suwerennej i niezależnej w stosunku do rzekomych zakazów, nakazów i praw, jakie mi narzucono. OK.

  O to jak mam postępować merytorycznie zapytam Ciebie niebawem, gdy cel mojego ,,współżycia” z urzędami wzmocnię słuszną pewnością siebie w tym, co chcę osiągnąć. Krótko mówiąc, nastawienie psychiczne determinuje działanie, a co za tym idzie i sukces.

  Jeszcze raz dzięki i serdecznie pozdrawiam.

 7. Co jest istotą konstrukcji tego Świata?
  Co leży u podstawy jego zaistnienia?
  Co jest jego istotą?
  W czym się on zasadza?
  Otóż tym czymś jest ruch a wynika on z akcji i reakcji.
  Tutaj znajdziesz Boga, strukturę, początek wszelkich idei a nawet cudów.
  Dwie krzyżujące się linie – krzyż, litera X, dwie strzałki grotami skierowane na siebie, czy wreszcie symbol cyrkla i węgielnicy.
  Dawno temu to zauważono.
  Świat duchowy i materialny połączone strukturalnie.
  To wszystko.
  A co masz w tym Świecie robić?
  Też proste – masz być akcji i nie spoczywać. Aranżować tę akcję i korzystać z akcji i reakcji. Wszystko wtedy zacznie dziać się dobrze, bo w zgodzie ze Świata zasadą. Polubi cię Jarku ten Świat a ty go także. Będziesz unosił się niczym na fali ale nie wolno przestać, bo gdy znieruchomiejesz zniszczy cię i oleje jak coś niepotrzebnego szkodliwego, obcego. Ten Świat takich nieruchomych intelektualnie i fizycznie zjada i unicestwia. Prawu temu podlega wszystko co widoczne i niewidoczne, martwe i żywe.
  Bóg, gdy to uczynił stwierdził, że jest dobre i gitara.
  Trzeba działać – taka jest moja rada i dedykuję ją tym co Boga kochają i nie kochają.
  Jednakowa jest dla wszystkich.

  1. Trak zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości, gdyby tylko wszyscy chcieli dojrzeć tą prawidłowość w swoim życiu, gnuśność to nic innego, tylko powolna śmierć.

  2. To był chyba brakujący element. Przetestuję, wymuszając na sobie działanie. Potem powinno pójść łatwiej. Z tym że to nakręca się jak spirala. Brak działania nakręca całą spiralę, która powoduje jeszcze większy brak działania.

 8. SHOCK FORCE – POTĘŻNE PIERDOLNIĘCIE, ciężkie, apokaliptyczne techno, bas wgniata dosłownie w glebę! Jeśli to Was nie pobudzi do życia, to już naprawdę nie ma nadziei :/ 😀 xD
  Od 07:20 i od 46:30:

  1. A jam tam wolę pierdolnięcie w postaci VII Symfonii Beethovena !!! 😀 😀 😀 😀 😀

   A pierwszych trzech minut mogę słuchać na okrągło! Dziwne, pozytywne rzeczy dzieją się z moją psychiką.

   Pozdrawiam.

   1. Krysia masz rację VII symfonia robi z człowiekiem co chce, oczywiście mówię trochę w przenośni, ja lubię też Mozarta, ale przed chwilą przez 50 sekund słuchałam wirtuozerii trzmiela, który wcisnął się do tulejki kwiatu, wiadomo zresztą w jakim celu, a przy okazji dał popis swoich muzycznych zdolności. Takie to małe a już takie zdolne, tylko podziwiać.

    Pozdrawiam już ze słonecznego Bielska

  2. Jarek tego się słuchać nie da.Piszesz że ma mnie to obudzić do życia a działa to wręcz odwrotnie 😀 Mnie tylko DnB,chilloutowe kawałki i dobry rap pobudzają do życia Xd

 9. Czyli jednak, Kononowicz miał racje że niczego nie będzie! A mówił jasno i wyraźnie. Trzeba było słuchać a nie głosować na POPIS:P.

  Wyczuwam w Twoim felietonie że jesteś Hanysem. Na ślasku nie ma aż tak żle jak to opisujesz 😛 Jes u Nos duzo gorzoły i som fajne frele. czego Ty chcesz wincyj!!!??

 10. Zniewolenie ludzkości osiągnęło poziom krytyczny!

  I to jest dobra wiadomosc!

  Jezus kazal wyczekiwac tych czasow! A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do niego na osobności uczniowie, mówiąc: „Powiedz nam: Kiedy to nastąpi i co będzie znakiem twojej obecności oraz zakończenia systemu rzeczy?”

  „Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu”.
  „O dniu owym i godzinie nie wie nikt — ani aniołowie niebios, ani Syn, tylko sam Ojciec. Jakie bowiem były dni Noego, taka też będzie obecność Syna Człowieczego. 38 Bo jacy byli w owych dniach przed potopem — jedli i pili, mężczyźni się żenili, a kobiety wydawano za mąż, aż do dnia, gdy Noe wszedł do arki, i nie zwrócili na nic uwagi, aż przyszedł potop i zmiótł ich wszystkich — tak będzie z obecnością Syna Człowieczego”.

  2 Tymoteusza 3:1-5 ” A to wiedz, iż w dniach ostatnich nastaną krytyczne czasy trudne do zniesienia. Albowiem ludzie będą rozmiłowani w samych sobie, rozmiłowani w pieniądzach, zarozumiali, wyniośli, bluźniercy, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, nielojalni, wyzuci z naturalnego uczucia, nieskłonni do jakiejkolwiek ugody, oszczercy, nie panujący nad sobą, zajadli, nie miłujący dobroci, zdrajcy, nieprzejednani, nadęci pychą, miłujący bardziej rozkosze niż miłujący Boga, zachowujący formę zbożnego oddania, ale sprzeniewierzający się jego mocy”.

  Ale juz wkrotce nasza piekna planeta wroci do wlasciciela czyli tego, kory ja stworzyl – Boga Jehowy i zaprowadzi swoje rzady. Nastapi Krolestwo Boze o ktore sie modlimy ( Niech sie swieci imie twoje (Jehowa) przyjdz krolestwo twoje jak w niebie taki i na ziemi !!!)
  Jehowa powierzy swojemu synowi Jezusowi wladze krolewska na 1000 lat.
  Jezus najpierw osadzi ludzkosc w Armagedonie.

  https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/wp20140901/rujnowanie-ziemi/

  1. Tak tak idę już wypatrywać znaków na niebie.Patrz Agnieszko ona już wypatrzyła znaki od jehowy https://youtu.be/YxobYlQ_rm4 (buzie widzę w tym tęczu Xd ).Zbliża się wielki armageddon (dzień sądu ostatecznego) a jezus wraz z ziomkami będą sądzić ludzi według własnych widzimisię.Jedna z największych bzdur w biblii.

 11. Czarny kabał powiesił na kiju marchewkę dla ciemnych baranów, niech ganiają, nie są wtedy dla niego zagrożeniem.

 12. wwww prawda jest dla wybranych! Reszta uzna to za bajki zupełnie jak ci wszyscy przed potopem. Ale mamy wolna wole! Kazdy możne robić co mu się podoba.

 13. Mozesz miec swoje zdanie w kazdej sprawie to sie nazywa wolna wola. Wiekszosc ludzi na ziemi ma podobne zdanie do Twojego i widzisz jak ten swiat wyglada nawet Tobie sie nie podoba. I mnie tez nie – ja pragne innego swiata opartego na prawie Bozym, w pokojowych warunkach na calej ziemi, gdzie nie bedzie chorob, smierci i kazdy bedzie odnosil sie do siebie z szacunkiem Taka obietnice ja mam w Biblii.
  Przyslow 2:21 „Prostolinijni bowiem będą przebywać na ziemi i nienaganni będą na niej pozostawieni. Niegodziwi zaś zostaną z ziemi wytraceni, a postępujący zdradziecko zostaną z niej wyrwani.”
  Zyjemy w znamiennych czasach ja wypatruje raju niestety najpierw bedzie chaos „ucisk jakiego jeszcze nigdy nie bylo i nigdy juz nie bedzie”.

  1. Ucisk od dawna był i obecnie się kończy, większość ludzi na świecie zdania nie ma i żyją w kapitalistycznej iluzji czego skutki widać, śmierć, choroby, kataklizmy, stepowienie

 14. Jarek ciagle popelniasz ten sam blad myslac „kwituj słowami: czy za 5 lat będzie to miało jakiekolwiek znaczenie? Czy za milion lat będzie to miało jakiekolwiek znaczenie?”.
  Twoje zycie jak i innych ludzi to wypadkowa wlasnych decyzji ale i przeznaczenia czyli zakresu mozliwych wyborow, blokad systemowych, to z czym sie urodziles, z kapitalem.
  Jesli nie bedziesz sie bronil w zyciu uczuciowym, rodzinnym, w pracy, nie uzbroisz w wiedze, strategie, nie bedziesz dobrze odzywial, chodzil do lekarza, dbal o swoj interes, to za 5 lat to bedzie mialo kolosalne znaczenie, nie wierzysz ? spytaj ludzi na dworcu.
  Wystarczy jedna nieuwaga, jeden blad, by przegrac zycie.

 15. Jarek świetnie, że myślisz, ale czasem popadasz w przesadę 😦
  Interesuję się historią i NIE zamieniłbym się
  kiedyś jak się nie urodziłeś w „dobrej” rodzinie to miałeś prze….ne 😦 i niema ZERO szans na poprawę losu
  teraz każdy może zostać chociażby gwiazdą YT i zarabiać kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie BEZ wykształcenia i zaplecza 😉
  taki Jarek może pisać bloga … 😉
  kiedyś byś nawet pisać nie umiał i do końca życia byś z wioski nie wyszedł !!!
  Jeśli żyjąc w Europie narzekasz to jesteś rozpieszczonym dupkiem 😦
  odwala Ci palma od dobrobytu i tyle … przenieś się do Azji lub Afryki i przestań pieprzyć o wolności duchowej
  żeby coś krytykować, musisz pokazać coś lepszego, zatem GDZIE to jest ????

 16. A byłeś kiedyś w Sosnowcu? Nawet taki gość jak TY jedzie po tym Sosnowcu nie będąc tam nigdy. Czym on się różni od innych miast?

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.