Muzyka i show biznes

„LEGENDY POLSKIE: TWARDOWSKI” FILM Z MOCNYM PRZESŁANIEM [+18]

filmyZapraszam do obejrzenia filmu promującego grupę Allegro „Legendy polskie: Twardowsky 2.0„.

Jest on pełen odwołań do nauk ezoterycznych i gnostyckich, jak i owych symboli.

W filmie występuje m.in. Lucyfer i przebudzona Święta Kobiecość pod postacią Lucynki (od Lucyfera lub Lilith).

Szatan / Lucyfer przedstawiony jest jako Architekt systemu w statku kosmicznym o kształcie gwiazdy pięcioramiennej (Pentagramu).

Postać Twardowskiego popełnia samobójstwo, i niczym ukrzyżowany Jezus oznajmia Szatanowi, że zmartwychwstał. Niejako przechytrzył Architekta systemu i staje przed Nim jako ktoś równy.

Ciekawe jest to, że w polskim kinie próżno szukać filmów z zakamuflowanym gnostyckim przesłaniem. Na tym tle wyróżnia się film „Seksmisja” w którym jest pokazana iluzoryczna bariera systemu.

Bariery systemu broni, co jest bardzo ciekawe i znamienne – NAUKA, która mówi że na zewnątrz jest ponad 300 jednostek promieniowania Coopenwaidera. Okazuje się że żadnego promieniowania nie ma, a za iluzoryczną barierą systemu kryje się morze i życie. Morze to symbol pierwotnej, kobiecej siły, która stworzyła życie i z której życie wyewoluowało i wyszło na ląd.

.

.

Poniżej zamieszczam ten film:

2 odpowiedzi »

 1. Jarek, a nie lękasz się napiętnowania przez „detektywa prawdy”, za to propagowanie szatanizmu?! 😛 … haha … jak trochę mi tam kiedyś hajsu więcej wpadnie, to ja Ci poślę symboliczną darowiznę, za te felietony, symboliczne 66.6 zł PLN, trzeba Cię docenić za tą pracę gnostycką 😛

 2. Co mam Wam pisać o tym filmie? Właściwie są to dwa filmy. Ten w linku podany to już drugi odcinek filmu. W YT można znaleźć jego część pierwszą. O czym tak właściwie jest ten film?
  O sprzedaniu duszy diabłu? Ależ nie. Ten film mówi o tym, że każdy człowiek dla zdobycia wiedzy gotów jest poświęcić dosłownie wszystko. Nawet swój rozwój duchowy.

  Już Adam i Ewa zapłacili wysoką cenę za swoją wiedzę. Zapłacił ją również Prometeusz. Robienie z niego diabła to, już podłe nadużycie wolności słowa. Przecież on dbał jedynie o doczesne dobro człowieka. Nauczył go jak rozpalać płomień wiedzy. Bo sam ogień ludzie znali od czasu zaistnienia jako tako inteligentnego człowieka za Ziemi.

  Byli i następni. Prorocy. Uczeni.Politycy. Wiele dla ludzkości zrobili. Zapłacili za to wysoką cenę. Prześladowano ich zazwyczaj za ich życia. Docenili ich dopiero potomni. Także my.
  Wiele wiedzy starożytnej przepadło. Nawet dziś nie potrafimy odtworzyć pewnych wynalazków starożytności. Nawet dziś.

  Dla mnie ten film jest zwykłym reklamowym produkcyjniakiem. I nie doszukiwałbym się w nim żadnego przesłania. Chyba tylko takiego, że można zrobić dobrą reklamę firmy i zarazem ciekawy film. A sam Twardowski jest typowym średniowiecznym naukowcem gotowym dla chwilowego sukcesu zapłacić najwyższą cenę. Jemu się w tym filmie udaje. Ale innym już niekoniecznie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.