Felietony i artykuły autorskie

Biblia: katolicy jako pierwsi pójdą do piekła [SZOK]

biblia przesłanieDo napisania tego felietonu zainspirowała mnie dyskusja na moim facebookowym profilu. Po pierwsze, nie mamy pewności jak i kiedy biblia powstała. Równie dobrze ona mogła powstać zaledwie 600 lat temu, równie dobrze dosłownie cała historia starsza niż 300, 400 lat mogła zostać zafałszowana. I to od początku do końca. Bo jakie mamy na to dowody poza niewieloma mapami i książkami które można spreparować? Ale nie szerzmy już spiskowej interpretacji rzeczywistości.

Cała biblię należy interpretować metaforami i symbolami, tak jak robią to ezoterycy i gnostycy. A nie dosłownie, jak robią to chrześcijanie najróżniejszych odłamów. Na tym polega problem mainstreamowych chrześcijan. Interpretują dosłownie tam gdzie trzeba interpretować metaforami i symbolami. I interpretują symbolicznie tam, gdzie trzeba czytać dosłownie.

Chcecie znać chamski suchar (dowcip) dnia? Wiem, że chcecie.. Otóż, katolik mówiący mi że pójdę do piekła jest tak samo straszny, jak dziecko mówiące dorosłemu że nie dostanie prezentu od świętego mikołaja. Owszem, jako dorośli nie wierzymy już w świętego mikołaja. Ale konstrukcja naiwnego, dziecięcego umysłu pozostaje u większości ludzi dalej. Rozwijamy jego halucynacje i obawy pod postacią ideologii, religii (surowy bóg ojciec, szatan) czy pod postacią równie głupiej i naiwnej koncepcji prawa karmy.

Postrzegamy Boga, Architekta, Konstruktora niczym groźbę znerwicowanej mamy lub pasek pijanego taty, którzy za dobre nagradzali a za złe karali. W końcu dla każdego małego i całkowicie bezbronnego dziecka rodzic jest podświadomie utożsamiany z Bogiem. I to właśnie dlatego powstały religie – nadal podświadomie pragniemy surowego, czuwającego i każącego Boga. No i potrzebujemy też szatana, na którego będziemy zwalać wszystkie nasze złe występki. W myśl zasady: „To nie ja jestem jebanym, okrutnym i dwulicowym skurwysynem, to szatan i zły duch mnie kusi i sprowadza na zła drogę, Ty niewierny psie„.

Ale do meritum. Spróbuj zapytać katolika który grozi Ci piekłem, na jakiej podstawie wie, że ktokolwiek do tego piekła idzie. Poproś o podanie konkretnych cytatów z biblii. Niech zgadnę, ponad 90% lub więcej z nich nie przeczytało tej książki. A Ci, którzy ją przeczytali, podadzą fragmenty gdzie jest mowa o miejscach takich jak hades, tartar, gehenna. Te miejsca nie mają nic wspólnego z tym, co dzisiejszy kościół katolicki przedstawia jako piekło.

Po drugie.. W biblii jest wiele fragmentów o tym, że ludzie którzy ślepo trzymają się prawa (często niesprawiedliwego), tradycji, konserwatyzmu – zostaną potępieni i odrzuceni przez Boga. I odwrotnie, ludzie kierujący się wiarą i sercem – są mili Bogu i zostaną zbawieni. Przy czym starożytnym wcale nie chodziło o „wiarę” w dzisiejszym, fanatycznym i religijnym rozumieniu tego słowa. Ale o wiarę we własne siły i możliwości, i wiedzę o tym, jak działają prawa świata i jak je wykorzystać.

W tych fragmentach biblia mówi dokładnie to, co opisują dzisiejsi ezoterycy i gnostycy. Że ten kto osądza i potępia, jest najobrzydliwszym w oczach Boga. Współcześni autorzy rozwijają te koncepcje nieco dalej. Otóż jeśli potępiasz, osądzasz itp, to Twoja podświadomość (dusza) rozumie to tak, że powinna wykonać wyrok. Bo skoro jest sąd (czyli Twoje osądzenie) i wyrok (w wyniku Twojego osądzenia), to musi być wykonanie tego wyroku, a więc kara. Na kim podświadomość wykona ten wyrok? Tak, zgadłeś – na Tobie.

Pogarda, nienawiść, potępianie, osądzanie, oskarżanie – to najpoważniejsze „grzechy” popełniane przeciwko światu / systemowi i jego prawom. Wcale nie chodzi o koncepcję grzechu wziętą z monoteizmów ani koncepcję prawa karmy znaną z doktryn new age. Ale to, co opisałem powyżej. Do tego należy dodać oczywiście lęk (główny hamulcowy) jak i pragnienia i związane z nimi niespełnienie. Wszystko to co wymieniłem narusza homeostazę światowego systemu i powoduje wymierzenie nieraz bolesnego kopa w dupsko przez jego siły równoważące. Nie masz pojęcia jak byś się zachował na miejscu człowieka, którego potępiasz. Kto wie, może jeszcze gorzej?

A teraz zapowiadane cytaty biblijne o tym, że katolicy jako pierwsi pójdą do „piekła„, i dwa cytaty negujące 10 przekazań:

Kto by mu rzekł [swemu bratu]: „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego
~Ew. Mateusza 5:22

W jakiej bowiem sprawie sądzisz drugiego, sam na siebie wydajesz wyrok, bo ty czynisz to samo, co osądzasz
~List do Rzymian 2:1

W taki sam sposób Abraham uwierzył Bogu i to mu poczytano za sprawiedliwość. Zrozumiejcie zatem, że ci, którzy polegają na wierze, ci są synami Abrahama. I stąd Pismo widząc, że w przyszłości Bóg na podstawie wiary będzie dawał poganom usprawiedliwienie, już Abrahamowi oznajmiło tę radosną nowinę: W tobie będą błogosławione wszystkie narody. I dlatego tylko ci, którzy polegają na wierze, mają uczestnictwo w błogosławieństwie wraz z Abrahamem, który dał posłuch wierze. Natomiast na tych wszystkich, którzy polegają na uczynkach Prawa, ciąży przekleństwo. Napisane jest bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wypełnia wytrwale wszystkiego, co nakazuje wykonać Księga Prawa. A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie. Prawo nie opiera się na wierze, lecz [mówi]: Kto wypełnia przepisy, dzięki nim żyć będzie. Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił – stawszy się za nas przekleństwem, bo napisane jest: Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie – aby błogosławieństwo Abrahama stało się w Chrystusie Jezusie udziałem pogan i abyśmy przez wiarę otrzymali obiecanego Ducha
~List do Galatów 3:6-14

Zerwaliście więzy z Chrystusem; wszyscy, którzy szukacie usprawiedliwienia w Prawie, wypadliście z łaski. My zaś z pomocą Ducha, na zasadzie wiary wyczekujemy spodziewanej sprawiedliwości. Biegliście tak wspaniale! Kto przeszkodził wam trwać przy prawdzie? Wpływ ten nie pochodzi od Tego, który was powołuje. Trochę kwasu ma moc zakwasić całe ciasto. Mam co do was przekonanie w Panu, że innego zdania niż ja nie będziecie. A na tym, który sieje między wami zamęt, zaciąży wyrok potępienia, kimkolwiek by on był
~List do Galatów 5:4-10

Cytaty te są naprawdę szokujące bo potwierdza to fakt, że chrześcijanie kompletnie nie znają biblii. Fragmenty odnoszące się do wiedzy ezoterycznej tłumaczą w typowo kościelny, mainstreamowy sposób, nie widząc głębi. Poza tym powszechną praktyką jest to, że w kościołach czy na katechezach nie czyta się tych fragmentów biblii, które są dla religii i dla kościoła niewygodne. Np dotyczących metafor ezoterycznych, bądź takich które nie przystają do mentalności cywilizowanego człowieka XXI wieku.

Ale zaraz zaraz.. Kto mówi, że wszystkie wartości i pojęcia na świecie zostały odwrócone o 180 stopni? Mówią to i tradycyjni chrześcijanie, i ezoterycy / gnostycy. Z tym że interpretacja tych drugich jest głębsza, pełniejsza i.. bardziej racjonalna. A co, jeśli to chrześcijanie mylą się interpretując wszystko na opak i nie tak jak trzeba, narażając się na wieczne potępienie czy na coś w tym stylu?

Oczywiste jest to, że pisząc: „Biblia mówi że to katolicy pójdą jako pierwsi do piekła” nie mam na myśli żadnego piekła ani czegoś w tym rodzaju. Ludzie stworzyli surowego i karzącego Boga na.. swój obraz i podobieństwo. Stworzyli także szatana na którego zwalają swoje zło, okrucieństwo, ignorancję i skurwysyństwo. I także stworzyli go na swój obraz i podobieństwo. I na tej samej zasadzie stworzyli także koncepcję nieba (marchewka) i piekła (kij). Stworzyli to wszystko na swój obraz i podobieństwo. Religie, ideologie i inne konstrukty (np monogamia, purytanizm, patriarchat, kapitalizm itp) są objawem przewlekłej neurozy, psychozy, na jaką zapadła ludzkość i wszelkie stworzenie przed eonami czasu.

Jeśli mamy na myśli piekło, to są dwa. Pierwsze piekło to pełen paranoi, ograniczony i niekompatybilny ze światem i z naturą człowieka umysł logiczny. To on jest głównym hamulcowym i to on często zamiast pomagać, hamuje. Podczas gdy serce i dusza czują i wiedzą, to upiorny umysł snuje swoje lęki, traumy i paranoje, i to wszystko komplikuje. Im większy udział umysłu, rozmyślania i logicznych labiryntów, tym gorsza jakość życia i tym większe ryzyko niepowodzenia. Co do drugiego piekła.. Ziemia, planeta niedoboru, lęków i obaw, często jest utożsamiana przez ezoteryków i gnostyków z piekłem.

Autor: Jarek Kefir

Witam!:) Moja strona funkcjonuje dzięki darowiznom. Ten system zapewnia niezależność od różnych opcji politycznych i wszelkich „reklamodawców.” Nie jestem zrzeszony z żadną partią, ideologią ani organizacją. O funkcjonowanie bloga i poszerzanie wiedzy dbam sam. Możesz wesprzeć moją, ale także i Twoją stronę, i tym samym czynnie uczestniczyć w jej rozwoju i w rozpowszechnianiu cennych informacji. Z pewnością da to dobre owoce. Dołącz więc do grona twórców!
–Poniżej opisałem, jak to zrobić, link:
https://jarek-kefir.com/wsparcie/

 

23 odpowiedzi »

  • Gadżety, gadżety, gadżety – to nie one mają moc sprawczą – tę moc posiada wiara, impuls wysyłany. Pulsacje czakry serca odbite od zasady stwórczej wracają do umysłu. Zmysły, serce, serce, umysł.
   Nie obiekt wiary, lecz sama wiara jest kreatorem. To dlatego szanuję wszystkich: i tych, którzy wierzą w coś i tych, którzy nie wierzą w nic. NIC to też obiekt wiary.

   Jeśli twojemu rozwojowi służy wiara w źdźbło trawy, to rozwijaj się w tej wierze. Nie zajmuj się tym, że inni czynią się lepszymi, wierząc w siłę promieni słonecznych.
   Nie ważne czym ludzie wzbudzają w sobie wiarę, ważne, czy służy ona ich wznoszeniu się na wyższe poziomy odczuwania, wrażliwości, słyszenia siebie i świata w ciszy. W ciszy, w której dzieją się rzeczy rzeczywiste …

    • Jarku, dlaczego mój koment nie chce wyjść?
     Widzę, że zmieniasz szatę.
     Przepierkę robisz? Może w wyżymaczkę wcięło? 🙂 🙂

      • Może dlatego, że przy naszych ,,ksywach” zmieniły się ikonki.
       Jak miała ci ja ,,pięknom”, bo ,,zielonom”, to nie czekałam ci ja w kolejce aż mnie komputer ,,rozbierze” 🙂 🙂 Swoja od razu byłam 😀 😀 😀

     • O! Już jest.
      A korzystając z okazji, dziękuję dla Noris(a) i dla ciebie Aniu za miłe słowa, których, nam ludziom, nigdy za wiele.

      Serdecznie pozdrawiam.

     • Krysia nie ma bana, Ty masz za chamstwo LOL 😀 xDxDxD Ale i tak będę puszczał wpisy które będą w porządku. Za bardzo łagodny i liberalny jestem dla komentatorów chyba 😉

   • Krysiu nic dodać nic ująć do Twojej wypowiedzi, od siebie dodałabym tak po chłopsku „są ludzie i klamki” i z jednymi i z drugimi należy żyć w zgodzie, jednym słowem , żyj i daj żyć innym wg swojej woli, każdy z nas ma inną drogę do przebycia.
    Pozdrawiam cieplutko z ciepłego dzisiaj BB.

 1. https://www.youtube.com/watch?v=n5p9_p633xM

  Paląc się teraz przynoszę ci piekło
  Oh, paląc się teraz przynoszę ci piekło

  Zostawiacie mnie wieczorem gdy ostrzeżenia wywołują ciarki u was
  Uciekacie od tego wszystkiego czego baliście sie w życiu
  Dusza nocy, wola syna pomyłki wymaluje przerażenie na was
  Markowanie momentu, pokazywane w moim duchu życia
  któremu nie mogę wybaczyć sposobu pozostawienia mnie otwartym
  bym umarł
  Więc jak mogę zapomnieć drogi którą doprowadziłeś mnie do raju
  Żeby pozostawić mnie w tle.

  Teraz ja nie mogę pozostawać z tyłu
  Ocal mnie, przed zemszczeniem się na tobie
  Bardziej zabójczym niż mogę powiedzieć
  Paląc się teraz przynoszę ci piekło
  Oh, paląc się teraz przynoszę ci piekło

  Uwolnij mnie dziś wieczorem by klatka zwierzęcia wypuściła przerażenie na was
  Złapane w momencie, angażowania w moją wieczorową żądze krwi,
  Teraz nie mogę kontrolować płynącego jadu
  Odejdź ode mnie demonie, albo zostań wyegzorcyzmowany

  Teraz ja nie mogę pozostawać z tyłu
  Ocal mnie, przed zemszczeniem się na tobie
  Bardziej zabójczym niż mogę powiedzieć
  Paląc się teraz przynoszę ci piekło

  Całe moje uczucie i cała moja nieskazitelność
  Wszystko to co mi zabrałeś
  Całe moje uczucie i cała moja nieskazitelność
  Wszystko to co mi zabrałeś

  Teraz ja nie mogę pozostawać z tyłu
  Ocal mnie, przed zemszczeniem się na tobie
  Bardziej zabójczym niż mogę powiedzieć
  Duszo nocy, Teraz wiem nie mogę pozostawać z tyłu
  Ocal mnie, przed zemszczeniem się na tobie
  Bardziej zabójczym niż mogę powiedzieć
  Paląc się teraz przynoszę ci piekło
  Oh, paląc się teraz przynoszę ci piekło
  Oh, paląc się teraz przynoszę ci piekło

 2. https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14192741_159861584418607_1061621464150373059_n.jpg?oh=04a53fafdc25d04c1b9fe776b0f3488c&oe=583E7E12

  … ja to chcę do piekła, wręcz się palę, tylko moje piekło u Lucyfera, to będzie raj 😀 … tam czeka na mnie moja Bogini Czarna Królowa, z którą weźmiemy zaślubiny nieba i piekła, boskim węzłem hierogamii, a Ona będzie miała na sobie czarną suknię z pentagramem w dekolcie 😀

 3. Erikanecker piekło i niebo to stan naszego umysłu, co sobie wytworzymy w naszym umyśle w tym się znajdziemy, ja staram się z całej mocy tworzyć to drugie, tylko wtedy czuję się szczęśliwa i radosna, chociaż wiem, że nie zawsze jest to łatwe…….samo życie.
  Pozdrawiam serdecznie

 4. Jarku widzę że zmieniłeś wygląd strony. Ogólnie wygląd jest dobry tylko ta czarna ramka wokół jest denerwująca i przeszkadzająca (szczególnie gdy przegląda się twoją stronę w małej rozdzielczości ekranu). Czy mógłbyś ją usunąć?

  • No, też ta ramka ,,bije” mi po oczach.
   Ale zanim Jarencjo ją usunie, napiszmy kilka nekrologów!
   Cholera, jakiś angielski humor mnie dopada …

   • A może Jarek przygotował czarną ramkę na nekrolog na 9.09.2016 (9) czyżby coś wiedział lub przewidywał co planują nasi czarni rządzący nami „przyjaciele „.
    Co rusz mamy coś nowego, na razie mamy Krysiu ikonki w kółeczko i inne kolory,
    tak to bywa przy wprowadzaniu nowości, planujesz pomalować ścianę na biało, malujesz i wychodzi na szaro 😀 , 😀 , 😀

     • Jarku nie przejmuj się, wszystko się powoli dotrze i będzie jak należy, przy remontach różne rzeczy się zdarzają, 😀
      Ps. odczytałeś pocztę ?

      • Gdybyście nie wspomnieli o czarnej ramce to bym jej w ogóle nie zauważyła 😀 A co do 9.09.wolę nie wierzyć w przepowiednie.Przedwczoraj we śnie widziałam jak w moje miasto uderza rozgrzany do czerwoności bolid.Mam nadzieję,że to nie żadna prekognicja tylko efekt czytanej w tym czasie książki(coś o gwiazdozbiorach,meteorytach,planetach itd.) .Dobrego dnia wszystkim 🙂

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.