Banki i tajna władza

CO SIĘ STANIE JEŚLI UPADEK EKOSYSTEMÓW PLANETY PRZYSPIESZY?

Co się stanie jeśli upadek ekosystemów planety przyspieszy?

Zapraszam do przeczytania artykułu z blogu Ex-ignorant jak i do zapoznania się z filmem „Akta Imperium”. Materiały te w zaskakujący i szokujący sposób demaskują nowotworowe mechanizmy dzisiejszego kapitalizmu. Te materiały są tak niepoprawne politycznie, że w ogóle nie są poruszane w oficjalnym nurcie debaty publicznej. Po prostu istnieje specjalne embargo informacyjne na tego typu informacje.

W telewizji codziennie na kilkunastu kanałach mówią o tym, jak naprawić system. Prawica, lewica, liberałowie, populiści. PiS, PO, Nowoczesna, SLD i inni. Jednak nikt z nich nigdy i nigdzie nie powie, że tego systemu nie da się zreformować ani naprawić w żaden sposób. Ponieważ ten system jest od początku do końca chory. Ma on typowo nowotworową strukturę. Kapitalizm neoliberalny wysysa zasoby naturalne z całej planety, i zmienia w zysk.

Efektem jest wyczerpanie zasobów, dewastacja i zapaść ekosystemów, skażenie środowiska i choroby cywilizacyjne. Na tej samej zasadzie kapitalizm jest tak skonstruowany, by bogactwo nieustannie płynęło ku górze piramidy. Od biednych ku coraz bogatszym. Biedni biednieją, a bogaci się bogacą – od zawsze. Obecnie dysproporcja pomiędzy biedną a bogatą warstwą społeczeństwa osiągnęła poziom krytyczny, nie notowany nigdy w historii planety.

Jarek Kefir


.

Cytuję: „Manipulowanie opinią publiczną sięga czasów ojca współczesnej propagandy Edwarda Bernaysa. Odkrył on, że wywieranie wpływu na podświadomość jest najlepszym sposobem, by sprzedawać ludziom produkty, których nie potrzebują i wojny, których nie chcą. Na temat funkcji propagandy w dzisiejszym społeczeństwie Abby Martin, autorka cyklu „Akta imperium”, rozmawia z dr. Markiem Crispinem Millerem, badaczem mediów i wykładowcą Uniwersytetu Nowojorskiego.

Fragment eseju Chrisa Hedgesa.

Zasięg i skuteczność propagandy korporacyjnej przyćmiewa nawet osiągnięcia Adolfa Hitlera i Stalina. Poszczególne warstwy fałszu są wyrafinowane i skuteczne. Serwisy informacyjne są państwową propagandą. Wymyślne widowiska i formy rozrywki, które ignorują rzeczywistość lub udają, że fikcja wolności i postępu jest prawdziwa, przykuwają uwagę mas. Edukacja jest indoktrynacją. Pseudointelektualiści wraz z technokratami i specjalistami, którzy są posłuszni neoliberalnej i imperialnej doktrynie państwa, wykorzystują swoje akademickie kwalifikacje i erudycję, by oszukiwać społeczeństwo. Obietnice złożone przez państwo korporacyjne i jego politycznych liderów – zapewnimy ci byt, ochronimy twoją prywatność i wolności obywatelskie, zadbamy o środowisko naturalne, nie dopuścimy, byś został wykorzystany przez banki i drapieżne korporacje, zapewnimy ci bezpieczeństwo i godną przyszłość twoim dzieciom – są zaprzeczeniem faktów.

12369126_915374848556962_2504839152188375238_n

.

Korporacyjne państwo nie przejawia woli wprowadzenia zmian, uwzględnienia praw i długoterminowych potrzeb obywateli. Tak samo nie przejawiano jej wobec Żydów w okupowanej Polsce. Realia do ostatniej chwili pozostaną ukryte za pustą retoryką demokracji i reform. Stosowane przez nazistów, dopracowane w najmniejszych szczegółach wybiegi – które zapewniały bierność Żydów i innych przeznaczonych do eksterminacji ofiar, aż znalazły się one u drzwi komór gazowych, zazwyczaj ozdobionych dużą gwiazdą Dawida – były legendarne. Ofiarom zabieranym do obozów zagłady mówiono, że jadą do pracy.

Rampom rozładunkowym w Treblince nadano wygląd stacji kolejowej z rozkładami jazdy pociągów na ścianach, zegarem i kasą biletową. Rozbrzmiewał akompaniament obozowych muzyków. Osoby starsze i niedołężne eskortowano z wagonów do budynku zwanego ambulatorium, oznaczonego symbolem czerwonego krzyża, gdzie strzelano im w tył głowy. Mężczyźni, kobiety i dzieci, które za godzinę miały umrzeć w komorach gazowych, dostawały kwity na ubrania i kosztowności. Represyjne reżimy stopniowo wprowadzają surowsze i ostrzejsze formy kontroli, wypierając się przy tym swoich intencji. Zanim zniewolona populacja pojmie, co się dzieje, jest już za późno.

depresja_samotnosc_mezczyzna_pustynia_panthermedia_b26594579-W780H585

.

Nasi korporacyjni panowie wiedzą, co nadchodzi. Wiedzą, że kiedy przyspieszy upadek ekosystemu planety, kiedy rozsypie się finansowy domek z kart, kiedy zasoby naturalne zostaną zatrute lub wyczerpane, wówczas rozpacz ustąpi miejsca panice i wściekłości. Wiedzą, że przybrzeżne miasta znajdą się pod wodą, plony ulegną gwałtownej redukcji, wysokie temperatury uczynią ogromne obszary świata nienadającymi się do zamieszkania, oceany staną się strefami martwych wód, setki milionów zdesperowanych uchodźców będą ratować się ucieczką, a złożone struktury zarządzania i organizacji załamią się. Wiedzą, że prawowitość władzy korporacyjnej i neoliberalizmu – ideologii równie sugestywnej i utopijnej jak faszyzm czy komunizm – skruszeje. Chodzi o to, by nas zwodzić i demobilizować tak długo, jak to możliwe. […]

Tłumaczenie: exignorant
Źródło: https://exignorant.wordpress.com/2016/07/20/propaganda-i-fabrykowanie-spolecznego-przyzwolenia/

AKTA IMPERIUM: Propaganda i fabrykowanie społecznego przyzwolenia (napisy PL)

7 odpowiedzi »

  • Światem rządzi demiurg, złe bóstwo znane m.in. z biblii, koranu itp itd. Ma wiele innych nazw: jahwe, pan bóg, allah, szatan (szatanem go nazywali wcześni, mistyczni chrześcijanie).

 1. Sancti, ten fragment mi się podoba:

  „O wiele bardziej lubię demony, niż bogòw…Bogowie nas unikają, ukrywając się jak złodzieje. Nigdy nie można spojrzeć im w twarz, podczas gdy demony są bezwstydne. Dzięki temu wiemy z kim mamy do czynienia, wiemy przed kim stoimy. Bogowie, w najlepszym przypadku, pokazują nam plecy, tyłek… jak fałszywe uwodzicielki. Demony, w ich fałszywości, są bardziej szczere, mniej dwuznaczne. Nieosiągalni bogowie zawsze mówią do nas w dogmatycznych i tajemniczych kodach. Jak widać, z bogami jest to kwestia konwencjonalnej fasady, jak w biurokracji politycznej i religijnej. Z demonami z kolei, jak bardzo nie będą one niebezpieczne, po prostu ma się do czynienia z odsłoniętą twarzą, w bezpośrednim kontakcie. Umowy z nimi są jasne, a przyjaźń będzie długa i przejrzysta. Bogowie nigdy nie są tak przejrzyści, zawsze niewidoczni, odlegli ze swoimi tajemnicami.
  PS: Kiedy uda ci się zawrzeć głęboką przyjaźń z twoimi demonami, a nawet je pokochać, utworzy się wòwczas raj tak boski, że nigdy nie będziesz miał powodòw do zazdrości względem żadnego z bogòw.”

  Dzięki…

  O kurwa, a ile tych demonów mamy wokół siebie. Jak pokemony, hihihi…

 2. Jarku wszystko mieszasz! Nalezy myśli uporządkować!

  Światem rządzi Szatan – zbuntowany anioł, który zapragnął być równy swojemu Ojcu Bogu Jehowie. Mieszał już w niebie ale został zrzucony na ziemie( Objawienie 12:9 „Zrzucony więc został wielki smok, pradawny wąż, zwany Diabłem i Szatanem, który wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię; zrzucony został na ziemię, a z nim zostali zrzuceni jego aniołowie czyli demony). A to co teraz dzieje się „na naszych oczach” zamieszanie, które z każdym dniem będzie się pogłębiało aż doprowadzi do ucisku jakiego jeszcze nigdy nie było i nie będzie – Szatan Diabeł, „bóg tego systemu rzeczy”, wie, że „mało ma czasu” on zna wyroki Boże.

  Czy możesz komuś coś ofiarować jeśli nie należy do Ciebie?

  Taka rozmowę przeprowadził Szatan – Diabeł z Jezusem!

  Łukasza 4:5 „Diabeł zaprowadził go więc wysoko i w jednej chwili pokazał mu wszystkie królestwa zamieszkanej ziemi, 6 i rzekł do niego: „Dam ci całą tę władze oraz ich chwałę, gdyż została mi przekazana i daję ją, komu chcę. 7 Jeśli więc ty oddasz mi cześć przed moim obliczem, wszystko to będzie twoje”. 8 Jezus odpowiadając, rzekł do niego: „Jest napisane: Jehowę twego Boga, masz czcić i tylko dla niego masz pełnić świętą służbę”.

  Jezus ma obiecana władzę królewską nad Ziemia ale od swojego Ojca Jehowy. Będąc na ziemi pokazał namiastkę swoich możliwości: uzdrawiał chorych, z martwych wzbudzał umarłych, karmił głodnych. Ale najważniejsza jego działalność to było głoszenie dobrej nowiny o królestwie które ma zapanować nad ziemia. Królestwo Boże zastąpi wszystkich władców i będzie jedynym rządem nad całą ziemią.

  Daniela 2:44 „A za dni tych królów Bóg nieba ustanowi królestwo, które nigdy nie zostanie obrócone wniwecz. I to królestwo nie przejdzie na żaden inny lud. Zmiażdży ono wszystkie owe królestwa i położy im kres, lecz samo będzie trwać po czasy niezmierzone!

  Objawienie 21:4 „I otrze z ich oczu wszelką łzę, i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminęło”.
  5 I Zasiadający na tronie rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”. Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

  A po co jest tyle religii, bogów, bożków? To jest w gesti Szatana ZAMIESZANIE, żeby odciągnąć ludzi od PRAWDY zawartej w Biblii.

  Jezus powiedział: „To znaczy ZYCIE WIECZNE: ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga (Jehowę), oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa” Jana 17:3.

  Zycie wieczne w rajskich warunkach na naszej pięknej planecie Ziemi.

 3. Nieustraszona piszac do Ciebie ne uzylam ani jednego przeklenstwa!?
  Szanuje poglady kazdego – dlaczego Ty nie uszanujesz moich?
  Jestem Swiadkiem Jehowy i nasladowca Jezusa.
  Na blogu Jarka ludzie szukaja rozwiazania swiatowych problemow.
  Ty proponujesz swoje radykalne rozwiazania (i ludzie pojda ta droga) bedzie wielki ucisk jakiego jeszcze nigdy nie bylo i nigdy juz nie bedzie. Ok.

  Ja stawiam na Stworce Jehowe i jego Syna Jezusa – wybieram ich propozycje rozwiazania problemow swiatowych KROLESTWO BOZE, zycie wieczne w rajskich warunkach, likwidacje smierci, chorob oraz wszystkich ludzkich rzadow a taze religii falszywych.

  Czy widzisz w tym jakis problem? Ty idziesz swoja droga a ja swoja. Kazdy moze wybrac Twoja szeroka droge lub moja waska sciezke. Prawda. Nikt nikogo nie musi obrazac ani wyzywac. Przumusu nie ma – mamy przeciez wolna wole.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.